Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zamykanie szyb


wojciechu11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba to zaprogramować - zdaje się, że po zamknięciu szyby do końca trzeba przytrzymać przycisk ok 5 sec.

 

Jasne - jest też opisane w Instrukcji - którą czasem trzeba poczytać

.

 

Jasne - jest też opisane w Instrukcji - którą czasem trzeba poczytać

.

qqmario - poradziłeś sobie z zaprogramowaniem podnoszenia / opuszczania szyby ? I nie przejmuj się jak za jakiś czas znowu Ci przestanie działać. Dużo kolegów twierdzi że są z tym problemy a i Serwis nie wie jak to rozwiązać - jest to jakaś niewielka wada, co jakiś czas z powrotem się "rozprogramowuje".

Spróbuj wykonać procedurę - przekręcając kluczyk i dalszą cześć procedury - przy niezamknietych drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne - jest też opisane w Instrukcji - którą czasem trzeba poczytać

.

 

 

qqmario - poradziłeś sobie z zaprogramowaniem podnoszenia / opuszczania szyby ? I nie przejmuj się jak za jakiś czas znowu Ci przestanie działać. Dużo kolegów twierdzi że są z tym problemy a i Serwis nie wie jak to rozwiązać - jest to jakaś niewielka wada, co jakiś czas z powrotem się "rozprogramowuje".

Spróbuj wykonać procedurę - przekręcając kluczyk i dalszą cześć procedury - przy niezamknietych drzwiach.

Problem ten wystepuje zawsze po odłaczeniu zasilania.(akumulatora lub bezpiecznika)I jest to normalne.Bład tez mogą powodować nieautoryzowane dodatkowe odbiorniki właczone w instalację CAN ,ew.wadliwy modół BCM. Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem ten wystepuje zawsze po odłaczeniu zasilania.(akumulatora lub bezpiecznika)I jest to normalne.Bład tez mogą powodować nieautoryzowane dodatkowe odbiorniki właczone w instalację CAN ,ew.wadliwy modół BCM.

Mi się rozprogramowało podnoszenie (tylko, opuszczanie działało) bez żadnego z powodów który wymieniłeś. Po prostu któregoś dnia przestało działać. Nie zajmowałem się tym, akurat zbliżał się przegląd i mi to zaprogramowali w serwisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się rozprogramowało podnoszenie (tylko, opuszczanie działało) bez żadnego z powodów który wymieniłeś. Po prostu któregoś dnia przestało działać. Nie zajmowałem się tym, akurat zbliżał się przegląd i mi to zaprogramowali w serwisie.

Wiec skąd wiesz(skoro sie tym nie zajmowałeś),czy np.z powodu wilgoci,mrozu itp.nie zaszwankował moduł BCM?Moduły i komp potrafia płatać figle w nissanach(samoczynnie zapalajace się swiatła,brak ryglowania drzwi itp.)Kilka osób na tym forum miało nawet wymieniane je na gwarancji.Mi też raz w tiidzie zaszwankował,ale o tym już pisałem. Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec skąd wiesz(skoro sie tym nie zajmowałeś),czy np.z powodu wilgoci,mrozu itp.nie zaszwankował moduł BCM?Moduły i komp potrafia płatać figle w nissanach(samoczynnie zapalajace się swiatła,brak ryglowania drzwi itp.)Kilka osób na tym forum miało nawet wymieniane je na gwarancji.Mi też raz w tiidzie zaszwankował,ale o tym już pisałem.

To jest możliwe. U mnie stało się to jeszcze przed tegorocznymi mrozami, więc to nie od mrozu. Ale wilgoć - to już prędzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Szyba od kierowy opuszzca sie automatyczna do gory i na dol.

Szyba pasazera (przod),zeby opuscic do samego dolu i na odwrot trzeba trzymac do konca ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyba od kierowy opuszzca sie automatyczna do gory i na dol.

Szyba pasazera (przod),zeby opuscic do samego dolu i na odwrot trzeba trzymac do konca ?

W Fiacie Linea jest dokładnie tak samo. Natomiast w Skodzie Octavii obie szyby opuszczają się automatycznie.Nigdy nie zrozumiem ksiegowych w firmach motoryzacyjnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W corolce jak nacisnolem zamykanie,wyjołem kluczyk ze stacyjki to szyba sie automatycznie sama domkneła.

W QQ staje O-o

Edytowane przez wisnia96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W corolce jak nacisnolem zamykanie,wyjołem kluczyk ze stacyjki to szyba sie automatycznie sama domkneła.

W QQ staje O-o

 

W Infiniti FX mam jeszcze kilka innych bajerów ale cena też jest kilka razy wyzsza od QQ.Trzeba sie poprostu przyzwyczaić i nauczyc z tym jeździć bo ten typ tak ma :)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy obecnie, w 2012 roku, dalej jest problem z modułem domykania szyb?

Chcę kupić QQ 1.6 Acenta i dukupić moduły domykania szyb dla 4 drzwi (koszt prawie 500zł) i nie wiem czy warto?

Sprzedawca twierdzi, że nie ma problemu z działaniem.

