Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

200 km/h 1,4 16 V ;]


Gość Vaiu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wczoraj wkoncu sprawdzilismy mojego nissanka 200km/h na liczniku na 215/40R16 kolach trzyma sie jak przyklejony a jak u was jest z nissankiem ?

 

 

Jasne :wink:

 

Po takiej zmianie ogumienia, to jedyne z czym się zgodzę, to że trzyma się drogi jak przyklejony.

 

Prędkościomierzem za bardzo bym się nie sugerował.

 

pzdr.

Bzyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość primeraW10

co sie dziwice??? ja tam jestem w stanie uwierzyc ze licznikowo tyle wyszlo. po pierwsze ze liczniki klamia, po drugie ze trzeba by przeliczyc srednice standardowych kol i tych co mial zalozone i po trzecie pewnie jechal na ruskim paliwie o niebo lepszym od naszych cudownych v-powerow czy innych wynalazkow pomieszanych ze wszystkim mozliwym

z reszta sam jechalem civikiem'91 1.4 2 gazniki na A4 190 licznikowe i do 200 by doszla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciejka_sz
wczoraj wkoncu sprawdzilismy mojego nissanka 200km/h na liczniku na 215/40R16 kolach trzyma sie jak przyklejony a jak u was jest z nissankiem ?

 

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Chlopie.... bajeczki i to nie wiem czy niemowlaki dalyby rade w to uwierzyc... ja wyciagnalem max 190km/h ze swojego 1,6 16V GTi i to na 195-ach oponach... i musialem niezle go bujac zeby tyle poszedl.

1,4 w zyciu nie pojdzie 200km/h chyba ze jest silnik tak podkrecony ze ma 200kM pod maska :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z reszta sam jechalem civikiem'91 1.4 2 gazniki na A4 190 licznikowe i do 200 by doszla

 

No tylko, że ten civic to trochę z innej bajki niż sunny 1.4

 

Generalnie civic'i lepiej sie bujają od sunny. Wyjątek stanowi GTi-R , ale to już jest rajdówka i nie ma odpowiednika w civic'u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciejka_sz
Generalnie civic'i lepiej sie bujają od sunny. Wyjątek stanowi GTi-R , ale to już jest rajdówka i nie ma odpowiednika w civic'u.

 

Civiki maja inne przlozenia "szybsze" i przez to sa zrywniejsze a do tego maja inna bude (bardziej areodynamiczna) i na dodatek maja nizszy srodek ciezkosci co znacznie poprawia przyczepnosc i "przybijanie" do podloza calego pojazdu... przez to maja lepsze osiagi niz suniaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w stanie uwierzyć że na liczniku było 200km/h. Jak miałem Sunny 1,4 16V z 94r na standardowych oponach, to ojciec w niemczech jechał 190 i mówił że do 200 by doszedł. Ale czy rzeczywista prędkośc była w okolicach 200 to nie wiem ale nie sądzę żeby aż tak bardzo liczniki przekłamywały.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maciek78

Ja ze swoim sunniakiem (standardowy niemiecki 1.4) wyciągnąłem 160 kmh. Więcej już raczej bym nie dał rady, może do 170 bym dobił. Ale zaczął się już cały trząść i odpuściłem. Generalnie do 140 bez problemu się rozpędza, potem zaczynają się schodki. Tak jest u mnie 8)

 

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na obwodnicy w bialobrzegach na standartowym ogumieniu wycisnalem ze swojej NySy 1,4 16V 95`(MPI) 175 (na liczniku) i mysle ze jeszcze by sie bujnal deczko ale sobie odpuscilem. 8)

A co do osiagu 200km/h.....mysle ze moze i licznik tyle wskazywal ale co do rzeczywistej predkosci to bym nie dal wiary ze bylo 200. Moze po modyfikacjach ale nie na seryjnym silniku.

pozdr

zicoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michalll
wczoraj wkoncu sprawdzilismy mojego nissanka 200km/h na liczniku na 215/40R16 kolach trzyma sie jak przyklejony a jak u was jest z nissankiem ?

