Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Platforma na rowery


Gość kraqsek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Posiadam terrano 2 bez haka a chciałbym przewozić rowery. Mam pytanie. Czy jest możliwość kupienia (przerobienia) platformy na rowery tak żeby można było ja przykręcić do ramy?? Jest to dozwolone?

Chce platformę przykręcić w miejsce mocowania haka. Oczywiście elektryka będzie zrobiona :)

 

Sądzę że w Polsce nie było by z tym problemu, gorzej np. w Austrii lub w Niemczech gdzie rzeczy opcjonalne do samochodów muszą mieć atesty (testy).

Co o tym sądzicie?

 

A jeśli chciałbym zamontować hak to muszę go zamontować w wyspecjalizowanym zakładzie? Czy mogę sam to zrobić i pojechać na przegląd? Słyszałem że to muszę mieć hak z certyfikatem. Czy to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość terranosaur

sądzę ze nie byłoby żadnego problemu zamontowanie rowerowych uchwytów do ramy, hak musi byc wpisany w dowodzie co do testów atestów pewnie takie rzeczy muszą posiadać je, hak na pewno.

 

ps tak wo gole to ani razu jak mnie złapali nie sprawdzali w dowodzie ani czy jest hak (mam) wpisany ani lpg (mam) ani inne (mam:D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sądzę ze nie byłoby żadnego problemu zamontowanie rowerowych uchwytów do ramy, hak musi byc wpisany w dowodzie co do testów atestów pewnie takie rzeczy muszą posiadać je, hak na pewno.

 

ps tak wo gole to ani razu jak mnie złapali nie sprawdzali w dowodzie ani czy jest hak (mam) wpisany ani lpg (mam) ani inne (mam:D)

 

A czy byłby problem gdybym to ja sam zrobił platformę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy byłby problem gdybym to ja sam zrobił platformę?

 

Witam.

Pewnie nie było by, lecz musi ona wyglądać solidnie i na oko nie jak samoróba. Tak jak ktos wcześniej wspominał Policja nie bardzo sprawdza wszelkie uchwyty i stojaki na rowery montowane na samochodach ( tylko musi to wyglądać jak towar ze sklepu :) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pewnie nie było by, lecz musi ona wyglądać solidnie i na oko nie jak samoróba. Tak jak ktos wcześniej wspominał Policja nie bardzo sprawdza wszelkie uchwyty i stojaki na rowery montowane na samochodach ( tylko musi to wyglądać jak towar ze sklepu :) ).

 

To nalepię naklejkę "thuule" :D certyfikat CĘ i TJUV. Będzie miał wszystkie atesty :D

 

A tak na poważnie. Mam nadzieje że coś z tego wyjdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Tak przy okazji to wystawienie dokumentu przez stację diagnostyczną stwierdzającą możliwość i fakt wyposażenia auta w hak wraz z wypisaniem wszystkich niezbędnych danych aby wpisem pani z okienka wraz z odpowiednią pieczątką mogła to odpowiednio udokumentować w dowodzie rejestracyjnym kosztuje 35zł.

 

Pozdrawiam

 

Piotr

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Tak przy okazji to wystawienie dokumentu przez stację diagnostyczną stwierdzającą możliwość i fakt wyposażenia auta w hak wraz z wypisaniem wszystkich niezbędnych danych aby wpisem pani z okienka wraz z odpowiednią pieczątką mogła to odpowiednio udokumentować w dowodzie rejestracyjnym kosztuje 35zł.

 

Pozdrawiam

 

Piotr

 

Witaj

 

Będzie trzeba to rozważyć :) Myślałem że zamontowanie haka będzie więcej kosztowało (urząd i stacja diagnostyczna).

 

Czyli hak można samemu zamontować i podjechać na stacje?

