Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

X-Trailowe SUVary


Gość harakiri
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość harakiri

Czytałem topik o pierwszym spotkaniu X-Trailowców. Mam pewne doświadczenie w organizacji rajdów SUVów. Pomyślałem - dlaczego nie zorganizować czegoś podobnego dla X-trailowców tym bardziej, że jestem jednym z nich. Oto wstępny opis mojego pomysłu. Miejsce: Góry Świetokrzyskie. Czas: początek maja. Czas trwania: jeden dzień. Standarty: trasa przejechana moim X-trailem. Wycięte większe gałęzie. Ognisko integracyjne. Reporter miesięcznika OffRoad 4x4. Zwiedzanie nieznanych Wam regionalnych Atrakcji turystycznych przez duże "A". Możliwość noclegu w motelu lub na plebanii. Niespodzianka. Naklejki. Jeśli sponsor nie zawiedzie to konkurs z nagrodami. Koszt: do uzgodnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem topik o pierwszym spotkaniu X-Trailowców. Mam pewne doświadczenie w organizacji rajdów SUVów. Pomyślałem - dlaczego nie zorganizować czegoś podobnego dla X-trailowców tym bardziej, że jestem jednym z nich. Oto wstępny opis mojego pomysłu. Miejsce: Góry Świetokrzyskie. Czas: początek maja. Czas trwania: jeden dzień. Standarty: trasa przejechana moim X-trailem. Wycięte większe gałęzie. Ognisko integracyjne. Reporter miesięcznika OffRoad 4x4. Zwiedzanie nieznanych Wam regionalnych Atrakcji turystycznych przez duże "A". Możliwość noclegu w motelu lub na plebanii. Niespodzianka. Naklejki. Jeśli sponsor nie zawiedzie to konkurs z nagrodami. Koszt: do uzgodnienia.

Ja wstępnie się piszę.

A są opisane jakieś "Twoje" trasy w Offraod 4x4", który numer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość harakiri

Ja wstępnie się piszę.

A są opisane jakieś "Twoje" trasy w Offraod 4x4", który numer?

Nie pamiętam który numer OR4x4. Nie przywiązuję do tego wagi, obawiam się, że nie mam nawet tych egzemplarzy, ale jeśli chcesz to znajdę. Jeden z moich gości SUVarowych po prostu publikuje w OR. Bardziej niż na takich bzdetach zależy mi na funie. A już od drugiej edycji miałem fun nawet jako organizator. Tu linki do relacji i fot. http://www.forum4x4.pl/viewtopic.php?f=33&t=62180 http://www.forum4x4.pl/viewtopic.php?f=33&t=53678 Odzew na SUVary X-trailowców niewielki więc chętnych prawdopodobnie dołączę do otwartej grupy. Udana impreza nie może mieć zbyt wielu załóg bo robi sie tłum. Stąd prawdopodobnie m.in.brak mego funu na pierwszej edycji. Na tą wiosne planuję 10-15 załóg.

Edytowane przez harakiri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odzew będzie jak będzie można poczytać co przygotowałeś wczesniej i jak było to zorganizowane. Bez takich informacji trochę trudno kupić "kota w worku".

 

PS. Coś mi linki, które podałeś nie działają bez loginu i hasła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam który numer OR4x4. Nie przywiązuję do tego wagi, obawiam się, że nie mam nawet tych egzemplarzy, ale jeśli chcesz to znajdę.

 

Czytam OR4x4 i mam już tej gazetki trochę, więc sobie znajdę, powiedz przynajmniej gdzie to organizowałeś i kiedy mniej więcej to było to sobie odszukam.

Coś mi się kiedyś obiło o oczy (nazwa SUVary)czytając któreś wydanie, ale sprecyzuj kiedy to było.