 

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Chlopie.... bajeczki i to nie wiem czy niemowlaki dalyby rade w to uwierzyc... ja wyciagnalem max 190km/h ze swojego 1,6 16V GTi i to na 195-ach oponach... i musialem niezle go bujac zeby tyle poszedl.

1,4 w zyciu nie pojdzie 200km/h chyba ze jest silnik tak podkrecony ze ma 200kM pod maska :roll:

 

to bardzo zajechane masz to gti. albo z gti masz tylko naklejke.

ja swoim na trzynastkach jechalem obwodnica radzymina 190 km/h (1,4 16V 94rok).

z kolei moj kolega mial takiego samego tylko, ze na gazniku (92 rok) i w 5 osob jechalismy 200 km/h tez na kolach 13 cali. tylko ten mial jakis tam wydech, 2 strumienice, filtr stozkowy i takie tam tanie przerobki.

 

chociaz co prawda, ze tamten na 16" pojechal 200 km/h to i mi ciezko uwierzyc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michalll

a czemu tak sadzisz? kilka osob twierdzi, ze tyle jechalo wiec o czyms to swiadczy. ja co do swojego jestem pewien, ze wskazuje poprawnie! i jechalem niecale 190 km/h. za tego z gaznikiem nie dam sobie reki uciac. mial napewno zmienione zegary na wersje z obrotomierzem ale nie wiem czy to moze miec jakis wplyw na wskazania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawo jazdy mam już pare ładnych lat Nie jednym autkiem jeżdziłem. Tylko Alfą 145 z silnikiem 1400 rzeczywiście udało mi się przekroczyć 200 co niestety zostało udokumentowane na policyjnym radarze.

Że saniak 1400 doszedł do 200 i to z 5 pasażerami na pokładzie nie uwierzę. Właściciele aut lubią przesadzać z możliwościami swoich samochodów a to że palą prawie jak perpetum mobile albo że osiągami dorównują F1 ;)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciejka_sz
to bardzo zajechane masz to gti. albo z gti masz tylko naklejke.

ja swoim na trzynastkach jechalem obwodnica radzymina 190 km/h (1,4 16V 94rok).

z kolei moj kolega mial takiego samego tylko, ze na gazniku (92 rok) i w 5 osob jechalismy 200 km/h tez na kolach 13 cali. tylko ten mial jakis tam wydech, 2 strumienice, filtr stozkowy i takie tam tanie przerobki.

 

chociaz co prawda, ze tamten na 16" pojechal 200 km/h to i mi ciezko uwierzyc...

 

No w istocie... rzeczywisce mam bardzo zajechane to swoje GTi tylko wszyskie N14 z silnikami 1,4 zostaja jakos w tyle... ciekawe nie? A to ze jedzie tylko 190km/h jest normalne bo ma tak zestopniowana skrzynie biegow. W samochodzie nie liczy sie predkosc max tylko przyspieszenie... mnie zreszta predkosc max powiewa bo wieszosc naszych drog w PL nie nadaje sie do rozwijania "kosmicznych" predkosci. Nie to jest najwazniejsze dla mnie w tym samochodzie. Dla mnie liczy sie kult i to ze samochod jest ponad standartowy. Pytasz co to znaczy? Juz ci odpowiadam.. jest to nic innego jak zwykla buda N13 pod maska ktorej drzemie 110kM, ktore wprawione w odpowiednie obroty powoduje to ze kola pojazdu odjezdzaja z wielkim hukiem.

