Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Opony zimowe


piotr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Można przeliczać, można nie przeliczać. Pisaliśmy na forum wielokrotnie na temat kalkulatora opon i felg. Sprawa jasna, jeśli 15' to 65, a jak 16' to 55. Natomiast szerokość 195 jeszcze ujdzie dla felgi 5,5'. Jednak najlepsze jest zawsze wypośrodkowanie jak pisał ranger czyli 185/65/15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można przeliczać, można nie przeliczać. Pisaliśmy na forum wielokrotnie na temat kalkulatora opon i felg. Sprawa jasna, jeśli 15' to 65, a jak 16' to 55. Natomiast szerokość 195 jeszcze ujdzie dla felgi 5,5'. Jednak najlepsze jest zawsze wypośrodkowanie jak pisał ranger czyli 185/65/15.

 

 

Oczywiście janio.

 

Teraz patrzę już tylko na 185/65 R15.

A kalkulator już sobie dodałem do "ulubionych".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba z tego powodu ,że niektóre z firm rozmiar 185 maja tańszy jak 175,poza tym wygląd (szersza)

No i rozmiar ma znaczenie :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam- niestety w temacie opon jestem "zielony" a mam małe pytania dlaczego nikt nie rozważa zakupu opony zimowej w rozmiarze (fabrycznym) 175/65/15?


  •  

 

Pisaliśmy już o tym. Wybór opon w rozmiarze 175/65/15 jest znacznie mniejszy niż 185/65/15. Dodatkowo opony w rozmiarze 175 są przeważnie droższe niż w bardziej typowym 185. Dodatkowo rozmiar 185/65/15 cieszy się naszym zaufaniem, bo przed wprowadzeniem przez Nissana tzw. "technologii" Puredrive, to właśnie ten rozmiar był rozmiarem "fabrycznym". Mamy więc pewność, że te oponki są jak najbardziej ok dla Note :). W moim odczuciu na takich gumkach Note wygląda też dużo lepiej :).

 

Jak widzę, bardzo trafnie i w sposób bardzo skomasowany podsumował to wszystko Jacko :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co chciałeś powiedzieć Makrofag przez rozmiar fabryczny? Notki wypuszczane na rynek posiadały opony rozmiar 185/65/15, bynajmniej te wcześniejsze. Obecnie wyposażają w rozmiar 175/65/15 oczywiście na feldze stalowej. Więc można uważać, za fabryczne obydwa rozmiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar fabryczny taka informacja pojawia się jak skonfigurujesz samochód w http://www.oponeo.pl/ chociaż po dzisiejszej wizycie i w serwisie i w warsztatach rozmiar 185/65/15 jest polecany bo przy 175 pada stwierdzenie że to opona nietypowa i droższa od 185. Jak na razie chyba się zdecyduję na (wariant dla mnie ekonomiczny):

opona: Barum Polaris 3 185/65 R15

felga: Alcar KFZ 6775

całość za poniżej 400 pln (380-390 pln)

Kiedyś jeździłem na Kleber KRISALP(skoda fabia 14'') i byłem bardzo zadowolony- zarówno długie trasy w zimie jak i po mieście- ale obecnie sprzedawcy odradzają tą oponę bo produkowana na Węgrzech i w związku z tym badziewie wcześniej produkowana we Francji i Polsce i była ok.

Mam jeszcze jedno pytanie: czy śruby jakie są przy alusach będą pasowały do stalowych felg? W warsztacie powiedzieli mi że trzeba kupić nowe a jak zajechałem do sklepu i wykręciłem jedną śrubę (sprzedawca określił, że ma krótki gwint) to powiedzieli że nie trzeba nowych bo te z alausów będą pasowały. Co prawda koszt jednej to 6 PLN ale razy 16 to robi się trochę grosza.

A tak a propo dla osób zainteresowanych Nissan ma promocje na koła do Notes-a koszt zakupu - 1 979,73 PLN/4 sztuki opona Kleber.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój zaprzyjaźniony serwis opon bardzo mi odradzał opony marki Barum. Podobno szybko się zużywają i praktycznie po 1-2 zimach nie nadają się do niczego. Ich własności zimowe też są podobno dość dyskusyjne. Idąc w ten segment doradzono mi Dębicę. Może nie jest prestiżowa, może nie wygląda zbyt ładnie, ale w warunkach naszej polskiej zimy sprawdza się lepiej niż inne opony tego segmentu - czyli budżetowego.

 

Nissan "promocję" na kompletne koła z Kleeberami ma chyba od zawsze. Tyle tylko, że w 2010 roku proponowali mi taki zestaw za 1700 PLN ;).

