Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Snorkel


Gość Talaga12
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Istotnie , błąd, nic mnie nie usprawiedliwia... krótkiego

 

...a wracając do snorkela...??? :shifty:

Czy opcja F Rangera to dobry pomysł? Thespian - czy ty czasem nie ma takowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nigdy nie będzie doskonałe ... ja mam od frotki diesla i bardzo mi odpowiada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tego rangera/mazdy jest ich kilka w zależności od rocznika i wersji silnikowej... ja mam ss65 :) nigdy nie pamiętam tego symbolu, zawsze szukam na rajdach jak wymieniałem argumenty z Zibim który sprzedawał podróby ss70 i twierdził że ss70 prasuje do r20 a ss65 nie

 

ostatecznie i ss65 i ss70 pasują i uważam że są dużo lepszym rozwiązaniem niż chińczyki... widziałem dwa razy auta po rolkach z snorkami safari którym nic nie było... kominki pękały bo to inne tworzywo, snorki jak nowe 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest  SS970HF za 430zl mega okazja ;) numer dalem wyzej jakby ktos szukal i jest 6 sztuk. Rozmawialem z gosciem mowi ze takich cen juz nie bedzie, bo dostawa nowych z australi to majatek. Po prostu wietrza magazyn i jada po kosztach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z narzędziami jest jak z zabawkami nigdy za dużo :)

a poza tym czy zakup nowego snorkela, gdy stary działa jest ekonomiczne?

 

 

możesz zapodać fotki jak wyszło po montażu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Zabrałem się za montaż. Trzeba porzeźbic trochę,  bo dostarczone części do niczego się nie przydadzą.

 

post-53136-0-23999600-1387473008_thumb.jpg

 

Panowie jak sądzicie. Próbować zrobić jedno połączenie bezpośrednio od wyjścia snorkela do wlotu do puszki? Będzie ciężko znaleźć  "coś" o średnicy wew. 90 z jednej strony a owalem 35 x 100 z drugiej. Zapewne trzeba będzie redukować. Ten wlot do puszki to za solidny nie jest, Wycinać? Wstawiać coś?

 

post-53136-0-26847100-1387472982_thumb.jpg

 

 

 

Może gdzieś widzieliście jakieś fotki. Wdzięczny będę za każda sugestię.

 

Witas


 

 

post-53136-0-62437500-1387473410_thumb.jpg

post-53136-0-33410700-1387472996_thumb.jpg

Edytowane przez regwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest troszke zabawy ja juz tez przymiarki robilem. Zrobie 2 dziury w blotniku i w scianie wewnetrznej i zrobie bezposrednie poloczenie do puszki. Zeby bylo jak najmniej zawijasow. W puszczce wymodeluje szyjke lub dospawam z safarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszły konie po betonie. Emocje przy wierceniu otworów w błotniku - bezcenne. Snork jest wykonany pierwszorzędnie.

 

post-53136-0-13548300-1387490150_thumb.jpg

 

Otwory trzeba zaznaczyć "odręcznie". Szablon przekłamuje

 

post-53136-0-00643400-1387490189_thumb.jpg

 

Pomysł jest taki, że w puszkę wspawam kolanko o średnicy 90 (jeśli się da), Wtedy tylko bezpośrednio rura do snorka i gotowe. W przelocie przez nadkole muszę wykombinować zabezpieczenie. Wariant B - to prosty króciec i rura -  kolanko.

 

post-53136-0-03416900-1387490236_thumb.jpg

 

Plus 10 do lansu jak nic :-)

 

post-53136-0-07317500-1387490279_thumb.jpg

 

W

 

 

 

 

Edytowane przez regwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thespian a czy mógłbyś fotkę zrobić jak zamocowałeś blache, mocowania komina do słupka. czytałem twoja relację na r4x4, ale fotka by pomogła.

 

W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo, bo wstydzę się estetyki wykonania :)

 

a tak serio to spróbuje w weekend, teraz jak jadę do roboty jest ciemno... wracam jest ciemno...

 

blaszkę trzeba przeklepać a i tak ciężko idzie, moja trzyma się budy na 2 nitach zamiast 3

 

ale trzyma się... konkret gałęzie przyhaczało i nic nie puścicło ani się nie wyrwało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby komuś zawadzała blacha do której jest mocowana stojąca puszka filtra w 27 to przygarnę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to  popełnilem blaszkę tak:

 

post-53136-0-58495200-1387572712_thumb.jpg

 

będzie git

 

Jakieś fotostory się robi, ale może komuś się przyda :whistle:

 

pozdrawiam  W

 

 

 

Robota zrobiona. Snorkel podłączony. Szczelny. Puszkę  filtra zrobiłem tak, to chyba dobre rozwiązanie:

 

 

post-53136-0-62935000-1388158536_thumb.jpg

 

 

 

przy okazji warto przyjrzeć się odpowietrzeniom. U mnie jedno było upitolone... :whistle:

Edytowane przez regwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zamówię ten snorkel u gościa to mi przyślą ,czy podeślą do bliskiego intercarsu


  SS970HF  czy jak podam ten numer to gość będzie wiedział o co chodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odbierałem w intercarsie. Wybrałem w jakim. Podajesz symbol i pozamiatane. Gość jest bardzo fajny.

 

Ja już po testach. Wrażenia z tonięcia w aucie bezcenne. Snorkel się sprawdził ale każda kałużę będę echosondą sprawdzał...

 

Tapicerka wyjeta, fotele wyjęte. Osioł się suszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejnym krokiem jest wywalenie wykładzinki z podłogi lub kompromisowo (ja tak zrobiłem) wygładzinka zostaje ale wywalamy wygłuszenie...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...