Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12] 1.8 16V - Spalanie 14l/100km - czy to normalne?


krajesiak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

dużo da porządny reduktor i wtryski a elektronika wtedy mniej kombinuje ,,,

 

 

rozumiem ze polecasz mi wymienic reduktor i listwe a zostawic komputer landi lsi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz mi co zrobiles ze masz ludzkie spalanie, czy jedynym lekarstwem jest wymiana calej instalacji?

Nie czytałeś? Rozwierciłem dysze z 2mm na 2.4mm, ciśnienie na reduktorze obniżyłem, ustawiłem poprawny sterownik do czujnika temp., powymieniałem opaski na wężach, reduktor przykręciłem poniżej chłodnicy, uszczelniłem czujnik ciśnienia i kruciec przy reduktorze na węża od LPG, przy wszystkim pomagał mi Tofu i Dino, do tego Tofu ustawia mi mnożnik, mapy itp. Gaziarzy i ich gwarancję kopłem w d*pę, sorki za wyrażenie. Teraz ciężko o dobrego fachowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile mi p12 kombi na R17 215/50 powinien spalic benzyny trasa/miasto a ile gazu - proste pytanie do posiadaczy tego auta.

 

Ja mam z przodu 215/50/17 z tyłu 225/50/17 silnik taki sam jak twój 1.8 + Landi Renzo Omegaz

W trasie (zgodnie z przepisami)na benzynie pali mi średnio 6.8 na gazie średnia wychodzi 8,75 (na 42 litach gazu robię 480 km)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z przodu 215/50/17 z tyłu 225/50/17 silnik taki sam jak twój 1.8 + Landi Renzo Omegaz

W trasie (zgodnie z przepisami)na benzynie pali mi średnio 6.8 na gazie średnia wychodzi 8,75 (na 42 litach gazu robię 480 km)

 

 

Musze znalezc konkretny zaklad ktory doprowadzi instalacje do stanu uzywalnosci, w okolicach warszawy w dobrej cenie/jakosci ktos cos zna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze znalezc konkretny zaklad ktory doprowadzi instalacje do stanu uzywalnosci, w okolicach warszawy w dobrej cenie/jakosci ktos cos zna?

 

No i to jest chyba dobra myśl. Poszukaj na lpg-forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P10 mi paliło ok. 10 po Warszawie, serwisowałem bardzo daleko - goście poświęcali 1,5 - 2 godzin raz do roku. Trza znaleźć dobrego gaziarza, kiedyś miałem takiego w Jabłonnej pod Warszawą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam na lpg-forum, ale jak macie jakiegos speca albo sami za oplata potraficie to zrobic i znacie swoje umiejetnosci to nie widze problemu by ktorys z Was nie mial na mnie zarobic, lepiej komus z nissan klub niz druciarzowi z polecenia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem kiedyś do zakładu na Dźwigową, ale nie wiem czy jeszcze ten warsztat funkcjonuje.

 

Ja jezdzilem juz do roznych zakladow, kwestia tego czy to fachowcy czy partacze i jakie maja ceny..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jezdzilem juz do roznych zakladow, kwestia tego czy to fachowcy czy partacze i jakie maja ceny..

Robiłem tam Autronica w Maximie, zawsze było dobrze, a mechanior robił inne instalacje i z kim nie rozmawiałem z klientów to wszyscy byli zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzylem w necie, nie ma tam zakladu, przynajmniej nie widac.

 

Umowilem sie z Nikodemem z lpg forum, zdam relacje po spotkaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież dla niego 14L jest normalnym spalaniem.

 

 

No wg spalan przedstawionych na powyzszych stronach nie jest, za to smrod gazem w kabinie rano jak go troszke pogazujesz juz na pewno normalny nie jest. Prawdopodobnie nieukniniona bedzie wymiana reduktora.

Edytowane przez krajesiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja musiałem wymienić reduktor po 70 tys., koszt razem z robocizną ok. 300 PLN, śmierdziało gazem wokół auta i musiałem włączać obieg wewnętrzny jadąc. Gwarancje miałem do 50 tys.

Edytowane przez Oskar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja musiałem wymienić reduktor po 70 tys., koszt razem z robocizną ok. 300 PLN, śmierdziało gazem wokół auta i musiałem włączać obieg wewnętrzny jadąc. Gwarancje miałem do 50 tys.

A ja w instalacji BRC po 6 latach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetl postUżytkownik extradd dnia 28 październik 2010, 07:57 napisał

Przecież dla niego 14L jest normalnym spalaniem.

 

No wg spalan przedstawionych na powyzszych stronach nie jest, za to smrod gazem w kabinie rano jak go troszke pogazujesz juz na pewno normalny nie jest. Prawdopodobnie nieukniniona bedzie wymiana reduktora.

 

 

Na Twoim miejscu sprawdziłbym siuwaksem od szcelności całą instalację - to już nie żarty.

Edytowane przez Przedszkolak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzana była - szczelna.

 

On podobno wywala z podcisnienia gdziekolwiek ono by sie tam znajdowalo..

 

Panowie powiedzcie mi jaki to model listwy wtryskowej w moim aucie?

 

Na pewno wiem ze to map sensor boscha bo podpisany :)

post-32763-087348500 1288536130_thumb.jpg

post-32763-009822000 1288536136_thumb.jpg

post-32763-087681100 1288536141_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzana była - szczelna.

On podobno wywala z podcisnienia gdziekolwiek ono by sie tam znajdowalo..

nie trzeba było kolego wyciąć dziury w obudowie silnika ?

zakryłoby Ci troszkę wszystko, a takto masz na wierzchu całe bebechy

Edytowane przez jolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie trzeba było kolego wyciąć dziury w obudowie silnika ?

zakryłoby Ci troszkę wszystko, a takto masz na wierzchu całe bebechy

 

dziura w obudowie ??? a po co??

wystarczy pojedynczo wtryski wsadzić i nic się nie wycina,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam u siebie 2.0 131KM, pali mi we Wrocławiu 14... Ja na Twoim miejscu dałbym sobie spokój, szkoda pieniędzy i czasu na latanie po gazownikach. Jeśli nawet uda Ci się zejść ze spalaniem to ile? 1litr? 2 litry? Wykręcisz za ubogą mieszankę to silnik sobie popsujesz i zabulisz kilka tysięcy za remont jednostki. A 1-2l więcej gazu na 100km to raptem max 4zł tracisz... warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam u siebie 2.0 131KM, pali mi we Wrocławiu 14... Ja na Twoim miejscu dałbym sobie spokój, szkoda pieniędzy i czasu na latanie po gazownikach. Jeśli nawet uda Ci się zejść ze spalaniem to ile? 1litr? 2 litry? Wykręcisz za ubogą mieszankę to silnik sobie popsujesz i zabulisz kilka tysięcy za remont jednostki. A 1-2l więcej gazu na 100km to raptem max 4zł tracisz... warto?

Moje 1.6 paliło mi 12-14L gazu. Z Tofu poprawiliśmy po gaziarzach, zrobiliśmy jak zalecił producent, powymienialiśmy opaski, rozwierciłem dysze i efekt jest tego taki że do butli wchodzi mi 36,5L gazu i nigdy nie udało mi się na tym zrobić więcej niż 290km a obecnie na liczniku mam 350km i gaz w zbiorniku jeszcze jest :devil: . Wniosek jest jeden, było warto popieprzyć gazowników i ich gwarancję!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...