Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Światła dzienne - sterowniki i LED


ranger
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W Note z przed FL wlot powietrza "w zderzaku" jest szerszy niż w autach po FL. Zatem w takich Note pole manewru jeżeli chodzi o światła dzienne jest znacznie większe niż w samochodach po FL. W nowszych Note trzeba mocno kombinować i tu w zasadzie tylko "czwórki" Philipsa pasują "na styk". Chyba, że wybierze się sposób montażu taki jak ostatnio zaprezentował kolega amartin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może, że przed FL gril miał troszkę inne wymiary, a po inne. Dlatego napisałem, że na styk. Dzisiaj miałem okazję zobaczyć światła do jazdy dziennej zamontowane w autotransporterze. Szkoda, że nie pyknąłem fotki. Otóż miał wycięte otwory w zderzaku i elegancko wkomponowane światła ledowe. Montował je w warsztacie samochodowym. Ciekawy jestem czy ktoś kiedyś zdecyduje się zaryzykować i zrobić taką modyfikację w notku? Myślę, że jeśli już to tylko w pozycji pionowej lub lekko skośniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki montaż to chyba tylko,w pobliżu grila,bo poniżej jest belka i to baaardzo blisko zderzaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki montaż to chyba tylko,w pobliżu grila,bo poniżej jest belka i to baaardzo blisko zderzaka.

O tym myślałem, że gdzieś przy grilu. Trochę przynudzam z tymi światłami, ale przymierzam się do ich założenia i nie chcę później żałować. Podaje jeszcze jeden link do ciekawego rozwiązania. Trzeba jednak wiercić zderzak i nie są tanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to się wiąże z demontażem zderzaka...a wiadomo jak się coś odkręci to już w życiu nie spasuje się jak oryginał. Hmmm. No i te x dziur w zderzaku-nie bardzo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja opinia na temat montażu świateł dziennych jest taka, że powinno się to robić tak, aby można je było w przyszłości w miarę bezszkodowo zdemontować. Rozwiązanie takie jak na filmiku zamieszczonym przez janio, to już maksymalna ingerencja. Coś podanie i zostajemy z dziurami w zderzaku. Ja bym nie szedł w tym kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja opinia na temat montażu świateł dziennych jest taka, że powinno się to robić tak, aby można je było w przyszłości w miarę bezszkodowo zdemontować. Rozwiązanie takie jak na filmiku zamieszczonym przez janio, to już maksymalna ingerencja. Coś podanie i zostajemy z dziurami w zderzaku. Ja bym nie szedł w tym kierunku.

Myślę, że to duża odwaga zamontować w ten sposób światła. Na mój gust prezentują się dosyć ładnie. Dlatego dyskutujemy i pokazujemy rożnego rodzaju warianty i słuchamy wspólnych opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lekki kontakt zderzaka z wysokim krawężnikiem, hakiem holowniczym innego auta albo obojętnie jaką przeszkodą i spore koszty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lekki kontakt zderzaka z wysokim krawężnikiem, hakiem holowniczym innego auta albo obojętnie jaką przeszkodą i spore koszty...

 

Otóż to. Dlatego uważam, że "czwórki" Philipsa to dla Note najlepszy wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W końcu zdecydowałem się na montaż led w moim notku. Po dość długich namyślaniach padło na Ledy Philipsa podłużne 12,5 cm. Skorzystałem trochę z rady pdf G​rega. Umieściłem je pod górnym otworem grila. Problemow z montażem nie było. Przeciągnąć kabelki, wyznaczyć miejsce mniej więcej równo po obu stronach, przykręcić obudowy i wcisnąć światła. Nie trzeba odchodzić od profilu. Tak to wyszło ja na fotkach.. Może jakiś filmik jeszcze skręcę to wrzucę. :) Dorzucam na razie kilka fotek dot. montażu. Dla tych którzy w przyszłości zdecydują się na tego typu ledy. Myślę, ze to wystarczy żeby poradzić sobie z montażem.

post-50407-0-75476200-1342892272_thumb.jpg

post-50407-0-27722600-1342952453_thumb.jpg

post-50407-0-11279800-1342952606_thumb.jpg

post-50407-0-96535100-1342952614_thumb.jpg

post-50407-0-96670600-1342952627_thumb.jpg

post-50407-0-16983600-1342952637_thumb.jpg

Edytowane przez janio
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki to model świateł? To chyba Philips Daylight4? Ile zapłaciłeś za światła?

Nie są tanie, myślę że będą służyły długo. Kupiłem na allegro. Daje link i wszystko wiadomo.http://allegro.pl/sh...item=2479365992

Dorzucam jeszcze króciutki filmik. Wprawdzie było trochę za ciemno jak kręciłem, ale coś niecoś widać.

