Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

QQ vs Zima


hb7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej jak wasze QQszki daja rade zimą ? QQ Visia 1,6 benzyna - zastrzeżenia : trzeszczący kokpit w okolicach nawiewu z lewej strony , wycieraczki po roku nie daja rady troche mrozu i nie zbierają z całej szyby co gorsze pozostawiają w najmniej komfortowym miejscu dla prowadzącego , no i problem z czujnikiem parkowania raz działa raz nie ( ? )

Reasumując - do sposobu prowadzenia , odpalania , przyczepności , pokonywania zasp itp - ZASTRZEŻEŃ BRAK , jeśli chodzi o wycieraczki to może trzeba wymienić - ale czy juz powinno się po roku? , czujnik tez był domontowywany w serwisie więc to jak by nie wina fabryki , no i ten trzeszczący/stukający kokpit ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość janusz-pawlak

mam (w tym wypadku "niestety") xenony i mam "podejrzenie" że zimą

QQ spala benzynę oraz płyn do spryskiwaczek.

Baaardzo często muszę dolewać.

Jak xenony "robią za dzienne" to nie powinny co 5-ty raz żłopać płynu.

 

To jest jedyny SENSOWNY powód zamontowania swiateł dziennych.

 

jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam opisywanych objawów, przejechałem dopiero 400km:). 1,6 acenta. Wycieraczki OK, nic nie trzeszczy, czujniki OK. W Warszawie jak chlapa trzeba płynu dolewać codziennie:)Na pióra wycieraczek trzeba uważać co by nie poszły po lodzie na szybie. Są miękkie i wystarczy, że raz ruszą przymarznięte, lub po nieoczyszczonej dobrze szybie i będą źle zbierać. Stąd pewnie w instrukcji aby używać po nagrzaniu szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wycieraczki po roku nie daja rady troche mrozu i nie zbierają z całej szyby co gorsze pozostawiają w najmniej komfortowym miejscu dla prowadzącego

 

Wycieraczki w miesięcznym samochodzie to samo - nie zbierają na wysokości wzroku, czyli na środkowej części pióra. Jest to bardzo :angry: wkurzające. Po zimie zmieniam na motgum-y.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zimowych warunkach dał się odczuć brak ogrzewania elektrycznego przedniej szyby.

To rozwiązanie posiadałem w prostej wersji Forda Focusa. Dziwi mnie że w wyższych wersjach QQ nie pomyślano o tym prostym wynalazku. Po 40 sekundach lód z szyby można było zetrzeć wycieraczkami.

Poważny minus dla zimowych walorów QQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem, czy to przypadkiem nie jest jakiś patent forda, bo nie widziałem takiej szyby nigdzie indziej...

 

O ile się nie mylę podobny patent ma Mercedes . Chyba nie jest to objęte systemem patentowym i nie jest to żadna filozofia -działa podobnie jak tylna szyba tylko sitka grzewcza jest cieńsza i bardzo gęsto ułożona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hb7 co do trzeszczącego kokpitu to jak najbardziej serwis. Czujniki jednak sprawdź, czy nie są pokryte lodem. Często w zimę to jest przyczyną problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od środy (22.12) jeżdżę nowym autkiem, wycieraczka już zaprzestała zbierania z szyby w jednym miejscu na wysokości kierowcy (na szczęście na takiej wysokości że da się przeżyć) w polo taki obiaw pojawił się po 3 latach ;/ no i fakt płyn do spryskiwaczy przy ksenonie hmm - muszę chyba kupić u producenta na początku następnej zimy, 1000 litrów płynu może za spokoje apetyt

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak Wam działa w zimie czujnik deszczu?

