Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

bagażnik na relingi do qashqai


waszka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

ja relingow nie mam - ale na ori bagazniku trumna wyglada tak i trzyma sie bdb :)

post-36532-0-71134500-1360175447_thumb.jpg

post-36532-0-45695100-1360175456_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Mam pytanie, czy ktoś z Forumowiczów zakładał może relingi do QQ? Zastanawiam się nad montażem, znalazłem na allegro dość ładnie wyglądające w miarę przystępnej cenie: http://allegro.pl/show_item.php?item=3297130012 Nie za bardzo podoba mi się zwykły bagażnik montowany do karoserii a QQ z nawet samymi relingami wygląda znacznie lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy ktoś z Forumowiczów zakładał może relingi do QQ? Zastanawiam się nad montażem, znalazłem na allegro dość ładnie wyglądające w miarę przystępnej cenie: http://allegro.pl/show_item.php?item=3297130012 Nie za bardzo podoba mi się zwykły bagażnik montowany do karoserii a QQ z nawet samymi relingami wygląda znacznie lepiej :)

Też się zastanawiałem ale już zrezygnowałem a jeśli co ...to posłucham sHoW !

Wskazane relingi są mocowane na klej i raczej mogą  poprawić  walory estetyczne auta ... no może kijki do nart czy narty przewiozą ;)

Musisz poszukać  przykręcanych do dachu i takie już są użytkowe  tylko trzeba 'dziurawić" dach :(

Edytowane przez nowy 2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale właśnie te co dałem do nich link są przykręcane do dachu :) Ponoć cały zestaw montażowy jest w komplecie. Pytałem o to sprzedającego. Można je też przykleić, ale jest tak jak piszesz ;)

Myślę, że jak zrobi to profesjonalny zakład to nie ma się o co martwić. Jedyny dla mnie minus to demontaż podsufitki, ale to chyba nie jest problem?

ASO niestety nie montuje relingów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wybierałem w salonie wersję QQ to też pytałem się sprzedawcy w Szczecnie czy do wersji Acenta mogą mi dołożyć relingi i uzyskałem odpowiedź odmowną. Nie podejmą się tego ponieważ w przy miejscu na mocowanie relingów zamontowane są poduszki powietrzne.

Edytowane przez Lesiu QQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wybierałem w salonie wersję QQ to też pytałem się sprzedawcy w Szczecnie czy do wersji Acenta mogą mi dołożyć relingi i uzyskałem odpowiedź odmowną. Nie podejmą się tego ponieważ w przy miejscu na mocowanie relingów zamontowane są poduszki powietrzne.

 

W sumie to masz rację - tam są kurtyny powietrze.

Pytałem się o montaż w dość dobrym warsztacie to jak są pod plastikowymi nakładkami otwory montażowe, to niema problemu, a z tego co mi wiadomo to QQ nie ma otworów więc może być większy problem. Z wielkim bólem, ale muszę sobie darować montaż relingów. Szkoda, że producent w samochodzie za tyle kasy nie zrobił nawet głupich nakrętek w dachu do mocowania relingów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Relingi to była jedna z kilku rzeczy dla których wybrałem wersje 360, a nie Acenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, bo masz nowy samochód, a ja kupiłem z "drugiej ręki" więc dla mnie bardziej liczył się stan a nie wyposażenie. Za to ja mam 2.0 i bardzo sobie chwalę ;) Coś za coś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coś w tym jest. Przy wyborze nowego to sobie można wybrzydzać. Ja kupiłem właśnie taki jak chciałem i jak narazie jestem też zadowolony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dzień dobry,

Planuję zakup belek poprzecznych na relingi. Do belek mocowany będzie w zimie uchwyt na narty , w lecie uchwyt na dwa bądź trzy rowery. Nie planuję zakupu boxa na dach w najbliższej przyszłości. W związku z tym proszę o poradę :

1. Jeżeli chodzi o wygląd i estetykę wybrałbym od razu bagażnik whispbar prorack. Nie wiem jednak jak wygląda sprawa przewożenia nart i rowerów na takim bagażniku. Czytałem opinie o małej ilości miejsca na zapięcia itp itp. oraz kilka głosów o nienajlepszej jakości wykonania. Poza tym na forum widzę ,że większość użytkowników takich belek posiada box na dachu. Proszę użytkowników o poradę.

2. Z drugiej strony myślę o bagażniku thule wingbar i np uchwycie na narty snowpro lub o bagażniku mont blanc RF 20 i uchwytach dedykowanych do tego bagażnika.