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość harakiri

Moje sprzęgło też czasem śmierdzi :( . Trasę planuję lajtową. Bardziej wycieczka. Linki do rajdy4x4.pl działają po zalogowaniu. Nie jest trudno sie zalogować. Warto to zrobić bo w dziale turystycznym wiele lokalnych imprez także dla suvów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie może być całkiem fajna zabawa. Jeśli tylko termin mi podpasuje to wstępnie również się pisze. Ze zdjęć widzę, że trasa jest całkiem lajtowa, nawet do przejechania zwykłym autem. Warto w bagażnik wrzucić na wszelki wypadek kilka kompletnych sprzęgieł i w drogę:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość harakiri

W sumie może być całkiem fajna zabawa. Jeśli tylko termin mi podpasuje to wstępnie również się pisze. Ze zdjęć widzę, że trasa jest całkiem lajtowa, nawet do przejechania zwykłym autem. Warto w bagażnik wrzucić na wszelki wypadek kilka kompletnych sprzęgieł i w drogę:D

Co z tym sprzęgłem w XT? Rozważam uderzenie wyprzedzające czyli wymiane sprzęgła bo mi śmierdzi czasem. Ten ruch ma sens? Czy następne będze znowu śmierdzieć na dzień dobry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tym sprzęgłem w XT? Rozważam uderzenie wyprzedzające czyli wymiane sprzęgła bo mi śmierdzi czasem. Ten ruch ma sens? Czy następne będze znowu śmierdzieć na dzień dobry?

Ty masz w końcu T30, więc temat (chyba?) Ciebie nie dotyczy?

Co prawda ja mam T31 i u mnie akurat ze sprzęgłem też jest ok.

 

Daruj sobie jak nie masz żadnych objawów(całkowitego spalenia).

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Riccardo

Ja wstepnie też bym się pisał. Chciałbym się dowiedzieć, czy impreza będzie miała charakter familijny (czy można zabrać dzieci?). Ile kilometrów ma liczyć trasa i jaki czas przewidywany jest na jej pokonanie. O której planowany jest początek trasy (kilka osób zainteresowanych jest z Warszawy - prawie 200 km od Kielc).

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość harakiri

Ja wstepnie też bym się pisał. Chciałbym się dowiedzieć, czy impreza będzie miała charakter familijny (czy można zabrać dzieci?). Ile kilometrów ma liczyć trasa i jaki czas przewidywany jest na jej pokonanie. O której planowany jest początek trasy (kilka osób zainteresowanych jest z Warszawy - prawie 200 km od Kielc).

 

Pozdro.

Na poprzednich edycjach organizowałem miejsce do spania przed i/lub po imprezie.Noclegi po 30-40pln/os. Impreza 100% rodzinna. W kolejnych linkach znajdziecie zdjęcia m.in. z ekstremy ale tam popisywali sie pojedynczy ekstremaliści - to była taka atrakcja dla SUVowej publiki. Start imprezy o godzinie 10:00 Pętla będzie miała od 90 do 180 km. Formuła moich SUVar to oglądanie miejsc, które mnie zafascynowały - dzielę się tą fascynacją z uczestnikami. Do tego dodaję jakąś atrakcję. Na pierwszych SUVarach nieoczekiwaną atrakcją były moje intensywne negocjacje z aborygenami-lokalesami po których terenie niechcący przejechaliśmy. Na drugich już planowo przeszliśmy podziemną trasę a na trzecich niewątpliwą atrakcją był podziemny koncert puzonisty grającego m.in Hava Nagyla bo niedaleko był Kazimierz Dolny. Kto pojedzie nie będzie żałował. Tak jak pisałem wcześniej standartem moich SUVar jest 99.5% bezpieczeństwo dla naszych aut. Koszty imprezy związane są przede wszystkim z przygotowaniem trasy - kilka wyjazdów organizatora z sekatorem w celu usunięcia zagrożeń dla lakieru, opłacenie zgody aborygenów na przejazd po ich terenach, uzyskanie zgody leśników na przejazd terenami leśnymi. Nie ma rywalizacji. Nastawiam się na lajtowy fun.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mirek2511

