Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

p10 2.0 SLX Monowtrysk - konsultacje LPG


Gość M.I.C.A
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Poszukuję kontaktu do osób które mają zainstalowany LPG w p10 2.0 SLX monowtrysk - chodzi mi o zainstalowanie wtrysku gazu - jak to zostało zrobione - w którym miejscu jest reduktor, czy gazownik wyjął plastikową rurę od powietrza ( p.s. do czego ona służy) czy mają jakieś spadki mocy, nierówna praca silnika ect...ect...itd.....cokolwiek....

 

 

pozdrawiam

 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam instalkę I-szej generacji w P10 '94 SR20Di. W/g mojego gazownika do tego typu silnika jest jeden dedykowany mikser. Zakłada się go na gardziel gaźnika pod obudowę filtra powietrza. Cały dolot pozostał u mnie fabryczny (z tymi wszystkimi puszkami rezonansowymi). Silnik chodzi jak zegarek (przebieg 196kkm z tego 21kkm na gazie) i nie zdmuchuje go nawet jak przy 170km/h wyrzucam na luz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalka II generacji, prawie orginalny dolot tylko wywalona puszka rezonasowa a w jej miejscu parownik, mikser pod filtrem. 20kkm i żadnych problemów.

Spadek mocy napewno (ale niewielki), nawet na benzynie bo zwężka w dolocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak masz zainstalowane przewody od gazu pod filtrem powietrza? Bo mi się wydaje że dwa ogrone przewody z gazem wsadzone w mikser zaje.....ście hamują wlot powietrza - mieszanka mi się spieprzyła od tego (tak mi się wydaje) i mam czarną rurę zamiast siwej. Jak Ci to gazownik zrobił? A plastik dolotu powietrza masz obcięty?

 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest jeden przewód z gazem, wchodzi przez obudowę filtra od dołu (wycieli dziurę). Z miksera wychodzi taka metalowa rurka i łaczy się z tą gumową dopiero w obudowie także raczej niewiele ogranicza przepływ powietrza. Dolot normalnie aż do reflektora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyny mikser pasujący do tego silnika to mikser BRC montowany w gardzieli pomiędzy wtryskiwaczem a przepustnicą - efekt, przynajmniej u mnie, odpukać - zero strzałów w kolektor. dolot był pozbawiony puszki rezonsowej, ktorą dokupilłem (zaczął lepiej się zbierać). na benzynie stracił na wysokich obrotach, dlatego że mikser zmniejszył srednicę gardzieli, natomiast przepływomierz dostaje powietrze jakby nic się stało. generalnie jak na gazownie, to chodzi rewelacyjnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz mi opisać jak ten mikser wygląda? Bo mi poprostu "włożyli" dwa przewody od gazy przewiercając się od spodu przez plastik i zatykając te przewody zakończone mosiężnymi rurkami w gardzieli nad przepustnicą.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podaje link do katalogu brc:

http://www.ekoalma.pop.pl/modules.php?name...func=nissan.htm

 

trzeba wskazać na primera z single point injection i już

żeby go zamontować trzeba zdenibtować górna część układu wtryskowego (tak jak w gazniku, górna pokrywa) i byc może to zaniechęcilo specjalistów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyny mikser pasujący do tego silnika to mikser BRC

 

gazownicy na ten mikser mowia "Bocian" lub "Łabędź"

instalowalem gaz w www.abart.com.pl.

od instalacji zero regulacji, leje gaz i jezdze. ot i tyle.

 

fotki moze za wiele nie pokazuja ale tak to u mnie wyglada:

http://www.bruneros.md4.pl/gaz/

 

a tu (kiedys znalazlem w sieci, teraz chyba tego juz nie ma)

czyjas relacja z montazu cisnieniowki:

 

http://www.bruneros.md4.pl/gaz/pressure/

 

MK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi po włożeniu zbiornika w miejsce zapasu podniósł się poziom podłogi, tzn żeby wyrównać starą podłoge do "garba" zbiornika muszę położyć dodatkowy styropian lub jakies drewno, a jak jest u Was z poziomem podłogi?

