Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Lifting X-traila


Gość jarett
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.autokrata.pl/artykul/odwieony-nissan-x-trail-8920

Raczej kosmetyka, w środku prawie bez zmian.

Coś smukleje nam X, niedługo zacznie przypominać bulwarówki pokroju ravki.

Ale tylne reflektory niezłe im wyszły.

Najważniejsze czy będą jakieś zmiany pod maską i w zawiszeniu (i w sprzęgle :) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość x-platinum

No..., w końcu pokazali :rolleyes2: .

A ja w totalnym stresie. Kilka lat zbierałem się z zakupem X-a, dumałem nowy-używany, były już 2 liftingi :rolleyes: i w końcu zamówiłem w kwietniu nówkę. A teraz nie wiadomo co z tym dalej. Oczywiście interesuje mnie mająca się pojawić najnowsza wersja, a wczoraj w salonie dowiedziałem się, że nie wiadomo, jak z tym będzie, bo zamówiłem takiego, jaki wówczas był w najbogatszej wersji. Facet po miesiącu zdradził mi, że pojawi się face lifting, na co mu odpowiedziałem, że w takim razie chcę najnowszy model, a on twierdził, że taki dostanę. Wczoraj jednak okazało się, że nic w tej sprawie do tej pory nie zrobił (wrrrr!) :devil: . Dopiero przy mnie wysłał maila do centrali z zapytaniem, czy nie zamienią. A ja głupi myślałem, że sprawa załatwiona.

I teraz nie wiem czy nie będą mi wciskać wersji z umowy przedwstępnej. Czekam na odpowiedź (powinna być niby dzisiaj i ma mi ją przeslać). Coś czuję, że nie będzie łatwo. Ale w sumie w umowie jest punkt, że "W razie zakupu przez Kupującego samochodu w wersji przewyższającej standard samochodu wymienionego w par. 1 Umowy, Kupujący zobowiązany będzie do odpowiedniej dopłaty do ceny wymienionej wyżej zgodnie z obowiązującymi cennikami Sprzedawcy w dniu zawarcia ostatecznej umowy. Spróbuję z tym. Kupuję full wypas i od nowego ma być "stary" :angry: ? Paranoja jakaś! Tym bardziej, że oprócz liftingu ma się też pojawić mocniejszy silnik do automata, na którym mi zależy.

Może panikuję, ale znając nasze polskie realia...

A może ktoś jest w podobnej sytuacji?

 

 

No i nic mi nie przesłał, ani wczoraj, ani dzisiaj. Zresztą to norma, jak samemu się nie dobijesz to nie masz :( . jak zadzwoniłam, powiedział, że niestety już "płynie", a jedyną możliwością jest znalezienie klienta na ten, który zamówiłem...

No i klapa.

Czy może ktoś chce X-traila Platinum automat 150 KM, navi, 18 calowe felgi, full wypas? Nie trzeba czekać kilka miesięy, będzie "od ręki", w atrakcyjnej cenie, pod koniec sierpnia.

Edytowane przez x-platnium
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No..., w końcu pokazali :rolleyes2: .

A ja w totalnym stresie. Kilka lat zbierałem się z zakupem X-a, dumałem nowy-używany, były już 2 liftingi :rolleyes: i w końcu zamówiłem w kwietniu nówkę. A teraz nie wiadomo co z tym dalej. Oczywiście interesuje mnie mająca się pojawić najnowsza wersja, a wczoraj w salonie dowiedziałem się, że nie wiadomo, jak z tym będzie, bo zamówiłem takiego, jaki wówczas był w najbogatszej wersji. Facet po miesiącu zdradził mi, że pojawi się face lifting, na co mu odpowiedziałem, że w takim razie chcę najnowszy model, a on twierdził, że taki dostanę. Wczoraj jednak okazało się, że nic w tej sprawie do tej pory nie zrobił (wrrrr!) :devil: . Dopiero przy mnie wysłał maila do centrali z zapytaniem, czy nie zamienią. A ja głupi myślałem, że sprawa załatwiona.

