Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

p10 2.0 SLX Monowtrysk - konsultacje LPG


Gość M.I.C.A
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Maniek-ol
Jesli Ci chodzi o puszki rezonansowe to nie sadze zeby one cos poprawily ale u mnie gazownicy je wywalili bo podobno moze sie tam zbierac gaz ktory jest ciezszy od powietrza a co moze sie z tym gazem pozniej stac to juz chyba nie musze opisywac :neutral:

A co do okopconych tlumikow to tez tak macie? I to norma ze przez ten mixer zaczyna wiecej palic na benzynie?

 

A w jaki sposób ma tam się gaz znaleźć ? Jeżeli wylot gazu jest w samym wtrysku , to gaz poleci tylko w dół w stronę kolektora ssącego. Jest cięższy od powietrza i nie ma szans żeby poszedł do góry i przedostał się do puszki. A ta puszka musi być , dna wyrównuje ciśnienie powietrza w dolocie.

Odnośnie okopconego tłumika, u mnie jest czysto i sucho. Mam końcówke z nierdzewki i nawet w środku się błyszczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek-ol a mogłbyś pomierzyc ten mixer i napisac jakie ma wymiary, bo ja mam podobno BRC dedykowany do p10 ale ta fajka wychodzi po przeciwnej stronie i gaziarze zrobili taka faje z werza pod filtrem i wyszli w tym miejscu co u Ciebie.

 

Zgrywus moglbys wyslac mi tez te zdjecia z puchami i w ktorym miejscu masz parownik.

 

whispers@o2.pl

 

Nie moge znalezdz w krakowie porzadnego gaziarza ktory by sie zaja moja p10 i wiedzial co robi a nie odwalal maniane :( juz mnie szlak trafia na tych wszyskich mechanikow ktorzy udaja ze sie znaja.

 

Dziekuje z gory i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maniek-ol
Maniek-ol a mogłbyś pomierzyc ten mixer i napisac jakie ma wymiary, bo ja mam podobno BRC dedykowany do p10 ale ta fajka wychodzi po przeciwnej stronie i gaziarze zrobili taka faje z werza pod filtrem i wyszli w tym miejscu co u Ciebie.

 

Zgrywus moglbys wyslac mi tez te zdjecia z puchami i w ktorym miejscu masz parownik.

 

whispers@o2.pl

 

Nie moge znalezdz w krakowie porzadnego gaziarza ktory by sie zaja moja p10 i wiedzial co robi a nie odwalal maniane :( juz mnie szlak trafia na tych wszyskich mechanikow ktorzy udaja ze sie znaja.

 

Dziekuje z gory i pozdrawiam.

 

Jest 28 mm różnicy między oryginalnym przelotem a tym z miksera ( 68 mm zwężone na 40 mm ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc (-:

Ja miałem podobnie

Co odpalenie to wskazówka od benzynki w dół.

Okazało się, że skurwiele gaziarze, dali nie taki mikser jak trzeba. Dali jakiś lewy a do P11 jest jakiś dedykowany.

Aha, ten co założyli, był jakiś wysoki w filtrze, i dostawał za mało powietrza cały układ - mało powietrza to podlewał benzyną - spaliny miałem takie, że jak norma CO jest 0,2 czy 0,02 % to ja miałem ponad 10% (10% to limit miernika (-: )

 

Założyli ten co trzeba, ale dalej dużo palił na benzynie, wyszło, że dalej układ dostaje za mało powietrza. Koleś mi rozwiercił nieco mikser i na benzynce jest teraz ok, za to z gazem się zaczęły kłopoty (-: ale to wyregulujemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też na początku wstawili 2 rurki w gaźnik (2.0 SLX), bo z mikserem nie mogli sobie poradzić; btw pozdrowienia dla partaczy z POM w Szczytnie! Następnie zepsuli przepływkę, pojechali do ASO w Olsztynie i wstawili nową za 3 tysie :grin: !! To już było za dużo, autko zabrałem i zrobiłem w Wawie. Śmiga nim teraz ojciec i jest zachwycony.

PS. Potwierdzam - benzyny pali więcej i silnik słabnie na niej po 4000rpm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze to taka przypadlosc naszych primerek ze jak sie zalozy gazik to benzyny wiecej lyka bo ma mniej powietrza :( Oczywiscie mowa tu o II gen. Jesli sie myle a mam taka nadzieje to mnie poprawcie i dajcie namiar na porzadnego gaziarza w krakowie lub ikolicy bo stracilem nadzieje ze jeszcze ktos potrafi dobrze zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem też tu (bo dostałem prv msg z zapytaniem o benzynkę...)

 

Mój generalnie gorzej chodzi na gazie )-:

pali więcej

mulny jest itd.

Ale ja mam problemy z moim gazem, coś świruje (i nie komp, bo ten już był wymieniany) także coś innego chyba...

