Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zimowe opony i felgi


Gość jawrob
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego Lechia, piękne kółka. Szukałem w sieci felg 16” z otworem centrującym umożliwiającym założenie felgi bez pierścienia, ale nigdzie takich nie ma!

Czy stosowanie pierścieni centrujących nie jest obarczone ryzykiem? Jakoś nie przekonuje mnie kawałek tworzywa sztucznego przenoszący obciążenia podczas jazdy. Czy te pierścienie ulegają uszkodzeniu, zużywają się, jak znoszą niskie temperatury? Czy ktoś je stosował kilka sezonów? Zakładać plastykowe czy szukać aluminiowych? Proszę o opinie kolegów korzystających z felg z pierścieniami centrującymi.

 

Mój zimowy zestaw będzie właśnie montowany z pierścieniami centrującymi/wykonane z plastiku/.Po raz pierwszy będę montował pierścienie , a ich sprawowanie będę miał na uwadze.Podobny zestaw w QQ zeszłej zimy montował kolega z pracy i uwag z jego strony nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam miałem alufelgi w poprzednim aucie z takimi pierścieniami, jeździłem 5 sezonów letnich i nic się n ie działo także myślę że jak dobrze założone to będą służyły wiele lat, natomiast nie wiem jak zimą bo miałem oponki na stalówkach szerokości wszystkim!!!!pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Lechia, piękne kółka. Szukałem w sieci felg 16” z otworem centrującym umożliwiającym założenie felgi bez pierścienia, ale nigdzie takich nie ma!

Czy stosowanie pierścieni centrujących nie jest obarczone ryzykiem? Jakoś nie przekonuje mnie kawałek tworzywa sztucznego przenoszący obciążenia podczas jazdy. Czy te pierścienie ulegają uszkodzeniu, zużywają się, jak znoszą niskie temperatury? Czy ktoś je stosował kilka sezonów? Zakładać plastykowe czy szukać aluminiowych? Proszę o opinie kolegów korzystających z felg z pierścieniami centrującymi.

Mój QQ jest po 1-wszym sezonie zimowym /ok 9k km przebiegu/ z tarczami kół 16" ATT z pierścieniami centrującymi z tworzywa sztucznego. Po zdjęciu kół po zimie wygladały jak nowe - nawet nie zabrudzone.

Nie ma się czego obawiać, tylko montować.jak sama nazwa wskazuje sĄ to ementy centrujące, a nie przenoszące obciążenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz Grzesiowski

Mój QQ jest po 1-wszym sezonie zimowym /ok 9k km przebiegu/ z tarczami kół 16" ATT z pierścieniami centrującymi z tworzywa sztucznego. Po zdjęciu kół po zimie wygladały jak nowe - nawet nie zabrudzone.

Nie ma się czego obawiać, tylko montować.jak sama nazwa wskazuje sĄ to ementy centrujące, a nie przenoszące obciążenia!

Koła ładne, tylko szkoda, że zdjęcie nierzeczywiste, prezentują się na foto jak 19 :) z chęcią zobaczę felgi na aucie, bo w ofercie też mamy te felgi.

 

pierścienie centrujące są bardzo bezpieczne i generalnie ułatwiają jazdę. Sam raz zgubiłem jeden pierścień, plastikowy, znalazłem na allegro identyczny i dalej jeżdżę z felgami, których używam cały rok :) i wszystko bardzo dobrze funkcjonuje.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koła ładne, tylko szkoda, że zdjęcie nierzeczywiste, prezentują się na foto jak 19 :) z chęcią zobaczę felgi na aucie, bo w ofercie też mamy te felgi.

 

pierścienie centrujące są bardzo bezpieczne i generalnie ułatwiają jazdę. Sam raz zgubiłem jeden pierścień, plastikowy, znalazłem na allegro identyczny i dalej jeżdżę z felgami, których używam cały rok :) i wszystko bardzo dobrze funkcjonuje.

 

Pozdrawiam

dlaczego nierzeczywiste , zapewniam ,że to nie fotomontaż.

Dodaje zdjęcie wykonany w trakcie procedury odbioru pojazdu.

pozdrawiam

post-27478-1285841337,7641_thumb.jpg

Edytowane przez JACEK1952
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego nierzeczywiste , zapewniam ,że to nie fotomontaż.

