Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nowa generacja NC


pedro_01
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na zewnątrz ma się nie zmieniać (tylko panel ma być "szklisty") a kilka szczegółów co nowego "w środku" jak w załączniku (skan jaki dostałem w lipcu 2010)

 

nowa_generacja_NC.pdf

 

edycja po 20 minutach:

spojrzałem z ciekawości: przez pierwsze 20 minut 7 pobrań (poza moim), czyli informacja ciekawa. Ciekawe natomiast, że tak mało na razie informacji oficjalnych w PL (W Anglii już od marca chodziły po mediach szczegóły co nowego w której wersji z modeli produkowanych teraz od września czyli w Qashqai 2011 )

Edytowane przez Pedro_slask
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zewnątrz ma się nie zmieniać (tylko panel ma być "szklisty") a kilka szczegółów co nowego "w środku" jak w załączniku (skan jaki dostałem w lipcu 2010)

 

nowa_generacja_NC.pdf

 

edycja po 20 minutach:

spojrzałem z ciekawości: przez pierwsze 20 minut 7 pobrań (poza moim), czyli informacja ciekawa. Ciekawe natomiast, że tak mało na razie informacji oficjalnych w PL (W Anglii już od marca chodziły po mediach szczegóły co nowego w której wersji z modeli produkowanych teraz od września czyli w Qashqai 2011 )

To dobrze, że coś poprawiają. Szkoda tylko, że brak infromacji o polskim języku w NC.

 

BTW - informacje nie mogą pojawić się zbyt wcześnie bo wtedy każdy noszący się z zamiarem zakupu poczeka te 3 miesiące, a Nissan będzie miał problem z pozbyciem się nieunowocześnionych modeli.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobrze, że coś poprawiają. Szkoda tylko, że brak infromacji o polskim języku w NC.

 

BTW - informacje nie mogą pojawić się zbyt wcześnie bo wtedy każdy noszący się z zamiarem zakupu poczeka te 3 miesiące, a Nissan będzie miał problem z pozbyciem się nieunowocześnionych modeli.

 

brak zmian w wyglądzie --> nowy wygląd panelu przedniego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie nowe funkcje wymienione w załączniku dotyczą softu. Inny przedni panel też nie świadczy o jakiś zupełnie nowych bebechach.

Skoro więc to tylko soft, to ciekawe czy będzie można upgrade'ować nasze NC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie nowe funkcje wymienione w załączniku dotyczą softu. Inny przedni panel też nie świadczy o jakiś zupełnie nowych bebechach.

Skoro więc to tylko soft, to ciekawe czy będzie można upgrade'ować nasze NC?

 

Jak dla mnie największa niedoróba NC i to jeszcze wcale nie trudna do poprawienia, to panel wyboru numeru z telefonu komórkowego.

Zamiast dać porządny pad z dużymi cyframi, to jest standardowa klawiatura przełączona w tryb wprowadzania liczb i 80% ekranu jest zmarnowane.

 

A oni dopisują pasek postępu do następnego manewru ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ktoś wie ile kosztuje taki NC i czy można zmienić takie standardowe radio z qq na NC.

 

Jak dla mnie lepiej wyglądają dedykowane, gdzie np. można też zainstalować chyba lepszą Automapę. Czyli zamienić można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ktoś wie ile kosztuje taki NC i czy można zmienić takie standardowe radio z qq na NC.

Dać się da, dlaczego nie. Co do ceny to kiedyś na allegro był Connect zdaje się za 2500. Na e-bayu czasem można trafić na Connecta za 400 euro, czasem za 500, a raz widziałem nawet za 300.

 

Co do samej zamiany zwykłego radia na connecta to sprawa nie jest już tak banalnie prosta bo z tego co pamiętam jakaś część systemu zwanego Connectwem znajduje się pod siedzeniem kierowcy (tutaj mogą wypowiedzieć się użytkownicy QQ z Connectem fabrycznym, czy pod siedzeniem kierowcy jest jakaś skrzyneczka czy nie).

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dać się da, dlaczego nie. Co do ceny to kiedyś na allegro był Connect zdaje się za 2500. Na e-bayu czasem można trafić na Connecta za 400 euro, czasem za 500, a raz widziałem nawet za 300.

 

Co do samej zamiany zwykłego radia na connecta to sprawa nie jest już tak banalnie prosta bo z tego co pamiętam jakaś część systemu zwanego Connectwem znajduje się pod siedzeniem kierowcy (tutaj mogą wypowiedzieć się użytkownicy QQ z Connectem fabrycznym, czy pod siedzeniem kierowcy jest jakaś skrzyneczka czy nie).

Pod siedzeniem kierowcy zauważyłam jakiś element- jakby wiązka przewodów. Sama się zastanawiałam co to za ustrojstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie bardzo jest możliwość zmiany - kiedyś się pytałem w nissanie. W samochodzie musi być jeszcze gdzieś zainstalowana antena do GPS'a, a to chyba jest dość skomplikowane.

W przypadku poprzedniej nawigacji - z ekranem na szczycie deski rozdzielczej - antena od GPSu była w okolicach górnego nawiewu, pod środkowym panelem, za ekranem. Jeśli nadal tam właśnie się ją umieszcza to całkiem możliwe, że montaż we własny zakresie nie będzie problemem.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trzeba gdzieś napęd do płyty z nawigacją umieścić jeśli mówimy o tej poprzedniej nawigacji. Nie wiem, czy gra jest warta świeczki.