 

Ja miałem spore kłopoty podczas opadów śniegu, bo po prostu nie reagował. Co gorsze, przy automacie nie ma trybu pracy przerywanej, więc pozostawało przy lekkich opadach sterowanie zupełnie ręczne (wajcha w górę co jakiś czas). Dodam tylko, że przez końcówkę lata i całą jesień (a nawet ostatnio) czujnik działa rewelacyjnie, ale tylko z deszczem (a nie śniegiem). Tak, wiem jak regulować czułość (która i tak zresztą 98% czasu pozostaje na maksie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycieaczki to pierwsza rzecz jaką wymieniłem w QQ. Nie jest to droga inwestycja, a komfort i jakość znacznie różna. Zalecam zmianę nowych na nowe lepszej jakości niż te nissanowskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dubik77 jakie to są te lepsze niż nissanowskie? Ja nie mogę powiedzieć na temat oryginalnych wycieraczek nic złego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak Wam działa w zimie czujnik deszczu?

 

Ja miałem spore kłopoty podczas opadów śniegu, bo po prostu nie reagował. Co gorsze, przy automacie nie ma trybu pracy przerywanej, więc pozostawało przy lekkich opadach sterowanie zupełnie ręczne (wajcha w górę co jakiś czas). Dodam tylko, że przez końcówkę lata i całą jesień (a nawet ostatnio) czujnik działa rewelacyjnie, ale tylko z deszczem (a nie śniegiem). Tak, wiem jak regulować czułość (która i tak zresztą 98% czasu pozostaje na maksie).

 

Czujnik deszczu jest do deszczu do niczego więcej tzn. może działać ale z błędami, niestety nawet w takiej marce jak Vw są kłopoty z prawidłowym działaniem czujnika w zimie, trzeba się do tego po prostu przyzwyczaić, u mnie jak stoi auto pod chmurka to na czujniku jest lód i w Volkswagenie odczytywane to jest jako ulewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, ale jeśli w takim razie powszechnie wiadomo że czujnik deszczu jest do deszczu a nie do śniegu, to czemu w wersji sprzedawanej w Polsce, gdzie śnieg pada przez 3-4 miesiące w roku muszę funkcjonować jak w samochodach z lat 70? W takim przypadku powinni pozostawić możliwość uruchomienia pracy czasowej (która z resztą była nawet w Polonezach)...

 

Bez sensu.

 

Co do wycieraczek: oryginalne wydają się ok, a czy ktoś wie czy można zamontować zamienniki z typowym mocowaniem (takim jak w innych samochodach), czy trzeba szukać ze specjalnym klipsem? W zasadzie nigdzie jeszcze nie udało mi się znaleźć wycieraczek do QQ (markety, sklepy motoryzacyjne, stacje benzynowe)...

 

Pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, ale jeśli w takim razie powszechnie wiadomo że czujnik deszczu jest do deszczu a nie do śniegu, to czemu w wersji sprzedawanej w Polsce, gdzie śnieg pada przez 3-4 miesiące w roku muszę funkcjonować jak w samochodach z lat 70? W takim przypadku powinni pozostawić możliwość uruchomienia pracy czasowej (która z resztą była nawet w Polonezach)...

 

Bez sensu.

 

Co do wycieraczek: oryginalne wydają się ok, a czy ktoś wie czy można zamontować zamienniki z typowym mocowaniem (takim jak w innych samochodach), czy trzeba szukać ze specjalnym klipsem? W zasadzie nigdzie jeszcze nie udało mi się znaleźć wycieraczek do QQ (markety, sklepy motoryzacyjne, stacje benzynowe)...

 

Pozdrawiam

Mariusz

 

znalazłem coś takiego nie wiem czy o to chodziło z klipsem: http://allegro.pl/wycieraczki-valeo-xtrm-nissan-qashqai-i1348987813.html i nie wiem czy to są dobre wycieraczki ??

 

Przepraszam ale w fiacie 125p też chyba taka funkcja przerywana była jeśli dobrze pamiętam, nie wiem jak do końca jest w nissanie ale w Vw włączają się co jakiś czas nie często ale się włączą, chyba że czułością coś zacznę ruszać to zaczynają lepiej działać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy z postów wynika że mamy dość powszechny problem z jakoscią wycieraczek szyb w naszych Kaśkach. Jeżeli macie doświadczenie to podajcie do wiadomości info na temat lepszych wycieraczek :

1.nazwa producenta

2.model-oznaczenie

3.cena

4.gdzie są do nabycia

5.ewentualnie rozmiar .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość janusz-pawlak

Koledzy z postów wynika że mamy dość powszechny problem z jakoscią wycieraczek szyb w naszych Kaśkach. Jeżeli macie doświadczenie to podajcie do wiadomości info na temat lepszych wycieraczek :

1.nazwa producenta

2.model-oznaczenie

3.cena

4.gdzie są do nabycia

5.ewentualnie rozmiar .

