Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ogrzewanie a obroty silnika


Gość budmiller
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie dojechałem do serwisu. Wracając wieczorem do domu dzień przed wizytą w serwisie wszystko wróciło do normy. Jest ok. Nagrzewa sie po przejechaniu ok.2-3km . Ja mam wrażenie że termostat mi się podwiesił. A panowie z serwisu zapraszają jak usterka się powtórzy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam panowie kolejny raz muszę tu coś naskrobać ,i zapytać się was czy wasze navary grzeją na postoju oczywiście przy załączonym silniku !bo moja po ostatnich przejściach przestała grzać na postoju ,kiedy stoję w korku a teraz ich nie brak to po 10 minutach skazówka leci w dół i z nawiewów leci coraz zimniejsze powietrze byłem z tym kilka razy i nic wymienili mi termostaty iiii grzeje jak jadę a jak stoję to ni chuchu :angry: w serwisie powiedzieli że oni ze swojej strony już zrobili wszystko i że jest wszystko ok ,a co do ogrzewania to mam sobie zamontować webasto .Dla mnie to dziwne że samochód sprzedawany na polski rynek ma tak słabe ogrzewanie lub go wcale niemieć ,kiedy zima jest w polsce co roku i trwa przynajmniej cztery miesiące i jeszcze jedno czemu oni w standardzie nie montują webasto jak jest takie słabe ogrzewanie tylko proponują je za kasę i to za jaką kasę !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szczureczek

A patrzyłeś jeszcze czy masz wystarczająco płynu w układzie? Może jest zapowietrzony? Termostat jak się zacina i nie zamyka też może dawać taki objaw - grosze kosztuje i można samemu zmienić. U mnie był już do śmieci po 130 tyś km. A ile się naszukałem, czujniki i nie tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyn może być kilka,tak jak koledzy piszą od min. płynu poprzez zapowietrzenie.Ja bym sprawdził jeszcze 2 elementy które w d40 padały tj,

 

-czujka w kabinie zasysająca powietrze,jest w niej takie małe śmigiełko zasilane elektrycznie.Wystarczy że będzie tam dużo brudu i nie ruszy co da efekt braku ciepłego nadmuchu.Na początek wydmuchać powietrzem i po odpaleniu i załączeniu ogrzewania zaświecić latarką i patrzeć czy się kreci.

 

- czujnik temperatury zewn.zamontowany z przodu przy chłodnicy.jak zdechnie to daje nieprawidłowe wartości do sterownika ogrzewania no i mamy zimno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie ten złom co go zowią navara D40 i co ja go sobie kupiłem(nówka sztuka) ma zaledwie 13miesięcy i przebiegu 40tyś wszystko było sprawdzane dwukrotnie przez dwa serwisy i d..a ,płyn chłodzący jest na maksa termostaty były wymieniane na nówki pompa wody była sprawdzana (diagnoza komputerowa- ok) czujniki temperatury były sprawdzane i nic .Serwis w Zabrzu odpowiedział że wszystko sprawdzili i prawidłowo działa a że nie grzeje to taka konstrukcja tego samochodu (ogrzewania) więc mogą mi tylko zaproponować zamontowanie webasto :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...