Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zmiana kół samemu/u wulanizatora


wujek abdi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Seewolf

Pewnie to i prawda ale na przodzie szybciej się zużywają. Jak damy tam gorsze to w krótkim czasie ich nie będzie.

Właśnie dla tego jest rotacja przód/tył nawet w czasie trwania sezonu.

Jest też inna szkoła.

Na wszystkich nowych oponach jeździmy do momentu aż te przednie się zużyją i wtedy je wymieniamy. Tylne zazwyczaj w tym momencie są jeszcze OK. Kiedy zużyją się tylne, wtedy te przednie przekładamy na tył (bo są już zapewne trochę zużyte), a na przód kupujemy nowe. Dzięki takiemu rozwiązaniu kupujemy co jakiś czas dwie nowe opony i dzięki temu nie jesteśmy w pewnym momencie skazani na nagły zakup wszystkich czterech opon. Oczywiście jest to jedno z rozwiązań i nie oznacza że jest jedynie słuszną szkołą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylne zazwyczaj w tym momencie są jeszcze OK. Kiedy zużyją się tylne, wtedy te przednie przekładamy na tył (bo są już zapewne trochę zużyte), a na przód kupujemy nowe.

 

 

błąd - jeśli już tak postępujemy to opony na tylnej osi powinny być lepsze/nowsze etc.

 

_____________________________________

 

a tak wracajac do tematu - czy nie przyjemnie jest samemu coś zrobic przy samochodzie ? - zmiana kół jest własnie jednym z prostszych elementów które mozemy zrobic sami :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Seewolf

błąd - jeśli już tak postępujemy to opony na tylnej osi powinny być lepsze/nowsze etc.

 

_____________________________________

 

a tak wracajac do tematu - czy nie przyjemnie jest samemu coś zrobic przy samochodzie ? - zmiana kół jest własnie jednym z prostszych elementów które mozemy zrobic sami :)

 

pozdrawiam

Z całym szacunkiem tam chyba nie zrobiłem błędu. Kiedy wymienię opony na nowe z przodu, a tylne jeszcze zostawiłem bez wymiany, to po jakimś czasie te tylne dojdą do granicznego punktu zużycia i będę je musiał wymienić. Ponieważ wymieniałem już wsześniej przednie na nowe, ale jednak od wymiany upłynął jakiś czas, to te przednie opony będą też już trochę zużyte. Chcąc mieć lepsze opony z przodu, a z tyłu gorsze (tak postępuje większość kierowców, nie wnikając już czy to słuszne czy nie), to muszę przełożyć te trochę zużyte opony z przodu na tył, a na przód kupić nowe :)

 

Co do samodzielnej wymiany, to się zgadzam, ale też rozumiem tych co nie mają na to czasu albo nie lubią machać kołami i jadą do warsztatu. Zresztą jak pisałem parę postów wcześniej są osoby które nie umieją odkręcić śruby, a biorą się za przekładkę samemu. Wtedy może dojść do tragedii, więc może lepiej tej samodzielności tak bardzo nie polecać :D Ci co umieją i wiedzą jak to zrobić, to i tak zrobią to samodzielnie, a pozostali niech lepiej jadą do warsztatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem tam chyba nie zrobiłem błędu. Kiedy wymienię opony na nowe z przodu, a tylne jeszcze zostawiłem bez wymiany, to po jakimś czasie te tylne dojdą do granicznego punktu zużycia i będę je musiał wymienić. Ponieważ wymieniałem już wsześniej przednie na nowe, ale jednak od wymiany upłynął jakiś czas, to te przednie opony będą też już trochę zużyte. Chcąc mieć lepsze opony z przodu, a z tyłu gorsze (tak postępuje większość kierowców, nie wnikając już czy to słuszne czy nie), to muszę przełożyć te trochę zużyte opony z przodu na tył, a na przód kupić nowe :)

 

Co do samodzielnej wymiany, to się zgadzam, ale też rozumiem tych co nie mają na to czasu albo nie lubią machać kołami i jadą do warsztatu. Zresztą jak pisałem parę postów wcześniej są osoby które nie umieją odkręcić śruby, a biorą się za przekładkę samemu. Wtedy może dojść do tragedii, więc może lepiej tej samodzielności tak bardzo nie polecać :D Ci co umieją i wiedzą jak to zrobić, to i tak zrobią to samodzielnie, a pozostali niech lepiej jadą do warsztatu.

