Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

zestaw xenon HID


Gość mcrow
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

fajne szkoda tylko, że nielegalne ;)

Ale nie padło pytanie czy legalne czy nie!,to czy będzie to legalne czy nie zależy tylko od zestawu jaki sobie zamontujemy,w almerze po FL plusem jest soczewka,montujemy spryskiwacze wysokociśnieniowe,samopoziomowanie lamp i taki zestaw http://www.well-done.pl/component/page,shop.product_details/flypage,shop.flypage/product_id,34/category_id,11/manufacturer_id,0/option,com_virtuemart/Itemid,4/ i już mamy zestaw w pełni legalny! Ale czy to sie opłaca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie chodzi o to, że większość montuje tylko HID-a a resztę ma gdzieś i później jedziesz na przeciwko i nic nie widzisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dalej jak wczoraj mijałem jakieś stare BMW z zestawem HID i lewą lampą świecił wszędzie tylko nie na droge,przez chwile nic nie widziałem! Źle ustawione lampy i brak samopoziomowania,dojdzie do tego brudna lampa i oślepiasz wszystkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szanujesz innych kierowców, i nie chcesz - żeby Ci świecili długimi - to daj sobie spokój z takimi Zenonami (tak..tak Zenon - tak się chyba mówi na tanie xenony które swiecą ptakom do gniazd). <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

guzik prawda ze świeci po drzewach i gniazdach.... i oslepia innych kierowców wystarczy żeby była soczewka i wszystko jest ok.

 

powiedz mi jak jest włożony żarnik w Twoim reflektorze, pręcikiem na dół??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem niedawno podobny zestaw (trochę droższy pod can) w mercedesie w203. Dla mnie rewelacja, mam słaby wzrok i w nocy dosłownie bałem się jeździć, teraz ogromna poprawa. Najpierw wkręciłem lampy na szybko bez ustawiania i rzeczywiście mrugali mi długimi, później poprawiłem i nikogo w tej chwili nie oślepiam! Dodam że reflektory są zwykłe refleksyjne (bez soczewki) do takich po prostu kupuje się inne żarniki (d2r).

Zdecydowanie polecam, kwestia dokładnego ustawienia.

Policja zarówno w Polsce jak i Niemczech mimo kontroli nie zwraca na to uwagi, byle nie przesadzić z kolorem.

Moim zdaniem max to 6000k a najlepiej okolice 5000k.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak czytam nie które wypowiedzi to aż brzuch od śmiechu boli :) Zamiast narzekać i piep**ć głupoty jakie to oślepiające i nie legalne proponuje bardziej zaznajomić się z tematem...

 

Dobrej jakości zestaw, na pewno będzie działał jak należy, po montażu trzeba jechać na stację aby to panowie dobrze wszystko ustawili i nikogo się nie będzie oślepiało, a jazda nocą stanie się przyjemnością.

 

Osobiście 3x częściej zdarza mi się że oślepi mnie jakiś lewus z źle ustawionymi zwykłymi żarówkami niż ktoś na xenonach...

 

Poniżej fotka jak to u mnie działa, jak widać linia ucięcia światła jak do linijki.

 

 

snc00142i.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość tsuiso.pl

A teraz ja powiem od czego mnie brzuch rozbolał ze śmiechu

 

Gadanie o tym, że nie oślepiają, że nie szkodzą, etc należy natychmiast włożyć między bajki. Albo jeszcze lepiej - zakopać w głębokim dole pośrodku zapomnianego lasu :D

Dlaczego? Niefabryczne ksenony nie przeszłyby diagnostyki przeglądowej z prawdziwego zdarzenia - na 16 punktów pomiarowych, które robi się przy profesjonalnych testach oświetlenia, statystycznie fabryczne ksenony mają góra 15 punktów zgodności z normą - i jest to wynik idealny... Tradycyjne lampy zgadzają się w 12-14 punktach. Zestawy ksenonowe, żarówki typu Blu Mega Duper Hiper Najt Wiżion stykają się w max 8 punktach. Do zaliczenia testu trzeba 10 punktów zgodności. Mówimy tu rzecz jasna o skrajnym ustawieniu lamp - skrajnie doskonałym dla danego egzemplarza.