 

Znalazłem coś takiego na allegro http://allegro.pl/item1121036373_terrano_ii_maverick_hak_zaczep_holowniczy.html

 

Na końcu wiązki jest jakaś wtyczka. Patrzyłem pod maskę i mam tam parę wolnych gniazd które (tak wnioskuje ze zdjęcia) pasują do tej wtyczki. Może ktoś mi napisać jak się podłącza wiązkę kabli? Z montażem haka nie będzie problemu gorzej z elektryką :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość drewniany

Witaj

 

Będzie trzeba to rozważyć :) Myślałem że zamontowanie haka będzie więcej kosztowało (urząd i stacja diagnostyczna).

 

Czyli hak można samemu zamontować i podjechać na stacje?

 

Znalazłem coś takiego na allegro http://allegro.pl/item1121036373_terrano_ii_maverick_hak_zaczep_holowniczy.html

 

Na końcu wiązki jest jakaś wtyczka. Patrzyłem pod maskę i mam tam parę wolnych gniazd które (tak wnioskuje ze zdjęcia) pasują do tej wtyczki. Może ktoś mi napisać jak się podłącza wiązkę kabli? Z montażem haka nie będzie problemu gorzej z elektryką :)

Witaj

Tak hak można samemu zamontować i pojechać na stacje.

Co do podłączenia elektryji nie na większej filozofi, podłanczasz pod tylne lampy tylko ze stopem jest mały myk. Pezewód trzeba przeprowadzić przez nały otwór w blachach (zabezpieczyłem ten przewód przed otarciem poprzez wężyk od paliwa)a schemacik podłączenia powinien być w zestawie razem z gniazdem.

Przy tych parametrach haka co pokazuje tablichka znamionowa nam w dowodzie wbite 2800kg to znaczy, że tyle można targać na haku. No i cena bardzo fajna ja az mój płaciłem 420PLN

post-32823-1279482921,052_thumb.jpg

post-32823-1279482949,4127_thumb.jpg

Edytowane przez drewniany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Co do haka, to jak zamontujesz w wersji nie do zakładania i ściągania (taki jak niestety poprzedni właściciel mi zafundował) to nie będziesz musiał o nim pamiętać, zawsze go będziesz miał ze sobą. Przy wyjeździe za granicę trzeba o nim koniecznie pomyśleć. Hak który użytkownik może sam zakładać i zdejmować powinien być zdjęty jak z niego nie korzystamy. Stąd prosty wniosek aby kupić nie rozbieralny.

 

Pozdrawiam

 

Piotr

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość terranosaur

Hak który użytkownik może sam zakładać i zdejmować powinien być zdjęty jak z niego nie korzystamy.

 

 

powinien czyli nie musi tak ? czy powinien i musi być zdjęty, czy jakieś przepisy tak mówią ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość drewniany

powinien czyli nie musi tak ? czy powinien i musi być zdjęty, czy jakieś przepisy tak mówią ?

 

http://moto.pl/MotoPL/10,94517,6024784,Czy_mozna_jezdzic_za_granica_z_hakiem_holowniczym_.html

 

 

osobiście dla mnie to idiotyzm

 

O jeszcze ty coś wykopałem

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/37738-hak-przepisy-polskie-i-ue/

Edytowane przez drewniany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://moto.pl/MotoPL/10,94517,6024784,Czy_mozna_jezdzic_za_granica_z_hakiem_holowniczym_.html

 

 

osobiście dla mnie to idiotyzm

 

Witam,

 

 

Niestety jak napisałem mam hak który można zdejmować i znajomy mnie oświecił, że przy kontroli zwrócili mu na to uwagę. Tylko na tym się skończyło, było to w zimie, więc nie dawno. Często korzysta z przyczep i za każdym razem zakłada i zdejmuje. Niestety nie wiem czy na pewno musi być zdejmowany. Jeżeli ja bym kupował to na pewno w wersji nie zdejmowanej. Za granicą bywa różnie, raczej nie ma sensu nikogo tam hakiem drażnić.

 

I taka ciekawostka, (znowu nie sprawdzona informacja) ale chyba we Francji jest inne obłożenie złącza we wtyczce do przyczepy. Może coś się nie zaświecić itp.

 

Pozdrawiam

 

Piotr

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...