Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Note rok modelowy 2011


ranger
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko pieknie tylko nowa norma sprawi, że znowu koszty ekplatacji będą wyższe a samochód bardziej zamulony. Dodatkowy katalizator itp. A jak się zacznie sypać to się nie wypłacimy. Tak jak z filtrami cząstek stałych. Ach dokąd zmierza ta motoryzacja :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie zmniejszanie emisji realizowane jest za pomocą kolejnych czy bardziej masywnych katalizatorów. Myślę, że osiągi auta nie koniecznie muszą ucierpieć na dostosowaniu do Euro5.

Dla mnie najciekawsze będzie to, jak zostanie zrealizowana funkcja świateł dziennych. Rok modelowy 2011 musi to już mieć w standardzie.

Może da się to rozwiązanie zaadoptować w naszych samochodach. Na fotce żadnych dodatkowych reflektorów nie widać.

Edytowane przez ranger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie zmniejszanie emisji realizowane jest za pomocą kolejnych czy bardziej masywnych katalizatorów. Myślę, że osiągi auta nie koniecznie muszą ucierpieć na dostosowaniu do Euro5.

Dla mnie najciekawsze będzie to, jak zostanie zrealizowana funkcja świateł dziennych. Rok modelowy 2011 musi to już mieć w standardzie.

Może da się to rozwiązanie zaadoptować w naszych samochodach. Na fotce żadnych dodatkowych reflektorów nie widać.

No i chyba już nie będzie miał dolegliwości wieku dziecięcego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i chyba już nie będzie miał dolegliwości wieku dziecięcego :D

 

Nissan twierdzi, że załatwił to w FL z 2009 r. Teraz to jedynie kosmetyka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli reszta jako kierowcy doświadczalni skazani na pozarcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wprowadzenie normy Euro5 to właśnie przez dodatkowy katalizator ma być realizowana w Notku. Przynajmniej tak twierdził diler gdy kupowałem auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

I już się pojawił...Wczoraj byłem w salonie i rzuciłem okiem. :)

Dodano ESP...o czym mówiono wcześniej-jest teraz w std we wszystkich wersjach. A także dodano 4 poduszki powietrzne: boczne x2, kurtyny x2...Więc std począwszy od Visia się wzbogacił o 4 poduszki powietrzne (teraz łącznie 6) i ESP. W związku z normami EURO5 pewnie coś zmodyfikowali w silnikach (w dieslu na pewno). Oczywiście cena wzrosła...

1.4... Visia-41990, Acenta-48490, I-Way-53490

1.6 (manual)... I-Way-55990, Tekna-58590

1.6 (automat)... I-Way-60790, Tekna-63390

1.5dci... Visia-56690, Acenta-59190, I-Way-64190

AC/CD-dopłata 4000 (Visia)

Metalik-dopłata 1700

Samochody z silnikiem diesla produkowane będą od listopada 2010.

Z zewnątrz niczym się nowe modele nie różnią w porównaniu z poprzednimi. Natomiast zauważyłem nowy radioodtwarzacz - zupełnie inny jak w poprzednich wersjach.

Pozdrawiam :)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tu jest nie tak - za tanio! Acenta z 2010 wyjściowo kosztuje 53890 + dopłata za lakier metalic. Od tej kwoty są naliczane rabaty za rocznik 2010. Ceny które podałeś wyglądają jak ceny samochodów z rocznika 2010!

 

Mam wrażenie, że widziałeś zapowiedź samochodu z roku modelowego 2011 a sam samochód który oglądałeś był z 2010. Przemawia za tym to, że na stonie Nissana nie ma jeszcze cennika roku modelowego 2011 oraz to, że rok modelowy 2011 troszeczke się jednak różni - ma np. srebrne klamki i inaczej ciemnine słupki. Inny - wprawdzie minimalnie, jest też przedni spojler.

