Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Światła dzienne - sterowniki i LED


ranger
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pytałem już ich o te światła. Oto odpowiedz:

 

"Lampy zainstalowane w prezentowanym w salonie Nissanie Note to lampy firmy Phillips. Ich koszt to 400zł brutto. Koszt montażu to 322,80 zł brutto"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem już ich o te światła. Oto odpowiedz:

 

"Lampy zainstalowane w prezentowanym w salonie Nissanie Note to lampy firmy Phillips. Ich koszt to 400zł brutto. Koszt montażu to 322,80 zł brutto"

 

Dzięki za odpowiedź. Wiesz może jaki to model Philipsa? Wydaje mi sie, że troche dużo żądają. Ponieważ nie będę jechał około 300 km żeby zamontować światła, gdybym znał model kupiłbym je w Necie i zamontował u swojego dealera (nie moge sam, auto na gwarancji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokładnie ale wyglądały na Philips Daylight4. Chcą bardzo dużo. Ten model mażna mieć za kwotę około 200 PLN. Montaż też mają bardzo drogi.

 

Moje zdanie jest takie. Kup wspomnie światła i zamontuj sam. Jeżeli masz troszeczkę zdolności manualnych, nie będzie to dla Ciebie żadnym problemem. Zamontowanie takich świateł nie powinno mieć wpływu na gwarancję, ponieważ nie ingerują one w instalację elektryczną samochodu. Dla pewnosci zadzwoń do dealera, podaj model świateł i zapytaj o możliwość samodzielnego montażu.

 

Jak byłem w Polmotorze na przeglądzie - oglądałem dokładnie tego samego Notka co na zdjęciu. Podjarałem się niemiłosiernie, ale cena bardzo szybko sprowadziła mne na ziemię... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda. Na Allegro takie lampy długość 125 cm z uchwytem na zatrzask, automatem zmiany świateł i instrukcją montażu można kupić za ok. 225 zł. Tak dla poglądu dołączam fotkę nowego cuda motoryzacji crossover AIXSAN. który dzisiaj pokazany jest w necie. Nie chodzi mi o auto tylko o w/w światła które są wkomponowane w zderzak. Tak samo wkomponowane ledy widziałem w nowym Peugeot Partner. Natomiast w naszych autkach zawsze będą obcym ciałem chyba, że uda nam się fachowo i estetycznie je zamontować. Jest to moja osobista uwaga i kiedyś sam się na ledy skuszę. Musze się tylko zastanowić się jakie i gdzie? :huh:

post-50407-0-08238200-1337273281_thumb.jpg

Edytowane przez janio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś na forum montował już w ten sposób ledy, nie wiem czy nie Jacko, była o tym nawet dyskusja czy można w ten sposób zamontować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,tak,to se mła :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne ranger za pomoc. Zadzwonię i spytam czy mogę sam zamontować.

 

Daj znać co Ci powiedzieli. Światełka dzienne chodzą mi po głowie, ale ich propozycja nico rozmija się z realiami, tak więc też chciałbym je zamontować sam. A tu jeszcze roczek gwarancji ;)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam,raczej nie będziesz mógł zamontować,niestety.(w czasie trwania gwarancji,nawet samodzielne zamontowanie radia,to dla nich problem)

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać co Ci powiedzieli. Światełka dzienne chodzą mi po głowie, ale ich propozycja nico rozmija się z realiami, tak więc też chciałbym je zamontować sam. A tu jeszcze roczek gwarancji ;)...

 

Niestety nie zgadzają się na samodzielny montaż. Usługę cenią na od 150 do 250 zł. Dwie stówy z bólem byłbym skłonny zapłacić ale muszę zastanowić się na marką i modelem świateł. Te Philips Daylight 4 nie mają zbyt dobrych opinii (między innymi jakiś problem ze sterownikiem, który podobno firma Philips wymienia na dobry bez problemu za free ale trzeba czekać). Muszę podzwonić i się dowiedzieć, może teraz już sprzedają od razu z dobrym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość amartin

Witam,

Założyłem dokładnie takie same światła w Polmotorze jesienią 2011 za wyżej wspomnianą sumę. Wiem, zapłaciłem dużo, ale jestem zadowolony w 100%. Sam bałbym sie brać za zakładanie, moje zdolności kończą się na wymianie żarówki,wolałem nie ryzykować, Notek jest zresztą na gwarancji. Wszystko działa tak jak powinno. Spalanie spadło o 0,2 litra na 100km. Wiem, że szybko się nie zwróci, ale po prostu chciałem je mieć :)

 

