Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przeglądy QQ


Gość MarekA
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odbierasz auto i masz rok do przeglądu.

Opcja: przed upływem roku auto przejechało 30 tys.- auto idzie na przegląd.

Od daty przeglądu wyliczanka zaczyna się od nowa.

Masz rok do nastepnego przeglądu lub przejechania następnych 30 tys.

I tak rok po roku lub 30tys po 30 tys., lub rok po 30 tys., lub 30 tys po roku (wybór opcji zależy od ilości przejechanych km). Aż stwierdzisz, że gwarancja się skończyła i nie oddajesz auta do ASO, i robisz przeglądy, kiedy i gdzie chcesz. Uff.

Edytowane przez sceptyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta odpowiedź już mi trochę rozjaśniła całą procedurę (tylko czemu w serwisie w Bielsku mówili mi inaczej?). Mam teraz na liczniku 25tyś i musze jechać bo minoł rok. Następna wizyta to znów za rok chyba że wcześniej będzie 55tyś na liczniku. Mam tylko pytanie bo z tego co mi powiedziano to na pierwszym przeglądze tylko olej i filtry, czyli reszta w przysłym roku, czyszczenie klimatyzacji itd (nawet nie wiem co jeszcze). Nadal aktualne jest pytanie o serwis w Bielsku bo nie znalazłem żadnych opinii o tym serwisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Chciałbym zapytać szanownych forumowiczów czy ktoś korzystał ze stacji Ballauna w Warszawie. Mam do nich najbliżej i zamierzam tam jechać na przegląd. Chętnie usłyszłbym parę opinii na ich temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zapytać szanownych forumowiczów czy ktoś korzystał ze stacji Ballauna w Warszawie. Mam do nich najbliżej i zamierzam tam jechać na przegląd. Chętnie usłyszłbym parę opinii na ich temat.

 

Spoko-polecam.ASO z długoletnią tradycją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna jest cena przeglądu diesla z wymiana paska rozrządu, prawie 4000zł. Co prawda po 150000km ale w serwisie powiedzieli że zalecają po 100000km.Między innymi dlatego wybrałem benzynę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta odpowiedź już mi trochę rozjaśniła całą procedurę (tylko czemu w serwisie w Bielsku mówili mi inaczej?). Mam teraz na liczniku 25tyś i musze jechać bo minoł rok. Następna wizyta to znów za rok chyba że wcześniej będzie 55tyś na liczniku. Mam tylko pytanie bo z tego co mi powiedziano to na pierwszym przeglądze tylko olej i filtry, czyli reszta w przysłym roku, czyszczenie klimatyzacji itd (nawet nie wiem co jeszcze). Nadal aktualne jest pytanie o serwis w Bielsku bo nie znalazłem żadnych opinii o tym serwisie.

 

W mojej książce serwisowej jest uwaga że tolerancja przeglądu wynosi 1 miesiąc i 500 km. Tak więc przegląd mozna robić co 13 miesięcy i 30500 km. W punkcie 2.4 na str 4 jest napisane że zalecają aby przeglądy były wykonywane w ASO NISSAN ponieważ zgodnie z prawem nie mogą nikogo zmusić do przeglądów u nich. Prawo UE juz jakiś czas temu zniosło ten proceder. Przegląd można wykonaś w dowolnej ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASO- autoryzowana stacja odsługi. Czyli, kto autoryzuje? Producent danego samochodu? ASO Fiata, Opla i in. nie zrobi przeglądu tzw. dużego, nie podłączy do kompa. A Pan Mechanik złota rączka nie ma autoryzacji.

Proszę o konkretną odpowiedź w ASO czy SO?