Edytowane przez ranger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jesteśmy jakieś dwa lata za Niemcami :shifty: ESP plus np. alufelgi i reszta gadżetów były tam dostępne w wersji Accenta już w 2009 (a może nawet wcześniej ale tego nie sprawdzałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tu jest nie tak - za tanio! Acenta z 2010 wyjściowo kosztuje 53890 + dopłata za lakier metalic. Od tej kwoty są naliczane rabaty za rocznik 2010. Ceny które podałeś wyglądają jak ceny samochodów z rocznika 2010!

 

Mam wrażenie, że widziałeś zapowiedź samochodu z roku modelowego 2011 a sam samochód który oglądałeś był z 2010. Przemawia za tym to, że na stonie Nissana nie ma jeszcze cennika roku modelowego 2011 oraz to, że rok modelowy 2011 troszeczke się jednak różni - ma np. srebrne klamki i inaczej ciemnine słupki. Inny - wprawdzie minimalnie, jest też przedni spojler.

Powinno być ok. :)

Jak wszyscy wiedzą upust był znaczny wzg. ceny katalogowej...ok 7 tys zł. Jak od 54 tys zł odliczysz tą kwotę to wychodzi podobna cena do teraźniejszej. ;) Dzisiaj go nie ma...tego upustu, a ceny podstawowe już są normalne (Visia nie kosztuje już 47 tys minus upust...co dawało cenę 39900 za auto). Wg mych wyliczeń 2 tys zł jest różnicy na podstawowej Viście...dopłata za ESP i 4 poduszki (to i tak niewiele). Takie jakieś triki...Hyundai ma podobnie. Cena w katalogu wyższa, a potem jakieś bonusy i to spore. Hmmm...

Mam katalog nowy wraz z cennikiem przed oczyma. ;) A samochód widziałem raczej nowy...Radio na 100% inne, różnicy w klamkach nie zauważyłem-nie zwróciłem uwagi, a słupki między drzwiami...to prawda z innej foli-błyszczącej-teraz mi się przypomniało. ;)

Rzuciłem okiem na cennik na www Nissana...oj są do tyłu. ;) Wyprzedziłem ich stronkę z mymi informacjami. Cennik już jest kapkę nieaktualny na stronie (a i z samochodami w takich cenach i z tym wyposażeniem jest już ciężko)...A poza tym powielone są błędy w wyposażeniu w nowym folderze-dziwne, że nie zauważyli tego w poprzednim katalogu i teraz dalej ich nie poprawili. Hmmmm...;)

Edytowane przez red
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko racja i może faktycznie tak jest. Pytanie tylko dlaczego dają od razu upust na samochód, którego jeszcze nie ma w sprzedaży??? W Acenta radio jest inne niż w Visia.

A w katalogu który masz, piszą coś o światłach dziennych? Powinny być w standardzie w każdej wersji.

Edytowane przez ranger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dają upustów...Po prostu cena w cenniku teraz jest normalna i nie ma już magicznych rabatów 7 tys zł. ;) Wiem wiem, że radia są inne zależnie od wersji...chyba są 3 rodzaje.

Teraz radio wygląda tak (fotka niżej) i na 100% model radia jest inny (nie jest to jak widać Visia). ;) Nie mam pojęcia jak z odbiornikiem w Visia...ale podejrzewam, że się nie zmieniło i dalej ma podstawowe funkcje.

b360197119f6db94m.jpg

Edytowane przez red
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie radio jest inne. Wersja jak widać wyższa niż Acenta, bo jest sterownie tempomatem na kierownicy.

O tych światłach dziennych nic nie piszą w katalogu który masz?

Edytowane przez ranger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnej informacji n/t świateł do jazdy dziennej-więc raczej ich nie znajdziemy w nowym modelu. O...a jednak jest info n/t klamek i listew bocznych (nie zauważyłem tego jak oglądałem samochód)...kolor srebrny od wersji Acenta w górę (wcześniej były w kolorze nadwozia jak wiadomo, Visia-nadal czarne/"goły" plastik). Pozdrawiam. :)

Edytowane przez red
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światła do jazdy dziennej w roku modelowym 2011 muszą być - wymóg UE. Widać tą funkcję realizują światła mijania. Pytanie tylko jak - czy razem z tyłem czy samodzielnie? Czekamy na pierwszego Note`2011 na forum :).

