Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Montaż kamery cofania w NISSAN QASHQAI


adamus-222
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy ktoś montował kamere cofania w qashqaiu, może ktoś ma jakiś schemat?

 

Mhm... montowałem sam, ale jaki schemat??

 

Do czego chcesz tę kamere podłączyć , czy już ja masz? Jesli tak to czy taką w miejsce lampki oswietlenia tablicy, czy taka np. w zderzak?

 

Witam czy ktoś montował kamere cofania w qashqaiu, może ktoś ma jakiś schemat?

 

Mhm... montowałem sam, ale jaki schemat??

 

Do czego chcesz tę kamere podłączyć , czy już ja masz? Jesli tak to czy taką w miejsce lampki oswietlenia tablicy, czy taka np. w zderzak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kamere montowaną w lamkę oświetlenia, chcę ją podłączyć pod światło cofania, interesuje mnie jak rozebrałeś tę plastikową osłonę klapy bagażnika , bo ja próbowałem ale nie mogę tego zdjąć a nie chcę powyłamywać zaczepów, masz jakiś sposób jak to rozebrać ? Kamerka ma swoie zasilanie i 2 kable jeden czerwony drugi czarny, jak podłączyłeś to do światła cofania ? Jeśli możesz opisać w skrucie montaż to byłbym Ci wdzięczny za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plastikową osłonę zdejmuje sie "łatwo" - jak już sie wie gdzie sa zaczepy - ściagnij manual service tam są pokazane miejsca zaczepów.

Najpierw odkręcasz wkręty ( chyba jeden czy dwa nie pamietam ale nie ma ich ukrytych tylko je widac) podem zaczynając od jednej strony ciagniesz za plastikowa osłone i wyskakuje Ci z zaczepów - raczej jest to proste. Przy zakładaniu trzeba sprawdzic czy wszystkei sa prawidłowo ułozone bo łatwo je wtedy połamac

 

Kamere podłaczasz: czarny do masy - dowolny punkt na blachach - czerwony do kabla od żarowki cofania - tez prosto .

Będziesz miał więcej problemow z przeciągnięciem kabla video przez gumowy łącznikk i potem w bagazniku - trzeba zdjąc osłone plastikowoą z boku

Umocuj kable opaskami żeby nic Ci potem nie stukało

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok udało się zamontować :)

 

Mam jeszcze takie pytanie czy ktoś montował taką kamere do radia Witson ? Jeśli tak to czy obraz z kamery wyśietla się wam automatycznie po wrzuceniu wstecznego ?

Edytowane przez ad22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok udało się zamontować :)

 

Mam jeszcze takie pytanie czy ktoś montował taką kamere do radia Witson ? Jeśli tak to czy obraz z kamery wyśietla się wam automatycznie po wrzuceniu wstecznego ?

 

 

Obraz z kamery powinien przełaczać sie automatycznie po wrzuceniu biegu wstecznego - czyli gdy na wejściu radia pojawia sie sygnał video

Miałem Witsona WD 765 i przełączało sie automatycznie w Kenwoodzie jest tak samo.

Więc albo:

- radio uszkodzone

- trzeba ustwić w setupie radia ( jak pamiętam to raczej nie)

- źle podłączyłeś - są dwa wejścia video: jedno AV - gdzie możesz podłaczyć dowolne urzadzenie video i wtedy obraz uzyskujesz poprzez przełączneie przyciskiem na to wejście źródła, i dedykowane wejście video do kamery -ono jest oznaczone chyba R-cam , obraz powinien sie pojawiać automatycznei po podaniu sygnału video

