Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przeglądy gwarancyjne


Gość turan404
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Trzy lata lub 100000km(zależy co pierwsze)

Przeglądy co roku lub co 20000km(zależy co pierwsze,-silnik 1.4)przy 1.6 chyba 30000km

 

Co do zakresu?hmmm jest tego trochę,koszty średnio mieścisz się w 800zeta przy ich olejach i filtrach.

 

Co do kosztów,mogą ulegać zmianom w zależności od regionu kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy 1,6 benzyna co 2 lata lub co 30 000 - zależy co nastąpi szybciej. Przy wyborze silnika 1,4 w praktyce musisz stawić się w aso 3 razy aby wypełnić zobowiązania gwarancyjne. Przy wyborze 1,6 teoretycznie - jeżdżąc niewiele tylko raz (po 2 roku eksploatacji). Jednak niezależnie od tego raz w roku należy wykonać przegląd karoserii i powłoki lakierniczej (aby zachować problematyczną moim zdaniem - 12letnią gwarancję perforacyjną).W praktyce powoduje to również konieczność stawienia się w aso każdego roku eksploatacji w okresie gwarancyjnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny przeglądów zależą od ASO w którym je robisz. Ceny pierwszego przeglądu znajdziesz tutaj, a ceny drugiego przeglądu tu.

Bydgoszcz pierwszy 500, drugi 800, przegląd lakieru 70 zł co rok, jeszcze nie robiłem przegladu klimy, raz na dwa lata ponad 300zł

Visia 1,4 dwulatka Janus:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie płaciłem za przeglad lakieru,zawsze był podbijany za friko przy okazji wizyty serwisowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie płaciłem za przeglad lakieru,zawsze był podbijany za friko przy okazji wizyty serwisowej.

od 11 lat jestem klientem NISSAN A.S.O.i też nigdy nie płaciłem dodatkowo za przegląd lakieru.pozycja przegląd zawiera czynności związane z obsługą i wymianą mat.eksploatacyjnych (w tym robocizna za paski i klocki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegląd lakieru podbijają "za darmo" w ramach normalnego przeglądu, ale tylko wtedy jeśli wizyta związana jest z "rocznicą" eksploatacji. Bo jeśli w przypadku np. 1.4 zrobisz 20 tys. km w ciągu 8 miesięcy, a potem następne po 16 miesiącach, to przegląd karoserii wypadnie Ci nie na przeglądzie mechanicznym i wtedy mogą pobrac opłatę - wszystko pewnie zależy od dobrej woli panów z serwisu.

A jeśli np. 1.4 robisz rocznie mniej niż 20 tys. km, to możesz pojawić się na przeglądzie w ASO tylko 2 razy - bo po co płacić za ten przgląd po trzecim roku, jeśli z przebiegu on Cię nie obowiązuje. Masz prawo przed upływem trzeciego roku pojawić się w serwisie i wyegzekwować naprawę wszystich usterek, a przegląd - wymianę oleju, zrobić później w innym tańszym serwisie.

A w ogóle, to w Polsce masz prawo robić przeglądy poza ASO - tylko później samo ASO może robić problemy jeśli chodzi o gwarancję - wszystko zależy na jakich ludzi trafisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robie 20 tys w około 10 miesięcy, wiec przeglad lakieru to osobna wyprawa, stad tez zawsze dodatkowa kasa, a co do zyczliwosci p. z serwisu to pewnie tak jest

wymieniałem zaróki h4, raz za wymiane 20 zł, nastepna wymiana za free, a teraz sam wymieniam:) dzieki opsiowi z forum:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz Jan,na coś żeśmy się przydali :D

A ja w czwartek jadę na obdukcje trzeszczącego zawieszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yes sir! A o co chooo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy przegląd podbili w DG u Szymańskiego ,sami z własnej nie przymuszonej woli,drugi w Chorzowie również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bytałem o ceny przeglądów:

- po 40.000km - w Odyssey Warszawa około 840zł (tu serwis nie zezwala na stosowanie filtrów przywiezionych przez klienta) - można oszczędzić 200zł przywożąc swój olej silnikowy

- po 60.000km - w Zaborowski Warszawa około 1000zł - mozna przywieźć wszystkie swoje filtry, oleje, świece, itp. - wtedy sama robocizna około 400zł.

Powyższe ceny nie uwzględniają pomiaru geometrii. Tak czy siak drogo jak cholera i moim zdaniem ceny te zupełnie nielicują z segmentem (jak by nie patrzeć - jednak dość niedrogim i przeznaczonym dla niezbyt zamożnych ludzi) auta. Przeglądy ASO w Skodzie Octavii to podobno koszt 600-800zł... A jak jeszcze przeczytałem wczoraj o awariach zespołu przekładni kierowniczej kosztującej w ASO 10k zł, to aż mnie ciarki przeszły...

