Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

PROBLEM Z MOKRYMI SZYBAMI WEWNĄTRZ AUTA


Gość Piotrek2009
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mokre szyby wewnątrz auta - a w zasadzie zamarznięte od wewnątrz - to teraz bardziej prawdopodobne - to często efekt zapchanych otworów nawiewowych na zewnątrz podszybia. Zbiera się tam śnieg, który topi się stopniowo, zmienia w lód, wnika do środka i całkowicie blokuje otwory dolotowe. Jedyny skuteczny sposób na ich udrożnienie to wstawienie auta do dobrze ogrzanego garażu na cała noc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dar,Tobie chodzi o ten plastik na podszybiu czy to co pod nim?Bo jak to co pod nim to nie ma możliwości zapchania tych otworów,tam sa dziury że rękę można wsadzić,ile trzeba by było śniegu napchac zeby je zatkać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli auto garażuje pod chmurką - da radę :dribble: - wcześniej czy później wszystko zamarznie. Aby termowentylator mógł skutecznie dmuchać przez wewnętrzne nawiewy, musi najpierw pobrać skądś powietrze - pobiera je właśnie z zewnątrz poprzez kratki podszybia. Jeśli są oblodzone - dmuchawa hałasuje ale nic nie dmucha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prawdę nie dane mi to było przezyć,ale....może tak też być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyszczenie sprężonym powietrzem to półśrodek- pleśni z filtra w ten sposób nie usuniesz. A tak poza tym - ciekaw jestem bardzo jak wygląda 2 letni nie wymieniany filtr kabinowy :devil:

Jak nowy-ale uderzam się w pierś ,mera culpa,zapomniałem dodać że chodzi o n15 bez klimy ;)jest dwu częsciowy i szary tak jak nowy :whistle: pleśni tam nie uświadczysz.pozostałe auta serwis w a.s.o.więc nie wiele mam do gadania :(

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak bez klimy to se mozna dmuchać,przy klimie nie da rady ,wilgoć na filtrze dobrze klei cząstki kurzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w autach wyposażonych w klimatyzację próba "wytrzepania" czy odkurzenia filtra z zanieczyszczeń jest o tyle nieskuteczna, co bezsensowna. Po roku eksploatacji klimy pokrywają zwykle go liszaje pleśni i innego wilgotnego świństwa które często śmierdzi.Pozostaje tylko regularna wymiana. Koszt ok. 45 zł da się przeżyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w autach wyposażonych w klimatyzację próba "wytrzepania" czy odkurzenia filtra z zanieczyszczeń jest o tyle nieskuteczna, co bezsensowna. Po roku eksploatacji klimy pokrywają zwykle go liszaje pleśni i innego wilgotnego świństwa które często śmierdzi.Pozostaje tylko regularna wymiana. Koszt ok. 45 zł da się przeżyć

jeśli nie musisz na gwarancji płacić serwisowi 181zł :warning: -patrz mój post:

 

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/61722-przeglad/

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma przymusu wymiany wkładu filtra zakupionego w aso, można nabyć (identyczny) w wolnej sprzedaży za 1/4 ceny aso i wymienić go samemu albo będąc w aso wręczyć panu mechanikowi zakupiony przez siebie - choć nie wiem, ile oni sobie liczą za robociznę przy akurat tej, zajmującej 10 minut i niezbyt skomplikowanej czynności :dribble:

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma przymusu wymiany wkładu filtra zakupionego w aso, można nabyć (identyczny) w wolnej sprzedaży za 1/4 ceny aso i wymienić go samemu albo będąc w aso wręczyć panu mechanikowi zakupiony przez siebie - choć nie wiem, ile oni sobie liczą za robociznę przy akurat tej, zajmującej 10 minut i niezbyt skomplikowanej czynności :dribble:

akurat za wymianę dodatkowo nic nie biorą bo to jest w cenie przeglądu.ale jeśli kupisz nie orginalny(bo gdzie kupić sygnowany logo nissan parts?) to jak będzie awaria klimy (choć producent wkładu nie ma tu nic do rzeczy,mogą odmuwić naprawy i weź się sądź)ja wiem że to bzdura ale to samo z olejem.wymienisz na taki jak trzeba ,a oni ...że na własne ryzyko.

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dar jeśli chodzi o Note i wymiane filtra kabinowego ,to nie pisz ze to pestka ,bo jest to czynność z którą wbrew temu co można sądzić,niejeden ma duże kłopoty,a dojście do obudowy i samo założenie go(trzeba go złamac)stanowi nie lada problem.Ja wymieniałem sam,a na przeglądzie zastrzegłem wymianę,panowie bez żadnych dyskusji i podtekstów obeszli ten punkt.Na koniec tylko poinformowano mnie ze sprawdzono jego stan pod wzgledem czystości,ale to nie zostało wliczone w koszta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr powietrza z logo nissana?? :whistle: oglądałem uważnie pierwszy filtr z mojego notka - miał logo Valeo :blink: to tyle jeśli chodzi o części sygnowane logo producenta.

Co do wymiany - pierwszy raz filtr wymieniałem pod nadzorem kumpla, który miał to doświadczenie już za sobą :rolleyes2: Drugi raz samodzielnie. Zajęło mi to 15-20 minut z przerwą na papierosa.Przy tradycyjnym sposobie wymiany potrzebna ręka jak szyja strusia,należy wygiąć nowy filtr ryzykując jego złamanie.Niczego nie trzeba łamać gdy wpierw odkręcimy 6 wkrętów i wyjmiemy wnętrze schowka.Ostrożnie należy wyłuskać tylko kominek dostarczający chłodzone powietrze do schowka.Reszta to zabawa,wszystko jest jak na dłoni.Ten sposób polecam majsterkowiczom - jest łatwiejszy.Na koniec uwaga - nie przesadzić z ponownym dokręcaniem na siłę wkrętów-łatwo rozkalibrować blaszane podkładki, w które się wkręcają

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się ,ale to też juz wcześniej opisałem :D

Ale odświeżyć nigdy za wiele ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr powietrza z logo nissana?? :whistle: oglądałem uważnie pierwszy filtr z mojego notka - miał logo Valeo :blink: to tyle jeśli chodzi o części sygnowane logo producenta.

 

u mnie:TIIDA- powietrza, ma logo renault , <_< a przeciwpyłkowy nissan genuine parts :devil:

MICRA K12-nissan ,nissan

almera n15-nissan,nissan(przeciwpyłkowy)były orginalne ale już od dawna filtron :)

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...