 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TomekWawa

Nie ubliżając nikomu chłopaki z Otwocka znają się na gazowaniu BMW a do innych samochodów podchodzą "na sztukę". Znam przypadek że ten sam warsztat instalował gazownie w BMW i zrobili to profesjonalnie, a z Golfem III już im tak dobrze nie poszlo :lol:

Co do tego gazu to mam pytanie do Brunerosa. Ten "bocian" to rozumiem jest "podciśnieniówka" a nie wtrysk .... ?????

 

I jak możesz to pokaż fotkę, jak Ci zamontowali wlew gazu, bo tam pod klapką za wiele miejsca nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka cisnieniowka z prostym komputerem podlaczonym pod sonde lambda... W SR20Di nie ma sensu zakladac niczego innego gdyz ten momowtrysk to taki ubajerzony gaznik raczej....

 

a fotke wlewu jak cykne zamieszcze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
a jak masz zainstalowane przewody od gazu pod filtrem powietrza? Bo mi się wydaje że dwa ogrone przewody z gazem wsadzone w mikser zaje.....ście hamują wlot powietrza - mieszanka mi się spieprzyła od tego (tak mi się wydaje) i mam czarną rurę zamiast siwej. Jak Ci to gazownik zrobił? A plastik dolotu powietrza masz obcięty?

 

Michał

 

 

 

Co do tego plastiku dolotu powietrza to ci obcieli bo im sie nie chciało d*py ruszyć i włożyć głebiej ten cały pierdolnik od gazu!!

U mnie zrobili to samo,samochod zaczal mi głosniej chodzić wiec sie wku....i kazałem ruszyć im mózgami i wsadzić ten gaz głebiej tak zeby rura wruciła na swoje miejsce(widziałem u znajomego jak ma gaz założony).Zrobili i jest ok ale musiałem debilą tłumaczyć co i jak(nigdy nie instalowałem LPG;p)...Jak chcesz to ci fotki prześle jak to u mnie jest zrobione.Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie do tematu bo bam podobne uwagi co do okopconej rury i poczucia ze mieszanka na benzynce jest za bogata, choc jak sprawdzam spaliny na diagnostyce jest ok. Do tego wydaje mi sie ze pali wiecej benzyny przez ten mixer, trudno mi dokladnie oszacowac bo nie po to zakladalem gaz zeby jezdzic na benzynce. Ale od czasu do czasu jak go troche przepalam na benzynie to wskaznik poziomu opada w oczach. Napiszcie jak wyglada to u Was.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maniek-ol
Podepne sie do tematu bo bam podobne uwagi co do okopconej rury i poczucia ze mieszanka na benzynce jest za bogata, choc jak sprawdzam spaliny na diagnostyce jest ok. Do tego wydaje mi sie ze pali wiecej benzyny przez ten mixer, trudno mi dokladnie oszacowac bo nie po to zakladalem gaz zeby jezdzic na benzynce. Ale od czasu do czasu jak go troche przepalam na benzynie to wskaznik poziomu opada w oczach. Napiszcie jak wyglada to u Was.

Pozdrawiam.

 

Opada , opada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli Ci chodzi o puszki rezonansowe to nie sadze zeby one cos poprawily ale u mnie gazownicy je wywalili bo podobno moze sie tam zbierac gaz ktory jest ciezszy od powietrza a co moze sie z tym gazem pozniej stac to juz chyba nie musze opisywac :neutral:

A co do okopconych tlumikow to tez tak macie? I to norma ze przez ten mixer zaczyna wiecej palic na benzynie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli Ci chodzi o puszki rezonansowe to nie sadze zeby one cos poprawily ale u mnie gazownicy je wywalili bo podobno moze sie tam zbierac gaz ktory jest ciezszy od powietrza a co moze sie z tym gazem pozniej stac to juz chyba nie musze opisywac :neutral:

A co do okopconych tlumikow to tez tak macie? I to norma ze przez ten mixer zaczyna wiecej palic na benzynie?

 

 

Wywalili Ci te puszki dlatego że nie chciało im sie d*py ruszyć i włożyć tego pierdolnika od gazu głębiej(już pisałem chyba wcześniej)

Wieć nie daj sie w ch... robić bo to co oni mówią to jest g... prawda.

Pozdrawiam

NIE DAJCIE SIE OSZUKIWAĆ,POLCY MECHANICY ROBIĄ JAK NAJSZYBCIEJ ALE NIE JAK NAJLEPIEJ(oczywiście są wyjątki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...