Nie, miałem na myśli sytuację, w której antena od Connecta jest w tym samym miejscu co ta w starej nawigacji. Fakt, że montaż starej nawigacji to kłopotliwa sprawa bo jej napęd był pod siedzeniem kierowcy, a poza tym np. przyciski na kierownicy miały nieco inne funkcje.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wszystko jasne, NC jest drogi i kłopotliwy w zamontowaniu. A może ktoś jeszcze napisać jak jest z wyjściem na głośniki, czy ma więcej mocy niż zwykłe radyjko montowane w kaszkach?

Co do tych dedykowanych to podchodzę sceptycznie bo to przyciski przy kierownicy nie działają i same radyjka to uważane są za awaryjne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brak zmian w wyglądzie --> nowy wygląd panelu przedniego :)

 

Właśnie się dowiedziałem że mieli na myśli nowy szklisty panel w wersji Acenta. ;-) Nissan Connect zostaje bez zmian sprzętowych jedynie oprogramowanie. Nissan nie planuje akcji aktualizacji starszych wersji. Może uda się samodzielnie, trzeba będzie śledzić fora nasze i angielskie. Ja odbieram w październiku ale jeszcze Euro 4. :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się dowiedziałem że mieli na myśli nowy szklisty panel w wersji Acenta. ;-) Nissan Connect zostaje bez zmian sprzętowych jedynie oprogramowanie. Nissan nie planuje akcji aktualizacji starszych wersji. Może uda się samodzielnie, trzeba będzie śledzić fora nasze i angielskie. Ja odbieram w październiku ale jeszcze Euro 4. :-(

 

To się ciesz, że Euro4 a nie 5. Piątka nie jest już tak dynamiczna w trakcie jazdy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się ciesz, że Euro4 a nie 5. Piątka nie jest już tak dynamiczna w trakcie jazdy...

 

To wiedza czy przypuszczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się ciesz, że Euro4 a nie 5. Piątka nie jest już tak dynamiczna w trakcie jazdy...

EURO-5 z silnikiem 1,5 dCi traci dynamiczność dzięki PDF, a EURO-5 z 1,6 benzyna odwrotnie. http://www.automobilesreview.com/auto-news/2011-nissan-qashqai-ntec-available-order/24922/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EURO-5 z silnikiem 1,5 dCi traci dynamiczność dzięki PDF, a EURO-5 z 1,6 benzyna odwrotnie. http://www.automobil...le-order/24922/

 

 

NIe rozumiem, jak może tracic dynamiczność jak jest zwiększona moc silnika ze 106 KM do 110 KM: "The diesel line-up is updated with latest diesel particulate filter technology, which comes in addition of DPF to the 1.5 litre dCi engine. In numbers, the power is increased from 106PS to 110PS." ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe rozumiem, jak może tracic dynamiczność jak jest zwiększona moc silnika ze 106 KM do 110 KM: "The diesel line-up is updated with latest diesel particulate filter technology, which comes in addition of DPF to the 1.5 litre dCi engine. In numbers, the power is increased from 106PS to 110PS." ?????

Miałem na myśli, jeżeli zlikwidować DPS to moc silnika będzie zwiększona, a EURO-5 silnik 1,6 benzyna ma większą moc do porównania EURO-4 silnik 1,6 benzyna. Dla tego uważam że EURO-5 lepsze od EURO-4 z silnikiem benzynowym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli, jeżeli zlikwidować DPS to moc silnika będzie zwiększona, a EURO-5 silnik 1,6 benzyna ma większą moc do porównania EURO-4 silnik 1,6 benzyna. Dla tego uważam że EURO-5 lepsze od EURO-4 z silnikiem benzynowym.

 

Tak dla wyjaśnienia niejasności:

Euro-5 to bardziej oczyszczone spaliny przy wylocie, prawda...

tak więc jak zapewne każdy wie im czystsze spaliny tym dłuższy czas oczyszczania / wypalania spalin a co za tym idzie i inna konstrukcja katalizatora lub katalizatorów w zależności od auta... i w rezultacie większe opory przy przepływie spalin i oczywiste straty mocy...

Podsumowując:

Czy jest lepsze Euro-5 , oczywiście jest ale tylko jeżeli mówimy o ekologii...

Różnica w mocy i momencie obrotowym pomiędzy Euro-5 a Euro-4 jest znikoma, a zmiany dotyczące oczyszcznia spalin znaczne, tak więc jak już ktoś napisał powyżej ( potwierdzone jazdami ) auta z Euro-5 są mniej dynamiczne bo taka jest fizyka...

Oczywistym jest też to że gdybyśmy zmontowali do naszych QQ katalizatory spełniające normy poniżej Euro-4 to w naszych autach jeszcze bardziej poprawiłaby się dynamika, ale to jest oczywiście oczywiste :)

Edytowane przez tomi-ei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoria Kolegi jest oczywistą oczywistością i dlatego oczywistym jest, iż jest oczywista w swej oczywistości. :)

 

jak widzicie i kolega jest za oczywistą oczywistością popierając powyższe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...