Tak są to światła

LED DAYLIGHT ŚWIATŁA DZIENNE PHILIPS DRL 2 X 4 LED

http://youtu.be/jUj6HAm1aY0

Edytowane przez janio
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janio: Super robota :thumbsup: . Mógłbyś opisać lub dać jakieś foto jak poprowadziłeś przewody z reflektorów do "centralki" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było mnie dwa dni, praca, obowiązki rodzinne(półroczna wnuczka). Żeby nie rozwodzić się za bardzo podam w skrócie sposób montażu led. Wydaje mi się, że fotki które umieściłem powinny wystarczyć. Napisałem również, ze korzystałem z podpowiedzi w pdfie Grega. 1. Potrzebny zagięty drut. Przewód światła prawego wyciągnąłem za pomocą drutu i przywiązałem do instalacji chłodniczej(klimy), następnie poprowadziłem w lewo między grilem a karoserią blisko zaczepu klapy, do spotkania z przewodem lampy lewej, który też wyciągnąłem za pomocą drutu. Tam przywiązałem opaską oba przewody do kabli auta. Nadmiar przewodów umieściłem miedzy skrzynką bezpieczników a akumulatorem. Połączyłem z centralką modułu sterującego. Kabelek pomarańczowy wpiąłem razem ze światłem postojowym. Nie używałem spinki. Natomiast moduł sterujący przykleiłem na taśmę dwustronnie przylepną do wieczka skrzynki bezpieczników. Na razie się trzyma. Szukam jednak lepszego miejsca, żeby było leprze odprowadzanie ciepła. I to wszystko. Dodam jeszcze, że nasze notki maja różne kształty wlotów powietrza i wybór umieszczenia świateł led pozostawiam do decyzji osobistej. Powodzenia przy montażu dla wszystkich innych chętnych zainstalować sobie te "cudeńka" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na grodzi silnika, blisko serwa (patrząc od strony silnika po lewej stronie ) są dwa nagwintowane pręty (raczej pręciki). Wydaje się to być idealne do przekręcenia sterownika ledów. Pewnie coś trzeba będzie zaadoptować, ale miejsce super. Być może w najbogatszych wersjach w tym miejscu jest montowany jakiś moduł ??? Warto sprawdzić i tam spróbować zamontować sterownik ledów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na grodzi silnika, blisko serwa (patrząc od strony silnika po lewej stronie ) są dwa nagwintowane pręty (raczej pręciki). Wydaje się to być idealne do przekręcenia sterownika ledów. Pewnie coś trzeba będzie zaadoptować, ale miejsce super. Być może w najbogatszych wersjach w tym miejscu jest montowany jakiś moduł ??? Warto sprawdzić i tam spróbować zamontować sterownik ledów.

Wystają tam z wygłuszeń jakieś "pręciki". Też o tym myślałem, ale w centralce modułu otwory są za wąskie. Trzeba by rozwiercać. Dlatego na razie przykleiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Zamontował. Zerknij na post nr 150 na stronie 8 w tym temacie.

 

 

Dzieki te już widziałem ale chodzi mi o wersje po liftingu w której jest inny zderzak inne zaslepki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moby,ale to nie powinno sie niczym różnić,inny kształt zderzaka i tyle.Może tylko jeszcze kwestia orientacji w problemie ,czy takie a nie inne światła podejdą,ale wydaje mi się że wielkość ich jest taka sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz tam zaślepki?A próbowałeś je zdjąć?Porównałbyś z halusami na allegro czy mają taki sam kształt,a potem mozna poszukać wymiarów ,trochę zachodu ,bo trzeba szukać ale wiele można poznać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocowania są inne!Średnica i wielkość te same.W notesie są aż 3 rodzaje mocowań,w tym jedne zgodne z tiidą.Tak jak mówi Jacek,zdejmij zaślepkę i zobacz jak jest u Cierbie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dużo było już w temacie świateł led, ze można samemu dojść do jakiegoś wniosku. Ponieważ zamontowane mam światełka Led, prezentowałem je na forum, to dodam coś od siebie. Otóż notek cały czas przechodzi lifting w związku z tym zderzak też. Dlatego w każdej z wersji do innego zderzaka występują inne otwory na halogeny i inne zaślepki( ramki , vulkany itd ), ale wymiar otworów jest taki sam. Najprościej byłoby zmierzyć średnicę. Światełka Ledowe okrągłe można kupić z ramkami. Myślę że te o średnicy 70 mm będą ok.

Ja osobiście miałem zamiar zamontować okrągłe ledy. Lenistwo i obawa dotycząca wycinania dziury w vulkanach skłoniły mnie do zainstalowania ledek płaskich. Jestem z nich na razie zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lenistwo i obawa dotycząca wycinania dziury w vulkanach skłoniły mnie do zainstalowania ledek płaskich. Jestem z nich na razie zadowolony.

Akurat wyciecie otworów w wulkanach to banał.Przewiercasz otwory,szlifierka palcowa i wsio.Ja w tiidzie to zrobiłem bez szlifierki,zwykłym ostrym nożem szewskim!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...