Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Oświetlenie bagażnika


red
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma co kombinować. Suchy teflon sprawdza się znakomicie i jest tani (koszt zakupu na Allegro to około 30 zł za 400 ml).

 

Stosowałem kiedyś olej silikonowy (...) do plastików w Matizie.

 

Czyżby wszyscy posiadacze Note mieli w przeszłości Daewoo Matiza???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja akurat nie miałem matiza :rolleyes: w astrze 2 silikonem smarowałem szczeliny w skrzypiącej desce rozdzielczej - używałem końcówki z rurką, taką jaką dają do WD40 więc za bardzo nie oliwiłem powierzchni :rolleyes2: plastiki astry to wytrzymały i nawet z pozytywnym skutkiem, nie miałem nic innego pod ręką. Identyczną kurację przeprowadziłem w Polo i też zadziałało. Faktem jest,że w obu tych autach plastiki są czarne o dość gładkiej strukturze. W note z jasnym dwukolorowym wykończeniem mogłoby to różnie wyglądać

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co kombinować. Suchy teflon sprawdza się znakomicie i jest tani (koszt zakupu na Allegro to około 30 zł za 400 ml).

 

 

 

Czyżby wszyscy posiadacze Note mieli w przeszłości Daewoo Matiza???

No chyba tak :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na koniec tej przydługiej wypowiedzi chciałbym podziękować JACKO. Podczas drugiej wizyty wspomniałem o Tobie, że jest taki człek na forum co to sam rozwiązał podobny problem (i przy okazji wiele innych) poprawiając źle dopasowany nawiew.

 

Panowie jaki jest problem z tym spasowaniem nawiewu? czy chodzi o nawiew środkowy? Może doprecyzujecie?

Myślę że zaciekawi to parę osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ranger,zajrzyj do tematu LED-y i skonfrontuj to co tam pisałem,chyba dobrze to rozumuję? :D

 

OK, wieczorkiem dokładnie przemyślę temat i odpowiem w wątku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość JackMirror

Panowie jaki jest problem z tym spasowaniem nawiewu? czy chodzi o nawiew środkowy? Może doprecyzujecie?

Myślę że zaciekawi to parę osób.

Witam.

Ja też tym zainteresowany bo u mnie od jakiegoś czasu też "ktoś gra w kości" pod deską rozdzielczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja też tym zainteresowany bo u mnie od jakiegoś czasu też "ktoś gra w kości" pod deską rozdzielczą.

 

Otóz powody mogą być dwa:

1. Pierwszy to problem z jakąś "klapką" która gdzieś tam na dole przłącza kierunek strumienia powietrza między szybą, kierunkiem na nogi itp. Klapka ta jest regulowana pierwszym od lewej pokrętłem na desce ale nikt więcej nie pisał tutaj (i na tym drugim forum też) o podobnej usterce więc prawdopodobnie to jakiś wyjątek (czekałem na części tydzień, sprowadzali zza granicy bo ponoć nigdy nie było takiej usterki).

2. Drugi to problem ze żle spasowanym nawiewem (tym obok radia). Sam tego nie próbowałem naprawiać (jakoś brak talentu :rolleyes2: ) i pojechałem z tym do ASO. Generalnie oddając mi auto Pan stwierdził, że powodem był źle spasowany nawiew i poprawiono jego mocowanie. Szczegóły techniczne może podpowie Jacko26 który kiedyś pisał, że sam sobie z tym poradził choć (i tu niezbyt dosłowny cytat) "było z tym trochę gimnastyki". A jeżeli masz auto na gwarancji to podjedź do Chorzowa (widzę że masz tablice SJ). Auto odebrałem od nich we wtorek więc pewnie będą jeszcze pamiętali co robili.

 

PS. Czytałem kiedyś, że ktoś miał podobny problem a jego powodem była luźna wiązka kabli które wydawała dziwne odgłosy. Ja uczciwie napiszę, że w moim aucie podejrzewałem kostkę od radia.

Edytowane przez arek_sosnowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaki jest problem z tym spasowaniem nawiewu? czy chodzi o nawiew środkowy? Może doprecyzujecie?

Myślę że zaciekawi to parę osób.

Po prostu jak każdy wyrób z wtryskarki może dochodzić do pewnych luzów technologicznych,jak jest trochę za luźno to trzeszczy skrzypi...gra muzyka :D

Ja bawiłem się w to wyklejając silikonem(pod deską!)z łącza co by nie trzeszczały,tak smo jest z rurą doprowadzającą powietrze do prawego nawiewu szyby,składa się ona z dwóch części(połówek)które po pewnym czasie zaczęły u mnie pięknie skrzeczeć,rada? wyjąć schowek,ręce na dobrych zawiasach,rozłupać bez wyjmowanie tą rurę(zaczepy puszczają bez problemu)i w powstałą szczelinę wcisnąć silikon tak aby skleił i usztywnił połączenie...ot i wszystko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

U mnie nie działało oświetlenie w bagażniku (żarówka była dobra) czy otworzyłem którekolwiek drzwi czy klapę w bagażniku było ciemno. Autko poszło do naprawy w serwisie nissana. Teraz mam jak w każdym samochodzie, otwieram bagażnik światło się zapala, gdy zamykam gaśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No,to tak jak w lodówce! :D

Chociaż nie!....w samochodzie po zamknięciu drzwi jeszcze jakiś czas się świeci! :D

Edytowane przez JACKO29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I stała się jasność!!!

Chcielibyśmy jednak wiedzieć co było przyczyną tej ciemności? :(

Co mądre głowy z ASO znalazły i naprawiły? :|

Edytowane przez janio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No,to tak jak w lodówce! :D

Chociaż nie!....w samochodzie po zamknięciu drzwi jeszcze jakiś czas się świeci! :D

 

A skąd wiesz, że w lodówce nie? :ph34r::jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kurna! Fakt! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tym mężem był policjant. :D

Co do oświetlenia to zanim znalazł przyczynę to trochę się nakombinował. Zaczął od sprawdzenia zamka klapy potem metoda po nitce do kłębka sprawdzał przewody. Gdy doszedł do kostki ukrytej pod tapicerką przy nogach przedniego pasażera to wreszcie zaświeciła się próbówka.

Chyba nie chciał grzebać pod wykładziną podłogową, aby szukać przerwy w wiązce, bo przeciągnął dodatkowy przewód do kostki w tyle i po bólu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo szuka nia by nie miał.Wiązki biegną po progach.Uszczelka do góry i wykładzina ,i wiązka jak na talerzu.Ale prawda jest taka że lepiej i szybciej dołożyć jeden sznurek niż szukać przyczyny przerwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiązka tak ale konkretny przewód jest gdzieś w środku a to już problem.

A przy okazji, ma ktoś jeszcze taką instalację czy moja to jakiś wyjątek a może kurna składak. :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Witam, zauważyłem w moim Note z dostępem bezkluczykowym, że gdy samochód jest zgaszony, a stacyjka jest w pozycji zablokowanej i poruszę stacyjką bez odblokowywania jej to zapala się światełko w bagażniku oraz podsufitka. Myślicie, że to normalne? Światło gaśnie po chwili jak przy otwarciu drzwi. Jakieś zabezpieczenie antykradzieżowe, które ma zwracać uwagę? pozdro

 

Edit. To chyba ułomność systemu, zgaszenie silnika skutkuje zapeleniem podsufitki i bagażnika, więc pewnie poruszenie stacyjki powoduje że wykrywa jakby obrót do zera stacyjki

Edytowane przez jusef19
Edit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...