Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zimowe opony i felgi


Gość jawrob
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Poprzekładaliście już w swoich Qashqaiach koła( opony lub całe ) na zimowe ?? porobilibyście zdjęcia i podzielili się ich wygladem z innymi może być w temacie wyglad zewnetrzny

 

Ja już sie wcześniej podzieliłem :) są tu: Link

Felgi nie są zbyt piękne, ale darowanemu słoniowi w trąbę się nie zagląda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz proszę czy oryginalny klucz do kół pasował do tych nakrętek czy też rozmiar jest inny ? Bo za każdym razem zapominam to sprawdzić...

Zmieniałem w Nissanie i serwis przekazał mi informację ze do tych nakrętek muszę kupić nowy klucz ... orginał nie pasuje. Choć z tego co pamiętam u BB77 klucz pasuje. Może dawali nam różne nakrętki. Na margnesie nakrętki od orginalnych 18' również do nich powinny pasować bo porównywałem wizualnie jedne i drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniałem w Nissanie i serwis przekazał mi informację ze do tych nakrętek muszę kupić nowy klucz ... orginał nie pasuje. Choć z tego co pamiętam u BB77 klucz pasuje. Może dawali nam różne nakrętki. Na margnesie nakrętki od orginalnych 18' również do nich powinny pasować bo porównywałem wizualnie jedne i drugie.

Nie do końca wiem od czego to zależy ( muszę dokładnie przyjżeć się jednym i drugim nakrętkom ) ale z tego co pamiętam jak przymierzałem koło to zdaje się, że oryginalne nakrętki i klucz nie pasowały do tych felg, otwór w feldze bym za mały aby wszedł klucz a nakrętka baaardzo krótka. Pamiętam za to, że bez żadnych problemów przykręciłem na nakrętkę zabiezpieczajacą, która jest sporo dłuższa. Zweryfukuję to na dniach ale widać, że lepiej zaopatrzyć się w zestaw różnych kluczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już sie wcześniej podzieliłem :) są tu: Link

Felgi nie są zbyt piękne, ale darowanemu słoniowi w trąbę się nie zagląda :)

 

 

Widziałem widziałem, nie są aż takie złe jedynie myjka ciśnieniowa będzie potrzeba żeby ułatwić sobie czyszczenie - i fakt jak dają to brać ;) jak biją to uciekać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzekładaliście już w swoich Qashqaiach koła( opony lub całe ) na zimowe ?? porobilibyście zdjęcia i podzielili się ich wygladem z innymi może być w temacie wyglad zewnetrzny

wersja zima 16 z uniroyal

74793199.jpg

 

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi nie są zbyt piękne, ale darowanemu słoniowi w trąbę się nie zagląda :)

Felgi są super, mnie sie podobają. Chyba do nich nie trzeba stosować pierścieni centrujących, mają CH 66,1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi są Nissanowskie więc nie trzeba do nich pierścieni i klucz też pasuje.

Pavelsti - z myjką na pewno byłoby lepiej, ale po pierwszym myciu stwierdziłem, że myje się je lepiej niż te letnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dziś również maila od Pana Mateusza w sprawie opon UNIROYAL 215/65R16 MS PLUS 66 że już ich nie ma i nie będzie. Zainteresowanym mogą zaproponować inne.

 

Info dla zainteresowanych jeszcze zakupem opon zimowych UNIROYAL MS66 z felgami stalowymi 16'...

W T&T Zaborowski w Warszawie przy Puławskiej mają jeszcze komplety za dokładnie 2199 PLN ( koło wynosi ok 550 PLN ).

 

Rano jak byłem to jeszcze były dostępne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś tu na forum może doświadczenie z oponami Nokian WR G2 SUV?

 

21 października pisałem tu o takich ale nie SUV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik pavelsti dnia 28 październik 2010, 22:23 napisał

 

Poprzekładaliście już w swoich Qashqaiach koła( opony lub całe ) na zimowe ?? porobilibyście zdjęcia i podzielili się ich wygladem z innymi może być w temacie wyglad zewnetrzny

 

nie ma problemu tylko daj jeszcze kilka dni ;)

oddałem alufelgi 16 na zimę do pomalowania na czarny połysk i czekam na odbiór...

jak założę to napewno podrzucę zdjęcia...

