Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

QQ FL 2010 źle spasowana maska


Gość robmen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Partacze z NISSANA. Blach nie potrafią zrobić jak trzeba! Krzywy samochód to mieć będę jak gdzieś przywalę i mi go marnie wyklepią... A nowy za cholerę nie odbiorę krzywy! Co do odstąpienia od umowy – w umowie nie ma zapisków (przynajmniej mojej) dotyczących warunków odstąpienia od umowy z przyczyn technicznych. Kurcze, no nawet po samochód trzeba się wybierać z prawnikiem.

od marca nissan wie o problemie moze wiec do twego odbioru cos poprawia w fabryce aby nie narazac sprzedawcow na nieprzyjemnosci. ewentualnie oglasza nastepna promocje na auta z e zle dopasowana maska i zacheca ludzi w ten sposob na zakup. niektorzy dopiero po informacji na forum dopatrzyli sie tej usterki wiec chyba nie bedzie problemem sprzedac auto z np darmowym progiem z napisem qashqai lub wszystkimi szybami tej samej serii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie niektórzy na forum mają rację, samochód jest zwalony przez tą krzywą blachę. Ja miałem to już naprawione, przed odbiorem samochodu i troszkę blacha jest nierówno - w sensie z jednej strony jest idealnie z drugiej już nie, ale jakoś nie zwracam na to uwagi i mi to jakoś nie przeszkadza.

 

Nie piekle się o to choć mogłoby być to dopracowane - cóż, chyba pryska magia japończyków. Zresztą sam przebieg i lata użytkowania pozwolą określić czy samochód jest ok czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cóż, chyba pryska magia japończyków.

 

raczej z kowali spod Sunderlandu

Edytowane przez danbam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest składany, ale samochód jest japoński.

 

MITSUBISHI też japopńczyk a składany (outlander) w Kałudze :D

http://www.autokrata...azie-asx-a-8460

 

 

Dokładnie to francusko-japoński by nie rzec francuski bo większość udziałów w nissanie ma renault który to uratował nissana przed bankructwem swego czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest składany, ale samochód jest japoński.

 

MITSUBISHI też japopńczyk a składany (outlander) w Kałudze :D

http://www.autokrata...azie-asx-a-8460

 

Dokładnie to francusko-japoński by nie rzec francuski bo większość udziałów w nissanie ma renault który to uratował nissana przed bankructwem swego czasu.

 

Chyba nie ma teraz samochodów których rodowód byłby czystej krwi :)

 

Połączenie nissan + renault + mercedes

http://carscoop.blog...an-renault.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

od jakiegoś czasu zaglądam na forum bo za 3 tygodnie też zostanę posiadaczem QQ. Czytam o tej źle spasowanej masce i jak tylko widzę QQ na ulicy to staram się wypatrzeć tę wadę. Czy ktoś z Was może zamieścić zdjęcia takiej źle spasowanej maski? Nie wiem jak to wygląda i na co zwracać uwagę przy odbiorze.

Pozdrawiam, nowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym z tematów Ktoś wkleił zdjęcie felernej maski QQ, spróbuj poszukać. Dziś przejeżdzałem koło wrocławskiego salonu i akuratnio z lawety ściągali świeża dostawę QQ. Po majówce, we wtorek postarm się podjechać i zobaczyć te egzemplarze na placu ... cykne fotki i zobaczymy jak to wygląda. Może uda mi się w ten sposób Wam i sobie rozjaśnić temat czy Nissan coś z tematem zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym z tematów Ktoś wkleił zdjęcie felernej maski QQ, spróbuj poszukać. Dziś przejeżdzałem koło wrocławskiego salonu i akuratnio z lawety ściągali świeża dostawę QQ. Po majówce, we wtorek postarm się podjechać i zobaczyć te egzemplarze na placu ... cykne fotki i zobaczymy jak to wygląda. Może uda mi się w ten sposób Wam i sobie rozjaśnić temat czy Nissan coś z tematem zrobił.

 

dzięki, poszukam i czekam na twoje zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym z tematów Ktoś wkleił zdjęcie felernej maski QQ, spróbuj poszukać. Dziś przejeżdzałem koło wrocławskiego salonu i akuratnio z lawety ściągali świeża dostawę QQ. Po majówce, we wtorek postarm się podjechać i zobaczyć te egzemplarze na placu ... cykne fotki i zobaczymy jak to wygląda. Może uda mi się w ten sposób Wam i sobie rozjaśnić temat czy Nissan coś z tematem zrobił.

