Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zimowe opony i felgi


Gość jawrob
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie bijcie za lenistwo, ale nie mam siły przeszukiwać 40stu stron o oponach. Chyba o ile się nie mylę kilka osób ma w QQ zimowe Uniroyale - jak się sprawują? Szczególnie chodzi mi o zachowanie się na śniegu...

Ja mam. 2 sezony przejezdzilem. Na śniegu nie miałem większych problemów nigdy. Ani razu sie nie zakopałem. Troche głośniejsze na asfalcie ale na śniegu jak dla mnie zadowalające. Mam 16tki z szerokością 205. Wrażenia jak najbardziej pozytywne (jak dla mnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam Uniroyale - ( standardowe wymiary 16-ek ) i po 3- sezonach nigdy mnie nie zawiodły, mogę śmiało polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Colins,przy kupnie jako dodatek(gratis) miałem policzone zimówki ATT z gumami Pirelli Skorpion i czujnikami w kwocie 4.5 tys.Więc myślę że jako serwis masz cenę przystępną

Hehe, mam ten sam zestaw, ale france robią hałas, jak założyłem to myślałem że coś się spi....., po ciszy z fabrycznych opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie czy w Nowym QQ z czujnikami ciśnienia powietrza mogę zamianę opon z letnich na zimowe dokonać w zwykłym warsztacie zajmującym się tym tematem, czy muszę się fatygować specjalnie  do serwisu  nissana ,jak to wygląda czy coś trzeba potem kalibrować ustawiać aby czujniki dalej sprawnie czytały ciśnienie w oponach.Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bijcie za lenistwo, ale nie mam siły przeszukiwać 40stu stron o oponach. Chyba o ile się nie mylę kilka osób ma w QQ zimowe Uniroyale - jak się sprawują? Szczególnie chodzi mi o zachowanie się na śniegu...

Yes,yes,yes choć raz mogę Ci cos podpowiedzieć. Do czasu jak uzytkowalem QQ, czyli przez chyba 4 zimy opony spisywał się very good. Autostrada, autostrada zasniezona bez problemu i dyskomfortu. Wiele razy narty, gdzie trzeba było podjechać pod zasniezoną górę, bez problemu. Nigdy nie zawiodły, godne polecenia.

Jedynie na zakręcie pod kątem 90 stopni gdzie wymalowana jest na czerwono droga dla rowerzystów czesto uciekał tył auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz w zwykłym warsztacie,byleby  gostek miał pojęcie za co się zabiera.Zawsze należy mu zwrócic uwagę ze są czujniki .W tedy inaczej ustawia maszyne do zdjecia gumy.Zakłada łapę za czujnikiem i zatrzymuje przed.

Edytowane przez JACKO29
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uniroyale ms77 super opony mam od paru dni i auto prowadzi się dobrze a hałas podobny do opon letnich opony bez czujników zero alarmu na pulpicie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś też przeszedłem z kołami "na czas zimowy" . Po wymianie czuć wyrażnie lepszy komfort (jest miękko pod kołami) .Pewnie na to też ma wpływ temperatura +6stopni no i o cal mniejsze felgi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ciśnienia w kolach. Panie i Panowie ! Nie wierzcie wulkanizatorom i sprawdzajcie po wymianie kół lub opon ciśnienie swoim lub innym ciśnieniomierzem .Ja po wymianie kół o mało nie wyleciałem na zakręcie z drogi przy 70km/h ! .Ledwo opanowałem tył , tak mną majtnęło . Po zjechaniu sprawdziłem ciśnienie i miałem po 3,3 bar , zamiast 2,3 / 2.2 bar . Wulkanizator się zarzekał że to nie możliwe ,gdy przyjechał   jeszcze jeden wk...ny klient. Sprawdził i okazało się że maszyna miała coś z napięciem i błędnie wskazywała. Zdarzyło mi się już kiedyś że zamiast ciężarka 5 g założono  25 g i kolło tak waliło przy 100-tce , że nic nie widziałem we wstecznym od drgań , ale taki numer jest naprawdę niebezpieczny. Szczęście że było sucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś też przeszedłem z kołami "na czas zimowy" . Po wymianie czuć wyrażnie lepszy komfort (jest miękko pod kołami) .Pewnie na to też ma wpływ temperatura +6stopni no i o cal mniejsze felgi .

Raczej większy balon opony :) Na niskoprofilowych czuć wszystkie dziury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już dawno im nie wierze z tym pompowaniem na tych ich gratach kompresorach.

Nawet na stacjach  kompresory graty popsute często .

Wkur się i 3 lata temu kupiłem kompresor Continentala 12V, mieści się pod siedzeniem oponę pompuje szybko,

działa do dziś.