Zamontowałem tak jak Jacko, ukośnie. Pan z Polmotoru z początku nie bardzo chciał się zgodzić, twierdził że niezgodnie z przepisami. Okazało się, że wszystko jest OK. Teraz nawet sami taki montaż reklamują ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Założyłem dokładnie takie same światła w Polmotorze jesienią 2011 za wyżej wspomnianą sumę. Wiem, zapłaciłem dużo, ale jestem zadowolony w 100%. Sam bałbym sie brać za zakładanie, moje zdolności kończą się na wymianie żarówki,wolałem nie ryzykować, Notek jest zresztą na gwarancji. Wszystko działa tak jak powinno. Spalanie spadło o 0,2 litra na 100km. Wiem, że szybko się nie zwróci, ale po prostu chciałem je mieć :)

 

Zamontowałem tak jak Jacko, ukośnie. Pan z Polmotoru z początku nie bardzo chciał się zgodzić, twierdził że niezgodnie z przepisami. Okazało się, że wszystko jest OK. Teraz nawet sami taki montaż reklamują ;)

Jakieś fotki. Zobaczymy jak fachowcy montują te światełka..

Edytowane przez janio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Założyłem dokładnie takie same światła w Polmotorze jesienią 2011...

 

Czy w miarę możliwości mógłbyś zamieścić jakieś fotki? Chodzi o zdjęcie pokazujące jak poprowadzili instalację, gdzie umieścili sterownik tych świateł, jak zamontowali same światła itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość amartin

Jeśli chodzi o fotki to mogę wrzucić same ledy. Nie pytałem jak zakładali instalację i nawet nie chciałem wiedzieć, i tak jestem w tych sprawach kompletnym "lajkonikiem".

Światła włączają się wraz z uruchomieniem silnika i gasną jakieś 20 sekund po jego wyłączeniu.

 

post-40339-0-27266200-1337433031_thumb.jpg

 

 

post-40339-0-95850500-1337433043_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o fotki to mogę wrzucić same ledy. Nie pytałem jak zakładali instalację i nawet nie chciałem wiedzieć, i tak jestem w tych sprawach kompletnym "lajkonikiem".

Światła włączają się wraz z uruchomieniem silnika i gasną jakieś 20 sekund po jego wyłączeniu.

 

No nie. Jest ok. Nawet nie było nic usuwane z kratki . Jedna mała obawa. Czy mają wystarczający odstęp od podłoża 25 cm?

Edytowane przez janio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewniam Cię Janio że mają :D Przerabialem to :D

Edytowane przez JACKO29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewniam Cię Janio że mają :D Przerabialem to :D

Laickie pytanie, ale naprawdę nie mierzyłem. :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jedna różnica związana z tymi światłami , dokładnie z tym samym modelem świateł. U jednych światła gasną po 4 sek. u innych po 20 sek. od momentu wyłączenia zapłonu.Dlaczego taka różnica? Pytam z ciekawości, u mnie to jest po 3 sek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sądzę,że to wyłącznie kwestia zainstalowanego w sterowniku rodzaju przekaźnika odpowiedzialnego za zwłokę

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko sterowane jest przez komputer.Jak się angolowi zachce tak ustawi zwłokę i idzie w świat.Już to w którymś poście gdzieś pisałem na przykładzie forum VW,gdzie pięknie rozpracowali mapę komputera i można było wg fantazji ingerować w ustawienia.Na pewno i w Note też by się tak dalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę Jacko, że jeżeli mówimy tu o sterowniku świateł dziennych (LED`ów), to raczej nie angol tylko pewnie chińczyk ;).

 

Sterowniki tego rodzaju reagują na prąd ładowania - czyli napięcie rzędu 14 V - w tym wypadku na jego "zanik". Elektronika takiego sterownika może być różne wyregulowana. Może to być działanie świadome, lub przypadkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się Ranger,ale również dochodzi efekt namagnesowania elementów.Jeżeli to są chińskie specjały to długo nie pociągną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi proszę czy diody w tych światłach dziennych (takich jakich mnóstwo zamontowanych w autach) są wymienne? Czy jak szlag trafi taką diodę z dalekiego wschodu to konieczna jest wymiana całego zestawu (czyt. dwóch) lamp? Myslałem o takich lampach, ale przeraża mnie ich jakość i coś czuję, że długo nie pociagną. Oczywiście nie mówię o takowych za 30zł...ale ok. 100zł np. Obawiam się, że sa to jednorazówki...a w tym przypadku mija się sens montowania takowych. Widział ktoś gdzieś takie światła dzienne ale na std żarówki...5-20W na stronę? Takie coś by mi odpowiadało...ale chyba cięzko trafić. Wiem wiem...nie energooszczędne i mniej wytrzymałe od diód led, ale przynajmniej sobie można żarówkę wymienić samemu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej na pewno nie da się wymienić pojedynczej diody w reflektorze. Dlatego nie warto oszczędzać i kupić markowy produkt - taki jak szeroko tu opisywane Philipsy. Ich trwałość wydaje się być zadawalająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...