I teraz nie wiem czy nie będą mi wciskać wersji z umowy przedwstępnej. Czekam na odpowiedź (powinna być niby dzisiaj i ma mi ją przeslać). Coś czuję, że nie będzie łatwo. Ale w sumie w umowie jest punkt, że "W razie zakupu przez Kupującego samochodu w wersji przewyższającej standard samochodu wymienionego w par. 1 Umowy, Kupujący zobowiązany będzie do odpowiedniej dopłaty do ceny wymienionej wyżej zgodnie z obowiązującymi cennikami Sprzedawcy w dniu zawarcia ostatecznej umowy. Spróbuję z tym. Kupuję full wypas i od nowego ma być "stary" :angry: ? Paranoja jakaś! Tym bardziej, że oprócz liftingu ma się też pojawić mocniejszy silnik do automata, na którym mi zależy.

Może panikuję, ale znając nasze polskie realia...

A może ktoś jest w podobnej sytuacji?

 

 

No i nic mi nie przesłał, ani wczoraj, ani dzisiaj. Zresztą to norma, jak samemu się nie dobijesz to nie masz :( . jak zadzwoniłam, powiedział, że niestety już "płynie", a jedyną możliwością jest znalezienie klienta na ten, który zamówiłem...

No i klapa.

Czy może ktoś chce X-traila Platinum automat 150 KM, navi, 18 calowe felgi, full wypas? Nie trzeba czekać kilka miesięy, będzie "od ręki", w atrakcyjnej cenie, pod koniec sierpnia.

 

dziwna sprawa, że Cię nie poinformowali o liftingu skoro i tak zamawiałeś auto, a nie brałeś np. takie, które już w Polsce gdzieś stoi. Przecież salon nic na tym nie traci. Ale cóż.... Nasza kochana Polska :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość x-platinum

To po prostu przez tego d... :devil: , olał mnie i tyle. Jutro postaram się jeszcze gadać z szefem salonu, ale myślę, że już teraz klapa. Tak, jak wszyscy mówią. Wszystko jest ok, dopóki nie zamówisz. Potem..., ech! :angry:

Wyślę też mailem wyjaśnienie z prośbą do "centrali".

Edytowane przez x-platnium
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość x-platinum

To w jakim mieście jest tak "dobry" salon i jak się nazywa ?

Niedługo opiszę moje dalsze perypetie, muszę trochę ochłonąć, sprawa dalej się ciągnie, uderzam, gdzie się da, na razie bez efektu. Jedno wiem na pewno, starej wersji nie chcę.

 

Ale mam pytanie - czy może komuś przypadkiem nie rzuciło się w oczy w necie coś o liftingu przed majem? To byłoby dla mnie bardzo korzystne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość x-platinum

dużo wpłaciłeś zaliczki ?

10.000 :( Niby w całości auta to nie dużo, ale dla mnie jak najbardziej to kupę forsy. No,a dla salonu gratis za olewkę klienta, to najgorzej wkurza :warning: .

Było już oficjalne pismo do Dealera o zmianę zamówienia, była już rozmowa z Dealerem (pracownikiem i wiceprezesem), była rozmowa tel. z Centralą, najpierw oddzwaniała z Polski, potem z Budapesztu, wiem, że prosili o wyjaśnienie salon. Przedwczoraj przesłałem Centrali pismo z dokładnymi wyjaśnieniami i info o całej sytuacji z powołaniem się na odpowiednie paragrafy, jak mi poradził prawnik, który m.in. uważa, że ten punkt umowy, który mówi o możliwości zakupu auta o podwyższonym standardzie jest jak najbardziej dla mnie, choć dealer twierdził, że tylko dla niego (a umowa obustronna, nie?!). MIejski Rzecznik Konsumentów też powiadomiony o problemie i też radzi powoływać się na ten punkt umowy. Coś na razie cicho :rolleyes2: .

I zobaczymy, czekam na dalszy rozwój wypadków... W zależności od tego będę działać dalej, jestem nawet gotowy bawić się w sądy.

