Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

bagażnik na relingi do qashqai


waszka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

A można spytać co to za trumna (jakieś namiary, ewentualni wymiary).

 

Pozdr,

Rafał

oj ta "trumna" to juz zabytek prod. włoska zakupiona w 1996 roku jeszcze na POLONEZA.Przeżyła już kilka samochodów.

Wymiary max. podaję z pamięci w mm 2250/długość X 550/szerokość X350/wysokość/.

Mieści cały ekwipunek narciarski dla 3-4 osób /narty,buty,kaski i kombinezony/

Jest cicha i opływowa.

Sprawuje się rewelacyjnie praktycznie całe zimy na dachu, a i latem często.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj ta "trumna" to juz zabytek prod. włoska zakupiona w 1996 roku jeszcze na POLONEZA.Przeżyła już kilka samochodów.

Wymiary max. podaję z pamięci w mm 2250/długość X 550/szerokość X350/wysokość/.

Mieści cały ekwipunek narciarski dla 3-4 osób /narty,buty,kaski i kombinezony/

Jest cicha i opływowa.

Sprawuje się rewelacyjnie praktycznie całe zimy na dachu, a i latem często.

 

 

No właśnie jej opływowy i zgrabny kształt mnie zaciekawił, bo się powoli przymierzam do kupna jakiejś trumny. Ponieważ chcę mieć możliwość montowania obok również uchwytu rowerowego to patrzę na takie dłuższe i węższe i miałem obawy czy te z długością ponad 2m jako tako na dach naszych QQ się mieszczą.

 

Pozdr,

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Sezon narciarski lada moment się rozpoczyna, więc zaistniała potrzeba zakupu bagażnika dachowego na narty. Skłaniałbym się do zakupu uchwytu narciarskiego na 4 pary nart. Zainteresował mnie ten uchwyt http://allegro.pl/uchwyt-narciarski-thule-deluxe-726-krakow-i1225696707.html

 

Co sądzicie? Dobry, drogi, taki sobie, można kupić lepszy w tej cenie?

 

Zastanawiam się czy uchwyt narciarski to dobry wybór.Poniżej wypisałem wady dwóch rozwiązań - może ktoś dopisze swoje przemyślenia.

 

Uchwyt narciarski

Zalety

- samochód jest niższy i wyjazd z niższych garażów jest łatwiejszy/możliwy

- samochód nie wygląda jak wóz cygański

Wady

- można przewieźć w nich jedynie narty i/lub snowboard

- narty mokną lub są zaśnieżone

- dodatkowy hałas podczas jazdy?

 

Box dachowy

Zalety

- w boxie można przewieźć znacznie więcej rzeczy niż uchwytem (w zależności od jego pojemności)

- rzeczy w środku pozostaną suche

 

Wady

- w niższych garażach jest problem z wyjazdem/wjazdem

- wygląda troszkę jak wóz cygański

- dodatkowy hałas podczas jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja dodam swój wakacyjny zestaw. Bagażnik bazowy firmy HAKAR a boks THULE SPIRIT.

 

post-32905-1281033513,0687_thumb.jpg

 

 

Fajnie się prezentuje - Ciekawy jestem jak by wygladalo autko ze srebrną trumna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś kupiłem uchwyt do nart ale wizja moich kochanych Fischerów polewanych solanką na autostradzie była zbyt przerażająca. Pożyczyłem box od znajomego.

 

Problem z wysokością chyba nie jest tak wielki. Wszędzie tam gdzie jedziemy na narty są przygotowani na samochody z boksami a po mieście nie ma sensu jeździć z trumną. No chyba, że ktoś robi na prawdę duże zakupy w supermarkecie :rolleyes:

 

Hałas pewnie będzie większy przy samych nartach - dużo ostrych krawędzi.

 

Za cenę tych uchwytów można kupić tani box który i tak będzie praktyczniejszy bo można schować kaski, buty itd.

 

Takie moje zdanie, choć nie jeździłem QQ z boksem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś kupiłem uchwyt do nart ale wizja moich kochanych Fischerów polewanych solanką na autostradzie była zbyt przerażająca. Pożyczyłem box od znajomego.