 

felgi odebrane, opony założone na felgi, koła jeszcze nie są jeszcze zamontowane na samochodzie,

ale pokażę narazie efekt malowania felg i jak wyglądają...

 

PODSUMOWANIE:

1. felgi 16' piecioramienne z QQ z 2009, kupione z allegro jako używane, praktycznie jak nowe ( koszt coś około 1000 PLN )

2. malowanie czarny połysk ( 3 etapy: piaskowanie, lakier proszkowy, lakier bezbarwny ) w firmie: www.renowacjafelg.pl

( polecam ich usługi, felgi wyglądają jak po malowaniu fabrycznym )- koszt 360 PLN

w cenie zostały pomalowane również kołpaczki z logo nissana ( samo logo jest odczepiane przed malowaniem )

3. opony Good Year UG Performance 215/65 R16 - koszt około 1800 PLN

 

narazie poniżej do wglądu podrzucam zdjęcia jeszcze nie zamontowane, jak założę na auto to podłączę następne...

post-34954-034804500 1289342213_thumb.jpg

post-34954-093806000 1289488104_thumb.jpg

post-34954-068184500 1289488183_thumb.jpg

Edytowane przez tomi-ei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Moje zimówki 16" Enzo 103 Dark oraz UNIROYAL 215/65R16 MS PLUS 66.Pozdrawiam.

post-31796-037384400 1289402075_thumb.jpg

post-31796-031942200 1289402087_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Trochę wrażeń z moich przygód.

 

QQ 2.0 dCi 4x4 po FL odbieram w piątek. Dlatego postanowiłem wysłać do dealera opony na wymianę. Oczywiście myślałem o 18tkach i znalazłem takie:

http://motoricus.pl/product/ACHILLES+215%2F55R18+W101+M%2BS+95H_6448505.html

 

Nawet kupiłem i o mało nie wysłałem, ale jednak chyba poszedłem po rozum do głowy... Ta marka coś nie do końca mnie przekonuje, chociaż z tego co czytałem swego czasu produkowali u siebie w Indonezji Pirelli a potem Continentale.

 

Ostatecznie będzie tak;

 

FELGI 16

http://www.motoricus.com/product/ENZO+R+7x16+ET40_1004865.html

 

OPONY

http://www.motoricus.com/product/PIRELLI+215%2F65R16+SCORPION+ICE+%26+SNOW+98T_6293299.html

 

Niedługo odbiorę, napiszę co i jak.

 

Co do 18tek, to fakt: piękne, ale ich żal. Z drugiej strony, gdyby marka opon była pewniejsza, kto wie...

 

Nawiasem mówiąc Pirelli 18tek nie ma nigdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś tu na forum może doświadczenie z oponami Nokian WR G2 SUV?

Wymieniłem dwa tygodnie temu na takowe.

Pierwsze wrażenia jesienną porą

- nie zauważyłem wzrostu hałasu,

- miękki bieżnik wyraźnie odczuwalny, w zachowaniu samochdu w zakrętach - określiłbym to jako lekkie pływanie lub zachwianie

- mniejsza, przyczepność i stabilność na mokrej nawierzchni

Zobaczymy jak będą zachowywały się w warunkach

zimowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś tu na forum może doświadczenie z oponami Nokian WR G2 SUV?

