Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[T30] X-trail 2,2 dci 2004 problem z paskiem


Gość Johny1974
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przyznam się bez bicia, że nie sprawdzałem paska, bo jak parę dni było sucho, to objawy znikły, albo występowały bardzo cicho i tylko po dłuższej chili na wolnych obrotach. Dziś dojechałem do roboty i znów ten dźwięk, dodam, że pada od dwóch dni i siąpi, czy wilgoć ma wpływ na ten dźwięk? Jeśli to pasek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mirekg9

Czasami piszczy jak sie wjedzie w kałuże, a czasami wręcz przeciwnie-ustępuje. Zależy od paska i mocy jego naciągnięcia.

Edytowane przez mirekg9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój mechanik popsikal czymś pasek i nie piszczal... dziś znów popiskuje, a więc pasek do wymiany nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój mechanik popsikal czymś pasek i nie piszczal... dziś znów popiskuje, a więc pasek do wymiany nie?

Radze zmienić mechanika!

To,ze pasek piszczy oznacza ,ze jest luźny lub zużyty.Pasek sie pryska tylko po to aby własciwie zlokalizować źródło pisków.

A natłuszczenie czy zwilżenie paska jakims specyfikiem nie likwiduje faktu ,ze pasek sie po prostu ślizga!

On dalej bedzie sie ślizgał(prawdopodobnie jeszcze intensywniej)tylko tego nie bedzie slychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego to wiem, ale miałem sprawdzić czy to pasek, zmienie go przy obsludze auta za okoo 2000 km (tyle zostałomi do wymiany oleju i filtrów) chyba tyle jeszcze ten pasek wytrzyma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze i jest, nie pytałem, decyzja zapadła, że nowy przy obsłudze - najbezpieczniej, ten już na stary wygląda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze i jest, nie pytałem, decyzja zapadła, że nowy przy obsłudze - najbezpieczniej, ten już na stary wygląda :)

Naciagniecie paska jest dziecinnie proste .Powinno sie to zrobic natychmiast kiedy usłyszy sie ,ze slizga sie lub od razu zmienic na nowy.

Jeżdżenie z tym i czekanie moze drogo kosztowac:pasek w najmniej oczekiwanym momencie może sie zerwać a jego ślizganie bardzo szybko wyrabia bieżnie koł pasowych i potem moze okazac ,ze nowy pasek nic nie da bo trzeba wymienic rowniez koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna uwaga. Jak nigdy tego nie robiłe podjedż do kogos kto to robił. Nie jest to czynnosć niebezpieczna ale można przedobrzyć. Za mocno naciągniesz to zerwie się i za chwilę musisz montować nowy. Widziałem wiele przypadków gdzie zerwany w czasie jazdy pasek klinowy oprzyrządowania narobił sporo szkód.

Edytowane przez LeonMP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

paski wymienione, po pewnym czasie znów piszczały - podjechałem naciągnął mechanik bo poluźniły się (njormalny proces) a teraz znów chwilke [piszczy po odpaleniu, cicho bo cicho ale za chwilę cisza sjest i zastanawiam się, czy nie jechac znów naciagnąć? ile razy tyzreba naciągać?

 

Paski naciągniete i nowe. Teraz jak na dworze wilgotno lub ok 8 stC rano, pasek znów piszczy jakiś czas - to normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wotam mialem taki sam problem z paskiem od alternatora... Tzn piszczal... Naciagnolem mocniej ... I sie urwal... Nastepny trz piszczal .... Wiec zamowile w ASO oryginalny pasek za jakies 80 zl i od razu lepiej. Zero piskow, pasek chodzi cichutko no i jest normalnie naciagniety wiec nie obciaza alternatora.

 

Wydaje mi sie se pasek oryginalny jest troszke inny niz wszystkie inne dobrane zamienniki ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

ja mam oryginał :) i piszczy rano jak wilgotno i zimno, a zaś już nie :)

Odświeżę temat.

U mnie po walce z wymianą napinającej rolki klimy i pasków (min. Bosch, Meyle), co nic nie dało, udało mi się dostać pasek do napędu alternatora (bo to ten pasek jest sprawcą wszystkich kwików rano nawet po wymianie na nowy). Kupiłem pasek USA Dayco Szerokość [mm]:13, Długość [mm]:975, Symbol producenta: 13A0975C. już ponad miesiąc cisza i tak ma być. Cena na alledrogo 16,50,- dedykowny typowo do X-a T30 2,2 dci (inny kąt klina i wysokość paska). A i jeszcze jedno, trzeba zwrócić uwagę czy akumulator jest dobry. Stary i zużyty nie trzyma prądu i powstają duże obciążenia alternatora, który go stale ładuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja borykałem się z tym problemem ale wymieniłem łożysko na rolce napinacza i problem zniknął, niby nie powinno mieć z tym nic wspólnego ale pomogło koszt 9 zł godzina roboty a radości co niemiara

 

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też już szlag trafia z tym paskiem. Poprzednio wymieniłem koło na alternatorze, bo ponoć było zużyte, wytarte z jednej strony. No i pomogło. Na góra 3 m-ce. Wątpię by znów się zużyło. Więc czas zmienić pasek (w sumie też jest świeży). Teraz nie wiem czy brać ori czy pokusić się o ten Dayco.

 

Wysłałne z ZTE Gand X Quad

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie tez piszczy, wymienialem pasek chwile bylo ok ale wrocilo :D

 

ja wymieniałem na oryginał ASO. Przeleciałem już ok 5 tyś i ani śladu piszczenia. Dla pewności wymieniłem oba, koszt zakupu ok 190 zł za dwa paski.

 

pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo w swoim X-ie i mechanik napinał i napinał aż złamał podstawę pompy klimy. CO się okazało pasek napina się na trzech a nie dwóch śrubach.

U mnie zmiana mechanika pomogła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie piszczy, ale od pewnego czasu nasilał sie taki stukot, skrobot (podobny do zacierającego się łożyska np alternatora

) jakby silnik miał się rozpaść po otwarciu maski polałem wodą na pasek i przez chwilę cisza jak makiem zasiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...