Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K10] Lakier


xelus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

witam! co do czerwonej micry jaki jest odpowiednik lakieru polskiego ???

ostatnio byłem w sklepie , dali mi próbnik i kazali porównać, wyszło na to za jest ot "czerwony sygnałowy" ale po pomalowaniu kawałka zdeżaka (innego) okazało sie ze to niebardzo ten lakier!

z góry dziekówka!!!!!!!!!!

P E A C E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witka

ja teraz w weekend tez malowałem swojego nisska tzn 4 elementy :wink: jak ktos chce moge fotki porozsyłac jak wyglada teraz :wink: A dobieralem kolor komputerowo 16,5zł za 100g wiec wydaje mi sie ze tanio :wink:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor masz najprawdopodobniej taki jak ja, czarna perła, więc chyba dlatego tyle sobie śpiewają za dobranie odpowiedniego. Ja tam malutkie ogniska korozji właśnie na tylnej klapie potraktowałem czarnym Hamereitem i nie ma śladu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor jest bardzo ciężko dobrać , ja do swojego miałam też mały problem , ale zrobiłam tak , że wziełam kawałek lakieru pojechałam do sklepu i tam dobrałam kolor. Oczywiście nie jest on w 100% taki sam , ale bardzo podobny i myśle że to najlepsze rozwiązanie , jeśli nie chcesz ponoscic wysokich kosztów, za lakier dałam 12.99 z firmy MOTIP. Życze powodzenia i pozdrawiam :)

 

 

NIEEEEEEEEEEEEEEEE PRAWDA SA LUDZIE KTÓRZYT DORABIAJA KOLORY NUMERYCZNIE PO SPOLEROWANIU AUTA NIE WIDAC RÓZNICY MALOWALEM DOL DZWI W K10 :wink: MIALEM LAKIER

 

AH2 NUMERU METALICU JUZ NIE PAMIETAM :wink: BYL ODDZIELNIE NAKLADANY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

No zrobilem sobie furke - czarny metalic dorobiony według kodu. Wszystko OK, wygladal na malowanych nawet lepiej niz oryginalny. Troche kiszka bo bylo widac przejscia, ale co tam, wazne ze rudy nie szaleje. Cieszylem sie cale 10 dni od malowania....

Uzylem dorobiona czarna baze i na to jakis przezroczysty akryl. Spadl desz, i teraz to wyglada jak jakas krowa na polanie - czarna w biale kropki. Gdzie kropla deszczu tam biala plama. I nie jest to jakis osad z deszczu....

Wie ktos moze co spiep***ylem??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci ze ja tez malowalem ale ja dobieralem lakier komputerowo z blaszki od baku i tez mam cieniowane na nadkolu z lewej strony ale wogole tego nie poznac :)A co do tech kropek nie mam pojecia :cry: Ja malowałem auto w sobote a w poniedzialek juz myłem je :lol: i nic mi sie z lakierem nie stało ... 8)

 

Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to jakieś efekty po paście do polerowania.

 

Hmm powiem Ci ze nie powinno sie odrazu polerowac po malowaniu. Moim zdaniem powinien troche sie ten lakier zestarzeć? Ja wiem ze teoretycznie stary to on jest juz na 2 dzien, nie mniej jednak ja z polerka sobie odczekam :wink: I jak na razie dzis mija 2 tydzien od lakierowanie i nie mam zadnych, plamek, kropek itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom masakra... jak pomysle ile roboty ch... strzelil. Zniklo samo - jest jeszcze troszke w tych miejscach w ktorych wycieralem zaraz pod deszczu...

Moze dlatego ze nie polerowany? Pomecze goscia co mi to sprzedal...

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KaDziesiątka

Moim zdaniem to ten lakier akrylowy jest do d... skoro tak działa na niego woda. On się chyba w ogóle nie utwardził, a może jest nie kompatybilny :) z farbą bazową i nastąpiło jakieś zważenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój teść ma czerwoną jette z 1991 z oryginalnym, wyblakłym lakierem. Był ostatnio na myjni bezdotykowej z woskowaniem. I po woskowaniu tez się porobiły takie okrągłe jasne plamy w wielu miejscach. Znikły dopiero po przejechaniu turtlewaxem. Ty nie polerowałeś lakieru, więc lakier jest chropowaty, on ma stary 14-letni lakier po ostrym działaniu "warunków atmosferycznych", więc też chropowaty. Tak sobie myślę, że może to być to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy to to samo. W Twoim przypadku moze wosk powchodzil w te chropowatosci? U mnie stalo sie to od deszczu i zniklo na drugi dzien :shock: choc wycieralem te kropelki zaraz jak zobaczylem i nie schodzily. Wstrzymam sie z polerka, bo szkoda mi kasy w bloto wyrzucac- zobacze co powie koles od tej farby.

Sprobuje jeszcze raz to zmoczyc i zobaczyc co sie stanie, bo dla mnie to jakas ciekawostka jest ze tak sie dzieje - a to ze zniklo to juz w ogole....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odpowiedz kolesia od laklieru w sprawie plamek:

te białe plamy to efekt wchłoniecia wody z powietrza przez niedoschniety

lakier bezbarwny dzieje sie tak ponieważ lakiry w spraju choć pozornie są

suche mają mocno wydłużony czas pełnego utwardzenia, nastepnym razem nie

powinno to zjawisko juz wystąpić

 

Przyjda deszcze - zobaczymy :)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No po sprawiedliwosci trza napisac ze ja to zobaczylem 10-go dnia, a deszcz spadl 9-go. Mimo wszystko uwazam ze to dosc dlugo....

Jak co to zakleja to duza naklejka NissanKlub PL :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...