Na poprzednich edycjach organizowałem miejsce do spania przed i/lub po imprezie.Noclegi po 30-40pln/os. Impreza 100% rodzinna. W kolejnych linkach znajdziecie zdjęcia m.in. z ekstremy ale tam popisywali sie pojedynczy ekstremaliści - to była taka atrakcja dla SUVowej publiki. Start imprezy o godzinie 10:00 Pętla będzie miała od 90 do 180 km. Formuła moich SUVar to oglądanie miejsc, które mnie zafascynowały - dzielę się tą fascynacją z uczestnikami. Do tego dodaję jakąś atrakcję. Na pierwszych SUVarach nieoczekiwaną atrakcją były moje intensywne negocjacje z aborygenami-lokalesami po których terenie niechcący przejechaliśmy. Na drugich już planowo przeszliśmy podziemną trasę a na trzecich niewątpliwą atrakcją był podziemny koncert puzonisty grającego m.in Hava Nagyla bo niedaleko był Kazimierz Dolny. Kto pojedzie nie będzie żałował. Tak jak pisałem wcześniej standartem moich SUVar jest 99.5% bezpieczeństwo dla naszych aut. Koszty imprezy związane są przede wszystkim z przygotowaniem trasy - kilka wyjazdów organizatora z sekatorem w celu usunięcia zagrożeń dla lakieru, opłacenie zgody aborygenów na przejazd po ich terenach, uzyskanie zgody leśników na przejazd terenami leśnymi. Nie ma rywalizacji. Nastawiam się na lajtowy fun.

Jestem zainteresowany,podaj termin,oraz cenę z noclegiem.Musimy się zmobilizować bo inaczej nic z tego nie wyjdzie, a fajnie byłoby pojeździc razem w lekkim terenie i przyokazi cos pozwiedzać .Mój email mirek251@poczta.onet.pl niech reszta też zainteresowanych poda swoje namiary i do dzieła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zainteresowany,podaj termin,oraz cenę z noclegiem.Musimy się zmobilizować bo inaczej nic z tego nie wyjdzie, a fajnie byłoby pojeździc razem w lekkim terenie i przyokazi cos pozwiedzać .Mój email mirek251@poczta.onet.pl niech reszta też zainteresowanych poda swoje namiary i do dzieła

 

Prywatny kontakt każdy z nas ma w profilu na forum, zresztą informacje i przygotowania można spokojnie prowadzić w tym wątku - może warto by go po prostu podkleić (i tu mała prośba do moda).

Edytowane przez besciak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość harakiri

No to zobaczcie coście stracili poznajac mnie dopiero teraz ;) Na filmie są przede wszystkim popisy cięższych aut i kierowców ale Santa Fe, Kyron , Feroza Vitarka radziły sobie spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stracili, nie stracili. Każdy z nas jest o kilka tarcz sprzęgłowych do przodu :lol: (żart). Fakt, musiała być naprawdę fajna rodzinna zabawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość harakiri

a dokladniej gdzie ? bo ja dosyc dobrze znam swietokrzyskie.

Mijscowosci trasa w google.

Wstepnie rowniez sie pisze.

W gre wchodza dwa regiony. Północny czyli Szydłowiec Barcza Zalejowa Miedzianka. Południowo zachodni czyli Kunów, Grzegorzewice, Łagów Opatów, Szydłów, Busko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość harakiri

Odzew średni więc chętnych dołączę do mieszanej grupy. Lada dzień ogłoszę termin i miejsce. Jak jest teren bardziej ekstremalny to kilometrażu mniej bo jedno błotko może zająć kilka godzin. Poznaję XT i już wiem, że do ekstremu to on się nie nadaje. Będzie wycieczka z atrakcjami a nie ekstrem ale kilometrów może być trochę więcej. Główną atrakcją moich SUVar są i tak wycięte prawie wszystkie gałęzie z głównego toru. Nic tak nie boli jak dźwięk tarniny po lakierze... Muszę się zastanowić nad pętlą ale chciałbym Kunów Grzegorzewice Opatów Szydłow Busko Wiślica. Termin, obawiam się że przesunie się na początek czerwca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odzew średni więc chętnych dołączę do mieszanej grupy.

Wg mnie ok, tak z 10 samochodów to by się przydało :)

Może na początek wrzuć link QQ, albo Navary, bo na ogólnego to nie wiem czy jest sens, bo za dużo osób tego chyba nie czyta? Chyba, że miałeś na myśli kogoś "innego", w sensie nie z Nissanem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...