 

Trzy fotki "nowego" Note`2011 - wersja Acenta. Różnica w wyposażeniu w stosunku do "satrszej" Acenty`2010 to ESP i tempomat.

Edytowane przez ranger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Trzy fotki "nowego" Note`2011 - wersja Acenta. Różnica w wyposażeniu w stosunku do "satrszej" Acenty`2010 to ESP i tempomat.

 

A skórzana kierownica była?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te przyciemnione bumerangi OK, srebrne klamki niekoniecznie, halogeny OK, nie wiem, po co lakierują te wstawki w zderzakach i listwy drzwiowe, parę razy już przekonałem się,że ten czarny plastik lepiej się sprawdza (ciasne parkingi) oponki na oko coraz węższe,pewnie tłumaczą to ekologią i oszczędnością paliwa, kwestią gustu jest atrapka przednia - mnie stara bardziej się podoba. Wewnątrz poza fajnym radiem i dodatkowymi przyciskami na kierownicy praktycznie nic się nie zmieniło.Efektowne obszycie kółka

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyciemnione bumerangi i halogeny były już w Acenta po FL z 2009. Także "srebrny" uchwyt klapy bagażnika jest w moim odczuciu nie koniecznie fajną innowacją. Nie wiadomo jak te nowe radio prezentuje się po włączniu - ale faktycznie wygląda dość ciekawie. Za kierownicę plus - wygląda super. Opony takie same jak w autach z roku 2009 i 2010 - czyli 15`` 175/65.

Edytowane przez ranger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie - w mojej Acenta`2010 nie ma skórzanej kierownicy. Dodatkowy bonus dla nabywców wersji 2011. Pytnie, czy nie orzczędzili na czym innym.

Znaczy tempomat doszedł, skórzana kierownica, ESP i zmiana radia w Acenta? Mieliście w std 6 poduszek (bo teraz są w każdej wersji)? Za to wszystko różnica w cenie 1500-2000zł w porównaniu do poprzedniej wersji...to i tak wg mnie niewiele więcej, bo co nie co dorzucili. ;)

A co do listew drzwiowych i listwie w zderzaku to zdecydowanie powinno być wszystko czarne...przecież to ma chronić! Brez sensu te lakierowane nakładki w zderzakach...może wyglądają ładnie, ale niewiele uchronią. Na szczęście drzwiowe mam czarne...ale w zderzakach kolor-hmmm!

Przyciemnione lampy tylne pojawiły się już wcześniej - moja Visia też już ma. ;)

O listwie na klapie srebrnej nic nie piszą (Acenta)...za to piszą, że boczne są srebrne (chyba pomyłka jakaś). ;)

Sportowa kierownica z gałką zmiany biegów jedynie Tekna...(info)-o Acencie nic nie piszą. ;)

Tempomat/ogranicznik prędkości (Acenta)...zgadza się.

Edytowane przez red
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do listew drzwiowych i listwie w zderzaku to zdecydowanie powinno być wszystko czarne...przecież to ma chronić! Brez sensu te lakierowane nakładki w zderzakach...może wyglądają ładnie, ale niewiele uchronią.

Listwy i nakładki są elementem estetycznym a nie praktycznym. Aby były tym drugim musiałyby być w innym miejscu np. w połowie drzwi. Tam gdzie są nic nie chronią i jako takie lepiej jak są malowane bo ładniej wyglądają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czupiradełko

Przyciemnione bumerangi i halogeny były już w Acenta po FL z 2009. Także "srebrny" uchwyt klapy bagażnika jest w moim odczuciu nie koniecznie fajną innowacją. Nie wiadomo jak te nowe radio prezentuje się po włączniu - ale faktycznie wygląda dość ciekawie. Za kierownicę plus - wygląda super. Opony takie same jak w autach z roku 2009 i 2010 - czyli 15`` 175/65.

 

W naszym z 2009r. fabrycznie były opony 185/65 R15. Ale może dlatego, że silnik dCi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...