Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Zaświeciła się / miga / mruga kontrolka AirBag - /tematy połączone/


Gość lenka09
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

no bo jak kontrolka świeci się cały czas to i te 7sec tez trzeba liczyć ... próbowałem kilka razy i jak narazie nic nie pomaga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam , mam alme z 2003 1,8 i u mnie kasowanie zadziałało za drugim razem, trzeba więc prubować, pozdrawiam. :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie mruga i kasuje ja , jest ok jakis czas a pozniejj znowu mruga tak, ze juz mi sie nie chce kasowac czasem i se mruga i mruga a aut jedzie i jedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

witam, kilka dni temu przy przesuwaniu fotela kierowcy, zaczela mrugac kontrolka poduszki powietrznej (byc moze to zbieg okolicznosci ze akurat przy zmianie pozycji siedzenia) ale tak sie stalo. Niestety po podlaczeniu do OBD, program nie pokazuje zadnego bledu, Dzwonilem do trzech "elektryczkow", ale wolaja dosc duze pieniadze za sama diagnoze, nie mowiac juz o tym jesli bedzie trzeba bedzie cos naprawic poza wykasowaniem bledu. Wiem ze niby z tym mozna jezdzic, ale to mruganie naprawde jest denerwujace, tym bardziej ze blad wyskakuje rowniez na wyswietlaczu od navi... moze ktos wie jak mozna rozwiazac ten problem, bez koniecznosci pomocy elektromechanika? bede wdzieczny za kazda pomoc, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, sprobuje i mam nadzieje ze zadziala:) ale co z kontrolka? czy trzeba bedzie podlaczyc autko do bardziej profesjalnego komputera i wykasowac ten blad?

 

Błąd trzeba wykasować - poszukaj w archiwum tam jest dokładna instrukcja fajnie napisana

- kluczyk przekręcic do pozycji 2 (zapalą się wszystkie kontrolki), poczekać aż zgasnie lampka poduszki powietrznej i w tym samym momęcie cofnąć kluczyk do pozycji 1 na trzy sekundy a następnie przekręcić do pozycji 2 - i tak 3 do pięciu razy. To podobno uruchamia diagnostykę poduszek powietrznych i jeżeli to było tylko chwilowe przerwanie obwodu to kontrolka przestanie mrugać.

Ale przewody musisz sprawdzić albo nawet polutować bo inaczej znowu ci wejdzie błąd jak szarpniesz fotelem albo na wybojach

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, kilka dni temu przy przesuwaniu fotela kierowcy, zaczela mrugac kontrolka poduszki powietrznej (byc moze to zbieg okolicznosci ze akurat przy zmianie pozycji siedzenia) ale tak sie stalo. Niestety po podlaczeniu do OBD, program nie pokazuje zadnego bledu, Dzwonilem do trzech "elektryczkow", ale wolaja dosc duze pieniadze za sama diagnoze, nie mowiac juz o tym jesli bedzie trzeba bedzie cos naprawic poza wykasowaniem bledu. Wiem ze niby z tym mozna jezdzic, ale to mruganie naprawde jest denerwujace, tym bardziej ze blad wyskakuje rowniez na wyswietlaczu od navi... moze ktos wie jak mozna rozwiazac ten problem, bez koniecznosci pomocy elektromechanika? bede wdzieczny za kazda pomoc, pozdrawiam.

 

Najpierw zrób tak jak wspomniał kolega wyżej. Odepnij jeszcze raz kostkę i sprawdź przewody oraz połączenie.

Później zastosuj się do tej stronki http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/65910-n16-czujnik-airbag/ i przeczytaj dokładnie mój post #14.

Pozdrowionka i powodzonka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Od kilku dni mam problem z migającą kontrolką poduszki powietrznej. Dociskałem kostki z kablami pod siedzeniami, również pod kierownicą otworzyłem zaślepkę i docisnąłem kable. Po skasowaniu błędu sposobem opisanym na forum (metoda z przekręcaniem kluczyka) problem powraca po 5 minutach jazdy. Dzisiaj byłem w warsztacie żeby podłączyć pod profesjonalny komputer żeby przynajmniej dowiedzieć się jaka poduszka powoduje problem ale niestety komunikat z kodem błędu jest niezbyt dokładny.

