Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wycie na mrozie z silnika 2.0 DCI


turas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie to samo. Wczoraj jeszcze zauwazylem, ze dodatkowo wentylator wlaczyl sie na maxa. Troche to dziwne przy -15 C. Dzisiaj to samo, a w drodze powrotnej z pracy przestal ciagnac (max 60 kph). Bylo cieplej, ok -5 C, wiec paliwo raczej nie zamarza. Po zrestartowaniu wrocilo do normy.

Pozdrawiam,

PabloC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem w ASO - wyło !!!!.

 

Ale diagnoza zaczęła się od podniesienia maski - ja siedziałem w kabinie i podnosiłem obroty a panowie z ASO wsłuchiwali się w silnik - Niestety na zewnątrz samochodu w warunkach miejskich na parkingu nie był tego dobrze słychać. Więc zaprosiłem ich do kabiny - i co się okazało - po podniesieniu maski samochód przestał wyć. Czyli zadziałała zewnętrzna temperatura.

 

To wszystko jest bardzo dziwne.

 

Jadę tam jeszcze raz dzisiaj - tym razem zaczniemy diagnozę od słuchania wycia w kabinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm tak sobie myślę, czy nie jest to związane ze sterowaniem zasysanego powietrza do filtra (czy 2.0dCi ma takie coś). Przy dużym mrozie silnik pobiera powietrze innymi kanałami z komory silnika i to powoduje inny dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm tak sobie myślę, czy nie jest to związane ze sterowaniem zasysanego powietrza do filtra (czy 2.0dCi ma takie coś). Przy dużym mrozie silnik pobiera powietrze innymi kanałami z komory silnika i to powoduje inny dźwięk.

 

Nie wydaje mi się, żeby było coś takiego jak zmienne kanały zasysania powietrza.

Demontowałem cały dolot - te rury od przodu maski do samego filtra powietrza i tam nie ma żadnych

siłowników/sterowników. Zwykły plastik.

Za filtrem nie może zasysać innymi kanałami, bo powietrze nie byłoby filtrowane.

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też wyje ... bardzo wkurzający dźwięk :(

 

 

Nie wiem czy to kogoś pocieszy, ale u mnie tez wyje (2.0dci, Tekna 4x4 2010). Z tym że mi to aż tak nie przeszkadza, powiedziałbym, że jakoś tak się 'wkomponowuje' w pozostałe odgłosy silnika.

 

Pozdro,

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fistnameQQ

takie sa te diesele nowe - kruche i delikatne i ....awaryjne oraz potrafiace powaznie denerwoac wlsciciela - stajac przed wyborem 2.0 benz czy 2.0 diesel wybralem to pierwsze - glownie ze wzgledu na awaryjnosc francuskich silnikow i jakosc ich konstrukcji [w rodzinie bylo ayto z silnikiem 2.0 dci i bylo to pierwsze i ostatnie auto]

 

pozdrawiam

Edytowane przez firstnameQQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

mi niestety też coś wyje na mrozie,irytujące jest to strasznie,myślę że to pasek

to mój pierwszy i ostatni diesel całe życie jaździłem benzyniakami i nie było żadnych problemów!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez wyje ( 2.0 dci 2011r.) ale jak to zwykle bywa, jak byłem w marcu w ASO, to cisza jak makiem zasiał (mam do ASO ok. 80 km więc silnik się rozgrzał i nic nie było słychać). Kazali zostawić na noc... nie mogłem i tak przyszło lato a z nim koniec wycia. Pewnie powróci w zimie  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...