Mam cichą nadzieję, że Centrala jednak pójdzie mi na rękę, przecież samochód i tak wcześniej czy później by opchnęli, a ja wezmę drugi... Salon, wiem, że mi nie pomoże. To, co mi zapraoponowali, to czekanie na klienta. BZDURA TOTALNA!!! Przecież auto będzie w salonie, to wezwą natychmiast do podpisania umowy, bo zaliczka przepadnie (na to strasznie liczę, że się nie wyrobią z terminem, wtedy po kłopocie).

A pracownik dziwi się, że postawiłem na szali naszą współpracę, bo oni przecież chcieli mi pomóc (chodzi o mój kontakt z Centralą). Już po 10 minutach miałem od niego telefon, że... (ano właśnie, niech się martwi, tym bardziej, że jeszcze nie wie, że mam tą rozmowę z nim i prezesem nagraną i nie wszystko jest tam cacy :devil: )

Edytowane przez x-platnium
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10.000 :( Niby w całości auta to nie dużo, ale dla mnie jak najbardziej to kupę forsy.

no to sporo...

bo jak by mniej, to dał bym Ci kontakt do brokera który by np. tez 5.000 niwelował w cenie sprowadzenia auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale o jakich kosztach mówisz ?

 

kolega nie jest obiektywny, poszukaj jego postów. Od kilku miesięcy jego auto stoi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Z radością dzielę się info, że udało mi się w końcu wygrać i podpisałem z ostatnimi dniami września umowę na model po liftingu. HURAA!!!!

Co prawda nie za darmo, trochę musiałem pożegnać, ale suma sumarum i tak wyszło taniej :rofl: . Warto walczyć o swoje, przećwiczyłem na własnej skórze. Myślę, że Centrala coś zdziałała, bo po jej interwencji była trochę inna gadka z Prezesem i pracownikiem (choć twierdzą, że nie). Na szczęście wszystko się udało i teraz pozostało mi czekać. Myślę, że sprzęcik będzie na przełomie stycznia i lutego, choć dealer nieźle się zabezpieczył i dał termin do końca marca 20011. Zgroza - pół roku. Z drugiej strony bardzo mi się nie spieszy, trochę szkoda nowego autka na środek zimy...

Edytowane przez x-platnium
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj widziałem jak byłem w serwisie jak wstawiali nowego X'a. Wygląd ma niezły w środku trochę kosmetycznych zmian i dodatków jak: podświetlany schowek, klimatyzacja w schowku, kamera cofania w lusterku.

Na minus jak dla mnie plastikowe wykończenie środkowego schowka, ja mam pokryty takim miękkim materiałem. Bardzo miła w dotyku tapicerka. Najważniejsza zmiana to (przynajmniej tak mówił serwisant) wydłużenie pierwszego biegu i poprawienie jakości sprzęgła aby się nie paliło.

 

Minusem pozostaje nadal brak wejścia do IPhona czy USB aby można było sterować np. utworami z panelu radia, oraz brak możliwości przesuwania podłokietnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie ideałem byłoby gdyby dodali reduktor (wtedy problemy z paleniem sprzęgła w błocie, głębokim śniegu i w jeździe po skalistym podłożu wreszcie odejdą w niepamięć). No ale "wydłużenie" 1-go biegu cieszy. Mniejsze przełożenie oznacza mniejszy problem z szarpaniem i/lub przypalaniem sprzęgła. Zawsze mówiłem, że "jedynka" w moim X-ie jest zbyt krótka i wolałbym nieco słabsze przyśpieszenie na niej, ale za to płynniejszą i nieco dłuższą jazdę. To nie pierwsze auto którym jeżdżę, ale chyba w nim najdłużej się przyzwyczajałem do ruszania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość x-platinum

To po FL wszedł jakiś nowy silnik?

Może źle się wyraziłem, są tam niby jakieś modyfikacje, które jakoby spowodowały mniejsze zużycie paliwa. Tak twierdzą i tak podają w specyfikacji. W mieście wcześniej było w A/T 10,5 teraz podają 9,1 litra. O co dokładnie chodzi to nie powiem, bo nie wiem :rolleyes2: .