 

odebrałem "kaśke" tydzień temu - myślę że nie taki diabeł straszny z tą maską .Rzeczywiscie widać odstawanie na dwóch końcowych kłach

po lewej i prawej stronie grilla , ale bez przesady to nie razi/okoł 3-4 mm/ .Należy zwrócić uwagę czy maska nie ma luzu po zamknięciu. U mnie był- trzęsła sie ale w service Japan Motors Kraków poprawili to na poczekaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

od jakiegoś czasu zaglądam na forum bo za 3 tygodnie też zostanę posiadaczem QQ. Czytam o tej źle spasowanej masce i jak tylko widzę QQ na ulicy to staram się wypatrzeć tę wadę. Czy ktoś z Was może zamieścić zdjęcia takiej źle spasowanej maski? Nie wiem jak to wygląda i na co zwracać uwagę przy odbiorze.

Pozdrawiam, nowy :)

 

Zacznij oglądać od czasu 07:14 widać o co chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij oglądać od czasu 07:14 widać o co chodzi

 

 

 

tutaj widoczne bez przyblizania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2-3 mm to rzeczywiście może nie taki diabeł straszny jak go wołają, ale na filmikach widać ze te "kły" odstają mocniej niż 2-3 mm i wyglądaja jak poważna wada zgryzu i do tego drży podczas jazdy (a to nie traktor).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2-3 mm to rzeczywiście może nie taki diabeł straszny jak go wołają, ale na filmikach widać ze te "kły" odstają mocniej niż 2-3 mm i wyglądaja jak poważna wada zgryzu i do tego drży podczas jazdy (a to nie traktor).

 

Powodem drgania jest wspomniany luz .Można nawet skasować we własnym zakresie poprez poluzowanie zamka i opuszczenie go lekko w dół.

W razie wiekszego problemu to jest robota dla serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2-3 mm to rzeczywiście może nie taki diabeł straszny jak go wołają, ale na filmikach widać ze te "kły" odstają mocniej niż 2-3 mm i wyglądaja jak poważna wada zgryzu i do tego drży podczas jazdy (a to nie traktor).

 

u mnie na pewno odstaje więcej niż 2 mm. Coś około 5mm z jednej strony i troszkę mniej z drugiej i żeby to zobaczyć trzeba stanąć z boku pod odpowiednim kątem. U mnie nie drży podczas jazdy, a z tego co się orientuje drżenie klapy podczas jazdy to zupełnie inna sprawa - reguluje się to podobno w prosty sposób. Jak odbierałem samochód to sprzedawca o tym mówił i miał nawet pokazać jak to się reguluję, ale w końcu obaj zapomnieliśmy

Edytowane przez cosmo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie na pewno odstaje więcej niż 2 mm. Coś około 5mm z jednej strony i troszkę mniej z drugiej i żeby to zobaczyć trzeba stanąć z boku pod odpowiednim kątem. U mnie nie drży podczas jazdy, a z tego co się orientuje drżenie klapy podczas jazdy to zupełnie inna sprawa - reguluje się to podobno w prosty sposób. Jak odbierałem samochód to sprzedawca o tym mówił i miał nawet pokazać jak to się reguluję, ale w końcu obaj zapomnieliśmy

 

Jak wnioskuję z postów...ta kwestia niedokładnego spasowania maski wynika chyba z ''niechlujstwa'' podczas montażu...ale czy bardzo wpływa na jazdę..i czy na prawdę czuć drżenie podczas jazdy...ale nawiasem mówiąc, że ta usterka ma wpływ na wygląd to sprawa oczywista, przy takich pieniądzach nie powinno być takich felerów...:mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość trebor1d

Jak wnioskuję z postów...ta kwestia niedokładnego spasowania maski wynika chyba z ''niechlujstwa'' podczas montażu...ale czy bardzo wpływa na jazdę..i czy na prawdę czuć drżenie podczas jazdy...ale nawiasem mówiąc, że ta usterka ma wpływ na wygląd to sprawa oczywista, przy takich pieniądzach nie powinno być takich felerów...:mellow:

brak kontroli jakosci byc moze wynikajacy z faktu, ze poprzedni model byl jednym z najlepiej sprzedawanych aut w swojej klasie. wiadomo, ze "lider" po jakims czasie moze przestac zwracac uwage na pewne rzeczy bo jest "liderem". jesli takie myslenie nissana bylo bylo powodem tej wady to wpolczuje firmie. ale moze caly naklad energii poszedl w nowego juke? problem z maska wystepuje nie tylko w polsce wiec nissan pewnie wkrotce (a moze juz) poprawi dlugosc maski (chyba, ze znowu popyt przewyzszy podaz :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wnioskuję z postów...ta kwestia niedokładnego spasowania maski wynika chyba z ''niechlujstwa'' podczas montażu...ale czy bardzo wpływa na jazdę..i czy na prawdę czuć drżenie podczas jazdy...ale nawiasem mówiąc, że ta usterka ma wpływ na wygląd to sprawa oczywista, przy takich pieniądzach nie powinno być takich felerów...:mellow:

