Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Sprzegło w QQ


Gość ziomstp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadza się. Tylko czy z tym ESP to nie jest tak, że ESP używa hamulca to wyhamowania odpowiedniego koła? Może taki zaciśnięty hamulec oprócz zaspy stawia dodatkowy opór i w sytuacji jazdy na półsprzęgle dodatkowo je obciąża?

Tak, to główna funkcjonalność ESP, dodatkową jest ta, o której pisałem wcześniej czyli dławienie auta. Masz więc rację, że i to nie pomaga sprzęgłu (jeśli sytuacja ma miejsce na półsprzęgle).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Od 1,5 roku jeżdżę Qashqaiem 1,6 benzyna - przebieg 28 tyś. km. Generalnie jestem zadowolony z tego autka. Jednak od samego początku bardzo niepokoi mnie stan sprzęgła - przy krótkim podjeździe (nawet na długości poniżej 1 metra) pod górkę odczuwam zapach palonego sprzęgła. Każdy delikatny wjazd na krawężnik szczególnie do tyłu jest dla mnie stresujący z tego powodu. Nikt nie może zarzucić mi nieprawidłowej eksploatacji samochodu. Jestem kierowcą z 50-o letnim stażem i dyplomem technika mechanika samochodowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Trafiło i mnie i mojego QQ: 2010rok (po lifcie), 2.0 benzyna, 2WD, 85 000 przebiegu i jeszcze pół roku gwarancji.

 

Od kilku tygodni obserwowałem drgania na pedale sprzęgła w momencie przyłożenia do niego nogi (1cm), nie przejąłem się zbytnio, bo założyłem że było zawsze, a teraz przez przypadek zauważyłem.

 

Niestety od kilku dni ewidentnie sprzęgło się ślizga. Przy około 2tyś obrotów nie da się mocniej przyśpieszyć, trzeba delikatnie.

 

Mam kilka pytań, może ktoś pomoże ;-)

 

1. Czy jest szansa na naprawę gwarancyjną? Na przestrzeni 2.5 roku użytkowania czułem smród sprzęgła 3 lub 4 razy, ale samochód nigdy nie był katowany, nie jeżdżę na półsprzęgle. Tutaj jest opisany podobny scenariusz w którym luzy na kole dwumasowym mogą spowodować stopniowe spalenie tarczy.

 

Akapit rozpoczynający się od nomen omen "Bo nie umiesz jeździć":

http://www.gazetapra...e_samochod.html

 

2. Jak duże prawdopodobieństwo uszkodzenia koła dwumasowego? Na szczęście na forum nikt się na to nie skarżył, ale straszyli mnie tym w ASO.

 

.3. Ktoś ostatnio wymieniał komplet sprzęgła w tym modelu? Jakie koszty ponieśliście? Mi w ASO krzyknęli 1700 za oryginalne sprzęgło (komplet) + 900 robocizny (brutto).

 

4. Czy ktoś montował sprzęgła LUK lub VALEO?

 

Za odpowiedź na którekolwiek pytanie z góry serdecznie dziękuję ;-)

 

Pozdrawiam,

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wystarczy Ci tarcza z dociskiem(z lożyskiem zestaw będzie drogi) Jak dla mnie to najlepsze są AISIN. P,s.Jeśli ta cena co Ci zaproponowali jest za cały zestaw i oryginał ,to znaczy że mają dużą promocję.Ale ostatnio jest cala seria promocji (pompy,rozrządy itp.więc i sprzęgło może się załapało)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Od jakiegoś czasu zauważyłem ze podszarpuje mi sprzęgło , czuc to tylko na jedynce i jak auto jest zimne , po jakims czasie , kiedy przyjadę pewien dystans wszystko ustaje . Podejrzewam oczywiście sprzęgło , a w zasadzie pewnie docisk sie kończy . Zacząłem szukac kompletnego zestawu , ale większość zawiera tylko tarczę z dociskiem a nie ma łożyska . Czy muszę kupować osobno ? A moze ktos wymienial juz i cos poleci w rozsądnej cenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne bardzo , bo u mnie w sklepach tylko zestawy tarcza,docisk i łożysko .

Przerabiałem sprawę przez 2 tygodnie , zażyczyłem sobie Valeo, na pudełku hologramy uwierzytelniające oryginalność i kicha , podróba !!!

Po tygodniu wymiana na Exedy w pudełku również komplet tarcza ,docisk i łożysko .

Zakupy robił mechanik tak więc nie było problemu ze zwrotem do sklepu i reklamacją , mechanik twierdził że to drugi raz taki problem na przełomie trzech lat .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Ciebie Fergul11 ,to gdzie :)? Jaka cena ewentualnie za taki komplet ? Ja sprawdzałem co prawda tylko w necie ,i jak jak napisałem , sporadycznie w komplecie występuje łożysko .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło było do mitsubishi galant edycja VI , oba w granicach 180-200€  w sklepie / hurtowni motoryzacyjnej.