 

Problem z wysokością chyba nie jest tak wielki. Wszędzie tam gdzie jedziemy na narty są przygotowani na samochody z boksami a po mieście nie ma sensu jeździć z trumną. No chyba, że ktoś robi na prawdę duże zakupy w supermarkecie :rolleyes:

 

Hałas pewnie będzie większy przy samych nartach - dużo ostrych krawędzi.

 

Za cenę tych uchwytów można kupić tani box który i tak będzie praktyczniejszy bo można schować kaski, buty itd.

 

Takie moje zdanie, choć nie jeździłem QQ z boksem :P

 

problem w tym że wyjazd z mojego garażu ma wysokość 2m no może 2,20, ale wyjazd jest lekko w górkę więc przód samochodu idzie od razu do góry i boję się że kupię box, a potem będę go mógł zakładać tylko na zewnątrz garażu i zdejmować przed wjazdem do niego - takie rozwiązanie nie wchodzi w grę - muszę dokładnie pomierzyć wysokość :)

 

Zastanawiam się czy uchwyt na narty nie jest w moim przypadku praktyczniejszy, bo w bagażniku qq+2 spokojnie schowam 2x buty narc., 2 kaski, 2x kijki, bagaże dla dwóch osób.Box jest na pewno rozwojowy bo można wziąć dużo więcej rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie się prezentuje - Ciekawy jestem jak by wygladalo autko ze srebrną trumna

Dzięki i odrazu przy tej okazji odpowiem cosmo że to własnie jest najniższy boks na rynku. Mam ten sam problem co Ty czyli niska brama garażowa a do tego wyjeźdzając mam pod górkę. Z innym boksem zapewne bym się nie zmieścił, a ten nie jest wyższy niż czubek anteny.

 

Sezon narciarski lada moment się rozpoczyna, więc zaistniała potrzeba zakupu bagażnika dachowego na narty. Skłaniałbym się do zakupu uchwytu narciarskiego na 4 pary nart. Zainteresował mnie ten uchwyt http://allegro.pl/uchwyt-narciarski-thule-deluxe-726-krakow-i1225696707.html

Co sądzicie? Dobry, drogi, taki sobie, można kupić lepszy w tej cenie?

Produkt Thule więc jakościowy dobry, ale i za markę troszkę przepłacasz. Mój uchwyt taki sam jak na zdjęciu Waszki (post #10) przeżył bez najmniejszego problemu już dwa sezony narciarskie. Zakładam go na początku zimy i tak do wiosny ... więc z czystym sumieniem go polecam. Szukałem linka na allegro ale obecnie nie widzę ... i pomyśl o zestawie na sześć par nart, praktyczniejszy np. w przypadku kiedy muszisz narty ułożyć wiązaniami do góry i jak ze znajomymi chcesz jechać to nie zastanawiasz się co z nartami.

 

 

Reasumująć jezeli chcesz przewosić narty to zdecydowanie uchwyt tym bardziej że narty mogą być w futerale i nie na cztery a na sześć par nart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem w jaki idealny zestaw się zaopatrzę na przyszłą zimę belki do relingów jak BB77 - Prorack Whispbar (może w tym roku ) + boks taki jak ma Dubik77 - Thule Spirit (w przyszłym roku) tylko pytanko czy w ten boks zmieszczę 1 lub 2 deski snowboardowe wysokości gdzieś 160cm i z 3 pary nart ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy uchwyt na narty nie jest w moim przypadku praktyczniejszy, bo w bagażniku qq+2 spokojnie schowam 2x buty narc., 2 kaski, 2x kijki, bagaże dla dwóch osób.Box jest na pewno rozwojowy bo można wziąć dużo więcej rzeczy.

 

Jak wyjazd w dwie osoby, to czy nie lepiej kupić pokrowiec na narty, złożyć środkowe siedzenie z tyłu, włożyć narty do środka i przypiąć je pasem ładunkowym z grzechotką?

Policja się nie przyczepi bo zamocowane, dodatkowy hałas - zero, zwiększenie spalania - zero. No i do niskiego garażu się zmieści. Same zalety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyjazd w dwie osoby, to czy nie lepiej kupić pokrowiec na narty, złożyć środkowe siedzenie z tyłu, włożyć narty do środka i przypiąć je pasem ładunkowym z grzechotką?