 

Chodzi chyba o to że kolega lechia przyłożył nowy komplet do auta (do aktualnie zamontowanej felgi i opony), a nie założył zimowych opon i felg bezpośrednio na ośke ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo, że nie mam jeszcze samochodu, to już myślę o oponach zimowych 16. W końcu zima ma przyjść już w październiku, czyli w terminie odbierania przeze mnie samochodu. Więc nie mam się co oglądać. Jestem zainteresowana zestawem: Opona UNIROYAL + ENZO Enzo 101 7x16 ET40 = 519 zł/koło. Postanowiłam je nawet zamówić.

Mam jednak pytanie o rozmiar tych felg. 7 x 16? Czy nie musi to być zalecane 6,5J (co to za "J")? Wiem, że sporo osób już kupiło felgi w takim rozmiarze. Jak to wygląda w praktyce?

Daria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuje się pod pytanie Matdar1 ja chce kupić felgi 8x17 czy to będzie pasowało ?

A to felgi nad którymi się zastanawiam

Felgi Momo http://motoricus.pl/product/MOMO+STRIKE+8X17+Silver+ET38_1006169.html

 

czy takie mogą być na zimę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6,5J to szerokość felgi podawana w calach, fabryczne felgi mają właśnie 6,5 cala szerokości, 7 calowe felgi też będą ok. dla opon o rozmiarze 215 będą pasowały felgi szerokości od 6 do 8 cali z tym że na zimę lepiej wybrać węższe czyli 6,5 lub 7 cali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie dla opony o szerokości 215 zalecana szerokość felgi to 17 cali i takich felg jest chyba

najwięcej na rynku.

http://www.felgi-opony.com/Aktualnosci/Szerokosc_opony__a_szerokosc_felgi_,3,32,15.html

 

Ja osobiście kupiłem Dezent RE, dedykowane na zimę, w dobrej cenie 285 PLN (pierścienie, nakrętki i wentyle w komplecie).

http://moto.allegro.pl/dezent-re-5x114-3-16cali-wysylka-0zl-i1242835786.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz Grzesiowski

Witam serdecznie,

 

pod moją nieobecność, spowodowaną chorobą dział hurtu sprzedał 250 felg ATS do Nissana i Hondy. Dostawę do nas kolejnych 300 sztuk przewidujemy na 18-22 października. Będą one na pewno u nas, ale trzeba poszekać, bo jak widać, cieszą się one dużą popularnością (ze względu na jakość i cenę).

Jeśli ktoś z Was pilnie potrzebuje felg oraz opon, mamy felgi:

DEZENT RE - cena za zestaw z Uniroyalem: 625 zł

ENZO W - cena zestaw Uniroyalem: 629 zł

 

ENZO 101 już nie będzie - producent robił je poza Europą, i po wejściu dodatkowych ceł po prostu ta produkcja przestała mu się opłacać.

 

W mailach do mnie proszę napisać jakie felgi pasują...

 

 

I jeszcze jedna sprawa - ceny obowiązują do końca miesiąca na całość, potem nieznacznie będą wyższe...

post-37041-072733100 1286446874_thumb.jpg

post-37041-053300300 1286446883_thumb.jpg

Edytowane przez Mateusz Motoricus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zbliża się sezon i trzeba kupić opony zimowe. Zwracam się z prośbą do kolegów o podzielenie się swoimi spostrzeżeniami na temat opon.

 

QQ po FL opony 215/60 R17, silnik 1.5dci

 

Wybieram spośród poniższych typów (podane ceny z InterCars Grudziądz)

 

1. GoodYear UG Performance 2 – 510pln

2. dunlop sp winter sport m3 – 530pln

3. Bridgestone LM25 - 4x4 – 560pln

4. Continental Conti 4x4 Winter contact – 636pln

5. goodyear ultra grip – 680pln

6. Michalin latitude alpin – 714pln

 

Za każdą opinię z góry dziękuję.

Pozdrawiam,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zbliża się sezon i trzeba kupić opony zimowe. Zwracam się z prośbą do kolegów o podzielenie się swoimi spostrzeżeniami na temat opon.

 

QQ po FL opony 215/60 R17, silnik 1.5dci

 

Wybieram spośród poniższych typów (podane ceny z InterCars Grudziądz)

 

1. GoodYear UG Performance 2 – 510pln

2. dunlop sp winter sport m3 – 530pln

3. Bridgestone LM25 - 4x4 – 560pln

4. Continental Conti 4x4 Winter contact – 636pln

5. goodyear ultra grip – 680pln

6. Michalin latitude alpin – 714pln

 

Za każdą opinię z góry dziękuję.

Pozdrawiam,

Adam

 

Polecam GoodYear UG Performance 2 – 510pln

- w testach te opony są bardzo wysoko, a i cena w porównaniu z pozostałymi jest mocno konkurencyjna.