Edytowane przez x-platinum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość x-platinum

Mówisz o wersji po liftingu, czy w ogóle? Skąd to masz?

Wkurza mnie bardzo kompetencja sprzedawców, a raczej jej brak, do wszystkiego trzeba dochodzić samemu.

Jak to powiedział gość, u którego zamawiałem - on nie musi znać samochodu, to klient kupuje i to on powinien wiedzieć o nim najwięcej. Świetny tekst, nie? Załamać ręce i tyle...

Ja bardzo chciałem mocniejszy silnik. Gdy była mowa o wersji po liftingu przeczytałem na http://www.4x4.v10.pl/Nissan,XTrail,po,liftingu,oficjalne,zdjecia,wersji,japonskiej,44669.html, że "Nową opcją w wysokoprężnym modelu X-Trail 20GT jest nowoczesna przekładnia automatyczna o sześciu przełożeniach. Współpracuje ona z 2-litrowym dieslem generującym 170 KM mocy i 360 Nm momentu obrotowego". Niestety okazało się, że w automacie zostaje u nas tylko 150 KM, no cóż, nie dla trzeciego świata ta kiełabasa. Tu wezmą taki, jaki dają :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość x-platinum

Witam

 

Nie kupujcie X Traila T 31 ma nieocynkowane nadwozie!!!

Rdzewieje jak stary durszlak!!!

 

 

Wiem, że pod klapą bagażnika, ale gdzie jeszcze :blink: ?

Edytowane przez x-platinum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michalkaflowski

Witam

 

Korozja to :

 

Tylna klapa pod blendą,

Progi pod wszystkimi nakładkami plastikowymi,

Tylna część karosrii pod i koło uszczelki tylnej klapy,

Przednia belka pod chłodnicą,

Wszystkie odpryski lakieru niezauważone prowadzą do bardzo szybkiej korozji (wydawałoby się normalne - tylko że lakier nie powinien odpadać razem z podkładem albo jak już to ocynkowanie nadwozia powinno chronić przed korozją),

ogólnie bardzo miękki lakier poważne rysy koło klamek od paznokci !!! - podobno ekologia - lakiery wodne są bardziej miękkie :(

 

Jak na samochód 3 letni to dość sporo nieprawdaż ?

 

Pozdrawiam

 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michalkaflowski

Witam

 

Wszystko to robi jak na razie na gwarancji ale ta się kończy przed świętami :(

 

Jakoś nie bardzo wierzę że mam takiego pecha, klapa progi rdza kolo uszczelki a także belki przedniej pod chłodnicą mają również inne egzemplarze.

 

Wydaje się że sporo ludzi nie zwraca uwagi na takie uszkodzenia a niektórzy wręcz mówią że im to nie przeszkadza bo to samochód firmowy ( rozmawiałem z takim Panem w serwisie - on mi pokazał tą rdzę na belce przedniej i to od niego wyszło podejrzenie braku ocynkowania).

Całkowicie się z nim zgadzam a serwis po pytaniu dotyczącym ocynkowania nadwozia nabrał wody w usta.

 

Przy takich ogniskach korozji jestem pewien że nadwozie nie jest cynkowane!!

 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość x-platinum

Załamka, jeszcze nie zdążyłem nawet zobaczyć swego Xika, a już myślę, jak go uchronić na "zaś". Włosy mi stają dęba, mam nadzieję, że nie będzie tak źle, to dłuuuuugo oczekiwane i pierwsze salonowe autko. Ma mi służyć lata. Chyba przed odbiorem zainwestuję i każę pooklejać w salonie tą taśmą, o której piszecie na innych wątkach, tylko czy to coś rzeczywiście da :rolleyes2:.

Dostanę sprzęt gdzieś w lutym, więc od razu przejdzie chrzest bojowy zimowy, boję się, żeby to przetrzymał. Czy one są jakoś zabezpieczone od spodu od nowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam Panowie, jak z tą galopującą rdzawicą?

Tak faktycznie jest?

Ja czekam na odbiór mojego ale czytając Wasze posty zastanawiam się czy nie lepiej stracić zaliczkę i odkręcić leasing?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...