Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Oświetlenie bagażnika


red
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Lewych? A prawych nie? Hmmmm...na to nie zwróciłem uwagi u mnie. ;) Ale sprawdziłem po jakimś czasie, gdy kufer otwarty, światło samo gasi się...Natomiast radio gra non-stop...prawie półtorej godziny grało więc podejrzewam, że się nigdy nie wyłączy. ;) Oczywiście kluczyk przekręcony w odpowiedniej pozycji. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwieranie którychkolwiek drzwi powoduje świecenie lampek we wnętrzu i w bagażniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne jest tak jak napisałeś. Przyznaję się że pozostałych drzwi/oprócz lewych/nie sprwdziłem. Pozdrawiam. Hichu. :(

 

:rolleyes: Ponowne sprawdzenie, oswietlenie bagażnika zapala sie przy otwarciu każdych drzwi. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

usystematyzujmy ten bałagan :rolleyes: w Note przedliftingowym i specyfikacji Accenta niezależnie od silnika sterowanie elektryczne mają wszystkie szyby, kierowca ma u siebie wszystkie 4 przełączniki plus guzik blokady (możliwość dezaktywacji podnośników poza swoim), pozostałe drzwi pojedyncze. Pasażer z przodu ma podświetlony swój przycisk. kierowca też tylko jeden - do własnej szyby. Przełączniki z tyłu są bez podświetlenia. O ile pamiętam podświetlenie działa tak jak wszystko inne - wtedy kiedy włączone są światła (objętnie: pozycyjne czy mijania) jeśli się mylę, niech mnie ktoś poprawi. Nie wiem jak wygląda sprawa w modelach po liftingu

Chciałeś uporządkować ten bałagan to ja znów naśmiecę :rolleyes:

Otóż mój Note to acenta przed liftingowa wyprodukowana w 2008 r. (fizjonomia jak w Twoim avatarze) a przyciski mam podświetlone jak w wersji po liftingu tzn. przełącznik w przednich drzwiach pasażera nie świeci (chyba że coś "fabrycznie" mam nie teges). Nie świecą również te w tylnych drzwiach (czyli przynajmniej z tyłu był jakiś standard :lol: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tył nie świeci ,a przód owszem,obydwa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przedliftingowych accentach oba przednie powinny świecić, radzę przyjrzeć się dokładnie przełącznikowi pasażera - może to po prostu awaria podświetlenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie (Acenta 2007) przełącznik pasażera świeci, ale podświetlenie jego jest tak delikatne, że trzeba się wpatrywać, żeby to zobaczyć - w mieście, przy oświetlonych ulicach, można tego nie zauważyć - sam myślałem kiedyś, że on nie świeci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przedliftingowych accentach oba przednie powinny świecić, radzę przyjrzeć się dokładnie przełącznikowi pasażera - może to po prostu awaria podświetlenia?

Nie sądzę. Wszystkie przełączniki które są oświetlone mają taką białą hmmm nazwijmy to ikonkę a mój jest cały czarny, dokładnie taki sam jak te z tyłu.

Pewnie brakło przy montażu i założyli to co mieli pod ręką :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie (Acenta 2007) przełącznik pasażera świeci, ale podświetlenie jego jest tak delikatne, że trzeba się wpatrywać, żeby to zobaczyć - w mieście, przy oświetlonych ulicach, można tego nie zauważyć - sam myślałem kiedyś, że on nie świeci.

Zgadza się ,bardzo delikatnie zaakcentowane...Tak jakby oszczędzali na energii :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuszna uwaga - tam gdzie nie ma ikonki szyby nie ma podświetlenia, bo co miałoby podświetlać?

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać gdzieś w 2008 r. postanowiono nie montować podświetlenia. Cóż za oszczędność, no i jednej żarówki mniej więc "eco" :lol:

 

No i samochód zużywa mniej energii... W końcu Pure Drive...

Edytowane przez ranger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i samochód zużywa mniej energii... W końcu Pure Drive...

O przepraszam. Mój to jeszcze ten "brudny" bez logo "Pure Drive" na tylnej klapie.

