Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Parę pytań o 370Z... tu ocena, komentarz, opinie


Gość Kimi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Hejka koledzy, najpierw sie nieskromnie pochwalę że udało mi się spełnić marzenie i kupiłem tą niebieską piękną Zetke. Jedyny malutki problem jest taki że klapa bagażnika się nie otwiera, chyba zamek się zepsuł, niereaguje nic na naciskanie jak chce ją otworzyć. Czy ktoś wie co mogę zrobić, albo mógłby mi pomóc w tym temacie:)? Mieszkam w Krakowie jak coś. Ogólnie w planach mam zrobić Z Team w Krakowie, na cykliczne spoty, przejazdy itd, ale osobny temat będe zakładał:) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam ramek do tablic rejestracyjnych dedykowanych pod Zetki z jakims fajnym napisem 370z, Z samo lub coś tam itp. Czy wie ktoś gdzie kupie takie boskie ramki? Chodzą plotki że dają +100 do zajebistości i auto jest szybsze:ddd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam ramek do tablic rejestracyjnych dedykowanych pod Zetki z jakims fajnym napisem 370z, Z samo lub coś tam itp. Czy wie ktoś gdzie kupie takie boskie ramki? Chodzą plotki że dają +100 do zajebistości i auto jest szybsze:ddd

Jest dużo do wyboru na allegro, są też forumowe. Ja mam dosyć oryginalne z racji wieku, dostałem po zakupie auta ;)

post-83441-0-67908800-1468681198_thumb.jpg

Edytowane przez Chudy23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mi chodziło o coś takiego, znalazłem na amazon dwie różne aukcje i ramki, ale to są pod tablice z usa. eh :/


Zapraszam na facebook'a, wpisujemy "Team Z Nissanowa Ekipa" i już. Cel to stworzenie Krakowskiej ekipy sportów, pod nazwą
"Team Z", więcej info na facebook. Pisze w kilku działach żeby jak najwięcej osób się dowiedziało więc proszę o wyrozumiałość:)

post-93384-0-61140900-1468683927_thumb.jpg

post-93384-0-83310800-1468683934_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie szukam 350Z, do jazdy na codziennej. Niestety to bardzo trudne zadanie, więc rozszerzam swoje poszukiwania o 370Z.

 

Czy ktoś miał okazję oglądać zetki z poniższych ogłoszeń ?

http://otomoto.pl/oferta/nissan-370-z-salon-pl-manual-bi-xenon-skora-navi-bezwypadkowy-polecam-ID6ytPMl.html

http://otomoto.pl/oferta/nissan-370-z-salon-polska-pack-2-okazja-ID6ytzy1.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie szukam 350Z, do jazdy na codziennej. Niestety to bardzo trudne zadanie, więc rozszerzam swoje poszukiwania o 370Z.

 

Czy ktoś miał okazję oglądać zetki z poniższych ogłoszeń ?

http://otomoto.pl/oferta/nissan-370-z-salon-pl-manual-bi-xenon-skora-navi-bezwypadkowy-polecam-ID6ytPMl.html

http://otomoto.pl/oferta/nissan-370-z-salon-polska-pack-2-okazja-ID6ytzy1.html

Jak ma "ANTY RADAR" za 10 000 to nic, tylko brać ;)

Ja bym się nie zastanawiał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Panowie jeszcze nie słyszałem o wersji 370tki Nurburg. Wiem że była 350Z nawet jednego z forumowiczów. Widzieliście coś takiego?

 

http://otomoto.pl/oferta/nissan-370-z-370z-nurburgring-edition-76-80-okazja-kolekcjonerska-ID6yy441.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, wyszła taka limitowana edycja w ilości 80 sztuk tylko kolor żólty i te napisy charakterystyczne oraz tor, sam kiedyś o takiej myślałem, wydaje mi się że tą widziałem kilka miesięcy temu na mobile.de i była oznaczona że po wypadku, więc jak jesteś zainteresowany to dokładnie sprawdź bo cena dość atrakcyjna nawet +opłaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był żółty nurb rozwalony jakiś rok temu jak kupowałem swoja 350kę, nie mam zdjęć i nie pamiętam czy uznałem, że nie mam czasu go składać do kupy czy był za mocno trafiony dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam wszystkich sympatyków zetek. Byłem przez 8 lat właścicielem nissana 350Z, o którym mogę powiedzieć same dobre rzeczy. Przejechałem nim ok. 110 tyś km bez żadnej awarii. Przez cały czas spisywał się cudownie. Jedynym mankamentem, którego nie usunąłem do końca to słabe siłowniki tylnej klapy szczególnie dokuczliwe zimą. Obecnie od 8 miesięcy jestem właścicielem nissana 370Z. Jest to samochód, który również sprawia wielką frajdę podczas prowadzenia, w którym czuje się jednak różnicę w mocy silnika prawie 50KM więcej. Kupiłem go ze względu na same pozytywne skojarzenia związane z poprzednikiem. Niestety 2 dni temu sprawił mi bardzo przykrą niespodziankę. Zaparkowałem na ulicy aby zrobić zakupy i po kilku minutach po powrocie, inteligentnym kluczykiem samochód otwarłem, usiadłem za kierownicą nacisnąłem przycisk start i zero reakcji. Niestety reakcja na kluczyk zapasowy, po który pojechałem do domu taksówką podobna.  Zadzwoniłem po lawetę, która auto przewiozła do serwisu nissana i po dwóch dniach diagnoza. Padł jakiś moduł czytający kluczyk, którego cena wynosi ok.4300 zł. W sumie naprawa będzie kosztowała ok 5500-6000 zł o ile nie wyjdą jeszcze inne usterki. Części tej zresztą nie ma w Polsce, musi być sprowadzona z Holandii. Piszę to nie dlatego żeby kogokolwiek przestrzegać przed zakupem nissan 370Z bo dalej uważam, że jest to cudowny samochód, ale dlatego żeby dowiedzieć się czy ktoś miał podobny przypadek. Zastanawiam się również czy nie popełniłem jakiegoś błędu, który mógł doprowadzić do tej awarii. Zresztą dzisiaj w serwisie uprzedziłem, że po wymianie modułu stary chcę odebrać. Być może był to jednorazowy wybryk nissana ale jak się powtórzy to wolę mieć tą część w zapasie. Chyba ją ktoś naprawi. Serwis się w to nie bawi. Obecnie już wiem, że jak zapali się żółta kontrolka Key z ikoną kluczyka to nie należy wyłączać silnika bo drugi raz już nie odpali, tylko szybko dojechać do warsztatu. To wyczytałem w instrukcji ale po fakcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1Elektroniczna blokada kierownicy