Policja się nie przyczepi bo zamocowane, dodatkowy hałas - zero, zwiększenie spalania - zero. No i do niskiego garażu się zmieści. Same zalety.

 

jak się nie ma kratki to takie rozwiązanie jest najlepsze. Niestety mój samochód ma kratkę/przegrodę na całej wysokości przedziału pasażerskiego :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się nie ma kratki to takie rozwiązanie jest najlepsze. Niestety mój samochód ma kratkę/przegrodę na całej wysokości przedziału pasażerskiego :(

 

Miałem trzy samochody z kratką i zawsze usuwałem płytę za siedzeniem. Sam diabeł nie zwróci na to uwagi o ile góra kratki będzie na miejscu. Teraz też tak zrobię. :devil:

Wtedy nie ma problemu z przewozem nart :)

ale oczywiście pewne ryzyko istnieje, wiec nie namawiam :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... boks taki jak ma Dubik77 - Thule Spirit (w przyszłym roku) tylko pytanko czy w ten boks zmieszczę 1 lub 2 deski snowboardowe wysokości gdzieś 160cm i z 3 pary nart ??

Boksy te występują w dwóch dłogościach. Pierwszy prawie 2 metry i drugi z tego co pamiętam o około 30 cm dłuższy. Do jednego i drugiego na długość wejdą Ci deski i narty. Nie wiem tylko jak wysokie są wiązania w snowbordzie bo boks jest niski a do tego spłaszcza się ku przodowi.

Wizualnie polecam którszy ponieważ nie wystaje on tak mocno na szybe co wyglada fajniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem trzy samochody z kratką i zawsze usuwałem płytę za siedzeniem. Sam diabeł nie zwróci na to uwagi o ile góra kratki będzie na miejscu. Teraz też tak zrobię. :devil: Wtedy nie ma problemu z przewozem nart :) ale oczywiście pewne ryzyko istnieje, wiec nie namawiam :whistle:

 

patrzyłem jak u mnie wykonana jest ta kretka/przegorda. Jest ona wykonana z blachy, więc musiałbym ją najpierw wymontować, wyciąć otwór i zamontować. Nie wiem ile kosztuje cięcie blachy, ale chyba cała operacja nie wyszła dużo taniej niż kupienie uchwytów na narty.

 

Na szczęście moje narty 165 weszły do środka na tylną kanapę pod ukosem i spoko się zmieściły. Tak więc na razie nie kupuję uchwytu - musi wystarczyć kabina. Nie jest to najlepsze rozwiązanie ale ekonomicznie najodpowiedniejsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Ja jednak zdecydowałem się na Prorack Whispbar. Świetnie wygląda, jest faktycznie cichy. I jeszcze jednak kwestia - jest niższy niż pozostałe, które oglądałem. Przy obecnej konfiguracji z boxem na dachu mój Qashqai ma trochę ponad 200cm wysokości, co sprawia iż lekko zahaczam boxem o wiszące znaki w garażu podziemnym :). Przy innym bagażniku mógłbym go poważnie poobcierać :)

 

BB77 mógłbyś jeżeli to nie będzie dla Ciebie problemem dożucić zdjęcie mocowań jakie masz zastosowane w tym boxie interpack-a ?

Pytam, bo o ile się zorientowałem do poprzeczek Prorack Whispbar nie wszystkie boxy pasują.

 

Z góry dziękuję za info i zdjęcia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BB77 mógłbyś jeżeli to nie będzie dla Ciebie problemem dożucić zdjęcie mocowań jakie masz zastosowane w tym boxie interpack-a ?

Pytam, bo o ile się zorientowałem do poprzeczek Prorack Whispbar nie wszystkie boxy pasują.

 

Z góry dziękuję za info i zdjęcia...