W każdym razie, pali coś sporawo, muli jakby, i w ogóle jakoś lipnie jeździ. Muszę pojechać na regulację to się dowiem co i jak.

Dużo tzn. palił min 7,5, średnio 8 - 8,5, 9-10 jak ostro śmigałem. A teraz 10 jak jadę naprawdę spokojnie i bez klimy, a po mieście i 12.

Nie wiem jak z benzyną, w każdym razie nie spada drastycznie wskazówka po każdym odpaleniu, co więcej, jak mi braknie gazu to te kilkanaście kilometrów zawsze jadę na benzynie, a że jeżdżę dużo to się to czasami zdaża. Także jak zatankowałem połowę baku, ćwierć wyjeździłem od razu, a reszta została na odpalanie i dojazd - to jeżdżę już z 2 miesiące - ok. 5000km i do rezerwy jeszcze sporo.

Oczywiście pomiarów na benzynie nie robiłem, bo to trzeba by nalać do pełna, zrobić trochę km, znów do pełna (-: a to droga zabawa (-:

 

No ale gaz za to chodzi gorzej, i gaziarze się tym tłumaczą, że rozwiercony, że więcej bierze paliwa itd, bla bla bla...

 

pozdro

pj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stracilem nadzieje ze jeszcze ktos potrafi dobrze zrobic

Spokojnie. To nie taka filozofia. Poszukaj raczej lepszego zakładu, zobacz jakie fury mają do zaszczepienia gazem. Nie oszczędzaj, bo do tańszych partaczy można później dopłacić. Ja przed oddaniem auta zabrałem gazownika oraz kumpla (świadek) na przejażdżkę, pogoniliśmy sobie 200kmh - to mi później pomogło, gdyż po uszkodzeniu przepływki próbowali mi wkręcić, że dostali zepsuty samochód. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to tak :

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Dopiero teraz zajżałem pod filtr powietrza i nie uwierzyłem co zobaczylem...TO SAMO!!!!!!!!!!Juz myśle i rozmwawiam z członkami klubo na temat tego jak to obejść.Mam swój pomysł ale na razie nie będe sie chwalił bo to może w ogóle nie zadziałać a wręcz mijać sie z prawami logiki...poprostu jestem eksperymetującym laikiem jezeli chodzi o motoryzację.Oczywiście jezeli to wypali to zamieszcze nawet fotki:)Pozdrawiam i j.... gazowników za psie pieniądze:(]NIE OSZCZEDZAJCIE NA WARSZTATACH BO NAJTANSZE MOZE SIE OKAZAC NAJDROZSZYM:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też na początku wstawili 2 rurki w gaźnik (2.0 SLX), bo z mikserem nie mogli sobie poradzić;

jak to 2 rurki bez miksera ???

po za tym różnica jest większa w średnicy miksera , bo dedykowany to 36 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wywaliłem zwężke z dolotu(od gazu).OSTRZEGAM TYLKO, uważajcie żeby wam nic nie wpadło w dysze gaźnika bo to jest ku... problem....;p

Mi włąsnie sie tak stało i wyjmowałem ją w 3 osoby przez 1,5 godz nożyczkami,kombinerkami i magnesem od głośnika...<głupek>

Jutro jade w trase zobacze jak teraz autko chodzi a co za tym idzie już niedługo stożek leci...:D:D:D POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjąłeś mikser !!! A co tam wstawiłeś zamiast niego ? Jak autko teraz jeździ ?

 

Jak na razie to wywaliłem z dolotu tą chilerną zwężke która zajmowała(z moich obliczeń) około 30 % dolotu;/....Miałem małe kłopoty bo śrubka bo mi wpadła w dysze gaźnika i sie troche namęczyłem żeby ją wyjąć wiec dziś już odpuściłem składanie wszystkiego.Jutro rano składam wszystko i jade w trase więc napisz jak jest .Mam nadzieję że sie polepszyło bo męczyłem się z tym straszanie(chyba szlak mi trafił uczelke miedzy jedną a drugą częścią gaźnnika;/).....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę wywaliłem u siebie mikser (ten niby dedykowany) różnica ogromna, inne auto, lepiej się zbiera, nawet dzwięk silnika jakiś taki bardziej rasowy, pojeździłem tak z godzinkę aż się judasz zaczął świecić i założyłem spowrotem to badziewie. Myślę nad blosem ale trochę się boję o kulturę pracy silnika na wolnych obrotach, teraz mam II gen. (komp STAG 100) i nie mam co narzekać półtora roku i tylko filterek raz wymieniłem. Blos to praktycznie I gen. LPG żadnej elektroniki.

 

sr20di ja nie musiałem nic wstawiać w miejsce po mikserze, poprostu go wyjąłem a dziurę w puszce tą co wchodził przewód z gazem tymczasowo zakleiłem taśmą.