2.Występuje w rocznikach 09, 10, nie wiem czy początek11

3.W USA prawdopodobnie ogłoszono akcje serwisową

4.Prosta profilaktyka aby zapobiec tej usterce to wyjęcie bezpiecznika

5.Lekkie puknięcie w ten moduł może powodować , że zaskoczy

6.Jeżeli to jest o czym piszę , tanio Ci krzykneli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1Elektroniczna blokada kierownicy

2.Występuje w rocznikach 09, 10, nie wiem czy początek11

3.W USA prawdopodobnie ogłoszono akcje serwisową

4.Prosta profilaktyka aby zapobiec tej usterce to wyjęcie bezpiecznika

5.Lekkie puknięcie w ten moduł może powodować , że zaskoczy

6.Jeżeli to jest o czym piszę , tanio Ci krzykneli

W Polsce też była akcja serwisowa na elektroniczną blokadę kierownicy. Dwa lata temu dostałem telefon że moja Zetka kwalifikuje się do akcji serwisowej. Pojechałem do Japan Motors i zrobili w ramach gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce też była akcja serwisowa na elektroniczną blokadę kierownicy. Dwa lata temu dostałem telefon że moja Zetka kwalifikuje się do akcji serwisowej. Pojechałem do Japan Motors i zrobili w ramach gwarancji.

Czy to ma oznaczać, że ten moduł miał wadę fabryczną? Czy ten, który mi teraz zamontują będzie od niej wolny? Przyznam się, że przez wiele lat wsiadając do moich Zetek nawet się nie zastanawiałem, że coś może w nich nawalić. Teraz mam troszeczkę obaw i musi minąć trochę czasu (bezawaryjnej jazdy) aby mi przeszło. Mam jeszcze pytanie gdzie ten moduł się znajduje. W serwisie udało mi się dostać na halę do elektryka i zobaczyłem, że zdemontowane są wszystkie osłony pod kierownicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod kierownicą.

Który masz  rocznik?

Musisz się dowiedzieć, czy twój samochod czasem tez nie jest objęty akcją serwisową, jeżeli tak nie poniesiesz kosztów.

Z  tego co wiem awaria tego modulu wynika  z prozaicznej przyczyny, gdzieś dodano za dużo oleju który powoduje spięcie  w układzie scalonym.

Opisany temat dotyczy się elektronicznej blokady kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to ma oznaczać, że ten moduł miał wadę fabryczną? Czy ten, który mi teraz zamontują będzie od niej wolny? Przyznam się, że przez wiele lat wsiadając do moich Zetek nawet się nie zastanawiałem, że coś może w nich nawalić. Teraz mam troszeczkę obaw i musi minąć trochę czasu (bezawaryjnej jazdy) aby mi przeszło. Mam jeszcze pytanie gdzie ten moduł się znajduje. W serwisie udało mi się dostać na halę do elektryka i zobaczyłem, że zdemontowane są wszystkie osłony pod kierownicą.

Najlepiej zadzwoń do serwisu, podaj VIN i ci sprawdzą. Ja mam rocznik 2009 i mój się kwalifikował do serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie samochód stoi w serwisie i mijają kolejne terminy naprawy . Dzisiaj pojadę ze zleceniem i każe w nie wpisać ostateczny termin odbioru auta. Dostawa modułu chyba szybciej by przyszła z pielgrzymką do Częstochowy niż za pośrednictwem serwisu. Powoli zaczyna mnie to irytować. Mnóstwo ludzi w serwisie a nie ma z kim rozmawiać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety musisz uzbroić się w cierpliwość,słyszałem , że na nietypowe części można poczekać do 3 miesięcy.

Jeżeli moduł dostępny jest  w Europie , powinno przyjść dość szybko, w przeciwnym wypadku....możesz" jeszcze trochę" poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety musisz uzbroić się w cierpliwość,słyszałem , że na nietypowe części można poczekać do 3 miesięcy.

Jeżeli moduł dostępny jest  w Europie , powinno przyjść dość szybko, w przeciwnym wypadku....możesz" jeszcze trochę" poczekać.

Naprawiony. Cena za usługę 5.530 zł z czego moduł 4.280. Jest to moduł 284B7-1BN4C. 

post-102632-0-36062100-1481316965_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawiony. Cena za usługę 5.530 zł z czego moduł 4.280. Jest to moduł 284B7-1BN4

w USA jedzie się na tkz. "dziąkarnię", pyta się gdzie stoją Z350 i bierzesz klucze i śrubokręt, wejście na plac np. 2$, potem wraca z tym co wykręciłeś, taki moduł to trzeba tam dać aż ze 20-30$, a używkę sprawną to kupisz za 50-100$

 

do 370Z już gorzej z "dziąkarniami", ale używkę nadal kupi w podobnej kasie do 150$ 

Edytowane przez Kazik_R52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...