Może problem został wyeliminowany poprzez unowocześnienie alarmu, modułu itd.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Mam moduł sterowania szybami, za który zapłaciłem ponad dwa lata temu około 30$:
-Zamykanie szyb po zamknięciu samochodu pilotem

-Otwieranie szyb po wykonaniu kombinacji: otwórz-zamknij-otwórz-zamknij pilotem

-Szyby z funkcją 'auto' - tylko jedna uwaga: działają pojedynczo i w moim przypadku szyba pasażera z przodu nie chciała się zaprogramować

-Szyba kierowcy zamyka / otwiera się po wyłączeniu stacyjki o ile przycisk został naciśnięty przed jej wyłączeniem.

Pierwsza aukcja z listy (nie wiem, czy ten ma wszystkie te funkcje): http://www.aliexpress.com/item/Car-auto-power-window-closer-module-for-NISSAN-specialized-qashqai-08-14-car-security-window-closer/32241335223.html?spm=2114.01020208.3.20.7rzDew&ws_ab_test=searchweb201556_1_79_78_77_92_91_80,searchweb201644_5,searchweb201560_9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstrzymaj się z zakupem i poczekaj na opinię od Jacko29 on montuje właśnie taki moduł z małymi problemami ,jutro powinien mieć jakieś info , albo od razu na PW pisz do niego z pytaniami , bo w sumie tez czekam na rezultaty jego pracy ,wyniki i opinię .

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety,przyjdzie jeszcze poczekać na efekty.Jak zwykle,niezwykły czynnik ludzki jest jak złośliwość przedmiotów martwych...Zawsze znajdzie się ktoś,komu bardzo na czymś zależy i ja muszę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstrzymaj się z zakupem i poczekaj na opinię od Jacko29 on montuje właśnie taki moduł z małymi problemami ,jutro powinien mieć jakieś info , albo od razu na PW pisz do niego z pytaniami , bo w sumie tez czekam na rezultaty jego pracy ,wyniki i opinię .

A wiec czekamy na wieści od Jacka...

Mam moduł sterowania szybami, za który zapłaciłem ponad dwa lata temu około 30$:

-Zamykanie szyb po zamknięciu samochodu pilotem

-Otwieranie szyb po wykonaniu kombinacji: otwórz-zamknij-otwórz-zamknij pilotem

-Szyby z funkcją 'auto' - tylko jedna uwaga: działają pojedynczo i w moim przypadku szyba pasażera z przodu nie chciała się zaprogramować

-Szyba kierowcy zamyka / otwiera się po wyłączeniu stacyjki o ile przycisk został naciśnięty przed jej wyłączeniem.

Pierwsza aukcja z listy (nie wiem, czy ten ma wszystkie te funkcje): http://www.aliexpress.com/item/Car-auto-power-window-closer-module-for-NISSAN-specialized-qashqai-08-14-car-security-window-closer/32241335223.html?spm=2114.01020208.3.20.7rzDew&ws_ab_test=searchweb201556_1_79_78_77_92_91_80,searchweb201644_5,searchweb201560_9

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacko zakładasz moduł do Swojego J11?

U mnie w J10 nie było problemu - wtyczki z panela drzwi kierowcy wpiąłem do modułu, wychodzące z modułu wpiąłem do panela, do tego dwa sygnałowe z centralnego i po sprawie :)

Dodatkowo moduł, który mam u siebie ma czujniki, które odłączają prąd, gdy szyba jest zamknięta. Prąd podawany jest do tego momentu, aż szyba nie zostanie zamknięta, a nie przez określony czas (co może uszkodzić silnik). Gdy mam pozamykane szyby i zamykam samochód do słychać charakterystyczne klik, klik, klik... z modułu (sprawdza dwa razy wszystkie szyby w koło).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam,duże słowo.Chciałem założyć,ale moduł,który mam miał być p&p  i poniekąd jest,jest też jeden kabel,sygnałowy.Ale po podaniu napięcia na niego jest echo.Nie zamyka szyb.Martwy.Dzisiaj z kumplem trochę sprawdzaliśmy go i wychodzi że na wyjściu do zamykania,po podaniu napięcia zamiast 11-12v ma 7!!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o kablu z siłownika centralnego? Ja wziąłem sygnał otwarcia / zamknięcia z przewodów umieszczonych za głośnikiem w drzwiach kierowcy (wiązka), tylko nie pamiętam jakie to były kolory. Miałem bardzo fajny tutorial do ruskiej strony, ale nie mogę znaleźć, za to mam tylko takie:

https://www.drive2.ru/l/5702316/

https://www.drive2.ru/l/6042488/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak,alewszędzie masz dwa wolne przewody do podłączenia napięcia i sygnału,u mnie jest jeden i nie mogę tego rozkminić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było po jednym: jeden to + siłownika przy zamykaniu, drugi to +siłownika przy otwieraniu.

Ty masz jeden to pewnie powinien być + od siłownika zamykania zamka? Podanie krótkiego impulsu powinno uruchomić domykanie, pod warunkiem że stacyjka jest wyłączona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przecież musi tak działać. Może kupiłeś uszkodzony moduł? 

Może gdzieś jest jakaś zworka, może ustawione sterowanie masą? Nie wiem co doradzić :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ,ja też nie wiem co myśleć.Dlatego byłem umówiony do elektryka,ale niestety musiałem odwołać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...