Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Olej w manualnej skrzyni biegów


Gość fdemaire
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Do przelania przez korek wlewu-kontrolny!!

Jeśli zaczyna ciec zakręcamy mamy stan :spoko:  ,ale samochód musi stać na równym terenie  :D

U mnie do skrzyni  wlazło 2.7l razem z Milicjantem oleju i wlewowym zaczął ciec olej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do przelania przez korek wlewu-kontrolny!!

Jeśli zaczyna ciec zakręcamy mamy stan :spoko:  ,ale samochód musi stać na równym terenie  :D

U mnie do skrzyni  wlazło 2.7l razem z Milicjantem oleju i wlewowym zaczął ciec olej .

 

W wielu samochodach tak jest, ale też w niektórych francuskich skrzyniach wlewa się konkretną ilość, dlatego pytam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja w mojej Francuskiej mało żywotnej skrzyni( opinia z serwisu ASO Renault) wlałem konkretną ilość oleju 2.7 razem z milicjantem aby dłużej żyła  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

W moim c4 wlewa się konkretną ilość oleju i tyle też wlałem bo nie ma korka typowego do nalewania i który służył by jako korek kontrolny.

Spuszcza się korkiem z boku skrzyni, a uzupełnia np przez odpowietrznik skrzyni ale to nie forum o francuzach.

Ktoś może potwierdzić rozmiar klucza korka spustu oleju ze skrzyni biegów w Note 1.4 88KM?

Wyżej kolega podaje 11mm ale czy na pewno?

 

Nie mam auta pod ręką i nie mam w związku z tym jak sprawdzić...

W przypadku Nissana Note z 2010r z silnikiem 1.4 88KM benzyna i manualną skrzynią biegów, klucz do korka spustu oleju to kwadrat 8x8mm.

Zalałem olej Ravenol 75W80.

 

http://www.ravenol.pl/oleje-przekladniowe-mtf-professional-line/1954-RAVENOL-MTF-2-SAE-75W-80-1L.html

Edytowane przez analyzer65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
W dniu 25.09.2016 o 22:13, analyzer65 napisał:

O, i to co widać na 3 zdjęciu to nakrętka/śruba plastikowa, którą muszę odkręcić celem nalania świeżego oleju, tak?

 

Wiecie może jaki konkretnie klucz będzie potrzebny do odkręcenia korka spustowego?

Nie wiem jak w noteale w micrze 1.6 korekjest na otwór czworokątny jak końcówka w grzechotce .co najśmieszniejsze nie pasuje żaden z rozmiarów.jest to trochę większy niż najmniejsza grzechotka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...