 

skoro mi odstaje nawet po poprawieniu w serwisie, oznacza to że to błąd projektanta a nie montażysty. Niby jest poprawione a i tak nie jak tak jak powinno być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drgania maski można w bardzo prostysposób wyeliminować. po bokach pod maska są gumy, które odpychają maskę w górę i trzeba je lekko wykręcić, bo feler jest taki że nie są one na stałe zamontowane tylo są wkręcane i podczas eksploatacji samochodu samoczynnie sie wkręcają i wtedy powstaje luz na masce i wchodzi ona w drgania. Podobno to samo jest z tylną klapą. Taki urok naszych samochodów. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako pierwszy odebrałem nową dostawę Qashqai'a po liftingu, w trójmieście i w moim aucie również maska odstaje około 4-5 mm.

Poprawiali już to komuś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie "kopniętej" maski - wyczytałem właśnie ne na forum Qashqai'a w UK, iż wychodzi na to, że linia produkcyjna została jednak zmieniona a auta o podanych numerach VIN zapraszane są do serwisów. Pytanie tylko czy dotyczy to jedynie UK czy też Nissan Polska również weźmie na siebie odpowiedzialność w tym temacie.

 

http://img62.imageshack.us/img62/9229/ccf0405201000001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... auta o podanych numerach VIN zapraszane są do serwisów. Pytanie tylko czy dotyczy to jedynie UK czy też Nissan Polska również weźmie na siebie odpowiedzialność w tym temacie.

 

Nissan jest nissanem a wystająca maska w UK czy PL wygląda tak samo, wiec myslę że bedzie to dotyczyło całej sieci. Przynajmniej jezeli Nissan UK wydał opinie że z tym fantem trzeba coś zrobić i nie jest to normalne to my przy odbiorze mamy argument.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nissan jest nissanem a wystająca maska w UK czy PL wygląda tak samo, wiec myslę że bedzie to dotyczyło całej sieci. Przynajmniej jezeli Nissan UK wydał opinie że z tym fantem trzeba coś zrobić i nie jest to normalne to my przy odbiorze mamy argument.

 

U mnie jeszcze przed odbiorem samochodu poprawiali tą maskę, ale i tak odstaje te kilka mm. Jak ktoś jeszcze nie odebrał samochodu to może zadzwonić do dealera i spytać czy jego samochód został już objęty tą "naprawą".

Edytowane przez cosmo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość taxman

Jak wnioskuję z postów...ta kwestia niedokładnego spasowania maski wynika chyba z ''niechlujstwa'' podczas montażu...ale czy bardzo wpływa na jazdę..i czy na prawdę czuć drżenie podczas jazdy...ale nawiasem mówiąc, że ta usterka ma wpływ na wygląd to sprawa oczywista, przy takich pieniądzach nie powinno być takich felerów...:mellow:

 

zgadzam sie z Tobą całkowicie, ja posiadam model z XII 2009 i zle spasowana maska to pikuś, u mnie tylne lewe drzwi są tak spasowane, że "wpadają" kilka mm wgłąb karoserii, wygląda to jak po dzwonie, zostało to sprawdzone i spasowała tak fabryka (a propos maski tez z prawej strony z przodu szczelina jest szersza o kilka mm niz z lewej, ale nie jest to tak widoczne jak wspomniane drzwi). Tak...za takie pieniądze (100tys) twierdzenie, ze te modele tak maja i gledzenie o wieku młodzieńczym to mogą sobie dywagowac młodziki (cali happy, ze tata kupił) a ogolnie to samochód składany bardzo szybko i bardzo niechlujnie (vide lakierowanie - na kazdym elemencie inna struktura lakieru (efekt tzw. cytryny na niektórych elementach - ramki drzwi - prawie az do zlewania lakieru). Ogólne wrażenie bardzo niekorzystne, delikatnie mówiąc ( a dosadnie to poprostu kaszana). Cóż, wtopa i tyle. Pozdrawiam

 

Tam jest składany, ale samochód jest japoński.

 

MITSUBISHI też japopńczyk a składany (outlander) w Kałudze :D

http://www.autokrata...azie-asx-a-8460

 

 

Dokładnie to francusko-japoński by nie rzec francuski bo większość udziałów w nissanie ma renault który to uratował nissana przed bankructwem swego czasu.

 

Jak dla mnie to angielski francuz z logo japońskim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...