 

A teraz idź do swojego auta i spójrz na klosz. Jeśli masz na kloszu literkę D, to możesz zamontować tam te wynalazki. Dowodu Ci nikt wtedy nie zabierze, ale rozsądni użytkownicy drogi popatrzą na Ciebie jak na moto dziwadło.

Tyle, że lampy z literką D, a klasycznymi światłami w niej istnieją, tylko i wyłącznie w samochodach... powypadkowych kiedy na sztukę wrzuca się lampy z innego rozbitka.

Jeśli jest tam jedynie literka H, to : kup nowe klosze / kup nowy samochód.

 

Ludzie ja rozumiem, że ksenony fajnie wyglądają... Dają więcej komfortu z jazdy, ale dlaczego chcecie uzyskiwać oszczędność kosztem innych użytkowników dróg? Bo to że Wam się wydaje, że nie oślepiacie, nie oznacza, że nie oślepiacie na pewno. A i jeszcze jedno - wiesz jak to jest jechać naprzeciwko kogoś z brudnymi lampami i pseudo ksenonami? Przystaw sobie włączoną latarkę do oczu na piętnaście sekund. A potem prowadź dalej auto.

 

Prywatnie na co dzień poruszam się również samochodem z ksenonami. FABRYCZNYMI. I nikt na mnie nie mrugał. Natomiast kilkakrotnie sam mrugałem na samochody z początku lat 90, które miały montowane właśnie takie hiper zestawy.

Edytowane przez tsuiso.pl
  • Upvote 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 tygodnie później...
Gość bartek9108

Polecam wam zestaw hid xenon z chińskiego sklepu:

 

http://www.globshop2.../hid-xenon.html

 

fakt trochę trzeba poczekać na wysyłkę ale można wyrwać dobry zestaw w atrakcyjnej cenie

 

Daj sobie człowieku z tym siana... Zawsze mówiłem że to g****... Dzieją się cuda... do tego loteria... nie wiesz ile pociągnie przetwornica... Brat też się napalił do Civica włożyć i nie dość że to nie świeci to jeszcze po tygodniu padła przetwornica... Jest masa opinii o tym, jak ludzie to przeklinają...

Poza tym... na zdrowy rozsądek... Xenony za 100zł? Bądźmy poważni... Już lepiej wejść sobie na Tajwańskie/Chińskie/i tym rejonowe strony i poszukać oryginałów... Polecam! Przykładowo oryginalne felgi do Integry w ładnym stanie wylicytowane za 41$ :D Przesyła leci około miesiąca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że moda na pseudo ksenony nie mija :thumbsdown:

Możecie mieć je idealnie ustawione,a i tak przy dojeździe do tyłu innego samochodu będziesz go oślepiał.Po prostu odbłyśnik normalnego reflektora ma coś takiego jak drugie odbicie i przy normalnych żarówkach nie ma tego efektu,ale przy HID ach jest i to mocny!Jeszcze gorzej jest podczas deszczu i przy brudnych reflektorach,masakra dla jadących z naprzeciwka.

Poczytajcie nasze dyskusje koledzy,może zmienicie zdanie:

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/48269-ksenony-do-note/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że ten temat toczy sie w różnych działach

 

Soczewka sie idealnie kwalifikuje pod xenon bo ustawia strumień światła tam gdzie trzeba !!!