 

Mam prośbę o rozszyfrowanie kodu - poniżej wstawiam zdjęcie:

 

BŁĄD AIRBAG ALMERA N16

Edytowane przez Mrt07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam! Po wykonaniu punktów

 

 

1. kontrolka AIR BAG zapala sie na 7 sek. czekamy dzielnie i uwaga gaśnie aby mrugać i wtedy (to jest ta 1 sekunda jak tylko zgasnie z trybu 7 sek)
2. cofamy kluczyk na ACC (pozycja wszystko gasnie ale jeszcze klucza nie wyjmiemy-jest oznaczenie na stacyjce) i liczymy 3 sek., najlepiej 121,121,121 i ponownie kluczyk do przodu na ON (pozycja punkt 1) wszystko sie zapala
3. czekamy, czekamy-lampka AIR pali sie ciagiem i gaśnie i w tym momencie kluczyk na ACC i znowu 121,121,121 (w myslach oczywiscie )
4. znowu na ON i powtarzamy punkty 1-2 (czyli zabawa z kluczykiem 3 razy) i teraz
5. cofamy kluczyk do końca czyli na OFF i do przodu na ON i patrzymy a kontrolka AIR po 7 sekundach świecenia ciagiem zapala się duzo wolniej i na dłużej w cyklach co 3 sekundy na czas 1 sek. i to jest radość bo oznacza, że komp. poduszek przeszedł do trybu naprawczego-teraz wypalamy papierosa, usmiechamy sie do siebie :sylwester: i
8. cofamy kluczyk na OFF (jak do wyjecia ale nie wyjmujemy) i
9. dajemy do przodu na ON i patrzymy a tu AIR bAG jak nowy po 7 sekundach gaśni

 

kontrolka zaczyna mrugać w systemie 3 sekundy (świeci 1 sekunde) i 1 sekunda (znika błyskawicznie) na zmianę. Punkty 1-5 działają. Nie brakuje przypadkiem punktów 6 i 7, czy to literówka?

 

Proszę o pomoc, dzisiaj wsiadam do samochodu i po serii problemów, dobiła mnie moja Almera.

 

Po odpaleniu jednak wciąż miga w systemie 1-sekundowym.

Edytowane przez SDRaid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Literówka. Innym działa i pomagało.

A z tym papierosem to ile mam czekać? Raz czekałem 15 sekund, a drugi raz 3 minuty i były różne efekty, ale takie same po zapaleniu silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to wychodzi za kazdym razem. Przekrecam kluczyk na ON pali sie kontrolka i w tym momencie jak gasnie cofam go na 3 sek na ACC i powtarzam to 3X po ostatnim cyklu cofam kluczyk do konca a nastepnie na ON i juz wszystko smiga jak potrzeba. Moge to robic z zamkniętymi oczami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, ale mi też się udało. Nawet odpaliłem samochód - dalej nic nie migało. 15 minut później znowu odpalam i kontrolka wróciła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro kontrolka wraca w rytm 1s to chyba logiczne ze gdzieś coś nie styka.

U mnie walilo sygnałem na awaryjnym, 1 długi 1 krótki i to podobno wg consulta jest poducha fotela kierowcy. Kasowalem ostatnio błędy mil, kluczykowalem poduchy, niby błąd był, a teraz już jest cacy i nie mijają airbagi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witam

Wczoraj po zabraniu autostopowicza i przesunięciu fotela pasażera kontrolka aibagu zaczeła w mojej Almerze migać.

Dzisiaj dzwoniłem do ASO we Wrocławiu i serwisant powiedział, że 99% takich przypadków pochodzi od kostek pod fotelem pasażera po jego przestawieniu lub od jakiegoś przedmiotu pod fotelem (gaśnica, butelka itp.). Koszt w ASO podpięcia kompa i kasowania błędów 200 PLN.

Zastosowałem podany wyżej patent i pomogło. Fakt, że pod fotelem pasażera znalazłem butelkę 0,5 z wodą mineralną.

Po pierwszej przejażdżce wszystko jest ok.

 

Wielkie dzięki dla autora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...