 

sam sobie odpowiem:

http://www.auto-swiat.pl/wydania,Czy-naprawde-trzeba-jechac-do-ASO-Spradzamy-gdzie-mozna-zrobic-przeglad-gwarancyjny-,24045,1.html

Edytowane przez sceptyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i sam sobie odpowiedziałeś. Chodzi mi o jakakolwiek stację obsługi, użylem słowa ASO myśląc o innych markach czy stacjach. Jak czytam tutaj o przeglądzie w dieslu za 4000 zł to chyba dobrze że można jechać gdzie indziej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, ale po ostatnich moich doświadczeniach na szczęście pozytywnych z inną marką po gwarancji, zostaję w ASO. Szkoda czasu i atłasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna jest cena przeglądu diesla z wymiana paska rozrządu, prawie 4000zł. Co prawda po 150000km ale w serwisie powiedzieli że zalecają po 100000km.Między innymi dlatego wybrałem benzynę.

 

w 2.0 dCi jest łańcuch którego się nie wymienia. Co do skandalicznej ceny przeglądu to oczywiście się zgadzam z kolega...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam za sobą pierwszy przegląd po roku użytkowania (2.0, benzyna). Przegląd powinien być po 30 tys. km. Przejechałem tylko 22 tys. km ale Pan w serwisie (CM Toruńska w Warszawie) powiedział, że lepiej opłaca się zrobić od razu przegląd po 30 tys. km (bo jak zrobię tylko wymianę oleju za 500 zł to za 8 tys. km będę musiał zrobić cały przegląd i znów wymieniać olej).

 

Koszt przeglądu wyszedł 1456,66zł !!! Kupując samochód pytałem się o koszt pierwszego przeglądu i wtedy dowiedziałem się, że jest to ok. 700 zł. Tyle tylko, że te 700 zł to koszt samej robocizny!!! Nie wiem co można robić za tyle pieniędzy. Moim zdaniem to stanowczo za dużo. Przy następnym przeglądzie poszukam gdzie można go indziej zrobić.

 

Tutaj można zobaczyć skan faktury: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5758888b5b620c04.html

Edytowane przez komalo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja właśnie zrobiłem przegląd QQ po 30 tys km (1,6 benz) bez wymiany oleju i zapłaciłem ok 670 zł brutto - dodam, że w Warszawie :rolleyes2:

 

A to ciekawe bo tyle to na mojej fakturze wychodzi sama robocizna za przegląd bez materiałów i kosztów przeglądu nadwozia.

 

Można zapytać w którym ASO robiłeś przegląd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe bo tyle to na mojej fakturze wychodzi sama robocizna za przegląd bez materiałów i kosztów przeglądu nadwozia.

 

Można zapytać w którym ASO robiłeś przegląd?

 

u Zaborowskiego - wieczorem albo jutro z rana do swojego postu dołączę skan - albo chociaż listę co zrobili z kasą

 

EDIT sorry ze dopiero dzisiaj:

wszystkie ceny brutto

filtr ppyłkowy -233zł

przegląd po 30 tys (bez wym oleju) - 439zł

razem - 673zł

Edytowane przez buba1996
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam za sobą pierwszy przegląd po roku użytkowania (2.0, benzyna). Przegląd powinien być po 30 tys. km. Przejechałem tylko 22 tys. km ale Pan w serwisie (CM Toruńska w Warszawie) powiedział, że lepiej opłaca się zrobić od razu przegląd po 30 tys. km (bo jak zrobię tylko wymianę oleju za 500 zł to za 8 tys. km będę musiał zrobić cały przegląd i znów wymieniać olej).

 

Koszt przeglądu wyszedł 1456,66zł !!! Kupując samochód pytałem się o koszt pierwszego przeglądu i wtedy dowiedziałem się, że jest to ok. 700 zł. Tyle tylko, że te 700 zł to koszt samej robocizny!!! Nie wiem co można robić za tyle pieniędzy. Moim zdaniem to stanowczo za dużo. Przy następnym przeglądzie poszukam gdzie można go indziej zrobić.