 

Jesli tak postepujemy to opony z przodu do kosza a nowe zakładamy na tył zagooglałem sobie by cos o tym znaleśc i linków była cała masa przykładowy pierwszy z brzegu argumentujacy taki schemat zachowania

http://www.oponeo.pl/artykul/nowe-opony-na-tyl

 

 

 

- co do wymiany masz racje choć nie wyobrażam sobie faceta nie potrafiącego wymienic samemu koła [moja Zona potrafi :) choc nie musi bo ma mnie ] - jedyny zrozumiały dla m nie przypadek to brak czasu - choć tez nie do końca prawdziwy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Seewolf

Jesli tak postepujemy to opony z przodu do kosza a nowe zakładamy na tył - co do wymiany masz racje choć nie wyobrażam sobie faceta nie potrafiącego wymienic samemu koła [mojha Zona potrafi :) choc nie musi bo ma mnie ] - jedyny zrozumiały dla m nie przypadek to brak czasu - choć tez nie do końca prawdziwy:)

OK. Tak jak pisałem większość jednak preferuje nowe z przodu i tu nie wnikam w słuszność tej metody. Przedstawiłem jedną ze szkół pozwalającą na stopniową wymianę zużytych opon, a nie jednorazową całego kompletu. Wiadomo że te na osi napędowej zużywają się dużo szybciej i dlatego tak musi wyglądać rotacja w tej metodzie. Chociaż może i lepiej wymieniać cały komplet i cały czas mieć wszystkie w jednakowym stopniu zużyte...

Co do wyobrażenia sobie faceta nie umiejącego sobie samemu zmienić koła, to niestety jest ich coraz więcej... Sam znam dwóch takich i wcale nie są odmiennej orientacji :) Takie czasy...

Edytowane przez Seewolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kusi Was zmiana kółek zimowych na letnie ?? Ja mam już straszną chęć postawić QQ na pięknych 18' ... pogoda ładna, w perspektywie kilkunastu dni cały czas koło 10 stopni w dzień więc nic nie stoi na przeszkodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kusi Was zmiana kółek zimowych na letnie ?? Ja mam już straszną chęć postawić QQ na pięknych 18' ... pogoda ładna, w perspektywie kilkunastu dni cały czas koło 10 stopni w dzień więc nic nie stoi na przeszkodzie.

 

Kusi kusi i to bardzo przynajmniej mnie ale niestety nocami jest przymrozek a ja niestety nocami też jeżdżę i to czasami szybciej niż w dzień, zmieniam zawsze jak już jest pewność, że noce są na plusie (przynajmniej według synoptyków)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zmienilem sam przed chwilą - duza żaba i dwa kola za jednym razem + kompresor - calosc ze 20 minut :) [tylko wczoraj kola zostawilem u wulkanizatora a dzis po nie podjechalem - jednak wywazanie po sprawdzeniu okazalo sie zbędne]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zmienilem sam przed chwilą - duza żaba i dwa kola za jednym razem + kompresor - calosc ze 20 minut :) [tylko wczoraj kola zostawilem u wulkanizatora a dzis po nie podjechalem - jednak wywazanie po sprawdzeniu okazalo sie zbędne]

no to jest nas 2ch....:)Zrobilem to sam na dzialce..fajny dzionek...ahhh powialo wiosna..!

pzdr,

Lukasz

Edytowane przez ahdov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zmienilem sam przed chwilą - duza żaba i dwa kola za jednym razem + kompresor - calosc ze 20 minut :) [tylko wczoraj kola zostawilem u wulkanizatora a dzis po nie podjechalem - jednak wywazanie po sprawdzeniu okazalo sie zbędne]

 

no to jest nas 2ch....:)Zrobilem to sam na dzialce..fajny dzionek...ahhh powialo wiosna..!

pzdr,

Lukasz

 

A podobno jutro spadnie śnieg... tongue.gif

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kusi kusi i to bardzo przynajmniej mnie ale niestety nocami jest przymrozek a ja niestety nocami też jeżdżę i to czasami szybciej niż w dzień, zmieniam zawsze jak już jest pewność, że noce są na plusie (przynajmniej według synoptyków)

Zimowe są lepsze tylko na śniegu i lodzie.Gdy jest sucho, mimo mrozu lepsze są letnie.tak na marginesie :rolleyes2: .Ale rzeczywiście,połowa marca to jednak dużo za wcześnie

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokerowa zagrywka... :devil:

hehe..ale warto bylo.

Uwielbiam jak to auto sie prowadzi wlasnie na 18'...gdyby ktos mi teraz zakomunikowal ze robimy spota DZISIAJ (np 0 24tej) w promieniu 200km od BYdg...dojade..:)

 

Pozdro,

Lukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zmienilem sam przed chwilą - duza żaba i dwa kola za jednym razem + kompresor - calosc ze 20 minut :) [tylko wczoraj kola zostawilem u wulkanizatora a dzis po nie podjechalem - jednak wywazanie po sprawdzeniu okazalo sie zbędne]

no to jest nas 2ch....:)Zrobilem to sam na dzialce..fajny dzionek...ahhh powialo wiosna..!

I ja dołączam do grona wierzących że wiosna tuż tuż. Koła dziś zmienione, auto wiosennie wypucykowane, odkurzone ... wiec jest nas trzech ;)

 

A podobno jutro spadnie śnieg... tongue.gif

Nununu, z takim czarnowidztwem :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja dołączam do grona wierzących że wiosna tuż tuż. Koła dziś zmienione, auto wiosennie wypucykowane, odkurzone ... wiec jest nas trzech ;)

 

<kciuk> ! no i pieknie..:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe..ale warto bylo.

