Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Note rok modelowy 2011


ranger
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W naszym z 2009r. fabrycznie były opony 185/65 R15. Ale może dlatego, że silnik dCi.

Dziwne...Nie powinny być takie! ;)

Wg info (2009/10) nigdzie w std nie dawali takich 15" (wszędzie 175/65/r15)...A z szerokością 185 jedynie 16" (185/55) w bogatych wersjach. ;) Sprawdź po VIN na jakich oponach zszedł wóz z produkcji. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dlatego - 185/65/15 był montowany w accentach od początku produkcji

 

Jak kupowałem swoją Acentę w kwietniu 2010, wszystkie Acenty i Visia były na oponach R15 175/65. Tylko I-Way i Takna były na R16 185/65. Z kolei mój kolega na wyprzedaży rocznika 2008 nabył Acentę na R15 185/65. Widać zmieniali fabryczne gumy. Tamte były Continentale, teraz dają Bridestony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 2006 accenty obuwali w 185/65/15 continental eco contact a 16-ki 195 dostawała wersja Tekna. Z tego wszystkiego widać,że im młodsze modele, tym skromniejsze rozmiary opon a i producenci też już jakby z niższej półki

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam dci a auto z 2009 i mam 185/65 r15 Continental. Raczej rozmiar zmniejszono dopiero od 2010 a co do producentów to nie powiem, że Biridgestone to niższa pólka, wszak wciąż są jedynym dostarczycielem opon dla F1 :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale od przyszłego roku już nie będą :whistle:

 

Dokładnie - Pirelli już testuje oponki dla F1 na przyszło rok :dribble:

 

mój kupiony w lutym 2010 też fabrycznie miał 15' 185/65

 

Ciężko w tym wszystkim złapać jakąś logikę ze strony Nissana. Widać, że data zakupu za bardzo nic nie wyznacza. Może odnośnikiem powinna być data produkcji samochodu. Wychodzi na to, że w pewnym konkretnym momencie zaczęli zakładać Bridestony. Nawet patrząc np. na otomoto.pl widać wyraźnie, że wszystkie nowe (tam pokazane) auta też mają Bridgestony.

Edytowane przez ranger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i są cieńsze o jeden rozmiar (a w przypadku starej Tekny nawet o dwa)

 

Raczej o numer :) Dar rozmiar oryginalnego ogumienia w modelu Tekna to 185/55 R16. Ja przynajmniej swoją na takich odebrałem z salonu, katalog też podaje taki rozmiar ogumienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bądź tu mądry z tym Nissanem. ;) Nic się kupy nie trzyma...patrząc do katalogów/tabel. ;) A co do rozmiaru...zdecydowanie łatwiej kupić 185/15, bo z 175/15 bywają problemy. ;) Szukałem zimówek 175...no ale udało się znaleźć. ;) Lada dzień trzeba będzie założyć. ;) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy odbierałem swoją accentę - na placu stały dwie czarne tekny na kołach 195x55x16 continental premium

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy odbierałem swoją accentę - na placu stały tekny na kołach 195x55x16 continental premium

 

no cóż można to łatwo sprawdzić np. tu LINK

 

ja napewno mam 185/55 R16 tak jak podaje katalog nissana jak i katalogi producentów opon. Ale co to wszystko ma za znaczenie jak twierdzisz że takie parę lat temu widziałeś, oni wszyscy na pewno się mylą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak się składa,że szerokość zapamiętałem dobrze: 195 - możliwe,że 195x50x16. Nie twierdzę, że wyposażano tak wszystkie, może ktoś zamówił sobie jakąś wersję specjalną. Te były wyposażone we wszystkie możliwe opcje

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dar proszę Cię ja nie dyskutuję z tym co widziałeś czy nie, tylko podaję Nissan zarówno w katalogach, instrukcjach obsługi podaje 3 typy opon do Note:

 

175/65 R15

185/65 R15

185/55 R16

 

tak samo podają katalogi producentów opon. Jeżeli były założone inne opony to znaczy że były one niezgodne ze specyfikacją i zaleceniami producenta. Ale możesz być pewien że na pewno nie był to żaden standard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dar proszę Cię ja nie dyskutuję z tym co widziałeś czy nie, tylko podaję Nissan zarówno w katalogach, instrukcjach obsługi podaje 3 typy opon do Note:

 

175/65 R15

185/65 R15

185/55 R16

 

tak samo podają katalogi producentów opon. Jeżeli były założone inne opony to znaczy że były one niezgodne ze specyfikacją i zaleceniami producenta. Ale możesz być pewien że na pewno nie był to żaden standard.

Pozycja nr 2...185/65/R15 nigdzie się w katalogach już nie pojawia. Mam przed oczyma najnowszy...modele 2011. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie dlaczego nissan zakłada coraz węższe oponki do notka, bo moje doświadczenie roczne z jazdy notkiem 1.6 na oponach 185/65 r15 skłania mnie raczej do założenia szerszych opon, albo pozostaniu przy tym samym rozmiarze opon (tylko lepszej jakości niż fabryczne), ale na pewno nie założyłbym 175. Ale to moje subiektywne wrażenie spowodowane zdecydowanie za małą przyczepnością przy przyspieszaniu i w zakrętach, nissan może ma inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie dlaczego nissan zakłada coraz węższe oponki do notka...

 

Ekologia, ekologia... Zmiejszenie spalania, zmiejszenie emisji, logo Puredrive a reszta mniej ważna. Oto powody przejścia na węższe 175/65/15. Założenie opon takich jak kiedyś - czyli 185/65/15 powoduje wzrost spalania w stosunku do opon 175/65/15 o około 0.5 l/100 km (zależne od stylu jazdy - czasem więcej, czasem mniej). Dlatego zakładają teraz weższe, żeby zmieścić się w limitach emisji. Niestety kosztem trakcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...