 

PS: Sorry ale nie jestem w stanie uwierzyc ze N14 z silnikiem 1,4 pojdzie 200km/h w dodatku z 5cioma osobami na pokladzie i (!) na oponach 215.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, ja swoim N14 GTi jak byl jeszcze standartowy to w dwie osoby dochodzilem do 210 i dalej juz bardzo powoli sie rozpedzal tak ze prawie w ogole. Na felgach 15. Dlatego ciezko mi wyobrazic sobie N14 1.4 ktory ma 1/3 miej koni od mojego i za***rdala 200km/h z piecioma osobami na pokladzie i na tak szerokich walcach!! Ja mam 195 tak BTW. Wiec... 200km/h w takim N14 jak najbardziej, ale chyba jak sie go zrzuci z wysokiej skarpy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Xzandafer

Ja swoim N14, który cyka na 102 dałem radę z kumplem pojechać 190 km/h ...ALEEE... Z za***iście stromej góry, hehehe. :lol: Także osobiście nie wieżę żeby pojechał 200km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michalll

ale o kim tak naprawde mowicie??? ja nie napisalem, ze na kolach szer. 215. jest wyraznie napisane 13 cali. czyli szerokosc 175.

i tak jak pisze, nie jestem na 100 % pewien poprawnosci wskazan. Za to swojego jestem pewien. Mam silnik 1,4 75 km i jechalem 190 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu musze poprzec michalll`a.

Bo tak jak jush wczesniej napisalem swojego sedana rozbujalem do prawie 180km/h i to ver.75KM.

Biorac pod uwage ze gbybym nie mial tych wszystkich pieprzonych niemieckich blokad oraz dobrze zrobiona geometrie to mysle ze byla by szansa wydoic 200 z silnika 1,4 na wielowtrysku rzecz jasna.

pozdr

zicoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez w to nie wierze, ja swoim doszedlem do 190km/h, a mam troche zmian w nim zrobionych, w sumie kosmetyczne ale zawsze lepiej niz seria (opis ) wiec w te 200km/h no chyba ze nagle mu predkosciomierz walnal i tyle poprostu pokazal przeciez moglo tak byc, a w istocie jechal 180 czy 170 w prawdziwe 200km/h nie wierze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odp. w/g wskazan kalkulatorow po zmianie ogumienia wskaznik powinien wynosic 0 co jest jednak nie prawda rozpedzilem go na seryjnych r13 i stwierdzam ze pow 150 km/h na oponach 215/40R16 ma przeklamanie ok 9% wiec nei ma co wierzyc przelicznikom na R13 moglbym dojsc do 180 max wiec i na tych oponach tyle bylo lecz na liczniku 200 pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie 5 osób + przepasc i z...sty żagiel i nawet 230 ,,poleci" :lol:

 

A tak na poważnie to na autobanie sam w aucie na prostej 180 leciałem 1.4 16Vmiałem kilka kazdym z niemiec wracałem na kołach wiec mam porównanie 170 dało sie jchac bez problemu tylko buda troszke latala i drzala już ale 1.6 16V(sedan) 180 bez problemu najmniejszego poleciał przebieg 165tyś km i 200-ówki by poszedł(tak mi sie wydaje bo pewnie te 180 juz bylo zawrotna v jak na te auto) Ale tam autostrady są troche inne niz drogi u nas do niemiec zawsze jeżdze Ficikiem Uno mojej Ani i w 2-3 osoby 140-150 non stop lecimy jak górka to 100-120 uno ma 3 latka 51tys i pojemność0.9

p.s 1.4 ma seryjnie 13'' a 1.6 14''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i jestem osłabiony!

200 i 190 na godzinę furkami, które mają po 75-90 km i tonę wagi :? .

Chyba z żaglem na dachu albo z mega urwiska po 5 min. rozbiegu :D .

Poza tym - większość liczników samoch. mocno zawyża prędkości. Jak lecisz samoch. z pedałem gazu w podłodze i masz na blacie 200 to na 99 proc. możesz być pewien, że będzię około 180.

P.S.

Ostatnio jak jechałem do Marignane (Marsylia), to pognałem Omegę 3.0 V6 do 220/h na maxa (według licznika).

To co pokazuje licznik -zawsze z przymrużeniem oka - POLICJANT ZAWSZE PRAWDĘ CI POWIE :lol: (chłopaki radaraki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...