Jesteśmy nie zależni mamy kompresor w samochodzie i to jest to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega znów mnie zadziwia (pozytywnie). Wyselekcjonowany olej do silnika, dodatek militec do oleju, najlepsza PB98, a teraz jeszcze własny kompresor pod siedzeniem.  :whistle:

Niech zgadnę - samochód nocuje w ogrzewanym garażu pod kocykiem?  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już dawno im nie wierze z tym pompowaniem na tych ich gratach kompresorach.

Nawet na stacjach  kompresory graty popsute często .

Wkur się i 3 lata temu kupiłem kompresor Continentala 12V, mieści się pod siedzeniem oponę pompuje szybko,

działa do dziś.

Jesteśmy nie zależni mamy kompresor w samochodzie i to jest to.

Mozna tez kupić swoja wyważarkę :) Wystarczy miec swój dobry cisnieniomierz. Kompresory sa na prawie wszytkich stacjach benzynowych. Miałem, kiedys, różne kompresory na 12V i po pewnym czasie ich wskazania były przekłamane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Colins ja jako kierowca zawodowy wożę wiele pożytecznych rzeczy kompresor super się sprawuje.

Co do garażowania tak to w garażu ale bez kocusia bo by mi blachy zaczęły rdzewieć,ale nie powiem myślałem o plandece co oddycha.

 

Author53 nie potrzebuje kupować wyważarki kumpel ma Huntera z testem drogowym u niego wyważam czyściutkie koła.

Uni-Trole omijam szerokim łukiem.

Tak na wszystkich stacjach są kompresory ale nie zawsze -sprawne,czynne.

Aby kompresor 12V pokazywał poprawnie trzeba pompować opony na WŁĄCZONYM silniku.

Fakt że dużo jest Chińskich smelców ale Continetal ładnie pompuje i nie przekłamuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko sieć  dealerska , lub prywatne osoby . O ile pamiętam dobrze , to na moich trzech oryginalnych kompletach , od środka są oznaczenia firmy RONAL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem ostatecznie Falkena - bo oferty NOKIAN w cenie 720 brutto to były tylko bajki celem przyciągnięcia (łosiów) klientów. Gdy przychodziło do zamówień - to nie było na stanie albo.... mają inne i zaproponują zamiast Nokian i tu padała jakaś inna marka (zapewne ta na której najwięcej zarobią). A potem powtarzałem, żeby spojrzał jaki chcę rozmiar to... już nic nie było na stanie. A gdy już były dostępne to była taka cena, że jednak nie chciało mi się dopłacać na komplecie 500-600-700zł.[zawsze to trzy jednodniowe wypady na narty do Szczyrku].

Ostatecznie za Falkeny (znajomy weźmie na swoją firmę) zapłacę mu tylko netto 600 zł/szt. plus rok jakiegoś ubezpieczenia gdyby coś się stało dodają gratis. Ja zarobiłem na VATcie, on na PITcie i każdy zadowolony. Byle zima była w tym roku jakaś porządna - by i na nartach można było pojeździć i wygrzać sobie pośladki i jajka na grzanych fotelach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam zdjecia QQ J11 na tych felgach: (poprzedni model felgi montowanej w wersji n-tec)

http://www.sacarfan.co.za/2011/09/road-test-nissan-qashqai-2-0-accenta-n-tec-limited-edition/

 

Ktos moze wie gdzie takie zdjecie moge znalezc? Planuje zakup felg na lato 18" a ciekaw jestem jak one pezentuja sie zwersja J11. Z wersja J10 zdjec jest mnostwo ale J11 nigdzie nie moge znalezc.

Edytowane przez gregson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nowy model, to nowa linia felg. Dlatego nie znajdziesz , chyba że ktoś przełoży i wstawi w necie fotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale -nie dam sobie reki obciac- na poczatku wydaje mi sie, ze w J11 byly poprzednie felgi jeszcze. Dopiero pozniej zaczeto stosowac inna felge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były podobne , ale nie te.

Tu masz ten model i liste qq w których była montowana

http://www.ebay.co.uk/itm/Nissan-Qashqai-Genuine-Car-18-034-Alloy-Wheel-Aluminium-Alu-Grey-x1-D0300JD18A-/300968048510

 

A tu ten wzór w sprzedaży

http://www.ladnefelgi.pl/product-pol-4007-NOWE-FELGI-17-5X114-3-NISSAN-JUKE-QASHQAI-MURANO.html

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się - Nokiany są przereklamowane...

Na jakiej podstawie tak twierdzisz , skoro od lat we wszystkich testach (nie tylko niemieckich) są w ścisłej czołówce ? A i opinie posiadaczy są bardzo pochlebne (jedynie zużycie postępuje nieco szybciej )

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli pewne modele od lat brylują i to w różnych kategoriach rozmiarowych i w wielu krajach , przyznasz że to już jest wyznacznik klasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...