Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

OD CZEGO SĄ TE KOSTKI?


RAAAD
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem w kabinie koło tunelu od strony pasazera zaraz za plastikem gdzie jest popielniczka te kabelki .

I moje pytanie od czego mogą one byc?

 

 

 

post-33864-1278018727,6195_thumb.jpg

 

-1 kostka jest na 3 piny kabelki sa czerwony,brązowy, niebieski

-2 kostka jest na 2 piny kabelki są fioletowy,czarny

-3 kostka jest na 3 piny i jeden kabelek zielony

 

wydaje mi sie że to może od jakiegos modułu alarmu albo cos innego ale pewnie sie myle.

Mam na tylnej szybie bocznej drugą antene chyba od telefonu jak za granicą był może coś z tym zwiazane.

Alarm mam orginalny NATS jest zamontowany w aucie i sa dwa piloty i dwa komplety kluczyków.

Może ktos coś wie na temat tych kostek i od czego są .

 

Widze że chyba nikt nie wie od czego mogą być tr kostki.Są lużne i pewnie kiedys coś było podłaczone jak moduł lub cos tego typu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odświażam temat bo nie warto zakładać nowego.

Moje pytanie brzmi od czego są kostki przy słupku między drzwiamy od strony kierowcy(być może że od strony pasarzera też są) tak gdzieś w połowie wysokości. I od czego są kostki w tunelu pod podłokietnikiem.

Mojafura to P11 2.0 SLX z 97`

post-21776-0-71979000-1325272511_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kostki na słupku, to niestety nic mi nie przychodzi do głowy - chyba że np. el. szyber dach.

Natomiast kostki w tunelu mogą być do: zależy od modelu----

-do automatycznej skrzyni biegów,

-do drugiej zapalniczki montowanej z tyłu tunelu, dla pasażerów siedzących z tyłu,

-do włącznika hamulca recznego,

-do sensora AirBag, który montowany jest w tunelu /też w niektórych modelach Nissana/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręczny odpada bo kontrolka działa

Sensor poduszek też odpada bo jest podłączony.

Dzisiaj i tak będe rozbierał drugi słupek to zobacze czy po drugiej stronie też jest ta kostka.

Fajnie by było jakbym wiedział po co są te kostki. Mógłbym sobie doposażyć autko skoro instalacja już jest :)

Edytowane przez zuh1305
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w Tino też mam parę kostek wolnych, ale co z tego jeśli instalacja nie jest np. dalej podłączona pod jakiś moduł lub po prostu go brak.

Np. mam kostki i miejsce na zmieniarkę CD, ale panel radia nie jest dostosowany do zmieniarki i w panel-radio wchodzi tylko jedna płyta.

Np. na panelu są przyciski do nawigacji, lecz nawigacji brak, a gdy wejdę w dalsze opcje nawigacji, to po pewnym czasie brak funkcji, i niektórych funkcji na panelu.

Co jeszcze do Twoich kostek na słupku - to może jeszcze np. jakieś dodatkowe oświetlenie w podsufitówce. Lub coś, co może być podłączone w bagażniku, lub 3 światło STOP. Nic innego mi już nie przychodzi do głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzecie światło mam podłączone a do bagażnika to raczej przewody nie szły po słupku między drzwiami. Więc tak od strony kierowcy jest kostka do której idzie 7 przewodów a po stronie pasażera jest taka sama kostka i w tym samym miejscu ale już z 6 przewodami. W tuneli jest kostka do której podłączone są 2 przewody ale miejsce jest na dużo więcej. Dokładnie znajduje się ona pod rękojeścią dzwigni ręcznego. Pod taką jakby póleczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kostki w tunelu też mogą być od sterowania szyb elektrycznych .Podobno w niektórych nismo są na tunelu. Ja mam zaślepki. Nawet nie zaglądałem pod plastiki na tunelu cz są tam jakieś kable czy kostki puste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te zaślepki z tego co się dowiedziałem to są od m.in. podgrzewania siedzeń. Przełączniki szyb są na drzwiach kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam chcę odświeżyć temat żeby nie zakładać nowego... chodzi o to że brakuje mi takiej kostki od czego ona jest i jak myślicie dlaczego jej tam nie ma może jest nie potrzebna??

581033d3dac2ce1am.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest skrzynka przekaźników

1pusta

2cos było i ktos przed toba robiła jakąś papranine i czegoś nie podłaczył - halogeny??

poprzedni właściciel miał jakiś patent - super klakson,kogut taxi,etc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pablllo-to "nowy", Ty natomiast jwa-to "stary" na forum i nie chce mi się wracać do Twoich jakiś pierwszych postów, aby ustalić jaki masz/cie silnik/i/. Przekaźniki, jak i bezpieczniki, są również uzależnione od silnika - czy benzynka, czy diesel.... albo są, albo ich nie ma. Uzupełnijcie profil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pablllo - sorki, ale tutaj Ci nie pomogę. Też mam ropniaczka, ale u mnie np. są aż trzy wolne miejsca.. Ty masz starszy model samochodu i będzie Ci łatwiej to ustalić, gdyż są instrukcje po polsku.

Do mojego niestety nie ma po polsku. Lecz przekaźniki są uzależnione od wyposażenia samochodu.

Edytowane przez mirekg9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki chłopaki za pomoc;) jak się dowiedziałem z

Pablllo90 wydaje mi się że to od klimy, zajrzyj tu http://forum.nissank...__fromsearch__1

tego tematu najwyraźniej jest to przekaźnik od klimy której ja akurat nie mam tak więc wszystko wporządku;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...