Uwielbiam jak to auto sie prowadzi wlasnie na 18'...gdyby ktos mi teraz zakomunikowal ze robimy spota DZISIAJ (np 0 24tej) w promieniu 200km od BYdg...dojade..:)

 

Pozdro,

Lukasz

Dawaj na zlot do Ciechanowa... (tyle, że nie dzisiaj) będzie nas więcej... :)

http://forum.nissank...zapisy-na-zlot/

 

I ja dołączam do grona wierzących że wiosna tuż tuż. Koła dziś zmienione, auto wiosennie wypucykowane, odkurzone ... wiec jest nas trzech ;)

Nununu, z takim czarnowidztwem :angry:

... Ja tylko tak, nie mogłem się powstrzymać... sorry... :) Teraz to się narobi jak faktycznie spadnie... ;)

Sam się zastanawiałem, czy to już czas na oponki... bo za oknem coś ćwierka... :D

 

....i tak stracicie gwarancję za bezprawną samodzielną wymianę kół o odkurzaniu bez nadzoru serwisu już nawet nie wspomnę! :devil:

Strider to już chyba jeździ z otwartymi szybami... ;):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....i tak stracicie gwarancję za bezprawną samodzielną wymianę kół o odkurzaniu bez nadzoru serwisu już nawet nie wspomnę! :devil:

hehe..nie no splakalem sie..:) kurna...tzn ze zestaw do glinkowania idzie w kibel...:) no bo jak to...glina po aucie i bez nadzoru serwisu...no dramat...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ba! i szyberdachem w czasie deszczu... ;)

 

 

to nie zaspawali go Tobie ? a mieli to zrobić ;)

 

 

 

... bo za oknem coś ćwierka... :D

 

umyj okno - zobaczymy co to cwierka :)

 

 

hehe..nie no splakalem sie..:) kurna...tzn ze zestaw do glinkowania idzie w kibel...:) no bo jak to...glina po aucie i bez nadzoru serwisu...no dramat...:)

 

jest ryzyko jest fun ;)

 

 

 

 

 

 

A podobno jutro spadnie śnieg... tongue.gif

 

Pogodynka a chcesz bana ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

umyj okno - zobaczymy co to cwierka :)

(...)

Pogodynka a chcesz bana ? :)

 

Hmmm... pogodynko.... :huh:... bana....???? :blink: Przecież ja tu mieszkam :rofl:

Przetarłem szybę.... i faktycznie śniegu nie widać. Jest dobrze!

Widzę, że robi się jakiś mega off topic wiosenny... ale w sumie cały czas o oponkach...:whistle:

 

Matko!!!! o której Ty wstajesz w niedzielę...:unsure:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu jeszcze się nie położył ;)

 

Masz rację!

A to już poważna sprawa... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michal KJ

Nie kusi Was zmiana kółek zimowych na letnie ?? Ja mam już straszną chęć postawić QQ na pięknych 18' ... pogoda ładna, w perspektywie kilkunastu dni cały czas koło 10 stopni w dzień więc nic nie stoi na przeszkodzie.

 

 

Podobno pod koniec marca ma jeszcze padac śnieg :devil: .... ja czekam do kwietnia :dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mwylezol

A ja już zmieniłem zestaw kół na letnie - trza jakoś wiosnę zaczarować. I tu ciekawostka - serwis wpompował mi do opon 2,5 bara. A z przodu (w każdym razie w wersji 1,6) ma być tylko 2,3. W każdym razie - na 17" continentalach autko lepiej śmiga po gładkich drogach, ale na naszych pospolitych dziurach to się zrobiło sztywno...

Pozdrawiam.

Edytowane przez Marek W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja już zmieniłem zestaw kół na letnie - trza jakoś wiosnę zaczarować. I tu ciekawostka - serwis wpompował mi do opon 2,5 bara. A z przodu (w każdym razie w wersji 1,6) ma być tylko 2,3. W każdym razie - na 17" continentalach autko lepiej śmiga po gładkich drogach, ale na naszych pospolitych dziurach to się zrobiło sztywno...

Pozdrawiam.

 

 

tak naprawde to ile jest to cieżka sprawa - ja napompowałem sobie w domu 2,3 - pózniej jadąc do pracy sprawdziłem na CPNie i było prawie 2,5 ....w domu sprawdziełm i znów 2,3..... na kumpla manometrze pokazało 2,4 ...wiec jakas granica błędu wskazań istnieje :)

 

 

 

Matko!!!! o której Ty wstajesz w niedzielę...:unsure:

 

Pozdrawiam

 

na zlocie Ty bedziesz tak wstawał jak dostaniesz moją młodsza Córeczke pod opiekę :-)

 

 

Może po prostu jeszcze się nie położył ;)

 

 

prawie tak było :) niespełna 2h snu :)

 

 

Podobno pod koniec marca ma jeszcze padac śnieg :devil: .... ja czekam do kwietnia :dribble:

 

no nie ....kolejna pogodynka :)

 

 

Gorzej... kiedyś po serwisie w zimie zostawili uchylony z zamkniętą podsufitką. :P

 

 

to nie twoje auto stało w niedziele kolo 20-tej na odyńca? stał taki nissmo jak Twoj z awatara z blachami WX :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...