 

Mikser mam identyczny jak Maniek-ol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wywaliłem kompa i nie żałuję. Ponad 40kkm na gazie bez problemów i to z coraz to kolejnymi modami. Gdybym nie zrobił podwójnego dolotu, to na pewno zainwestowałbym w Blos'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywaliem zwezke i kur... tragedia.podczas zakladania gaznika pogiea sie sprezynka od ssania i nie moglem wyregulowac obrotow!!!Skakaly od 800 do 3000!!...wsadzilem zwezke(myslalem ze jej brak jest przyczyna skokow) i wyregulowalem(tak mysle) obroty ale mam nadal problem bo od 2000 do 3000 nie ma w ogole mocy!!Co sie stalo.Pomozcie bo to juz nie jest to samo autko:(co moglem spierdzielic??

dodam ze rura od gazu ktora wchodzila do zwezki jest wywalona i zaslepiona a miedziana rurka jest zdemontowana i siedzi tam sama zwezka*po wyjeciu jej samochod zwarwiowal z obrotami i dlatego ja wsaszilem jeszcze raz.Co to moze byc??Wsadzilem nawet nowe swiece championa i nadal nie ma mocy w tym zakresie obrotow:(

Coocbio moze wiesz cos na ten temat bo auto poprostu sie dusi.Może źle wyregulowalem obroty albo cos??Nie mam pojecia.

Mam nadzije ze doradzicie mi co mam zrobic:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba udało ci się coś popsuć ! tylko co ? A ja myślałem że będziesz smigał na gazie bez miksera ?

 

Udalo sie!!!!!!!!!!ZROBIONE!!!

Siedzialem przed kompem szukajac ratunku i wpadlem na genialny pomysl....Poprostu rozebralem wszystko jeszce raz (wypalilem chyba z paczke fajnek) popatrzylem,pomyslalem ,wywalilem jeszce raz ta zwezke i wqyregulowalem obratoty srobkami przy gazniku i DZIALA!!!!!!!!

Autko odzyskalo moc w pelnym zakresie obrotow,nabralo mocy i lepiej sie zbiera.Teraz moge sie probowac z cfaniakami w Leonach z przyciemnionymi szybami i z pelnym ospojlerowaniem:D:D:D

Moje W10 jest niesamowite.Polecam ten zabieg wszystkim ktorzy chca odzyskac moc.

Oczywiscie jest to kosztem braku gazu w mojej Primci ale wiem ze sa rozwiazania takie jak BLOS ktory duzo ludzi chwali.Pozdrawiam i dziekuje ze pomoc wszystkim klubowiczom.

P.S Dzis dokonczylem i pomalowalem grilla ,pojutrze fotki:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgrywus zapodaj filmik jak sie zbiera ! Masz może foty z operacji wyjmowania tego miksera ? Różnica mocno odczówalna po jego wyjęciu ?

 

 

Fotek nie mam ale moge ci dokladnie opisac co i jak bo rozbieralem to 6 razy...:P

Moge ci nagrac filmik jak sie zbiera ale malo zobaczysz bo nie mam linki predkosciomierza :(

 

Moze bedziesz widzial jak wchodzi na obroty i jak idzie na automatycznej skrzynce biegow:D:D:D

 

 

Masz juz wszystko na priv :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość okraglaczek

Ja w swojej kiedys tez wywalilem mikser, wypalilem 1/2 zbiornika i znow go wsadziłem

Ale naprawde czuć ogromna roznice bez tego miksera! wywalenie miksera trwa 40min +jakies 20min zeby silikon przysech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej kiedys tez wywalilem mikser, wypalilem 1/2 zbiornika i znow go wsadziłem

Ale naprawde czuć ogromna roznice bez tego miksera! wywalenie miksera trwa 40min +jakies 20min zeby silikon przysech.

 

 

jaki silinkon??uszczelniales silikonem gaźnik??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość okraglaczek

Gażnik??? Mowie o 2.0L wtrysk centralny.

Skladalem to na silikon jak pierwszy raz to rozkrecałem to była jakas uszczelka,ale sie porwała :roll: wiec nie mysłac o kupnie drugiej: silikon i strzykawka i chodzi :lol:

Tylko trzeba dac malo silikonu " przy kanale od przepływomierza" I smiga!!!

robilem juz to 6 razy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gażnik??? Mowie o 2.0L wtrysk centralny.

Skladalem to na silikon jak pierwszy raz to rozkrecałem to była jakas uszczelka,ale sie porwała :roll: wiec nie mysłac o kupnie drugiej: silikon i strzykawka i chodzi :lol:

Tylko trzeba dac malo silikonu " przy kanale od przepływomierza" I smiga!!!

robilem juz to 6 razy

 

JA jak rozebralem gażnik i zdjąłem jego górną cześć to podkładke która sie podarła posmarowałem tawotem i tez nie narzekam:)Silikon moze na dluzej starcza ale w razie rozbierania to jest chyba ciezko go rozkleic:)

Kazdy ma swoje sposoby:D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...