Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Co i kiedy (przy jakim przebiegu) wymieniono na gwarancji


Gość QQ_I-WAY
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@seburaj: mam nadzieję że nie mówisz tego z ironią  ;) 

A tak poważnie to gdybyście powiedzieli swoim znajomym (rodzinie), że macie samochód na sprzedaż. Ma tylko 3 lata, przebieg 60 tys. km, wymieniono 15 rzeczy na gwarancji ale poza tym (!) nic się nie dzieje to jaka byłaby ich mina ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma obecnie samochodów w których w okresie gwarancji nic się nie przytrafia. Trzeba wziać pod uwagę, że w każdym samochodzie sziedzi inny kierowca z innym stylem jazdy jeżdżący po innych/różnych drogach. Mam wielu znajomych jeżdżących różnymi markami. Bez względu na markę, usterki się trafiają. Nie ma co się nakręcać - zwłaszcza, że w tym wątku typu "narzekającego" mamy raptem 30 postów w tym wiele "drobiazgowych".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,6 benzyna, z 2009r, 91 tys przebiegu

- 20 tys amortyzatory tył

- dopiero przy 70 tys wymiana klocki hamulcowe przód (przy jakim przebiegu wymieniacie tarcze?)

- 70 tys łączniki stabilizatora przód

- akcja wymiany pompy paliwa (teraz mam problem chyba z uszczelką przy pompie – cieknie przy tankowaniu do pełna, wybiorę się z tym do ASO)

- 90 tys akumulator (miał ok. 20 % sprawności)

- 90 tys wymiana świec NGK Platinum (nie sprawiały problemów,  ale takie jest zalecenie producenta przy tym przebiegu)

- standardowo filtry i olej

 

(zgłaszane był trzeszczenie przy szybie - dalej występuje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerażająca jest zawartość tego wątku :-/

 

 

mam drugie auto młodsze innej marki  z którym wbrew pozorom klopotow jest wiecej ;)

  starsze auta były trwalsze - no ale to było kiedys :) i tak dobrze ze QQ jest tani w obsłudze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma "przebiegu" po którym wymienia się tarcze... wymienia się je po osiągnięciu granicznej (minimalnej) grubości - zakładając, że pytasz o PRZEDNIE - jest to 24 mm

 

dzięki, tochę nieprecyzyjne sie wyraziłem - chodziło mi o przykładowe przebiegi jakie wytrzymały wasze tarcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po drugim przeglądzie 53ktm. wszystko w autku jest ok, poza kierunkowskazami (temat poruszany na forum)

Za drugi przegląd zapłaciłem 1200zł ale, -filtr przeciwpyłkowy wymieniony, mechanik w ciągu 10min wyjął (może nawet krócej) filtr i pokazał  mi go -nadawał się do wymiany-, aby wyjąć filtr przeciwpyłkowy w naszych QQ należy wykręcić pedał przyśpieszenia i hamulca, ile czasu na to potrzeba, czy nie zostałem nabity w butelkę, nie chce mi się tego sprawdzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 mechanik w ciągu 10min wyjął (może nawet krócej) filtr i pokazał  mi go -nadawał się do wymiany-, aby wyjąć filtr przeciwpyłkowy w naszych QQ należy wykręcić pedał przyśpieszenia i hamulca

 

nieprawda, nieprawda - po trzykroć nieprawda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją sugestią jest jakie czynności należy wykonać przy wymianie filtra przeciwpyłkowego (klimatyzacji)

Filtr przeciwpyłkowy znajduje się po prawej stronie od pedału gazu, bardzo proszę powiedz mi jak go wymontować (szybko) bo nie daje rady.

 

W lekturze:

Nissan_Qashqai_Tech_Manual.

pisze wyrażnie jak wymienić filtr przeciwpyłkowy, chyba że mamy inne samochody

 

ON-VEHICLE MAINTENANCE > [AUTOMATIC AIR CONDITIONER]
AIR CONDITIONER FILTER
6. Remove accelerator pedal assembly (LHD). Refer to ACC-3, "Removal and Installation".
7. Remove clutch and brake pedal assembly (LHD). Refer to CL-9, "Removal and Installation" (Clutch
pedal), BR-17, "Removal and Installation" (Brake pedal for LHD), BR-64, "Removal and Installation"
(Brake pedal for RHD).
8. Remove filter cover (1) then remove air conditioner filter (2).
INSTALLATION
Installation is basically the reverse order of removal.
Replacement INFOID:0000000001182995
Replace air conditioner filter.
Refer to MA-9, "Periodic Maintenance".
When replacing filter, affix a caution label inside the glove box.

 

Nieudolnie Tłumaczone

ON-Serwis pojazdów> [AUTOMATYCZNA KLIMATYZACJA]
FILTR KLIMATYZACJI
6. Wyjmij zespół pedału przyspieszenia (LHD). Patrz ACC-3, "Demontaż i montaż".
7. Usuń pedał sprzęgła i hamulca zespół (LHD). Patrz CL-9, "Demontaż i montaż" (Clutch
pedal), BR-17, "Demontaż i montaż" (Pedał hamulca dla LHD), BR-64, "Demontaż i montaż"
(Pedał hamulca dla RHD).
8. Zdejmij pokrywę filtra (1), a następnie usunąć Klimatyzator filtr (2).
INSTALACJA
Instalacja jest w zasadzie odwrotnej do demontażu.
INFOID Zamiennik: 0000000001182995
Wymienić filtr klimatyzacji.
Patrz MA-9, "Okresowa konserwacja".
Przy wymianie filtra, umieścić tabliczkę ostrożnie wewnątrz schowku.
Edytowane przez Lehos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj lehos, lehos...

zamiast tej roszczeniowej postawy - "szybko, szybko  proszę" - może warto powertować forum ?? (o ile nie chce się pokombinować w niegodnej pozycji, z wypiętym tyłkiem i głową obok, pardon, pedałów ?)

 

:-D

 

ułatwię Ci...

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/71746-wymiana-filtra-kabinowego/?hl=%2Bfiltr+%2Bwymiana

 

kopalnia wiedzy, nieprawdaż ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podniecajmy się co i kiedy wymieniono.

QQ nie jest ani gorszy ,ani lepszy od innych marek.

Po prostu to wyrób naszych czasów - ma jeżdzić kilka lat w miarę bezproblemowo , a potem wymiana na nowy- przecież producenci muszą z czegoś żyć!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie podniecajmy się co i kiedy wymieniono.

QQ nie jest ani gorszy ,ani lepszy od innych marek.

Po prostu to wyrób naszych czasów - ma jeżdzić kilka lat w miarę bezproblemowo , a potem wymiana na nowy- przecież producenci muszą z czegoś żyć!

 

Nie chodzi o to żeby się podniecać tylko wymienić doświadczeniami .

Może komuś akurat przyda się wiedza na temat standardowych napraw w QQ.

Edytowane przez tom747
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...