Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] - szarpie


ddicky

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu mam problem z szarpaniem przy jezdzie głownie na małych prędkościach.Samochód "idzie" skokami a nie płynnie.

Pali się tez kontrolka "Check".Byłem w serwisie i na kompie pokzało błąd P0335 ((Crankshaft position sensor (POS) circuit P0335 Czujnik pozycji korbowych (POS) obwodu. Błąd został skasowany. "Check" juz nie swieci, a samochód nadal ma ten sam objaw.Oczywiśćie co jakis czas ten sam błąd powtarza się.

Mechanik powiedział że moze to być któraś z cewek wyskoiego napięcia,ale on nie jest w stanie ustalić która , a cewki są bardzo drogie.

Czy ktoś z kolegów Klubowiczów mółby coś doradzić.A może napisze coś więćej na temat tego błędu i o jaki czujnik pozycji korbowych chodzi sygnalizowany za pomocą błędu P0335.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po polsku to "Błąd w obwodzie czujnika położenia wału korbowego" Bez wyeliminowania przyczyny błędu nie skasujesz go na stałe. Będzie się powtarzał. Czujnik - jak nazwa wskazuje - znajduje się w okolicy wału korbowego obok koła z zębami podobnymi do pierścienia ABS. Trzeba sprawdzić czy kabel nie jest uszkodzony, połączenie wtyczek i sam czujnik. Czy ostatnio coś było robione w tej strefie?

 

Dziękuję za informacje.Znacznie przybliżyłes mi miejsce usterki.Dziwne jest tylko ze nikt do tego nie doszedł, a bylem w trzech serwisach.

Mysle ze przyczyna jest po stronie samego czujnika.W ostatnim czasie tj 2 lat nikt tam nic nie robil.

'blue_daba_dee' rozumiem ze raczej nalezy wykluczyć sprawę cewek wysokiego napiecia o ktore podejrzewa mechanik.Czy potwierdzasz to ? Wiem ze z fusów nie da się wróżyć ale chyba masz większe doświadczenie w sprawie diagnostyki.Tak mnie się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość qwerty_0411

Od pewnego czasu mam problem z szarpaniem przy jezdzie głownie na małych prędkościach.Samochód "idzie" skokami a nie płynnie.

Pali się tez kontrolka "Check".Byłem w serwisie i na kompie pokzało błąd P0335 ((Crankshaft position sensor (POS) circuit P0335 Czujnik pozycji korbowych (POS) obwodu. Błąd został skasowany. "Check" juz nie swieci, a samochód nadal ma ten sam objaw.Oczywiśćie co jakis czas ten sam błąd powtarza się.

Mechanik powiedział że moze to być któraś z cewek wyskoiego napięcia,ale on nie jest w stanie ustalić która , a cewki są bardzo drogie.

Czy ktoś z kolegów Klubowiczów mółby coś doradzić.A może napisze coś więćej na temat tego błędu i o jaki czujnik pozycji korbowych chodzi sygnalizowany za pomocą błędu P0335.

 

Miałem bardzo podobny problem. Samochód przy dynamicznym wchodzeniu na obroty dusił się i szarpał. Usterka została wyeliminowana po wymianie przepływomierza powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro SODA potrafi tylko powtarzać opinie i kopiować linki...

 

Daruj sobie może to pseudo-psychologiczne wstawki. Ty oczywiście znasz mnie najlepiej i dobrze wiesz co potrafię.

Odbij gościu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Przepraszam ale zapomniałem ten temat zamknąć.Oczywiście usterka dawno usunięta i przyczyną pobudzania się opisanego błędu był rozciągnięty łańcuch rozrządu. Po wymianie błąd został skasowany i jest wszystko OK. Koszt naprawy to 1000zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja również chciałbym w tym temacie spytać. Nie chcę kolejnego tematu szarpie zakładać. Moja usterka wygląda tak. Almera 1,5 90Km 2000rok szarpie i gaśnie podczas energicznego wciśnięcia gazu gdy jest zimny silnik. Po paru minutach jest już dobrze. Ta nierówna praca jest na benzynie i na gazie. Później jak dojdzie do 40 stopni nie ma objawu. Jakaś porada sugestia? Pół roku temu samochód był na przeglądzie u mechanika i powiedział że świece i przewody oki. Ale może juz pora.. jeśli to by była cewka to jaki może być jej koszt? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...