 

Tutaj można zobaczyć skan faktury: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5758888b5b620c04.html

 

Wg mnie to dałeś się wrobić. Dlaczego? Zobacz na początek strony i do ksiązki serwisowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam za sobą pierwszy przegląd po roku użytkowania (2.0, benzyna). Przegląd powinien być po 30 tys. km. Przejechałem tylko 22 tys. km ale Pan w serwisie (CM Toruńska w Warszawie) powiedział, że lepiej opłaca się zrobić od razu przegląd po 30 tys. km (bo jak zrobię tylko wymianę oleju za 500 zł to za 8 tys. km będę musiał zrobić cały przegląd i znów wymieniać olej).

 

Koszt przeglądu wyszedł 1456,66zł !!! Kupując samochód pytałem się o koszt pierwszego przeglądu i wtedy dowiedziałem się, że jest to ok. 700 zł. Tyle tylko, że te 700 zł to koszt samej robocizny!!! Nie wiem co można robić za tyle pieniędzy. Moim zdaniem to stanowczo za dużo. Przy następnym przeglądzie poszukam gdzie można go indziej zrobić.

 

Tutaj można zobaczyć skan faktury: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5758888b5b620c04.html

 

Dla tych co się liczą z kasą... W temacie części do przeglądu - nigdy nie wymieniałem podczas przeglądu żadnych części eksploatacyjnych (z wyjatkiem filtra oleju oczywiście). Na tym to dopiero koszą, że aż żal patrzeć... Zdecydowanie polecam filtr powietrza K&N, co prawda temat przerabiałem przy okazji Suzuki ale zalożę się, że i do QQ zamiennik bedzie. Koszt podobny o ile nawet nie mniejszy ale jest to filtr niewymienialny, raz na 10-15kkm wystarczy go wyczyścić i nasączyć. W Suzuki na tym jednym filtrze, regularnie czyszczonym, zrobiłem ponad 100kkm i nigdy nie było żadnych problemów.

A dodatkowe kasowanie za wymianę zarówki przy takich kosztach przeglądu to już cios poniżej pasa jak dla mnie... Kiedyś w Peugeocie żony bez pytania wymienili i chcieli doliczyć do faktury za przegląd (tam sama wymiana cos koło 60pln). Powiedziałem krótko, że nie zlecałem wymiany żarówki takze proszę włożyć tą co była. Nie wiem jak w przypadku QQ ale tam wymiana żarówki zajmuje 10min. Generlanie kasują totalnie za wszystko za co sie tylko da i niestety jak widać są to kwoty raczej astronomiczne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co się liczą z kasą... W temacie części do przeglądu - nigdy nie wymieniałem podczas przeglądu żadnych części eksploatacyjnych (z wyjatkiem filtra oleju oczywiście). Na tym to dopiero koszą, że aż żal patrzeć... Zdecydowanie polecam filtr powietrza K&N, co prawda temat przerabiałem przy okazji Suzuki ale zalożę się, że i do QQ zamiennik bedzie. Koszt podobny o ile nawet nie mniejszy ale jest to filtr niewymienialny, raz na 10-15kkm wystarczy go wyczyścić i nasączyć. W Suzuki na tym jednym filtrze, regularnie czyszczonym, zrobiłem ponad 100kkm i nigdy nie było żadnych problemów.

A dodatkowe kasowanie za wymianę zarówki przy takich kosztach przeglądu to już cios poniżej pasa jak dla mnie... Kiedyś w Peugeocie żony bez pytania wymienili i chcieli doliczyć do faktury za przegląd (tam sama wymiana cos koło 60pln). Powiedziałem krótko, że nie zlecałem wymiany żarówki takze proszę włożyć tą co była. Nie wiem jak w przypadku QQ ale tam wymiana żarówki zajmuje 10min. Generlanie kasują totalnie za wszystko za co sie tylko da i niestety jak widać są to kwoty raczej astronomiczne...

