Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

lampy do p11


Gość phil750
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mateusz_P11_144

Tak ale śiatło nie rozszczepia się tylko w kloszu lecz głównie na szkle reflektora i to powoduje oslepianie.

Dlatego kiedys jak miałem golfa III wyszlifowałem szkło reflektora i założyłem soczewke ;)

Tańszym kosztem zrobione lampy soczewkowe bo jak wiadomo na alletanio to koszt wysoki nawet 600 zł :)

a tak zapożyczamy soczewke z rozbitego jakiegoś(tylko nie angola) trochę zabawy z montażem i nowe swiatła za 300 zl gotowe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xenon który jest źle ustawiony bardziej oślepia niż zwykła lampa źle ustawiona. Dlatego w xenonach musi być samopoziom bo jadąc po dziurach światło świeci w niektórych momentach wyżej i oślepia jadącego z naprzeciwka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

Kolego układ samopoziomowania nie działa podczas jazdy lecz ustawia kąt padania swiatła tylko podczas włączenia siateł na zasadzie tego ile ludzi siedzi w pojeździe. A czujniki są zamontowane na wachaczu.

Nie ma mowy o tym że działa on podczas jazdy i koryguje snop swiatła jak się w dziure wpadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teź mi sie tak wydaje ,,

 

robiłem doświadczenia jak sie rozprasza światło w p11 i powiem tak z okrągłej plamy robi się płaski pasek wypłaszacza górny i dolny zakres wiec skraca zakres -długość świecenia w krótki a szeroki obszar ,,i tak jak mówię nasze lampy typ H1 jest najbardziej dostosowana do nawet xenona ,,,bo ukierunkowanie strumienia światła jest bardzo ograniczone ,,, światła sieją prosto do przodu i n ie dają na prawo i lewo ,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

xenon który jest źle ustawiony bardziej oślepia niż zwykła lampa źle ustawiona. Dlatego w xenonach musi być samopoziom bo jadąc po dziurach światło świeci w niektórych momentach wyżej i oślepia jadącego z naprzeciwka.

 

Poczytaj ten temat z forum:

 

http://forum.nissank...ujacy-ksenonow/

 

 

Tofu Ty mówiać p11 masz na mysli p11 sprzed liftu rozumiem?

Bo piszesz "nasze lampy", a ja mam p11.144 na soczewce ;))

 

A powiedz mi w p11 przed liftem szkoło na reflektorze jest szklane czy tandetny plastik??:)

Edytowane przez Mateusz_P11_144
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

ryflowane szkło ,,,tak w p11 po lifcie p11.144 ma soczewkę i idelanie sie nadaje pod żarnik xenononowy zresztą różne wersje tak miały + sprysk wycieraczek nie było, ,,

 

Dokładnie ;))

Wrzuce zdjęcie jak wygladał reflektor przed ksenonem na zwykłem halogenowej i po zamontowaniu ksenonu ;)

Przed:

post-55622-0-82726500-1352663182_thumb.jpg

 

i po montazu :)

 

post-55622-0-85673300-1352663209_thumb.jpg

 

 

 

Różnica diametralna :))

Jakby ktoś chciał to ja ogólnie montuje tego typu zestawy więc zapraszam :))

post-55622-0-82726500-1352663182_thumb.jpg

post-55622-0-85673300-1352663209_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fabrycznie tam masz h7 wiec dałeś h7 xenonowy czy d2s ,,????

 

nie wiem czy to ma znaczenie przy soczewce ,,

no i polerkę albo mycie lamp zrób bo dużo zostane na szkle /plastiku od klosza mam to samo

Porównanie nowa stara lampa ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ryflowane szkło ,,,tak w p11 po lifcie p11.144 ma soczewkę i idelanie sie nadaje pod żarnik xenononowy zresztą różne wersje tak miały + sprysk wycieraczek nie było, ,,

to teraz już sam niewiem mam p11 144 ma soczewkę oraz sprysk wycieraczek, Tofu piszesz że nie było ,chyba dobrze rozumiem,żarowkę stosuje h7,to reasumując kupić żarnik xenonowy,wypolerowac i bedzie git,mogbys mi podac od jakiego papieru zacząc.Wiem że gdzieś to pisałeś coś nie moge znależć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

Nie musisz nic polerować. Tofu pisał o polerowaniu w p11 ryflowanego szkła a my w p11.144 mamy gładki plastik.

