Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Montaz CB!!


Gość jarros
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanko do posiadaczy CB w swoich Sunniakach!!!

Gdzie macie zamontowane radyjko i antene??? :D

Bo jakos tam nie zaduzo miejsca jest!! a myslalem zeby radyjko wlozyc w ten schowek z dzimna klapka!! :wink:

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pirat976

Cześc

 

mam właśnie zamontowane tam gdzie napisałeś cb alan 48plus,wyciągnąłem cały ten chowek itam wpakowałem radio na stałe. Antenke mam zamontowaną na tylnej klapie bagażnika z lewej strony też na stałe :P

 

pozdrawiam wszystkich nisomaniaków cbradiowców :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pirat976

witaj

 

kupuj CB bo to wspaniała rzecz!! jedziesz i wszystko wiesz co sie dzieje dookoła, aha z tylnej klapy potrzeba około 5m kabla od antenki do radia w moim przypadku kabel był za krótki więc dałem cały nowy kabelek około 6m :wink:

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena jak najdłuższa i bez magnesu. Najlepsza to Santiago 1200, ale kosztuje sporo.

W okolicy 350 PLN spokojnie się zmieścisz za minimalny komplet (np. Onwa + Lem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.

Sprawiłem sobie jakiś czas temu cb radio.

Chciałbym je sobie zamontować w moim suniaczu n14 w szufladce pod suwakami nawiewów :D . Tylko u mnie ta szufladka ma urwane to zamykanie. Szukam wiec takiej szufladki i mam pytanie czy w suniaczu sedan i combi ta szufladka jest identyczna (chodzi o mocowanie itp) bo jak wiadomo combi ma troche inną deske rozdzielczą :?:. Może to pytanie wyda sie dziwne ale nie chce popełnić gafy bo szuflade bede kupował przez allegro lub inne zródła w internecie a nie jestem pewien jak sprawa wyglada od strony montarzu...bo z wyglądu chyba niczym sie nie różnią. Aha a jak sprawa wygląda biorąc pod uwage taką półeczke ze 100nx-a? Sorki jeśli zamotałem i niezrozumieliście mojego pytanka ;) .

Prosze o odpowiedz i pozdrawiam wszystkich forumowiczów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam sunny kombi miałem też hb skrytki wyglądają identycznie ale jak cos mogę Ci zmierzyć w swoim kombi i podać wymiary,ja radyjko zamontowałem od strony pasażera :) też miałem plan zeby w miejsce tej szuflady wsadzic ale słabo głośnik będzie słyszalny :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam sunny kombi miałem też hb skrytki wyglądają identycznie ale jak cos mogę Ci zmierzyć w swoim kombi i podać wymiary,ja radyjko zamontowałem od strony pasażera :) też miałem plan zeby w miejsce tej szuflady wsadzic ale słabo głośnik będzie słyszalny :/

No bardzo bym prosił :). Właśnie też obawiam sie o ten głosnik ale mam U520 xl a on jest stosunkowo mały wiec miejsca aby głoś sie odbijał bedzie chyba wmiare dużo... :)

Dzięki za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podaje wymiary półeczki w Sunny Kombi oczywiście można przyjąć tolerancje + -2mm

szer:8cm

wys:5cm

głębokość:10,5cm

to są wymiary całej skrytki :)

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podaje wymiary półeczki w Sunny Kombi oczywiście można przyjąć tolerancje + -2mm

szer:8cm

wys:5cm

głębokość:10,5cm

to są wymiary całej skrytki :)

Pozdro!

Dzieki kolego :) . To mi bardzo pomoże :one:

Ps. Pablo jeszcze nie mam szuflady. Miałem jedną na oku ale została sprzedana :< . A co kolega też coś tam modzi czy to tylko konieczna zmiana? :027:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wspomnianego U520xl i antene lemm at1200 na klapie i zestaw sprawuje sie bardzo ładnie. Zasięg duży, odbiór czysty, tylko musze poprowadzić normalne zasilanie bo jest z zapalniczki a to po odpaleniu silnika powoduje troszke zakłuceń gdy odbieram...ale ogólnie jestem bardzo zadowolony. 2 zestaw z którym miałem doczynienia to midland 1001z z midlandem ml145 i zestaw też sie dobrze sprawował, chociaz na unidenie jest troche lepiej :)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za radio dawałem 300 zl, antene kupowałem używaną za 40 zl+ uchwyt na klape za 35 zl (nowa antena około 85 zl)

Za midlanda trzeba było dac około 200+ nowa antenka około 140 zl. Problem w tym że te radyjka straciły homologacje i nie mozna ich sprzedawać :< chociaż na allegro jest pełno unidenków :D. dobrą i polecaną antenką do tego typu radyjek jest także hustler ic100 za jakieś 100 zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radyjko Alan 199-A i antena Midland PC8 przykręcana do specjalnego uchwytu ta klapie w kombi :) ogólnie gra i trąbi zespół Kombi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie anteny które sa dokładane do zestawów sa do bani- wielkorotnie widziałem jak na samochodzie zostaje tylko magnes z cewką - reszta bacika ulatuje w siną dal ....

Natomiast szukał bym radia co ma w gruszce zmianę kanałów - rewelacyjna sprawa. Przed ruszeniem włączam radio, blokuję kanał i grucha albo na kolanach albo w uchwycie - nie ma roblemu... wygodne jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie totalne rozsądne minimum to radyjko mk3 i do tego ten hustler na magnesie...taki zestawik idzie wyrwać już za 300 zl nowy :) . Sam miałem zamiar kupic tego mk3 ale gdy pojawiły sie na allegro unideny- wolałem dołozyć i cieszyć sie z CB :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...