jak dla mnie złodziejstwo.11lat serwisuje auta w nissanie szczecin i nawet za wymianę pasków i klocków nie brali nawet grosza podczas przeglądu.nawet sami sugerowali że tak jest taniej bo nie place za robociznę dodatkowo(TYLKO KOSZT CZĘŚCI)o żarówkach nie wspomnę.robocizna za to to koszt przeglądu ,przynajmniej u mnie.przyklad z września tamtego roku przegląd micry -między innymi wymiana 3 żarówek i paska cena przeglądu-390 zł reszta tocena materiałów olej filtry pasek i żarówki 600zł .teraz tiida-parę dni temu całkowity koszt przegladu 907 zł(diesel,benzyna była by taniej o 170zł).jutro dowiem się ile zapłacil za QQ 2.0 dci znajomy robił przegląd w styczniu.

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u Zaborowskiego - wieczorem albo jutro z rana do swojego postu dołączę skan - albo chociaż listę co zrobili z kasą

 

Zajechałem dzisiaj do Zaborowskiego i przegląd po 30 tys. km dla 2.0 benzyna kosztuje cennikowo 1035 zł a faktycznie około 1050 zł (ceny trochę wzrosły). I to bez wymiany filtra powietrza oraz żarówki (chociaż sam się dziwię dlaczego skasowali mnie za wymianę). Tak więc przepłaciłem jakieś 150 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dla podgrzania atmosfery dla benzyny 2.0 po roku lub 30 tys ok. 400, po 60 tys lub 2 latach ok.1400. Takie ceny w Polmotor na telefon. Info z 10.09.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dla podgrzania atmosfery dla benzyny 2.0 po roku lub 30 tys ok. 400, po 60 tys lub 2 latach ok.1400. Takie ceny w Polmotor na telefon. Info z 10.09.

 

Właśnie różnica tkwi w stwierdzeniu "po roku" lub "po 30 tys.". Po roku wymieniają tylko olej i filtr i wtedy koszt jest jak piszesz (w CM Toruńska w Warszawie ok. 500 zł). Po 30 tys. jest to pełny przegląd i koszt jest jak opisałem wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna jest cena przeglądu diesla z wymiana paska rozrządu, prawie 4000zł. Co prawda po 150000km ale w serwisie powiedzieli że zalecają po 100000km.Między innymi dlatego wybrałem benzynę.

:lol: tylko kto przy zdrowych zmysłach wymienia pasek w a.s.o. po gwarancji(ograniczonej przebiegiem do 100000km) :rofl: poza a.s.o.700zł komplet

 

Właśnie różnica tkwi w stwierdzeniu "po roku" lub "po 30 tys.". Po roku wymieniają tylko olej i filtr i wtedy koszt jest jak piszesz (w CM Toruńska w Warszawie ok. 500 zł). Po 30 tys. jest to pełny przegląd i koszt jest jak opisałem wyżej.

masz rację,w polmotorze ok.400zł to kosztuje "goły" przegląd olej +filtr +przeciwpyłkowy i mat.dodatkowe=1000 jak nic:)no chyba że ma się wypracowany rabacik :devil:

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za kilka dni jadę na pierwszy przegląd: po roku (mam ok. 16kkm). I co ciekawe: przy stanie 11300km wymieniali mi olej, bo kontrolka DPF :angry: nie zgasła. Brak wpisu w książce serwisowej o tej wymianie. Dlaczego brak ? Odpowiedź ASO: bo tego się nie wpisuje. Teraz pojadę i znów wymiana oleju ? Po 4000 km przebiegu. A co będą robić na 30kkm ? Znów olej ? Teraz nie powinni wymieniac oleju bo nie minęło 20kkm. Co o tym myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość waldemarus65

QQ 1,6 Zrobiłem przegląd 30 tyś. / 2 lata. ASO Szczecin koszt 1260 zł. W tym ozonowanie klimatyzacji i wszystko to co w ramach przeglądu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QQ 1,6 benzyna , ceny przeglądów wg dealera: rok/20tys - ok 500 pln , dwa lata/40 tys - 1400 pln , trzy lata/ 60 tys - 500 pln

true or not true ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...