Kup zestaw na alletanio zmontuj i ciesz sie nowym lepszym swiatłem jak ja od 3 miesięcy ;)

Jak chcesz to zapraszam do mnie ;)

Zajmuję sie montażem tego tupu zestawów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Możesz zrobić zdjęcie urządzenia do samopoziomowania na wahaczu ? Bo mam dodatkową pompkę na światła spryski ale nie mam ksenonów a tak już kupiłem... a wiem ze taki zestaw i pojemnik z dwoma pompkami byl tylko w primerach z xenonami ( primera p11.144)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

Nie mam jak zrobić zdjęcia. Ostatnio jak wrzuciłem foto z mojego fona to się ludzie ze smiechu pokładali ;)

http://allegro.pl/ni...2802485821.html

 

masz druga pompke która pompuje na reflektor ze zbiornika?

Nie tylko z ksenonami ;)

Były wersje primery ze spryskiwaczem,BEZ KSENONÓW ;)

Obejrzyj czy na reflektorze tam gdzie masz zaznaczone:

post-55622-0-52224400-1354053279_thumb.jpg

Czy masz takie wyjście na żarówke czy zwykłe h7.

Bo były wersje ze spryskami i ksenonem,oraz ze spryskiem i BEZ KSENONU :)

Jak masz spryski to pół bidy bo u nas akurat można tak fajnie poprzeplatac te kabelki i zmontowwac w te "fabryczne" miejsca że nawet na stacji diagnostycznej sie nie połapali ;)

Sprysk jest i gitara ;)

post-55622-0-52224400-1354053279_thumb.jpg

Edytowane przez Mateusz_P11_144
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety kupiłem samochód po stłuczce.... obie lampy przednie zostały wymienione i wydaje mi sie ze zostały zamienione na tańsze zwykle lampy... bo przetwornic w nich nie ma... tylko miejsce jest na nie ale sadze ze to w każdej jest ;P i zastanawiam sie czy jak wstawię reflektory z xenonem to czy będzie samopoziomowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

wątpliwe ;)

Zobacz na wahaczu czy masz takie urządzenie jak przesłałem ;)

On jest nad nim zamontowany :)

ja mam z tyłu i z przodu ale nie wiem czy tak było fabrycznie ;)

Nad powinno być z przodu ok 50 cm od koła ;)

 

Ale jaki masz w ogóle problem?? :D

skoro masz już spryski to tematu wg mnie nie ma ;)

Zmontuj ładnie Ksenonik alle.....pl

schowaj przetwornice prawą pod zderzakiem a lewą obok akumulatora(ale owiń ją folią aluminiową żeby zakłóceń nie było ale nie ściśle tylko tak lekko i zrób kilka otworów w folii) bo nawet jak piszą ze nie powoduje to i tak drobne są ;)

Na przeglądzie nikt CI maski nie bd otwierał (chyba że masz źle ustawione światła dlatego pierw je ustaw na stacji diagnostycznej a dopiero później montuj )

Edytowane przez Mateusz_P11_144
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Odnowię trochę temat.

Chcę w S14 założyć układ samopoziomowania z P11. Z czujnikami nie ma problemu, silniczkami regulacji raczej też nie. Jedna tylko sprawa to potrzebuję fotkę modułu sterującego tym. Jest na allegro wiele modułów, które mają różne opisy ale nie wiem który odpowiada za samopoziom. Moduł w P11.144 znajduje się za schowkiem. Jakby ktoś mógł zrobić fotkę i podesłać mi lub wstawić tu na forum to byłbym wdzięczny. 

Myślę, że układ nie jest bardzo skomplikowany, a chcę poważnie podejść do tematu Xenonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...