 

( sam zakupiłem te oponki, opinie użytkowników w necie również są bardzo dobre )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem i już 2 zimy przejeździłem na Continental Conti 4x4 Winter - mam pełne zadowolenie, mogę spokojnie polecić - dobry aquaplaning, dobre trzymanie na śniegu i błocie pośniegowym, na suchym też dają radę, generalnie QQ ma chyba dobrze dobrane zawieszenie (możliwe że stąd tez kłopoty ze stukami) na zimę i większość opon dobrze się sprawuje, najlepiej poczytać testy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

A do Qashqai'a 2WD jakie polecicie bo wydaje mi się że w aucie bez napędu 4x4 to chyba nie trzeba kupować opon z przeznaczeniem 4x4

 

 

Witam,

Napęd 2WD czy 4WD (4x4) nie ma tu znaczenia. Kupujemy opony do konkretnego modelu: rozmiar, profil, nośność. To, że w nazwie opony mamy napis 4x4 to dla marketingu.

 

Pozdrawiam,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałem QQ to dostałem do niego komplet opon zimowych BFGoodrich Winter Slalom KSI 215/65R16 założonych na oryginalne Nissanowskie alufelgi.

Wg danych producenta opony te są przeznaczone do aut typu SUV z napędem 4x4.

Wczoraj zmieniłem już koła na zimowe.

post-32948-097189900 1286728561_thumb.jpg

post-32948-048818500 1286728573_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałem QQ to dostałem do niego komplet opon zimowych BFGoodrich Winter Slalom KSI 215/65R16 założonych na oryginalne Nissanowskie alufelgi.

Wg danych producenta opony te są przeznaczone do aut typu SUV z napędem 4x4.

Wczoraj zmieniłem już koła na zimowe.

 

Witam,

 

Nietypowe te opony (tzn. pierwszy raz o nich słyszę) wyczytałem, że BFGoodrich to amerykańska firma z grupy Michelin. Wzór felg też pierwszy raz widzę.

 

A jak opony dobrze się spisywały na śniegu.

 

Pozdrawiam,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i czytam i czytam i zgłupiałem już co mam kupic za oponki. Dylematy same czy 16 czy 17 czy stalówki czy aluminiowe i najgorsze do zdecydowania jakiej firmy i jakie opony. Masakra dobrze, że jeszcze jest kilka miesięcy do odbioru(grudzien - styczen) to możę coś wydumam sobie albo i wy podpowiecie coś.

Pozdrawiam.

 

Ale znalazłem felgi chyba dedykowane dla nissana specjalnie bo jak przy zamawianiu auta w salonie pan zaproponował mi takie felgi tylko troszke drożej \

http://www.autotiptop.com.pl/index_pl.php?site=search

Edytowane przez yasiorr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i czytam i czytam i zgłupiałem już co mam kupic za oponki. Dylematy same czy 16 czy 17 czy stalówki czy aluminiowe i najgorsze do zdecydowania jakiej firmy i jakie opony. Masakra dobrze, że jeszcze jest kilka miesięcy do odbioru(grudzien - styczen) to możę coś wydumam sobie albo i wy podpowiecie coś.

Pozdrawiam.

 

Witam,

U mnie pozostał tylko problem jakie opony ;) Zastanawiałem się czy nie kupić stalówek na zimę ale stwierdziłem, że skoro kupuje samochód z felgami aluminiowymi 17" i te felgi mi się podobają to dlaczego mam w zimę jeździć na stalówkach. Niby sól szkodzi alufelgom ale zamiast teraz kombinować wolę za 3-4 lata kupić sobie nowe takie same alufelgi jak mam teraz.

 

Z moich typów zostało:

1. GoodYear UG Performance 2 – 510pln

2. dunlop sp winter sport m3 – 530pln

3. Bridgestone LM25 - 4x4 – 560pln

 

4 i 5 odpadło ze względu na cenę. Niby wytrzymują o jeden sezon więcej ale pytanie czy tak będzie czy nie wytrzymają np. 2,5 sezonu i wtedy kłopot. Za dwa lata może wejdą nowe wzory, nowe technologie i kupie sobie "nowszy model ;)" Ot takie moje wywody.

Skłaniam się do GoodYear UG Performance 2.

 

Pozdrawiam,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spojrzalem, że link nie jest taki jak myślałem bo nie otwierają się te felgi wiec postaram sie wrzucuć fotkę. Cena za taka felge wynosi 481pln falga att rozmiar 17"

post-34556-081877600 1286784381_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...