I nie tam żeby to sklep kombinował z podróbami .

 

No u mnie -to wychodzi że tu , w Irlandii .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D No to juz wiem teraz . Ja w innych autach tez miałem komplet tarcza , docisk , łożysko (audi , seat ) a w nissanie inaczej , no chyba ze tylko w Polsce :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

manix -dzieki , wpisywałem qashqaia z silnikiem 1,5 dci , i wyszukalo mi tylko jeden zestawy z łozyskiem . Zapytam pod linkiem jaki podales , moze bedzie do mojego auta .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wymiana sprzęgła w ASO w W-wie u Zaborowskiego-koszt 850 zł.Częsci moje ( Valeo kpl.cena 273 zł ) zamówione w iParts.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 11 miesięcy temu...

Panowie sprawa wygląda następująco.:

 

Przejechałem 1000km i następnego dnia rano odpalam auto , wciskam pedal sprzęgła i czuje jakieś takie maleńkie wibracje na pedale sprzęgła...auto jeździ normalnie a jak się trochę nagrzeją to nic nie wiruje itp.

 

Czy to może oznaczać, że sprzęgło zaczyna swój koniec ?

QQ ma przebieg 125.000km z czego ja mam go od 65.000km i sprzęgła nie wymieniłem.

 

Jakie sprzęgło wchodzi do mnie (2.0 benzyna fwd) ewentualny koszt sprzęgła i montaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam.

Właśnie wróciłem z wyjazdy w góry. Już w drodze powrotnej wyczułem dziwne zachowanie auta i domyśliłem się że to sprzęgło. A taki byłem zadowolony z napędu x4 bo nie miałem żadnego problemu tam gdzie napęd na jedną oś mógł wjechać tylko z łańcuchami. Czytałem ten temat od początku. I czy włączone ESP przy  napędzie x4 lub tryb auto nie powoduje zwiększonej pracy sprzęgła? I jeszcze jedno pytanie. Czy po wymianie sprzęgła komuś powtórzył się ten sam problem czy to tylko z oryginałem? Posiadam QQ 2.0 benzyna 141KM  x4. 2012 rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.02.2019 o 20:22, krol60 napisał:

Witam.

Właśnie wróciłem z wyjazdy w góry. Już w drodze powrotnej wyczułem dziwne zachowanie auta i domyśliłem się że to sprzęgło. A taki byłem zadowolony z napędu x4 bo nie miałem żadnego problemu tam gdzie napęd na jedną oś mógł wjechać tylko z łańcuchami. Czytałem ten temat od początku. I czy włączone ESP przy  napędzie x4 lub tryb auto nie powoduje zwiększonej pracy sprzęgła? I jeszcze jedno pytanie. Czy po wymianie sprzęgła komuś powtórzył się ten sam problem czy to tylko z oryginałem? Posiadam QQ 2.0 benzyna 141KM  x4. 2012 rok.

ESP to tak naprawdę zespół wielu systemów m.in. ABS, systemu elektronicznego rozdziału siły hamowania, systemu kontroli trakcji (ASR) czy układu wspomagania hamowania. Odpowiednie czujniki kontrolują

  • prędkość obrotową każdego koła (wykorzystanie czujników ABS),
  • kątą skrętu kierownicy,
  • przyspieszenie poprzeczne samochodu,
  • ciśnienie płynu hamulcowego w przewodach,
  • prędkość obrotowej wokół osi pionowej,
  • aktualną prędkości pojazdu i coś tam jeszcze.

Najprostszym sposobem sprawdzenia sprzęgła jest próba ruszenia z drugiego biegu. Jak ruszysz bez problemu to nie będzie sprzęgło a jeśli będzie się sprzęgło ślizgało to masz odpowiedź.

Nie rozumiem Twojego pytania: "czy po wymianie sprzęgła komuś powtórzył się ten sam problem czy to tylko z oryginałem? Posiadam QQ 2.0 benzyna 141KM  x4. 2012 rok.". Czy obecne objawy występują już po wymianie sprzęgła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co tu czytałem to niektórzy mieli problemy ze sprzęgłem bardzo szybko. Sprzęgło jest już wymienione i najgorsze że koło dwumasowe też musiałem kupić :(  Za samą dwumasę Luka dałem 2350zł. Niemiec płakał jak sprzedawał a ja jak naprawiałem :P Ale mam nadzieję że teraz już bez problemu prześmigam autkiem następnych parę latek. Niestety ale z tego co się dowiedziałem to Japończyki mają bardzo drogie dwumasy. Co zrobić na mnie trafiło a że z autka którego wersji i wyposażenia szukałem 8 miesięcy żal się pozbyć po dwóch latach wyplułem kasiorkę i dalej będę się z niego cieszył. Bo jestem bardzo zadowolony z niego i z tego jak się sprawowało w górach przy dużym śniegu. Dzięki za odpowiedzi google już mnie douczyło o ESP. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...