 

Miałem okazję spróbować jazdy zimą na Nokianach WR co prawda nie SUV w Hondzie FRV w rozmiarze 205/55 R16

pierwsze wrażenia bardzo pozytywne, świetnie wgryzają się w śnieg, na mokrym niestety nie jeżdziłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu znalazłem czas żeby wrzucić swoje zestawienie:

 

dezent F 16"

Uniroyal MS 66 plus (jeszcze udało mi się kupic w dobrej cenie poniżej 320pln za sztukę)

 

sklep: oponylux.pl

post-31853-020179000 1290889609_thumb.jpg

post-31853-022304000 1290889618_thumb.jpg

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kupował ktoś może ostatnio oponki? uniroyali już nigdzie nie ma i... mam dylemat :)

 

Fulda? Barum? Czy może coś lepszego? (215/65/16)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kupował ktoś może ostatnio oponki? uniroyali już nigdzie nie ma i... mam dylemat :)

 

Fulda? Barum? Czy może coś lepszego? (215/65/16)

 

Nie wiem jak z twoim rozmiarem ale z 17" jest masakra. Wygląda na to że w całym kraju zostały tylko Micheliny za ok 750 zł i kiepskie Bridgestony za 650 zł. Cała reszta wisi na stronach ale jak przychodzi do zakupu to okazuje się, że niedostępna. A mogłem kupić Nokiany poniżej 500.... ale wtedy brakło kasy :(

 

Po długich poszukiwania znalazłem Continentale za 590 zł w sklepie internetowym typu "szmelc, mydło i powidło". Czekam na przesyłkę. Niestety Twojego rozmiaru nie mają.

Powodzenia bo śnieg już pada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z twoim rozmiarem ale z 17" jest masakra. Wygląda na to że w całym kraju zostały tylko Micheliny za ok 750 zł i kiepskie Bridgestony za 650 zł. Cała reszta wisi na stronach ale jak przychodzi do zakupu to okazuje się, że niedostępna. A mogłem kupić Nokiany poniżej 500.... ale wtedy brakło kasy :(

 

Po długich poszukiwania znalazłem Continentale za 590 zł w sklepie internetowym typu "szmelc, mydło i powidło". Czekam na przesyłkę. Niestety Twojego rozmiaru nie mają.

Powodzenia bo śnieg już pada.

 

Jeżeli mogę pomóc: http://allegro.pl/215-60r17-215-60-17-nokian-wr-g2-suv-i1339168667.html

cena 545 zł/szt.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie pomyślałem że ktoś wstawi aukcję opon SUV w zwykłe osobowe. I tak cena spora (557,5 z wysyłką), no cóż sezon.

Tamte Continentale już zapłacone, ale dzięki wielkie może komuś się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po długich poszukiwania znalazłem Continentale za 590 zł w sklepie internetowym typu "szmelc, mydło i powidło". Czekam na przesyłkę. Niestety Twojego rozmiaru nie mają.

Powodzenia bo śnieg już pada.

Tak z czystej ciekawości chciałem zapytać jaki jest sens kupowania samych opon 17' w cenie prawie 2400 jak mozna było kupić opony wraz z aluminiowymi felgami w cenie takiej samej tj. 2400 z groszami ... z felgami stalowymi jeszcze taniej ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z czystej ciekawości chciałem zapytać jaki jest sens kupowania samych opon 17' w cenie prawie 2400 jak mozna było kupić opony wraz z aluminiowymi felgami w cenie takiej samej tj. 2400 z groszami ... z felgami stalowymi jeszcze taniej ???

 

do tych 17' dojdzie jeszcze dwa razy w roku koszt wymiany i wywyażania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem miesiąc temu do QQ+2 17tki Goodyeary UG2 za 2000 kpl + felgi Enzo H za 1500. Całość wygląda rewelacyjnie :D ...... niestety jeszcze nie na autku bo odbiór mam pod koniec grudnia :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pomyślałem że ktoś wstawi aukcję opon SUV w zwykłe osobowe. I tak cena spora (557,5 z wysyłką), no cóż sezon.

Tamte Continentale już zapłacone, ale dzięki wielkie może komuś się przyda.

 

Ja je kupiłem ok. 2 tyg. temu, u tego samego sprzedawcy za 2010 zł. za 4 szt. z wysyłką. Felgi 17" natomiast w AluCenter (wzór taki sam jak 18") za 1640 zł z wysyłką. Koła przyszykowane, czekają na odbiór. Niebawem załączę zdjęcia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...