Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

TULEJE POLIURETANOWE polibusze


fotokora
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro tyle osób już kupiło poliuretany z Olkusza, wiec ....

 w Olkuszu jest wiele firm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firm jest wiele, ale Deuter jeden. Napisałem do nich maila, jak by ktoś chciał to mamy 10% zniżki po wpisaniu kodu i zakupach powyżej 50zł. Kod na priv jedynie z powodów oczywistych.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

terrano II muszę wymienić tuleje na drążkach mocujących tylny most czy olkusz też je robi i czy mozna je kupić osobno a nie w komplecie ewentualnie czy polecacie jakies konkretne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszyscy je robią... u każdego producenta można kupić osobno...

 

ja używałem deutera i elast polu u pawła...

 

wielkiej różnicy nie widzę... deuter na oko ładniej wykończony... mechaniory polecają elast pola u pawła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maja już w ofercie tylne odboje na wzór od kolegi azm-61 ?

 

na serio pytam: czy w T1 też są odboje z tyłu, i gdzie ...może mnie ktoś oświecić? jak się niedawno okazało jeździłem 2 lata bez żadnych odbojów," na płasko" co prawda  :|  więc ich braku nie odczuwałem, teraz go podniosłem i z przodu doszedłem gdzie powinny być, ale nad tylną osią ?jakby ktoś jeszcze foto wrzucił jak one wyglądają to byłbym w ekstazie chyba   :zwyciestwo2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem odboje... fabryczne... gdzieś tak od roku nie mam (jeden się zgubił to drugi zdjąłem i zgubiłem)...

 

różnicy nie widzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Dżemowi już wiem jak to to wygląda...znalazłem też pasującą lokalizację, niestety tylko ścięte śruby zostały  :rolleyes2: , no trudno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi też za wiele tych odboji nie zostało.

ale tak sobie pomyślałem że jak by z przodu ściągnąć te odboje co są pod górnym wahaczem to skok zawieszenia by się zwiększył 

:jump: 

ktoś już tak kombinował ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi też za wiele tych odboji nie zostało.

ale tak sobie pomyślałem że jak by z przodu ściągnąć te odboje co są pod górnym wahaczem to skok zawieszenia by się zwiększył 

:jump:

ktoś już tak kombinował ??

 

jeżdze tak o ddwóch lat ....

ale ty już nie zwiększaj skou :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

również od 2 lat tak jeżdżę, a ile wcześniej ich nie było to pojęcia nie mam, teraz wstawiłem tam takie zatyczki( meblowe chyba) wystają na jakieś0,5 cm i tak nic nie poprawią, na g. wahaczach nie ma żadnych śladów żeby dobijało...ale raczej tylko po płaskim jeżdżę  :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam. Chciałbym odgrzebac temat. Mam pytanie. http://poliuretany.olkusz.pl/pl/nissan-terrano-i-komplet-tulei-zawieszenia.html

Czy w tym zestawie sa wszystkie potrzebne elementy, czy trzeba cos jeszcze dokupowac?

Planuje wymienic wszystkie elementy gumowe. Jednak jeszcze nie sprawdzalem ile i czego potrzebuje, bo niedawno kupilem to auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brakuje tulejek drążka reakcyjnego, no i na 99% będziesz potrzebował miseczki zarówno do drążka reakcyjnego jak i do końcówek drążka stabilizatora...o ile masz ten drążek jeszcze.

 

chyba że te środkowe z fotki to właśnie do drążka... ale seryjnie to miało to to inny kształt... 

 

http://poliuretany.olkusz.pl/pl/nissan-terrano-i-terrano-ii-tuleje-przedniego-dolnego-wahacza-tylne-4szt.html takie widzę wymyślili... trochę się różnią od seri, trzeba by miseczki dopasować...

 

zadzwoń do nich i popytaj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no te miseczki właśnie ...będę 3 kpl. potrzebował na wiosnę; wytoczyć, wyprasować , z jakiej blachy?

tzn. na 3 auta i do drążka reakcyjnego czyli 12 szt. 

Hugh ma do tego linię produkcyjną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy ma linię produkcyjną ale opracował fajny projekt.

 

tylko bardzo ważne jest aby

 

1. Nabyć tulejki

2. Zmierzyć tulejki

3. Przeanalizować korelację między wymiarami tulejki a projektem miseczki

4. W razie potrzeby dostosować "fi wewnętrzne kołnierza zewnętrznego" :)

 

Nie żeby projekt był zły.. tylko tulejki są średnio powtarzalne... rzemiosło takie, oryginał inny, deuter inny, elast pol inny, zamiennik z ted gum inny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...