Prorack Whispbar ma rowek T, w związku z tym box mocuję się wsuwkami, podobnymi jak na poniższym zdjęciu. Wsuwki wchodzą w 4 otwory w boxie, z góry przykręca sie je 4 nakrętkami od wewnątrz boxu. Podejrzewam, iż większość boxów z systemem wsuwek będzie pasowało.

post-33776-0-20146800-1295202930_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prorack Whispbar ma rowek T, w związku z tym box mocuję się wsuwkami, podobnymi jak na poniższym zdjęciu. Wsuwki wchodzą w 4 otwory w boxie, z góry przykręca sie je 4 nakrętkami od wewnątrz boxu. Podejrzewam, iż większość boxów z systemem wsuwek będzie pasowało.

 

BB77 dziekuję za zdjęcie i informację,

 

mam jeszcze jedno zapytanie:

- czy po skręceniu boxa z poprzeczkami można zdjąć całość jednocześnie nie rozkręcając boxa od poprzeczek, czy jednak trzeba wszystko rozkręcać i zdejmować osobno ?

Edytowane przez tomi-ei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BB77 dziekuję za zdjęcie i informację,

 

mam jeszcze małe zapytania:

- czy po skręceniu boxa z poprzeczkami można zdjąć całość jednocześnie nie rozkręcając boxa od poprzeczek ?

- czy jednak trzeba wszystko rozkręcać ?

 

Teoretycznie można zdjąć całość, bez odkręcania boxa od poprzeczek. Aczkolwiek ja nie zdejmuję poprzeczek, można z tym bagażnikiem jezdzić cały czas. Jest cichy, wygląda ładnie (dobrze komponuje się z relingami), można z nim wjeżdzać do myjni automatycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest cichy ...

Pozwole sobie na dołączenie do rozmowy, ponieważ baganik bazowy i rózne dodatkowe bagażniki na rower, narty czy boks jest elementem każdego auta jakie mam.

Rozmawiacie o spinkach, które napewno są najbardziej estetyczne ... ale cichość belki to między innymi uszczelka wypełniająca rowek. Jeżeli na belkę ze spinkami zakładamy raz bagażnik rowerowy, potem na narty a do tego nieraz boks to mamy różne rozstawy do spinek. I aby było cicho to za każdym razem musimy sztukować lub mieć uszczelki na wymianę. Dla aktywnych korzystajacych z przestrzeni dachu chyba nie jest to uniwersalne rozwiązanie.

To takie moje "trzy grosze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie na dołączenie do rozmowy, ponieważ baganik bazowy i rózne dodatkowe bagażniki na rower, narty czy boks jest elementem każdego auta jakie mam.

Rozmawiacie o spinkach, które napewno są najbardziej estetyczne ... ale cichość belki to między innymi uszczelka wypełniająca rowek. Jeżeli na belkę ze spinkami zakładamy raz bagażnik rowerowy, potem na narty a do tego nieraz boks to mamy różne rozstawy do spinek. I aby było cicho to za każdym razem musimy sztukować lub mieć uszczelki na wymianę. Dla aktywnych korzystajacych z przestrzeni dachu chyba nie jest to uniwersalne rozwiązanie.

To takie moje "trzy grosze".

 

Nie wiem jakie jest rozwiązanie w innych bagaznikach - w Prorack Whispbar uszczelka jest na całej długości belki, wsuwki (spinki) wkłada się w rowek T dociskając uszczelkę.

post-33776-0-16989600-1295214712_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja też zastanawiam się nad belkami do "kaszanki" i taqk poogladałem te belki i chyba zdecyduje się na te belki prorack whispbar bo ładnie wyglądają i są ciche z tego co poczytałem tylko sa stosunkowo drogi chyba w porównaniu do innych belek, a pozatym na zdjeciach wyglądają na płaskie i zastanawiam się czy bagażnir rowerowy by [pasował do nich czy te belki nie będą za szerokie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja też zastanawiam się nad belkami do "kaszanki" i taqk poogladałem te belki i chyba zdecyduje się na te belki prorack whispbar bo ładnie wyglądają i są ciche z tego co poczytałem tylko sa stosunkowo drogi chyba w porównaniu do innych belek, a pozatym na zdjeciach wyglądają na płaskie i zastanawiam się czy bagażnir rowerowy by [pasował do nich czy te belki nie będą za szerokie?

 

Myślę, że szerokość belek nie powinna mieć znaczenia.

Jam mam bagażnik rowerowy Mont Blanc Barracuda:

post-33776-0-55310700-1295259600_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...