 

Dobrze by było, przed założeniem nowego wątku, abyś poczzytał starsze.

Akurat o wycieraczkach jest dyskusja w : QQ vs zima

Edytowane przez ^^ehhh^^
masz rację Janusz - tematy połaczone są juz ze sobą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przykro pisać ale szlag mnie trafia , na zewnątrz -7 C , a w QQ kokpit trzeszczy brzęczy przy lewym nawiewie , przy głównym nawiewie , w okolicach schowka , to jest jakaś paranoja , dochodzi jakiś dziwny dźwięk "sprzężenia" - kabina się sypie czy co???? miałem różne samochody ale w żadnym nie słyszałem pododbnych dźwięków [?]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przykro pisać ale szlag mnie trafia , na zewnątrz -7 C...

Coś obciera w kolumnie kierownicy podczas kręcenia, po nocy w tej temp. Ktoś kiedyś juz pisał o dziwnych dźwiękach z tych okolic, proszę o przypomnienie i rozwiazanie zastosowane przez serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkryłem powody dziwnego "brzęczenia/sprzężenia" to głośnik -drzwi przód/pasażer , zauważyłem przy wyłączonym silniku , przy ich zamykaniu , gdy skrzydło uderzyło wydobył sie ten dźwięk , który wcześniej pojawiał się na nierównościach jak i przy ostrym dodawaniu gazu gdy auto "drżało"-

serwis czy czekać na koniec zimy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam podobnie , byłem raz w serwisie i coś tam psykali jakąś pianką czy silikonem wokół zaślepki lusterka dzwi prawych ,ale dalej to samo i odkrywam nowe dzwięki podsufitki. To skrzypienie dręczyło mnie długo przed zimą więc moja rada nie czekaj na koniec zimy tylko działaj bo to chrobotanie psuje komfort jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkryłem powody dziwnego "brzęczenia/sprzężenia" to głośnik -drzwi przód/pasażer , zauważyłem przy wyłączonym silniku , przy ich zamykaniu , gdy skrzydło uderzyło wydobył sie ten dźwięk , który wcześniej pojawiał się na nierównościach jak i przy ostrym dodawaniu gazu gdy auto "drżało"-

serwis czy czekać na koniec zimy?

 

Jedź, bo może woda się zbiera w drzwiach i będzie problem później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkryłem powody dziwnego "brzęczenia/sprzężenia" to głośnik -drzwi przód/pasażer , zauważyłem przy wyłączonym silniku , przy ich zamykaniu , gdy skrzydło uderzyło wydobył sie ten dźwięk , który wcześniej pojawiał się na nierównościach jak i przy ostrym dodawaniu gazu gdy auto "drżało"-

serwis czy czekać na koniec zimy?

Też miałem dziwne brzęczenia w PP drzwiach. Okazało się, że mata wygłuszająca się poluzowała , czy odkleiła. Ale to było po wymianie drzwi po spotkaniu III stopnia na drodze z innym pojazdem. ASO poprawiło i jest ok.

Pofatyguj się do ASO , niech zdejmą boczek drzwi i sprawdzą.

J.

Edytowane przez JACEK1952
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy z postów wynika że mamy dość powszechny problem z jakoscią wycieraczek szyb w naszych Kaśkach. Jeżeli macie doświadczenie to podajcie do wiadomości info na temat lepszych wycieraczek :

 

Z przykrością stwierdzam, że wycieraczki są do d..., przynajmniej u mnie już po roku użytkowania, gdzie qq jest garażowany. Odnoszę wrażenie, że od początku pozostawiały wiele do życzenia... :(

W poprzednim aucie nawet po czterech latach wciąż było OK.

Zastanawiałem się Bosch vs Valeo i padło na Bosch-a (via Allegro).

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...