Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K10] Lakier


xelus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam taki mały problemik: postanowilem poprawic stan powloki lakierowej micry - podmalowac progi itp. - same male duperelki - jedyna wieksza czescia bylaby tylna klapa kolo tablic. Nie chce lakierowac calego auta i chcialbym dobrac sobie kolorek - czy ktos potrafilby polecic jakiegos producenta lakierow? Wiem ze moglbym dorobic kolorek ale dosc drogo wychodzi,facet zaspiewal 230/litr. Kolor mam taki czarny-jakby metalik. Moze ktos malowal swoja micre(czarna :) i ma doswiadczenie w doborze kolorku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze!

Nigdy, ale to nigdy nie dobierzesz dokładnie w 100% odcienia lakieru. Zawsze będzie widać przejście ze starego do nowego lakieru. Chyba że polakierujesz np. do załamania, listwy, itp.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee u mnie prawie nie widac cienoiwania- lakier Sikkens(czy jakos tak) szary metalik mieszany w/g numeru z tabliczki znamionowej. cena za 1l ok 130zl :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor jest bardzo ciężko dobrać , ja do swojego miałam też mały problem , ale zrobiłam tak , że wziełam kawałek lakieru pojechałam do sklepu i tam dobrałam kolor. Oczywiście nie jest on w 100% taki sam , ale bardzo podobny i myśle że to najlepsze rozwiązanie , jeśli nie chcesz ponoscic wysokich kosztów, za lakier dałam 12.99 z firmy MOTIP. Życze powodzenia i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor jest bardzo ciężko dobrać , ja do swojego miałam też mały problem , ale zrobiłam tak , że wziełam kawałek lakieru pojechałam do sklepu i tam dobrałam kolor. Oczywiście nie jest on w 100% taki sam , ale bardzo podobny i myśle że to najlepsze rozwiązanie , jeśli nie chcesz ponoscic wysokich kosztów, za lakier dałam 12.99 z firmy MOTIP. Życze powodzenia i pozdrawiam :)

Dokładnie kupuj lakier Motipa. Jak masz oryginalny na samochodzie to zapisz jego symbol i idz najlepiej do hurtowni firmy "Norad" ja tam dobieralem sobie raz lakier i prawie nie ma roznicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze nie da sie na 100% dobrac nawet z kodem bo oni dadza mi taki odcien jaki moja micra miala 15lat temu :) Szukam raczej taniego rozwiazania - a chodzi glownie o to zeby rudy mi autka nie schrupal. A podklad jaki uzywaliscie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh - pytam bo mam doswiadzczenie z dawnych lat - malowalem w polonezie nowe blotniki - ocynkowane - super podkladem, dwuskladnikowym. Po dwoch latach odpadal razem z lakierem platami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe rozumiem , wiesz ja osobiście robiłam śnieżką i jak narazie jest ok , byle jak najdłużej :P:lol:

sama "osobiscie" to robilas? :wink: niezle 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gumijagoda

podjedz gdzies gdzie dorabiaja lakiery jak masz znajomego lakiernika daj mu klape od wlewu paliwa a zalatwi ci prawie idealny po pomalowaniu lekka polerka i niebedzie roznicy nieradze malowac farbami w spraiu bo przy nastepnym malowaniu moga byc wielkie klopoty lakiery sie zwaza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam micre czarny metalic.... i ostatnio mialem malego dzwona i trzeba bylo malowac... nie wiem dokaldnie ile brali za lakier w mieszalni bo znajomy lakiernik sie tym zajmowal... ale powiem ci ze nigdy nie dobierzesz lakieru idealnie... wiadomo ze od slonca lakier plowieje i robi sie taki nijaki... dlatego zwykle maluje sie caly element... zeby nie bylo widac przejscia. najlepiej jest gdy w miszalni dobieraja ci lakier pod jakis element ktory jest narazony najbardziej na swiatlo... maska np.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no no

Prosze, to nam sie Uzytkowniczka wybiła tzn Klubowiczka :wink:

Mozesz zamiescic jakies fotki swojej pracy ??Sam własnie tez jestem na etapie "MALOWANIE" wiec czytam uwaznie post :wink:

 

Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać drzwi w moim aucie nie były fajne także z pomocą chłopaka i domowymi sposobami widac nasze efekty pracy , zeszło nam na tym dobre pół dnia. Lakier czerwony jest już w danej chwili położony tylko fotki musze zrobić jutro myśle, że już zamieszcze je. Drzwi wygladają jak nowe i przynajmniej nie musiałam wydawać grubej kasy na to. Wystarcza dobre chęci i oczywiście wolny czas.

 

 

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jejku TY jestes chyba zaczarowana :!: sama dlubiesz przy autku... a chlopak ci pomaga... qrcze mieszkam niedaleko gliwic wiec jak cos mi siądzie w micrusku to podjade do Ciebie :wink: szacuken 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe dobry pomysł do Klubowiczki mam blizej wiec jak cos to tez wprosze sie z Kolega LeXanem :lol:

 

Z mojej strony tez Szacuneczek - w koncu Uzytkowniczka K10 8) nic dodac nic ujac :wink:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...