Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Snorkel


Gość Talaga12
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

bez sensu, jak sprawdzisz że pasi, bierz te pozostałe 3 i będziesz puszczał po 3-4 stówki sztuka... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to czekamy :D

ciekawe czy dasz rade przypasować, jak przypasujesz to chyba 90% tyranów z forum będzie miało snorki :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i d*pa w kwiatach. Zakupiony przeze mnie snorkel nie pasuje ni cholery do mojego modelu. :thumbsdown:

Okazuje się, czego nie przewidziałem, że mój model ma poszerzane fabrycznie nadkola. Sugerowałem się fotkami ceniakenzo u którego błotniki są płaskie. Tak więc panowie jeśli ktoś chce nowy snorkel to w promocyjnej cenie sprzedam. Powiedzmy stówkę taniej tj. 350 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzys1001

No i d*pa w kwiatach. Zakupiony przeze mnie snorkel nie pasuje ni cholery do mojego modelu. :thumbsdown:

Okazuje się, czego nie przewidziałem, że mój model ma poszerzane fabrycznie nadkola. Sugerowałem się fotkami ceniakenzo u którego błotniki są płaskie. Tak więc panowie jeśli ktoś chce nowy snorkel to w promocyjnej cenie sprzedam. Powiedzmy stówkę taniej tj. 350 zł

Daj zdjęcia auta. Jestem ciekaw jak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i d*pa w kwiatach. Zakupiony przeze mnie snorkel nie pasuje ni cholery do mojego modelu.

Okazuje się, czego nie przewidziałem, że mój model ma poszerzane fabrycznie nadkola. Sugerowałem się fotkami ceniakenzo u którego błotniki są płaskie. Tak więc panowie jeśli ktoś chce nowy snorkel to w promocyjnej cenie sprzedam. Powiedzmy stówkę taniej tj. 350 zł

nadkole ściągnij i podetnij je trochę na snorka, później ładnie sylikonem połącysz, jak ci się nie uda to ja mam na zbyciu te poszerzenia

 

 

zobacz właśnie przymierzyłem nadkole tam jest jeszcze kupę miejsca, może masz inny snorkel??

 

a i u mnie błotniki nie są płaskie tylko nad kołem jest wypuklenie jak u ciebie!!!! nie produkowali innych błotników do terrano I !!!!!

 

 

dscn1109jw.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

tu widać wypuklenie błotnika nad tylnym kołem. w przednich błotnikach jest takie samo!!!

 

dscn1110w.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

dscn1111zg.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

NIE PODDAWAJ SIĘ KOMBINUJ, NIKT NIE MÓWIŁ ŻE BĘDZIE ŁATWO :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc ...

pojechałem do ic podaje gościowi na magazynie numer zamówienia .. "jest a co to panie będzie to łatwiej znajdę" .. snorkel ... "sno...co ?"... taka rura ... "aaa" i przynosi mi wieeelkie pudło "chyba to tu -safari napisane, zgadza sie?"

 

po pierwsze wygląda na pancerne

po szybkim przystawieniu do auta zapowiada się dobrze, kąt zaryzykuje stwierdzenie właściwy, podebranie na błotnik podobne, kształt przodu (tego co najbardziej do przodu wystaje) prawie taki sam jak błotnika, no jedyne co to długie toto jest idzie bardziej do przodu niż ten u enzo otwór wychodzi trochę przed lampą pozycyjną,

generalnie to ja akurat mam teraz tam właśnie wlot bo to silnik td25, ale jak założę 27 co czeka to będzie trudniej,

i z kształtem błotnika tęż pewnie będzie kombinacja,

jak będe miał drugie ręce do pomocy to zrobimy zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wyglądają u mnie nadkola. Są fabrycznie poszerzone.

Zwróć uwagę na przetłoczenia na nadkolach.

Czyli cieniakenzo u ciebie są takie same ?!