 

Szanowni forumowicze proszę o radę , jaki bagażnik polecilibyście biorąc pod uwagę brak boxa na dachu.

Dziękuje

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bagażnik o który pytasz. Mocowałem do niego zarówno bagażnik rowerowy oraz box, wszystko na spinki. Duża jego zaleta jest taka że nie musisz docinać gumy, bo wchodzi ona pod spinkę. Sprawdza się idealnie, jest bardzo cichy i estetyczny. Jak miałbym kupować jeszcze raz to nawet sekundę bym się nie zastanawiał, lecz ponownie kupił. Polecam również Tobie jego zakup.

post-32905-0-80696300-1380199563_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bagażnik rzeczywiście jak dla mnie najbardziej estetyczny z tych dostępnych na rynku ( przynajmniej te które widziałem ). Nie wiem jak z uchwytem na narty ? Nie jest zbyt obniżony ?

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje jeszcze kwestia ile akcesoriów się zmieści. Dwa bagażniki na rowery na pewno ale cztery już raczej nie. Szerokie belki mogą nie pozwolić na montaż czegokolwiek starszego na cybanty. No i siedzi tuż nad dachem co może utrudnić montaż uchwytów. Niewątpliwie wygląda super, parę dni temu widziałem QQ z takim bagażnikiem i faktycznie robi wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Planowałem belki Whispbar, ale producent się wycofał z modelu do QQ+2 (box zbyt nisko wisiał i było ryzyko, że dach zwłaszcza szklany ucierpi od mocowań boxu).

 

W podobnej cenie i parametrach (niskie mocowania/łapy i profil aero) jest Thule Wingbar Edge. Box wcale dużo wyżej nie wisi, bo od mocowań boxu do dachu jest może 20mm. Do kompletu wjechał nowy model boxu Thule Motion XT XL (215cm/500L). Dwustornne otwieranie. Poprzedni model Motion XL był mniej opływowy i miał 205cm/460L.

 

Montaż banalny, wszystko się super mocuje. Do kompletu dokupiłem torby thule, że wykorzystać w pełni pojemność boxu.

 

 

 

post-97640-0-09780400-1480852807_thumb.jpg

post-97640-0-45042900-1480852816_thumb.jpg

post-97640-0-74201100-1480852826_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważna sprawa, jeżeli chodzi o wybór box-ów to wybierajcie takie które sprawdzą się nie tylko do przewożenia przysłowiowych "ziemniaków" ale też przedmiotów o podłużnych gabarytach a więc snowboard czy narty. Szczególnie jeżeli sprzęt jest jakiejś większej wartości. Do box-a zamykanego na kluczyk i zabezpieczonego nie tak łatwo się dostać. A demontaż nart czy snowboardu nie stanowi większego problemu. Na https://nocar.pl/blog/jak-dobrac-bagaznik-do-przewozu-nart/ zostało już to wcześniej dobrze opisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam belki prorack whispbar i naprawdę ciężko jest tam coś zamocować pasującego, kiedyś miałem problem z  wypożyczonym boxem bo leżał na dachu musiałem wypożyczać jeszcze belki. Teraz myślałem żeby sprawić sobie box i szukałem takiego żeby był z płaską podłogą bez wycięć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Próbuję dobrać belki które będą pasowały do dwóch aut. Może coś doradzicie w tej kwestii? Na logikę uchwyty są takie same, wystarczy kupić tylko dłuższa poprzeczkę i powinno być git. 

Belki różnią się nieco długością 969B - 127 cm a 962 ma 135cm długości. 


Nikt nic podobnego nie użytkuje? 

post-99427-0-61799400-1487584166_thumb.png

post-99427-0-56037200-1487584167_thumb.png

Edytowane przez pawcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jakie masz o nich zdanie? Możesz porównać do innych? Polecasz czy to przerost formy nad treścią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam zdecydowanie nigdy nic innego niz thule, wing bar jest za***iscie cichy wiec chociazby dlatego warto

 

mam wingbary

mam boxa

mam na narty uchwyty

mam na rowery

wszystko wsuwa się w rowek T I działa za***iście konfort bardzo duży.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie ;) 


Póki co jeszcze nie na nissanie ale tak to wyglada.
Dobrane tak aby pasowały na dwa auta. Toyota akurat jest autem z mniejszym rozstawem wiec trzeba było przymierzać do niej.

ad7e14a6fb503f324c23c599b449dcf2.jpg

71c8eb366304fe461d067b0d8141c03b.jpg

56d03e78d7a00a8eb46fe8e16a489502.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...