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-33622-1278877660,0527_thumb.jpgPodłączyłem to dokładnie do wejscia z napisem camera i niestety obraz nie przełącza się automatycznie. Też tak myślałem że obraz powinien się sam pojawić a jednak muszę to ręcznie przełączać. Ja mam dokłądnie Witson W2 D769N, doczytałem się na jakimś forum hiszpańskim że trzeba tam jeszcze podłączyć dodatkowy kabel od świateł cofania do kabla w radiu z napisem reciver (różowy kolor) .Spróbuje jeszcze tego rozwiązania. Dzięki za odpowiedz MarekA Edytowane przez ad22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Ad22 mam ten sam problem co Ty. Kamerka działa ale dopiero po wybraniu z menu opcji rear. Napisałem do firmy która wystawia takie radia na allegro i oferuje od razu montaż i też dostałem odpowiedz o konieczności pociągnięcia drugiego przewodu ale jaki i gdzie go podłaczyć już nie bo oni oferują montaż. Mam ten sam typ radia i zakładałem samodzielnie co nie jest wielką filozofią (korzystałem z instrukcji montażu na jakiejś hiszpańskiej stronie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Dodam zdjęcie z prostym schematem podłączenia kamery do tego radia. Po poprawnym podłączeniu powinna sama się przełączać na obraz z kamery po wrzuceniu biegu wstecznego.

Całe sterowanie przyciskami z kierownicy działa bardzo dobrze. Możesz zaprogramować konkretną funkcję w radiu która zadziała po wciśnięciu jakiegoś przycisku na kierownicy.

post-33622-084570100 1293644798_thumb.jpg

Edytowane przez ad22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Pytanie do osób użytkujących nawigację WITSON W2-D769N.

Zadowoleni jesteście z zakupu, jakieś minusy tej nawigacji coś Was zaskoczyło ?

Jak wygląda kwestia z mapami. Czy wszytko chodzi dostępne na rynku.

Szukać map dedykowanych do nawigacji WITSON czy wszytko co chodzi na WINDOWS CE 5.0

Dzięki za info

post-41495-0-60447300-1314260959_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego XXYY777e użytkuje takie radyjko ponad dwa lata i nie mogę powiedzieć złego słowa. Oczywiście nie jest to jakiś super odjechany sprzęt ale dość dobra jakość dzwięku (nawet na fabrycznych 4 głośnikach)oraz każda nawigacja którą bez problemu wrzucasz na karte a pasuje do systemu WINDOWS CE 5.0 pozwalają na spokojne użytkowanie. Niektórzy podchodzą sceptycznie do chińskiej marki tego sprzętu (sam na początku miałem obawy) ale cóż teraz nie jest chińskie? Jedyny problem który muszę rozwiązać to automatyczne uruchamianie się kamery cofania po wrzuceniu wstecznego. Montowałem sam ponieważ serwis nie chciał się podjąć i czegoś nie dopatrzyłem.

Radyjko ma wiele plusów -ładnie komponuje się w desce, możliwość podłączenia pamięci zewnętrznej przez co odpada wożenie płyt z muzyką, super funkcja - słuchanie muzyki w trakcie działania nawigacji, możliwość oglądania filmów i podłączenia monitorów w zagłówkach. Jest to moje pierwsze tego typu radio więc może za bardzo się zachwycam ale naprawdę polecam.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Em sterowanie działa choć wymaga ustawień w menu radia ale wszystko masz w instrukcji. Jednak dodam że mój QQ to wersja Visa i sterowanie mam w wersji zubożałej więc nie wiem jak z resztą.

Kolego Kasjer

http://allegro.pl/nissan-navara-qashqai-pathfinder-dvd-gps-tv-mapy-i1777613975.html

tu masz linka do aukcji. Ja za swojego używanego dałem 1800 więc ceny spadły.

poniżej zamieszczam po raz drugi zdjęcia jak to wygląda u mnie oraz instrukcje (niestety po hiszpańsku ale od czego obrazki) jak rozebrać konsole i zamontować.

post-18344-0-58599200-1314466192_thumb.jpg

post-18344-0-64589700-1314466230_thumb.jpg

wymiana radia QQ.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kolego Kasjer

http://allegro.pl/nissan-navara-qashqai-pathfinder-dvd-gps-tv-mapy-i1777613975.html

tu masz linka do aukcji. Ja za swojego używanego dałem 1800 więc ceny spadły.

poniżej zamieszczam po raz drugi zdjęcia jak to wygląda u mnie oraz instrukcje (niestety po hiszpańsku ale od czego obrazki) jak rozebrać konsole i zamontować.