Ale to wyjaśnia te "oszczędności". Podświetlenie + paski do trójkąta = nowa plakietka na klapę. :D

 

A w kwestii oszczędności, to dodam, że w moim egzemplarzu zaoszczędzono jeszcze na zaczepach do deski i zegarów bo całość trzeszczy, zgrzypi, strzela i wydaje inne dziwne dźwięki. W moim note to poziom starego żuka lub nyski :angry:

Edytowane przez arek_sosnowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to raz gdzieś pisałem...Arek użyj teflonu w aerozolu ale beztłuszczowego!Suchy teflon! i większość z tych trzeszczących elementów ucichnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba już jestem zmęczony...no tak 300km przejechałem w dniu dzisiejszym. ;) Przeczytałem "telefonu w areozolu" i coś mi nie pasowało. ;) Ale ale ale...wszystko się może zdarzyć...Ubrania w spray-u/areozolu już się pojawiły więc kto wie czy branża telekomunikacyjna nie podąży też w tym kierunku. ;) Chyba zaraz pójdę spać... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozbawiaj mnie - ile mocy może zużywać takie podświetlenie? :rolleyes:

 

Wiem, wiem, byłem w tym poście moco sarkastyczny :rofl:. Nie da się wszystkiego zamienić na litery :rolleyes:

Edytowane przez ranger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to raz gdzieś pisałem...Arek użyj teflonu w aerozolu ale beztłuszczowego!Suchy teflon! i większość z tych trzeszczących elementów ucichnie

Teflon jak najbardziej przydał się gdy likwidowałem odgłosy dobiegające z okolic łączenia słupków z deską (miałem z obu stron). Problem jednak w moim przypadku był (był, bo 2 dni temu został rozwiązany :thumbsup: ale szczegóły za chwilę) bardziej złożony. A mianowice poza słupkami miałem problem z podsufitką (straszny rezonans, pomogło wyłożenie gąbką między podsufitką a dachem) oraz najgorsze: klekot przypominający odgłos kostki do gry w plastikowym kubku z okolic konsoli środkowej. To było o tyle dziwne, że potrafiło klekotać ni z tego ni z owego na równej jak stół autostradzie chorwackiej a na naszych wybojach było cicho. A czasami na odwrót. Kolejną dziwną rzeczą było to, że raz klekotało z góry, raz z dołu konsoli środkowej. Pełen obaw (czy dadzą radę wszystko złożyć jak należy. Rozbierano cały przód wnętrza) oddałem auto do ASO. Grzebali przez tydzień (w tym czasie testowałem Swifta) i na początku było ok, ale później problem wrócił choć tylko z górnej części (wymieniono jakąś część w okolicach nagrzewnicy - niestety nie pamiętam co to dokładnie było). Ponownie do ASO z reklamacją i tym razem chłopaki dały radę. Nastała cisza ... tzn nie do końca bo powróciły zgrzypienia z okolic słupków (tefon pójdzie w ruch) i podsufitki (ktoś powyciągał gąbkę) ale to już pikuś.

 

 

Na koniec tej przydługiej wypowiedzi chciałbym podziękować JACKO. Podczas drugiej wizyty wspomniałem o Tobie, że jest taki człek na forum co to sam rozwiązał podobny problem (i przy okazji wiele innych) poprawiając źle dopasowany nawiew. Posłuchano tej podpowiedzi i rzeczywiście to było przyczyną. Tak więc WIELKIE DZIĘKI :wave: . No i polecam ASO w Chorzowie bo to oni się z tym męczyli.

Edytowane przez arek_sosnowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sądzę, że do wyciszania pisków trących o siebie plastików można użyć również silikonu w sprayu - takiego jak np do uszczelek drzwiowych - nie wchodzi w reakcję z plastikiem, nieźle pachnie i nie jest tłusty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dar nie polecaj czegoś czego sam nie stosowałeś! silikon zawsze pozostawi po sobie cienki widoczny(prawie jak tłusty)film! nie stosować do plastiku! przynajmniej w miejscach eksponowanych,nie wiadomo czy rozpuszczalnik zawarty w silikonie nie zacznie degradacji naszego plastiku!Dla tego jedyny i konkretny wydaje mi się teflon beztłuszczowy.Zauważ że prawie zawsze,producenci silikonów do uszczelek,polecają rozprowadzenie go na szmatce a później nanoszenie na uszczelki,lub po prostu w sztyfcie...coś w tym musi być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosowałem kiedyś olej silikonowy - taki min. do konserwacji uszczelek, do plastików w Matizie. Fakt, tam tworzywa były zupełnie innej jakości. Ale raczej nie polecam tego w Note ze względów o których pisał Jacko. Powierzchnia po takim zabiegu będzie długo "tłusta". Taki preparat w postaci spray`u czy oleju na pewno nie zniszczy plastików ale uczucie tłustości i "śliski" wygląd będą mało estetyczne.

Edytowane przez ranger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ranger,zajrzyj do tematu LED-y i skonfrontuj to co tam pisałem,chyba dobrze to rozumuję? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...