Edytowane przez Agamek12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bytałem o ceny przeglądów:

- po 40.000km - w Odyssey Warszawa około 840zł (tu serwis nie zezwala na stosowanie filtrów przywiezionych przez klienta) - można oszczędzić 200zł przywożąc swój olej silnikowy

- po 60.000km - w Zaborowski Warszawa około 1000zł - mozna przywieźć wszystkie swoje filtry, oleje, świece, itp. - wtedy sama robocizna około 400zł.

Powyższe ceny nie uwzględniają pomiaru geometrii. Tak czy siak drogo jak cholera i moim zdaniem ceny te zupełnie nielicują z segmentem (jak by nie patrzeć - jednak dość niedrogim i przeznaczonym dla niezbyt zamożnych ludzi) auta. Przeglądy ASO w Skodzie Octavii to podobno koszt 600-800zł... A jak jeszcze przeczytałem wczoraj o awariach zespołu przekładni kierowniczej kosztującej w ASO 10k zł, to aż mnie ciarki przeszły...

No to pogadaj z właścicielami cytryn czy mitsubishi a dopiero przeżyjesz szok,jak można klienta wbijać w koszty :rofl:polecam lekturę poradnika autoświat z grudnia 2009-jak się nie dać serwisowi a.s.o ,to zobaczycie że serwis mamy baaardzo ludzki Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzwoniłem po okolicznych ASO ile kosztuje przegląd po 12 miesiącach w mojej okolicy (wybieram się tak za 2-3 tygodnie ale chciałem wcześniej wiedzieć ile zapłacę). I tak:

1. Chorzów - 540 zł + 12 zł przegląd nadwozia (czas około 2,5 godz),

2. Dąbrowa Górnicza - 490 zł + 20 zł przegląd nadwozia (czas około 3 godzin),

3. Katowice (ul. Francuska) - 900 zł (!!! :wtf: ) przegląd nadwozia w cenie - 2 razy pytałem czy Pani podaje cenę za przegląd po pierwszym roku dla 1,4. Potwierdziła. Nie wiem skąd ta cena??? To było pierwsze ASO do którego dzwoniłem, więc nie miałem porównania.

W każdym z powyższych przypadków można mieć własne filtry, olej itp.

Zastanawiam się tylko dlaczego Jacko w tych samych ASO nie płacił za przegląd nadwozia? Może gdybym nie zapytał też by zrobili i poprostu doliczyli do ceny przeglądu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Katowice (ul. Francuska) - 900 zł (!!! :wtf: ) przegląd nadwozia w cenie - 2 razy pytałem czy Pani podaje cenę za przegląd po pierwszym roku dla 1,4. Potwierdziła. Nie wiem skąd ta cena???

 

Ale masakra! Babka musiała cos namieszać. Do tej pory jak się nie mylę najdroższy był Olsztyn, ale i tam było to mniej niż 900 zł.

 

Ja 12 lutego jestem umówiony na drugi przegląd. W ASO w Wałbrzychu powiedzieli mi, że z ich filtrami i płynami na 100% zmieszczę się w kwocie 800 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Pani coś pomyliła (tym bardziej że przez telefon miała taki jakiś zniecierpliwiony głos).

Przed chwilą zadzwoniłem jeszcze raz i uzyskałem następujące informacje, cytuję:

Części 300 zł + 360 zł robocizna + przegląd nadwozia = w 700 zł powinniśmy się zmieścić.

Ponoć leją Shela lub Castrol w zależności od tego co było (a skąd mam wiedzieć co leją fabrycznie?). Tak czy siak to 150 - 200 zł więcej niż w innych ASO w okolicach Katowic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Pani coś pomyliła (tym bardziej że przez telefon miała taki jakiś zniecierpliwiony głos).

Przed chwilą zadzwoniłem jeszcze raz i uzyskałem następujące informacje, cytuję:

Części 300 zł + 360 zł robocizna + przegląd nadwozia = w 700 zł powinniśmy się zmieścić.

Ponoć leją Shela lub Castrol w zależności od tego co było (a skąd mam wiedzieć co leją fabrycznie?). Tak czy siak to 150 - 200 zł więcej niż w innych ASO w okolicach Katowic.

poczytaj ile ludzie płacą za pierwszy przegląd qashqaja 1.6 :warning: a poprawi ci się humor :dribble:

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/48523-przegldy-qq/page__st__100

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...