Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

200 km/h 1,4 16 V ;]


Gość Vaiu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość michalll

a skad ta pewnosc, ze liczink przeklamuje??? czym to jest poparte??

tak samo ja moge uparcie twierdzic, ze nie przeklamuje. jechalem niecale 190 km/h. pewnie gdzies 187 i nie widze w tym nic nadzwyczajnego.

Jezeli komus nie moze sie rozbujac powyzej 160 niech nie pisze, ze 190 jest niemozliwe .

obrotomierz tez oszukuje? jak masz 5 tys obrotow to w rzeczywistosci sa 4 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli do auta zalozy sie inne koła niz te standardowa np zamiast13'' da sie wieksze to na pewno predkosciomierz jak i licznik km bedezie klamal a obrotomierz dziala troszke na innej zasadzie jest inaczej podłączony itd.te 200paki sa mozliwe jezeli bylo z górki parenasie ladnych km i zamiast standardowych 13-stek mial 15 to jak go pociagnol silnikiem do 160 to potem na luzie nabralby tepa ja uniakiem jak jechalismy na Frankfurt to na pewnym odcinku z gorki jechalism V max180 jak ale tak trzeslo ze zwolnilem bo pierwszy lepszy zakret i bysmy polecieli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość elcoruso
jezeli do auta zalozy sie inne koła niz te standardowa np zamiast13'' da sie wieksze to na pewno predkosciomierz jak i licznik km bedezie klamal

Nie koniecznie, jeżeli zmieni sie średnica kola to tak, a jeżeli sie nie zmieni to nie ma prawa licznik klamać. W opisywanym tutaj przypadku (chodzi o te felgi 16"...) patrzylem na kalkulator i zakladająć, ze seryjnie ten Suniak mial opony 175/65/13 to średnica sie prawie nie zmienila!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczniki w większości aut przekłamują. Poszukajcie archiwalne numery auto świata - były tam przeprowadzone testy kilkudziesięciu aut...i większość zawyżała.

Moje auto pędzi po długim rozbiegu 190 km/h na prostej a mam 90 KM pod maską.

Nie irytujcie się tak!!! - dobrze byłoby, gdyby większość osób podchodziła z dystansem do tych fenomenalnych osiągów, zdecydowanie lepszych w większości od danych fabrycznych o jakieś 20 km/h :D .

Tak naprawdę wystarczy założyć koła o średnicy inna jak fabryczna i już będzie zonk ze wskazaniami.

Pozdrowienia dla wszystkich pędzących 200/h z 75KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciejka_sz
tak tylko ze przy wiekszej srednicy kół to te marne 1.4 miesiac go rozpedza do tych 200

Bardziej szerokosci opony niz srednicy.... szersza opona = wieksza przyczepnosc = wieksze opory toczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szerokość opon?

Na przyczepność szerokość opon nie ma najmniejszego wpływu-fizyka :lol:

Ma wplyw cisnienie wywierane na podłoze.Im wieksze cisnienie tym mniejsza przyczepność!

Przy wiekszych szrokościach opon mozliwe jest uzyskanie jak najnizszego ich profilu a co za tym idzie wiekszego cisnienia wywieranego przez opone na podłoże i dalej nie większą ale mniejsza przyczepność.

Dlaczego stosuje sie gumy niskoprofilowe b.szerokie w f1?

dlatego zeby miało lepsza przyczepność?!NIE bo jakby chcieli wieksza przyczepnosć uzyskac to lepikiem by kola smsrowali jak ktoś chce większą przyczepność niech sobie sp€sci powietrze z kół albo zimą jak nie można podjechać po ślizkiej drodze które prędzej podjedzie z dwuch takich samych aut?to na niskoprofilowych szerokich gumach czy ktos na standardowych kołach?

szerokie opony daja lepsze trzymanie przy bocznych poslizgach ale tutaj dzialaja juz inne sily i głone znaczenie ma konstrukcjia i matrjał z którego jest wykonana opona

FIZYKA SIE KŁANIA DRODZY KOLEDZY :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EnDrIu WAWA
a skad ta pewnosc, ze liczink przeklamuje??? czym to jest poparte??

tak samo ja moge uparcie twierdzic, ze nie przeklamuje. jechalem niecale 190 km/h. pewnie gdzies 187 i nie widze w tym nic nadzwyczajnego.

nawet w kodexie drogowym masz napisane, ze licznik (tlumaczac to na polski) ma pokazywac wiecej niz jest w rzeczywistosci.

 

Z reszta kiedys byl test w auto swiecie i liczniki przeklamywaly 10-20%(zalezenie od modelu) a im wieksza byla predkosc to wskazania byly coraz z wiekszym bledem.

 

Ktos pisal, ze wymienial liczniki...oczywiscie, ze moglo sie cos zmieniac, znajomy robil sobie "sportowe" liczniki(biale tlo) i po zakonczeniu roboty okazalo sie, ze jednak cos jest nie tak bo gaz wlaczal mu sie przy 3 000RPM a byl ustawiony na 2500RPM a odciecie przesunelo sie o 500 obr. na minute wg obrotosciomierza.

 

Popieram wiekszosc nie wierze, aby na prostej drodze 1.4 16V osiagnal 200km.h (mam almere z tym islnikiem, wiec wiem jak to chodzi) a na dodatek na 16` i z 6 osobami to 2.0 mialoby pewnie spory problem, skoro Mlody mowil, ze sam lecial 210 i nie bylo to jakies latwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz poprawilem to co bylo zle a domino jak piszesz ze cos jest łachem to sorki ale ty nim chyba jestes.bo po twojej wypowiedzi nic innego nie moge stwierdzic poczytaj troszke przejedz sie na polibude wroclawska do instytutu fizyki i tam ci pomoga w zrozumieniu tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość elcoruso
Ktos pisal, ze wymienial liczniki...oczywiscie, ze moglo sie cos zmieniac, znajomy robil sobie "sportowe" liczniki(biale tlo) i po zakonczeniu roboty okazalo sie, ze jednak cos jest nie tak bo gaz wlaczal mu sie przy 3 000RPM a byl ustawiony na 2500RPM a odciecie przesunelo sie o 500 obr. na minute wg obrotosciomierza

No to w tym wypadku po prostu spierdzielil robote. Zle zalożyl wskazówki. Ja to robilem juz nawet kilka razy i na poczatku efekt mialem ten sam, potem same wskazówki zakladalem dopiero po uruchomieniu silnika (mowa o obrotomierzu, predkościomierz powinien sam sie dostosowac), tak zeby dostosować wskazówke do aktualnych obrótów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Ja w swoim 1.4 mam gaźnik i 175 to dead end

 

Dostajesz złotą koparkę dla górnika wszech czasów poprzedni post był ------------------------Napisano 12 lipiec 2005, 11:41

 

Gratulujemy uratowania tematu z czeluści naszego forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...