Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wskazania termometru


wujek abdi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jak dla mnie ten czujnik to tragedia, czekac na zmiane po wyjezdzie z garazu czeka sie wieki, umiejscowienie wg mnie za wysoko, przeciez jego glowne zadanie to ostrzeganie przed gololedzia wiec powinien umieszczony byc jak najnizej. u mnie blad przy rozgrzaniu promieniami slonecznymi wystepuje i jest znaczny.

Ależ tragizujesz ! ...może zgodzę się z Tobą co do czasu reakcji termometru.

Auto to nie stacja meteorologiczna która w precyzyjny sposób wskazuje pomiary temperatury(np.powietrza na wys.1.8m) Przy jeżdzie samochodem na drodze i tak te wskazania byłyby przybliżone (mieszanie się powietrza) nawet jeśli czujnik "wlukł " by się pod podwoziem a wtedy byłby " jednorazówką".

Myślę ,że ranger obiektywnie odniósł się do tematu !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czujnik w samochodzie nie ma idealnego miejsca, każde ma woje zady i walety. Wybór inżynierów z Nissana nie jest najgorszy.

 

Co innego oprogramowanie, które przetwarza sygnał elektryczny na wartość wyświetlaną. Żeby uniknąć ciągłych zmian zawsze wprowadza się algorytm uśredniający, inaczej cyfry bez przerwy by się zmieniały. Moim zdaniem tutaj działa to tak, że system w wyliczaniu tej pokazywanej średniej wartości zbyt dużą wagę przypisuje poprzedniemu wskazaniu plus ma jakąś procedurę spowalniającą zmiany. Efekt tego jest taki, że czasami zdarza się dojechać do celu zanim termometr pokaże faktyczną temperaturę otoczenia zamiast miłego wspomnienia ciepłego garażu.

 

Gdy osiągniemy stan stabilny to do dokładności nie ma zastrzeżeń. Nie mniej jest to ewidentny bubel w i to łatwy do naprawienia, w dodatku bez kosztów. Wystarczyłaby pewnie zmiana oprogramowania jednej kości pamięci.

 

Niestety, moim zdaniem, Nissan nie jest firmą, która przywiązuje jakąkolwiek wagę do tzw. feedbacku klientów. Wychodzą z założenia, że zrobili dobry produkt (i mają rację), który świetnie się sprzedaje w takiej postaci w jakiej jest (i znowu racja), więc po co cokolwiek zmieniać skoro lepiej wziąć większą premię (i tutaj błąd, bo za parę lat nie będzie jak wziąć jakiejkolwiek). Na pewno jest spora grupa klientów, dla których takie drobiazgi jak brak ojczystego języka w nawigacji (znowu praktycznie zerowy koszt poprawienia), czy idiotyczny termometr przesądzą o daniu szansy innej marce przy kolejnym zakupie.

 

Proszę, taki drobiazg a jak się rozpisałem. Pan od polskiego by się zdziwił ;) Fantazyjnej składni i interpunkcji raczej by się nie dziwił :) :) :)

Edytowane przez luc123456
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z uśrednianiem występuje w zasadzie tylko wtedy kiedy występują bardzo znaczne różnice temperatur pomiędzy miejscem parkowania a temperaturą otoczenia. Sprawa w moim odczuciu jest pomijalna, nie ma co się czepiać. No chyba, że ktoś ma ocieplany garaż. W zimie wtedy faktycznie może nie zobaczyć aktualnej temperatury jadąc np. do pracy ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Odgrzewam kotlet. Czujnik u mnie tradycyjnie kłamie o jakieś 3-4stopnie na plus. Czy ktoś próbował go umiejscowić w innym miejscu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...