Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

TULEJE POLIURETANOWE polibusze


fotokora
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam zabrać się za wymiane elementów gumowych w zawieszeniu i natrafiłem na coś takiego co nazywa się "TULEJE POLIURETANOWE"

Czy ktoś na tym jeździ? Zbieram opinie za i przeciw. Pewnie jest to trwalsze niż guma ale czy nie będzie zbyt twardy tyrran? Zapraszam do dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam zabrać się za wymiane elementów gumowych w zawieszeniu i natrafiłem na coś takiego co nazywa się "TULEJE POLIURETANOWE"

Czy ktoś na tym jeździ? Zbieram opinie za i przeciw. Pewnie jest to trwalsze niż guma ale czy nie będzie zbyt twardy tyrran? Zapraszam do dyskusji.

 

 

 

Czesc

 

moge powiedziec na przykladzie poprzedniego auta

 

jesli masz minimalnie wieksze kola od standardu (lub bardzo wielkie)i nawet czasami w blotko lub teren wyskoczysz to polecam :)

 

jesli 100 % asfaltu (prosze sie nie smiac znam i takich :) to proponuje przy oryginalach zostac

niby polibusze dluzej wytrzymuja itd ale na asfalcie przy oryginalnych kapciach

nie widze sensu no chyba ze dla bajeru ktos chce miec czerwonego lub zolte ( rozne twardosci z tego co pamietam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

 

moge powiedziec na przykladzie poprzedniego auta

 

jesli masz minimalnie wieksze kola od standardu (lub bardzo wielkie)i nawet czasami w blotko lub teren wyskoczysz to polecam :)

 

jesli 100 % asfaltu (prosze sie nie smiac znam i takich :) to proponuje przy oryginalach zostac

niby polibusze dluzej wytrzymuja itd ale na asfalcie przy oryginalnych kapciach

nie widze sensu no chyba ze dla bajeru ktos chce miec czerwonego lub zolte ( rozne twardosci z tego co pamietam)

 

 

100% asfalt to nie dla mnie :-)

teren zaś mam na codzień terrano użytkuje na codziennie w pracy głównie po lesie z racjii zawodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100% asfalt to nie dla mnie :-)

teren zaś mam na codzień terrano użytkuje na codziennie w pracy głównie po lesie z racjii zawodu.

hej

 

ja mam wymienione na poliuretanowe i jest ok. Nie parchacieja jak guma.

 

Generalnie można tylko polecić.

 

Pozdr

B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chłopaki zakupiłem sobie właśnie zestawik polibuszy do całego auta z "Olkusza" i teraz tak w zestawie znajdują się 4 gumy bez tulejek, wielkość mniej więcej jak te do wahaczy ale dużo węższe z rantem po obu stronach. Do czego one są? jakoś nie mogę sobie ich umiejscowić. Ewentualnie pasują mi do drążka reakcyjnego z przodu, czy tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teren zaś mam na codzień terrano użytkuje na codziennie w pracy głównie po lesie z racjii zawodu.

Widzę kolegę po fachu - leśnik?

 

Ja zmieniałem na polibusze na wiosnę, przy okazji remontu zawieszenia, bo z oryginalnych niewiele zostało. Kupiłem z olkusza. Wrażenia - o twardości powodującej wypadanie plomb z zębów to mit, o niezniszczalności także - na łącznikach stabilizatora z przodu już mi się rozsypały, ale i tak wytrzymały 3x dłużej niż gumki. Na początku, zwłaszcza przy wilgoci czy mrozie potrafiły skrzypieć, nawet zabawne wrażenie jak przy jeździe powozem konnym :-) W sumie polecam, w tej cenie jedynie tanie zamienniki gumek bym miał.

Będę coś wiedział o trwałości wkrótce, bo sworzeń wahacza do wymiany i będzie trzeba zajrzeć w zawieszenie.

BTW kupiłem za śmieszne pieniądze sworznie Teknorot - ma ktoś jakieś doświadczenia z tą marką?

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Odgrzeję troszku...

Jak wrażenia po zamocowaniu tulejek?

 

Ja mam ok. 4 miesięcy i jest:

1. stabilniej

2. trochę bardziej twardo

 

Ale przede wszystkim punkt 1.

 

A mam takie z Olkusza (Deuter) i osobiście jestem zadowolony.

Edytowane przez Whitie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mam z olkusza i do D21 niestety cześci z zestawu nie pasowała jednak nie robiąc problem po przesłaniu wymiarów dorobili i dosłali pasujące,

po roku miałem je wyjęte z ramy i w łapkach i nie wiedzę oznak zużycia

Edytowane przez hugh_h
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moczyć, oczyścić szczota drucianą a przed kręceniem obstukać młotkiem solidnie, to częściowo rozkleja przyrdzewiałe elementy, no i jeszcze technika odkręcania jak przy gwintowaniu - trochę w jedna trochę w druga i powoli, odkręcisz napiskaj wkręć itd a i tak się cześć urwie i wtedy broń borze używać końcowke do urwanych śrub z supermarketu - tylko wiertarka i gwintownik zostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

to dodam pytanko takie. czy ktoś może te niebieskie poli z olkusza bo takie też znalazłem i które będą lepsze pomarańczowe czy te jedyne niebieskie tej firmy niby do 4x4. pozdro dla wszystkich kolegów leśników.

Edytowane przez Szary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem do parcha i do terrano żółte z olkusza i napewno nie były gorsze niż super pro. Problem był tylko z dobraniem rozmiarów do terrano II ale jak kolega pisał oni są elastyczni. Wyprodukowali mi też moje własne wydumki do uaza w/g m ojego szkicu. Ostrzegli mnie tylko, że będą drogie no i zabuliłem... 18 zł za szt. :) W Olkuszu są chyba dwie takie firmy w wyniku rozpadu, jedni są spoko a drudzy mało chętni. Kiedyś chyba razem pracowali a teraz się nie lubią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Skoro tyle osób już kupiło poliuretany z Olkusza, wiec może warto się u nich upomnieć o jakiś dodatkowy rabacik dla forumowiczów? Może któryś z pełnowładnych moderatorów forum mógłby zając się tematem? Myślę, że 5-10% to była by dobra oferta, skoro i tak ich wszyscy chwalą to byłby to miły ukłon w stronę użytkowników.

 

I wcale nie piszę tego dlatego, że chce tam zostawić za chwilę 5 stówek...  :whistle:

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no no, poważny zakup  :whistle:

skoro wszyscy i tak ich chwalą to pewnie nie bardzo im zależy żeby z ceny schodzić, myślę że prędzej przy jakimś grupowym zamówieniu ale wątpię czy ktoś podjąłby się to ogarnąć 

Edytowane przez lemmy69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym tam z deuterów nie żyłował na pięć dych w tą czy w tamtą...

 

ważne jest to że firma jest komunikatywna i otwarta na dziwne pomysły...

 

jestem nawet skłonny zrzec się mojego hipotetycznego 5-10% rabatu aby stan taki utrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...