 

co do reszty lamp to też jest różnica nie można wrzucać wszystkiego do jednego wora

 

a testy które czytałem dopuściły by żarniki h123344 do użytkowania w lampach z homologacją halogenową jeśli było by to dokładniej wykonane tz ogniskowa xenonu jak i halogenu była by idealnie w tym samym miejscu

 

w celu wyjaśnienia najgorsze efekty przynosi xenon w lampach H4 ze względu na jego kąty rozpraszania światła a to w starszych autach było dosyć popularne ,,szkło ryflowane

potem reszta ryflowanych h1 z kątów świecenia bardzo dokładnie ustawia kont świecenia jak dla mnie strasznie wąsko i w tym wypadku nikogo nie oślepi ...i najlepiej by sie nadawało na xenon

 

z moich doświadczeń brudna lampa jak i zmatowiałe szkło na lampie powoduje zatrzymanie siwa tła na kloszu i tu jest problem bo jak założyłem xenon do starej i nowej lampy to patrząc od zewnątrz stara lepiej świeciła a z pozycji kierowcy było odwrotnie ...

 

ja napewno polecam źarnik na długie światła bo i tak sie oślepia a przynajmniej coś widać ,,,

 

Co do kolorów 4300K to białe z niebieską poświatą jedyna opcja 6000k zimne niebieskawe śiwatło super efekt w nocy

 

 

tu też sie coś toczyło http://forum.nissank...i-opinie-xenon/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu nie ma mowy o stosowaniu tego w tym i odwrotnie.Tak jak to opisał Tsuiso,reflektor"szkło "ma odpowiednie oznaczenie do odpowiedniego rodzaju światła dopuszczone homologacją!.Nawet średnio kumaty smerf nie będzie musiał się natrudzić żeby kogoś za to ud...ć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu nie ma mowy o stosowaniu tego w tym i odwrotnie.Tak jak to opisał Tsuiso,reflektor"szkło "ma odpowiednie oznaczenie do odpowiedniego rodzaju światła dopuszczone homologacją!.Nawet średnio kumaty smerf nie będzie musiał się natrudzić żeby kogoś za to ud...ć

oczywiście sie zgadzam ,,, dla tego wartp regenerować to co mamy

 

a tak na prawdę to pitolimy bez sensu bo temat z przed lat,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam że z sensem,bo amatorów takich błyskotek nie ubywa i tłumaczyć trzeba,zwłaszcza z sensem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tylko trzeba rozróżnić zasade dla czego sie to chce zamontować

dla mnie to było poprawienie słabej widoczności a nie bo Tunig ...i że fajnie wygląda ,,,

 

po pierwsze trzeba wyjaśnić że wszystkie modyfikacje są nie legalne !

 

opcja nr 2

 

jak mamy taką świadomość

 

to klosze wyposażone w soczewkę niczemu nie będą zagrażać choć sprytny policjant to wyczai ,,,

 

klosze ryflowane -typu h4 ODPADAJĄ

klosze ryflowane typu h1 dobrze kierunkują światło i teoretycznie ma to prawo działać ale widać że sie doświetla też znaki ,,,!!!!!

 

ja na pewno założę na długie światła wg mnie to ma jedyny sens

 

 

Kolejna sprawa to nie kombinować z żarnikami tylko kupić nowe lampy w porównaniu do starej bo kupiłem okazyjnie Valeo ,,, świeci z 70% lepiej !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby ktos chcial to ja moge odsprzedac zestaw HID po dobrej cenie,

kupilem na tej aukcji:

 

Zestaw HID XENON KSENON H1,H3,H7,H11,HB4,H9 +W5W!!

 

http://allegro.pl/zestaw-hid-xenon-ksenon-h1-h3-h7-h11-hb4-h9-w5w-i2906511412.html

 

ale przyznam ze mi po prostu nie odpowiada kolor(zamowilem 5000 ale dostalem chyba 6000). Nie ma problemow z mryganiem lamp, zaklocaniem radia(podlaczony wzmacniacz) czy cb radia, po prostu mi nie odpowiada. Kupilem je jakos pod koniec stycznia, lacznie z przesylka zaplacilem chyba ok 115zl, jakby ktos byl chetny to prosze pisac. Postaram sie wystawic na gieldzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...