 

W załączeniu też zdjęcia snorkela i jego nr fabrycznego. Jest chyba taki sam jak u ciebie ?

post-62965-0-83056700-1361553582_thumb.jpg

post-62965-0-24273900-1361553604_thumb.jpg

post-62965-0-37999500-1361553623_thumb.jpg

post-62965-0-68166000-1361553644_thumb.jpg

post-62965-0-13695500-1361553663_thumb.jpg

post-62965-0-28304200-1361553683_thumb.jpg

post-62965-0-55592400-1361553714_thumb.jpg

post-62965-0-61582700-1361553884_thumb.jpg

post-62965-0-09821100-1361554088_thumb.jpg

Edytowane przez Sensson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko takie samo jak u mnie.

tylko nie widać wytłoczenia błotników na fotkach bo są matowym podkładem tylko pomalowane :P

ale zapewniam cię że są.

też jak powiercisz otwory przykręcisz to się dopasuje z przodu snorkela bedzie tylko dziura około centymetra

dajesz dookoła czarny sylikon

mogę ci zdradzić patent jak się sylikonuje żeby wyszło jak w oryginale :)

nie poddawaj się tak łatwo :P ja 2 dni walczyłem

 

tu widać wypuklenie ;)

 

dscn1087bd.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to bym chciał jakis błotnik do testów :)

też mi sie nie widzi żeby tam dziury były,

wychodzę z założenia ze silkon to w łazience i tylko tam,

jeszcze cos pokombinuje jak by to przymierzyć, ewentualne dziury to bym chyba gumę porowatą dociął na podkładkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście błotnik wygląda tak samo :)Hugh_h zastanawiałem się żeby kupić na allegro używany błotnik ok 200-400zł i na nim poćwiczyć :P

http://moto.allegro....2979028582.html

 

Ceniakenzo - masz rację raz kozie śmierć. W poniedziałek wywalę dziurę i wówczas będę się martwił. :)

Ewentualnie myślałem aby po demontażu nadkola delikatnie młotkiem spłaszczyć tą krzywiznę wówczas snorkel powinien bardziej przylegać.

Co do silikonu. Hmmm myślałem bardziej o kleju do szyb ( jest też czarny ) ten jak zaschnie to jest praktycznie nie do usunięcia.

Gumy bym nie polecał ponieważ na słońcu i w temperaturze będzie parciała. Poza tym będzie ją ciężko utrzymać w czystości.

 

p.s Ceniakenzo czy rozwiązałeś już problem jak zamocować snorkel do słupka ?

Edytowane przez Sensson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chyba mam błotniki stare tylko muszę poszukać pod śniegiem

chyba że na złom poszły jutro zobaczę.

no klej do szyb też by był dobry

rzeczywiście można lekko podklepać tą wypukłość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jest guma i guma, dobra nie parcieje,

no ja mam 10 dni na decyzję co ze snorklem ... ale mam też takiego pmoysła że owinę błotnik streczem potem na to jakiś nasiąkliwy papier (bo maty mi szkoda) i maznąć żywicą - wszystko mam na stanie poza dodatnia temperaturą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie z ta dodatnią temperatura to jest lipa :/ chyba będę musiał do warsztatu dać autko na wymianę przedniej szyby , bo klej od +10 stopni działa

 

jak chcesz to mogę ci wysłać gumę z poszerzeń nadkoli ona nie parcieje ma jakieś 0.5cm tylko jest twarda,

jakieś dwa kawałki po 20cm mi zostały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdybyś się dokopał do błotników to daj znać,

 

takie pytanie w td27 za błotnikiem siedzi puszka rezonansowa od powietrza to to wywalacie czy zostaje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 3.0l benzyna tez ona jest. trzeba ją wywalić bo nie połączysz snorka

jak ktoś chce to mam na zbyciu :) i jeszcze taka rurkę co idzie z filtra nad chłodnicę

 

spoko jutro popatrzę czy są te błotniki bo nie pamiętam czy je zostawiłem czy poszły na złom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz się tak przyglądałem ze wlot powietrza od 27 tez jest w tym samym miejscu co u mnie, tyle ze w 27 jest jeszcze otwór do podczepienia puszki w błotniku, i puszka nie powinna przeszkadzać przy założeniu tego snorkla tyle że samo podłączenie żeby było szczelne będzie wymagało niezłej ekwilibrystyki

 

a może zrobimy własny import .... http://rv4x4.en.alibaba.com/product/624691549-200248606/Nissan_Navara_D21_snorkel.html

po doliczeniu wszystkich opłat pewnie wyjdzie drugie tyle ale i tak znośna cena by była ciekawe jak z jakością,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki sobie zróbcie, tani, dobry, pieruńsko wytrzymały

 

a to jego podłaczenie, wszystko na silikonowych przewodach używanych w motosporcie

post-38303-0-41251700-1361689915_thumb.jpg

post-38303-0-97262100-1361690080_thumb.jpg

post-38303-0-82247600-1361690114_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...