Dzięki za info. Tym bardziej, że to w mojej parafii:) Muszę roważyć temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast napisałem bezpośrednio do producenta. I oto odpowiedz:

 

Thanks for choosing our HOT SALES model W2-D769N for NISSAN, for details you check this link:

http://www.witson.com/en/displayproduct.html?proID=100440083

 

The price of W2-D769N with GPS (no map included)+shipping cost by TNT (door to door service) is USD315.00 .

 

Optional:

DVB-T tuner inside: USD40.00/unit

igo map card including full EU countries:USD10.00/unit

Camera: USD25.00/unit (special design for Nissan car:

http://www.witson.com/en/displayproduct.html?proID=100442833

 

Any question, just let me know.

 

Regards,

Bob

 

Tak więc cena ciekawa, płatność przez PayPal. Na liście przewozowym bez problemu zaniżą wartość sprzętu tak więc przy odrobinie szczęścia może nie będzie trzeba płacić VAT lub symboliczny.

Edytowane przez xxyy777e
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamera cofgania jest zbędna.

Ale cofania się przyda.A tak w ogóle samochód też jest zbędny ,bo przecież można chodzić pieszo.Jak uważasz że zbędna kamera to podaj argumenty dlaczego ?Ja uważam że przydatna przy cofaniu - polepsza widoczność za samochodem, a w naszych Qaśkah nie jest ona rewelacyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamera cofgania jest zbędna.

 

Weź się facet trochę zastanów, zacząłeś się udzielać na forum i merytoryki w Twoich postach nawet promila nie ma... "światła dzienne niepotrzebne, żarówki palą się ze starości, kamera cofania zbędna, a i wszystkie oleje takie same" - nie pisz sztuka dla sztuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamera cofgania jest zbędna.

Dla ciebie zbędna bo masz acente. Jak już kolega wyżej zauważył wchodzisz tylko by ponarzekać. Oddaj samochód do Caritas i będzie OK. Po co ci on - jak pewnie ci zbędny?

Edytowane przez PiotrekP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nie ma co się denerwować. Wystarczy ustawić filtr reputacji i posty Pana kwaska nam nie straszne ;)

Edytowane przez em
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamera cofgania jest zbędna.

Jeżeli parkujesz zawsze przodem to owszem, a tak poważnie to dzięki kamerze nie mam stresu przy parkowaniu tyłem. Oczywiście że nie jest ona niezbędna i można zaparkować bez jej użycia, ale posiadanie kamery zwiększa precyzję parkowania i oszczędza stresu :) Przy tak ograniczonej widoczności jaka jest w Qashqai (zwłaszcza jak z tyłu siedzą pasażerowie), kamera bardzo ułatwia parkowanie. Osobiście bardzo polecam ten wynalazek. Naprawdę pozwala bezstresowo podjechać na milimetry do przeszkody, a bez niej człowiek nigdy nie jest 100% pewny czy to już, czy może jescze można troszkę cofnąć :D. Kamerkę można też zastąpić czujnikami parkowania i to też wcale nie będzie głupie ani zbędne rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Nie chcąc mnożyć wątków podepnę się tu z pytaniem.

 

Przymierzam się do zmiany radia, a co za tym idzie do montażu kamery cofania. Znalazłem oryginalną używaną kamerę i dedykowaną. Z tego co widzę dedykowana jest montowana w miejsce lampki podświetlającej tablicę rejestracyjną i ma dodatkowe, ledowe podświetlenie. Ori kamera nie ma podświetlenia, czyli nie może być montowana w otworze od lampki. Czy do tej kamery jest jeszcze potrzebana obudowa z podświetleniem ? Może ktoś ma fotkę z zamontowaną oryginalnie kamerą cofania ?

 

Fotki obu kamerek.

post-36842-0-38078900-1340565393_thumb.jpg

post-36842-0-19743500-1340565444_thumb.jpg

Edytowane przez Worlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...