 

Co do śrub to problem jest raczej w drugą stronę - tz. ze stalówek za bardzo nie pasują do alusów. Tak czy siak śruby są różne. Biorąc pod uwagę, że to inwestycja na dłużej, osobiście nabyłbym komplet do stalówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makrofag nie stosuj śrub ze stalówek do alusów!Inny wymiar stożka! Owszem złapiesz ale później możesz żałować.

Ja zawsze mówię jak Cię stać na lausy to i śróbki też dasz radę kupić ,warto!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pro po śrub. Śruby będą pasowały do alusów i stalowek w opcji z dwoma kompletami kół przy zakupie notka. Pisaliśmy już o tym. W innym przypadku trzeba dokupić śruby. :( Jeszcze link do opon 185/65/15 "do wyboru do koloru" oczywiście zimowe http://motointegrato...a&cf_producent=

Edytowane przez janio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dokupiłem śruby do stalówek, i sie okazało, że te sa prawie takie same jak do alusów. Częśc z gwintem byla minimalnie krótsza (3mm) od tych od alusów. zrobiłem testy i na obu trzyma tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A rozmiar klucza jaki?

19 do stalówek ,17 do alusów. czy jednakowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stożki nie mogą się różnić,a śruby muszą pasować z prostego powodu,mianowicie ze wzgledu na ..stalową obręcz koła dojazdowego.Muszą pasować do niego śruby od alufelg.Ale ze względu na łby ,odwrotnie niekoniecznie.głęboko osadzone śruby w "gniazdach alusów" w które nie wejdzie klucz 19.

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dziś zima mi niestraszna, :icecream: dzisiaj założone: opona: Barum Polaris 3 i felga Alcar całość za 1.560 PLN no i okazało się, że śruby pasują bo felga Alcar to firmowa do :nissan: (zresztą potwierdzałem to w serwisie i mówili że śruby będą pasować)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno to odpowiednik naszej Dębicy, przy czym nasi oponiarze bardziej chwalą w tym segmencie Dębice. Ciężko powiedzieć, czy to lokalny patriotyzm czy wiedza potwierdzona praktyką. Na pewno lepiej mieć takie zimówki - do tego nowe niż kulać się na letnich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiednik,jak najbardziej...ale tylko pod względem przynależności "rasowej" :D

Moim zdaniem Dębica bije na głowę Barum,nie ma porównania.

Miałem okazję jechać w jednakowych warunkach nową Dębicą i nowymi Barumkami,mój komentarz byłby bardzo niekulturalny jeśli miałbym cytować to co w tedy mówiłem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli cudze chwalicie a swojego nie znacie ;). Zawsze mówiłem - i to wilokrotnie, także na tym forum, że w warunkach naszej rodzimej polskiej zimy, Dębice sprawują się bardzo przyzwoicie.

Okazuje się, że mój zaprzyjaźniony warsztat oponiararski nie ściemniał ;):).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle,że polska zima już nie jest taka jak kiedyś - śnieżna i mroźna. Nie wyjeżdżając z dużego miasta można w zasadzie odpuścić sobie ogumienie zimowe i zainwestować w dobry komplet wielosezonówek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaa to jest coś innego,propozycja nowego tematu "Największych przygłupów na drodze " :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za troskę :wave: , ale Koledzy nie zepsuli mi humoru. Każdy stawia sobie jakiś cel ja przy zakupie kół zimowych do Notes-a chciałem zrealizować "rozsądny zakup za rozsądne pieniądze" i wydaje mi się że cel zrealizowałem. Można oczywiście wydać więcej kasy ale po co gdyż:

- testy robione są pod konkretne opony i wskazana opona ma wgrać

- stwierdzenia ogólne że coś jest lepsze a coś gorsze są jak dla mnie zbyt mało precyzyjne bo nigdy nie uda się powtórzyć w warunkach domowych takich samych warunków (warunki drogowe, samochód etc.)

A moje doświadczenia z oponami zimowymi to:

Kleber Krisalp - fajnie sprawuje się na śniegu i błocie pośniegowym gorzej na oblodzonej powierzchni (chociaż która opona dobrze się sprawuje na lodzie chyba tylko z kolcami). Obecnie "oponiaże" twierdzą że po przeniesieniu produkcji na Węgry jakość się pogorszyła (wierzyć nie wierzyć pogadać warto)

Michelin Alipin - fajna na lodzie ale kilkakrotnie nie mogłem wyjechać z kopnego śniegu. Z Klebeerm w tym samym miejscu nie miałem problemów.

Oczywiście wszystkie odczucia są czysto subiektywne no i dwa różne samochody.

Dam znać na przełomie grudzień/styczeń jak się opony sprawują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...