Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nowa generacja NC


pedro_01
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zdaję mi się że w Polsce niema posiadaczy EURO-5.

Pewnie, że nie ma bo produkcja modelu 2011 Euro 5 ruszyła od września. Ci co odbierają od października/listopada mogą liczyć na nowy model o ile w zamówieniu było Euro 5. Myślę, że nabywcy modeli listopadowych w 100% będą już mieli Euro 5, chyba, że nie chce się komuś czekać i weźmie gotowca z tzw. stoku dealerskiego (pokazowe, lub zapasy Euro 4). Dzisiaj są dostępne taki modele jeszcze ze starą linią zderzaków i lamp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że nie ma bo produkcja modelu 2011 Euro 5 ruszyła od września. Ci co odbierają od października/listopada mogą liczyć na nowy model o ile w zamówieniu było Euro 5. Myślę, że nabywcy modeli listopadowych w 100% będą już mieli Euro 5, chyba, że nie chce się komuś czekać i weźmie gotowca z tzw. stoku dealerskiego (pokazowe, lub zapasy Euro 4). Dzisiaj są dostępne taki modele jeszcze ze starą linią zderzaków i lamp.

A już są tacy że mają doświadczenie z jazdy EURO-5. Jak to możliwe….?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak od małej iskierki temat się rozkręca :) robi sie ciekawie :D

Dokładnie-temat dotyczy nowego Nissan Conecta :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla wyjaśnienia niejasności:

Euro-5 to bardziej oczyszczone spaliny przy wylocie, prawda...

tak więc jak zapewne każdy wie im czystsze spaliny tym dłuższy czas oczyszczania / wypalania spalin a co za tym idzie i inna konstrukcja katalizatora lub katalizatorów w zależności od auta... i w rezultacie większe opory przy przepływie spalin i oczywiste straty mocy...

Podsumowując:

Czy jest lepsze Euro-5 , oczywiście jest ale tylko jeżeli mówimy o ekologii...

Różnica w mocy i momencie obrotowym pomiędzy Euro-5 a Euro-4 jest znikoma, a zmiany dotyczące oczyszcznia spalin znaczne, tak więc jak już ktoś napisał powyżej ( potwierdzone jazdami ) auta z Euro-5 są mniej dynamiczne bo taka jest fizyka...

Oczywistym jest też to że gdybyśmy zmontowali do naszych QQ katalizatory spełniające normy poniżej Euro-4 to w naszych autach jeszcze bardziej poprawiłaby się dynamika, ale to jest oczywiście oczywiste :)

To się znaczy, że EURO - 5 silnik 1,6 moc 117km/158Nm wyssane z palca i podane tu: http://www.automobil...le-order/24922/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się znaczy, że EURO - 5 silnik 1,6 moc 117km/158Nm wyssane z palca i podane tu: http://www.automobil...le-order/24922/

 

a to ciekawostka bo Nissan Polska podaje 116KM/158Nm dla 1,6 Euro-5

 

co do większej mocy i momentu obrotowego to ok zgadzam się są ciutkę większe, ale tak jak napisałem powyżej różnica jest znikoma w porównaniu ze zmianami jakie zapewne zaszły w układzie wydechowym, żeby wycisnąć normę Euro-5

( zaznaczam dla oburzonych czyli potencjalnych / przyszłych właścicieli aut z Euro-5 , że to jest moje zdanie i każdy kto tylko zechce może sie z nim nie zgodzić, ale jak widzę to jest nie tylko moje zdanie :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to ciekawostka bo Nissan Polska podaje 116KM/158Nm dla 1,6 Euro-5

 

co do większej mocy i momentu obrotowego to ok zgadzam się są ciutkę większe, ale tak jak napisałem powyżej różnica jest znikoma w porównaniu ze zmianami jakie zapewne zaszły w układzie wydechowym, żeby wycisnąć normę Euro-5

( zaznaczam dla oburzonych czyli potencjalnych / przyszłych właścicieli aut z Euro-5 , że to jest moje zdanie i każdy kto tylko zechce może sie z nim nie zgodzić, ale jak widzę to jest nie tylko moje zdanie :D )

EURO-5 zużycie paliwa cykl mieszany 6.1 lit/100km, EURO-4 ma 6.6 lit/100km. Morał - mniej pali, mniej spalin- to też fizyka. I aby tak było!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EURO-5 zużycie paliwa cykl mieszany 6.1 lit/100km, EURO-4 ma 6.6 lit/100km. Morał - mniej pali, mniej spalin- to też fizyka. I aby tak było!!!

 

a to dobre, masz rację nie zauważyłem tego wcześniej, faktycznie producent tak podaje na swojej stronie...

 

i to by potwierdzało gorszą dynamikę dla aut z Euro5:

ponieważ ograniczenie zużycia paliwa w tym samym silniku to faktycznie mniej spalin, ale i też mniejsza energia która w postaci paliwa podawana jest do cylindrów, a co za tym idzie mniejsza energia = mniejsza dynamika, i to by potwierdzało powyższe niejasności i faktycznie to jest fizyka!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to dobre, masz rację nie zauważyłem tego wcześniej, faktycznie producent tak podaje na swojej stronie...

 

i to by potwierdzało gorszą dynamikę dla aut z Euro5:

ponieważ ograniczenie zużycia paliwa w tym samym silniku to faktycznie mniej spalin, ale i też mniejsza energia która w postaci paliwa podawana jest do cylindrów, a co za tym idzie mniejsza energia = mniejsza dynamika, i to by potwierdzało powyższe niejasności i faktycznie to jest fizyka!!!

Nie dopuszczasz zmiany w silniku? Myślę konstruktorzy nie od tego żeby przez obcięcie mocy - ulepszą wydech spalin. Nie jest to prestiżem i celem firmy.To jest bardzo łatwa droga straty miłośników Qashgai. Wtedy - nie pomoże i fizyka!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odświeżam wątek i zawracam go na właściwy temat.

 

Czy ktoś może ma już NC w wersji z auta Euro 5?

Jeżeli tak to może podzieli się spostrzeżeniami.

najbardziej nurtuje mnie to "LCN US style destination" :D wymienione na skanie z pierwszej strony.

 

Ja odebrałem dzisiaj QQłkę i mam NC z mapą 2010 v8 ale to nie jest to co ma być z Euro 5.

Co ciekawsze instrukcję dostałem drukowaną w sierpniu i najwyraźniej jest uniwersalna do obu wariantów.

 

Chyba pora iść spać ale taki jestem nakręcony po powrocie z Zabrza nowym autkiem... :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobaczę co będzie wstawione u mnie, moj ma przyjechać 2 listopada na plac wiec mysle ze gdzies do piatku go ogladnę to powiem co i jak i zdjęcia zrobię jak się uda :) przynajmniej wiem jedno ze o mape mogę być troche spokojniejszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy może w nowym NC mp4 bedzie czytrało radyjko? Pewno mażenie ściętej głowy ale fajnie by było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...